Chytej.cz

Herní NTB, konzole či PC necteno

30.12.2012 | Robur | 10.832 zobrazení | 161 odpovědí

po složité diskusi jsem se rozhodli koupit NTB s konzolí Playstatione 3 v součtu max 15000. Uvítám dobře míněné rady k PS3, co je dobré (hry, výbava), co přikoupit a čemu se vyhnout. A dále uvítam tip na v dané ceně dobrý noťas, měl by mít WS7, monitor minimálně 15,6 a dál asi nevím. Orientačně NTB max. 8 – 9 000, PS3 pak ten zybtek. Nepotřebuji poseldní výkřik módy. Adresát dítě 12 let, tekže geniální programátor teprve bude:-D

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 23:14 ® OBr reakce na …
OBr

Robur> my ne, ale mladej určitě bude ;-)

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 22:58 ® Robur
Robur

hele, a rozumíte někdo těm konzolím PS3?

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 22:36 ® Robur
Robur

teď už je mně to jasné, hoši díky

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 22:08 ® CeP reakce na …
CeP

nnnap, Fryw> chlapi tomu neverte ze by Android ktery na Linuxu stoji nejak vetsimu linuxovemu rozliseni napomohl.

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 22:06 ® CeP reakce na …
CeP

Fryw> Tak za posledni 4 roky se mi nestalo ze bych v Libre Office (OO uz jsou tak trochu mrtvy) nejaky dokument neotevrel. Vse co jsem v LO ulozil jsem taky mrvosoftu otevrel. Staci ulozit v prislusnem formatu. Dal, je fakt ze co napises ve Wordu a otevres ve Writeru nevypada vzdy koukatelne. Na druhou stranu co napises ve Writeru, vypada ve Wordu uplne stejne. Tady si muzes udelat obrazek o dodrzovani standardu o kterem pise nnnap. Proto je velmi mnoho diplomek napsano prave ve Writeru ktery je o tridu kvalitnejsi nez Word. To ale bezny uzivatel vubec neodlisi. Na druhou stranu mrkvosofti Excel je o nekolik trid kvalitnejsi Calcu z LO. Opet mimo rozlisovaci schopnost bezneho usera.

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 21:57 ® nnnap reakce na …
nnnap

Fryw> tak, tak.

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 21:44 ® Fryw reakce na …
Fryw

nnnap> Měl jsem už s tim nějaky problémy s prezentacema. Taky mě trošku naštvala ta zkouška, kdy to děláme v M$ 2007 a zkouška je na m$ 2010 v angličtině. Jo, chápu, měl bych kromě pro mě nové a celkem složité látky zvládat i to, že si chce prostě někdo nahrabat, nebo být každý rok přísně moderní. Taky trošku doufám, že rozšíření androidu bude mít možná i nějaký vliv na rozšíření linuxu a tlačení na dodržování standardů. Že třeba se začne nějak chápat, že není bezpodmínečně nutný každý rok točit prachy za něco co je v dnešní době mimo.

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 21:28 ® nnnap reakce na …
nnnap

Fryw> to je jednoduché- máš poslat do řiti všechny penisy s woknama. Existuje standard pro dokumenty a ofís to rozhodně není. To jsem byl hodně sprostý například ve škole u kluka. Jak si ty vemena kantorská vůbec mohou dovolit předpokládat, že maj lidi doma legálně ofísy, nutit žáčky na prvním stupni a týká se to i gymplu, ke komunikaci v majkrošrotu???? Neskutečná korupce MŠ. Kuwa nechaj se za pár drobáků koupit gatesem!!! Jinak jde to v pohodě, stačí té vagíně neschopné otevřít standardní formát, poslat odkaz na stažení OO3 a poslat to hovno lenivé tam kam patří. Jinak ve své práci kombinuji jak ofís, tak oo3, aby to nevypadalo, že jsem nějaký odpůrce Exelu. Exel prakticky jenom soukromě, páč mám wokna na mobilu, tak proto, všude jinde OO. V pohodě. Cerka to používá i na VŠ a nemá problémy. Opravdu stačí ty vemena dokopat k používání standardních formátů. Vynutit si otevřený standard. Jiná cesta stejnak není.

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 20:17 ® Fryw
Fryw

Ale smířit se s open office nestačí. Udělat si něco doma, dát na usb s tím že se podle toho bude třeba ve škole přednášet a ono je to pak nějak nesmyslně rozhozeny. Open office bych si třba diplomku nelajznul psát, a to je tento program velice dobrej…ale pak to poslat někomu kdo je srostlej z M$ office a začne to řešit jako nedodržení formální upravy… Nebo se doma učit něco na tabulkovym editoru z open office a pak zkoušku dělat na M$ excel (každej rok jiny verze) je taky blby…pokud to má byt na práci do školy, tak je mnohem zchůdnější windows, vzhledem k byznysu probíhajícímu na vzdělávacích institucích.

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 20:05 ® regulus reakce na …
regulus

OBr> jasný, jetý je jetý a nový je nový.

Mezi Woknama a Linuxem je pro normálního uživatele minimální rozdíl. Vypadá to a ovládá se to velice podobně, je třeba se smířit s Open Office a to je asi tak všechno. Když to vezmu do detailů, tak i na tom noťasu s widlema bude mít akorát měsíční demoverzi Office, pak se to zastaví a Kamile zaplať, jak to většina řeší je každýmu jasný. Většina lidí chce aby se to umělo připojit k síti, internet, obrázky, filmy, sem tam něco napsat, nějaká tabulka a to je asi tak všechno. Ono tam kromě speciálních softů funguje všechno, jen se někdy používají jiný programy i hry tam fungujou a ve finále to jede svižněji než ty widle. Lidi to ale nechtějí, protože si myslí, že Linux je sprostý slovo. :-D

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 v 19:46 ® Fryw
Fryw

Klidně se vyprdnout na windows, ale jen pokud není potřeba do školy nějaký dokumenty, prezentace, práce v excelu… Každej rok novej M$ office je k na**ání…

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 v 19:39 ® OBr reakce na …
OBr

regulus> jo, s tím se dá souhlasit, ale přesto bych šel radši do novýho. Nikdy nevíš, kdo a jak s tím před tebou zacházel a pokud se něco poto, nic si na něm nevezmeš… sice tě můžu vyšplouchnout i v krámu u klasický záruky, ale ta šance je o poznání menší. Zrovna u tý baterky se to nemusí vyplatit a mít noťas stále připojenej drátem je opruz. Diskuze Linux-Wokna a další, to už se dostáváme úplně někam jinam. Pro všechno existuje alternativa, i ten noťas si nakonec může nechat sestavit.. Beru to z pohledu „obyčejnýho“ uživatele, který není zběhlej v nejrůznějších vifikundacích a potřebuje něco, co mu hned pojede a když se to podělá, že mu to v záruce opravěj.

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 v 18:58 ® regulus reakce na …
regulus

OBr> tomu ProBooku se displej leskne jako psí koule, není matnej, má jen prý antireflexní úpravu, jak to funguje nevím.
Acery a Delly se taky dělají (některý řady) s matným displejem.
Dle mýho je blbost jít dnes do novýho noťasu se starým procesorem, taky bych se vyprdnul na Wokna a klidně jel na Linuxu, ale to je můj názor. V rozložení peněz co tu Robur naznačoval, bych už asi raděj koupil lehce jetej noťas za míň peněz než ty levný ořezávátka, ve finále to výkonově vyjde stejně nebo i líp, jen baterie obvykle bývá ne zcela zdravá.

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 v 18:06 ® hanis93 reakce na …
hanis93

OBr> určitě jo, já jen nevím jestli bych chtěl vůbec nějaký notebook jen na práci (mám 19 let). Nikdy jsem nepropadl PSkám tak jsem možná zaujatý, ale raději bych teda pořádný noťas na kterém můžu dělat všechno a kamkoliv si ho vzít( u kámoše můžou hrát přes WiFi, …). Fakt, že na střední lidi s noťasama hrozně rušili hodiny a kašlali na učení, nehledě na to jak byli naštvaní učitelé, ale to už je na zvážení rodičů :-D na výšce se ovšem bez notebooku moc nehneš

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 v 15:20 ® OBr reakce na …
OBr

hanis93> v limitu už nebude kvůli PS3, ale pokud by se obětoval 1tis nad limit, tak může mít B590: http://interlink.tsbohemia.cz/…d154405.html

Osobně bych doporučil matný displeje(nechce to pro holku, aby se v tom displeji mohla malovat) a koukat na výdrž, čímž vypadne hodně potenciálních kandidátů. Zůstane tak prakticky jenom to Lenovo a případně HP: http://interlink.tsbohemia.cz/…d152217.html A pokud je i 1tis navíc moc, vzal bych Toshibu: http://interlink.tsbohemia.cz/…d148933.html

reagovat
Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 14:26 ® hanis93
hanis93

já mám už rok Lenovo Z570. Momentálně nemám hru, kterou bych nerozjel a to je noťas kupovaný pod zmiňovanou cenou. Já bych se toho nebál. Na koleji a ve škole se bez něho nehnu. Na hraní to chce ovšem chladící podložku. :-) Doma navíc není problém k notebooku připojit velký monitor a klávesnici v nejhorším. O výhodách stolního počítače ovšem nepochybuju doma si raději taky zapnu PC. Za ty prachy ale vážně není problém! :-D

reagovat
Středa 2. ledna 2013 ve 23:22 ® vovo reakce na …
vovo

Robur> Tady se můžeš inspirovat: http://www.novinky.cz/…ku-2012.html

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 ve 22:52 ® Fryw reakce na …
Fryw

regulus> protože Česká pošta, s. p. potřebuje obrat, aby si ji někdo neukradl za korunu, ale za dvě.

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 ve 21:30 ® regulus
regulus

K těm firmám, Robur je z Brna, firem s výpočetní technikou je tu jak sraček, tak proč by si to proboha měl objednávat z Prahy, Ostravy nebo jiný prdele, případnou reklamaci vyřizovat poštou nebo na výdejním středisku, kde je jeden skladník co vo tom ví prd. Všichni píšete kde, ale málokdo co.

Lubic má pravdu, ale on chce to co píše.

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 v 19:46 ® Robur
Robur

noťas proto, že zabere málo místa. O učení zatím moc nejde, to si klidně přiznám. Ale může si ho sem tma někam vzít a hlavně je skladný. Na hraní bude něc jako plastatione 3, dáme to do obýváku a budem to mít pod kontrolou. Pochybuji, že pak bude šmrdlat na NTb něco, když bude mít o patro níž lepší stroj na hry.

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 v 19:09 ® Fryw reakce na …
Fryw

_ANTRAX> bratr má 27" to už je pořádná plocha :-)

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 v 18:19 ® _Beny reakce na …
_Beny

Fryw> 24 to už je teda pořádná plocha. Brácha má taky tuhle velikost ASUS a můžu jen chválit…

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 v 18:00 ® Fryw reakce na …
Fryw

_ANTRAX> ja mam 24" samsung, byl dobrej, ale teď odešel. Taky kombo tv/monitor. Snad ne na furt a pujde opravit.

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 v 17:36 ® _Beny reakce na …
_Beny

Fryw> Já mam od LG LED Monitor TV 22 palců. A za mě super, teď sem na internetu a kdybych se chtěl mrknout na televizi, tak jenom přepnu na dálkovém ovladači TV/PC.

No toho nošení NTB do školy jsem si všiml až po posledním příspěvku od Alivia.

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 v 17:28 ® Fryw reakce na …
Fryw

_ANTRAX> toš pravda, ale osobně řeším teď problém „kam s ním“. Asi nejlepší řešení může být notebook + lcd s tunerem, na kterou se dá ntb připíchnout a jinak ji používat jako klasickou tv.

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 v 17:26 ® Fryw
Fryw

Jsem to možna přehlídl, ale o nošení do školy nebyla řeč.

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 v 17:16 ® _Beny
_Beny

Tak nevim kolik Tvému klukovi je, ale brát si do školy notes, aby si tam na něm mohl hrát hry si myslím, že není úplně good nápad.Na druhou stanu je zase snadno přenosnej. A věř mi, že tam bude spíš něco pařit než si dělat poznámky :-) Za mě bych řek taky jednoznačně PC, dají se na tom hrát hry, koukat na filmy a zároveň pracovat (word,internet,vi­deo apod.)

Další plus podle mě je v tom, že k tomu můžeš mít velkej monitor, kterej můžeš kdykoliv odpojit, kdyby se stal případ, že by si ho musel synovi zabavit kvůli učení… :-) Zabavit můžeš taky klávesnici a myš…

Jen můj názor, ale osobně bych asi šáhnul po PC.

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 v 16:34 ® Shrek reakce na …
Shrek

Robur jasně psal, že PC moc nechce. Že chce pro mladýho NTB do školy a něco na hraní na doma :-D

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 v 16:31 ® CeP
CeP

co je to za kseft ve kterym si nemuzu omezit parametry vyhledavani??

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 v 16:22 ® lubic

hele já to vidím z pohledu profi ajťáka trošku jinak, to že ti někdo poví, že herní notebooky začínají někde na 40.000 Kč tak má více méně pravdu, notebook jako takový není určen pro hraní her z několika důvodů, za prvé není ergonomický, takže se 10 hodinách hraní tě budou bolet ruce jak čert a za druhé nemůže to dosáhnout výkonu stolního PC, protože prostě nenacpeš velký PC case do malé notebookové chasi, pokud mu chceš opravdu udělat radost, pořiď mu nějaký stolní PC s fHD monitorem, do 15.000 Kč se vlezeš v pohodě a v ceně bude mít fHD monitor, SSD disk, slušnou grafiku, to jsou věci, které potřebuje ke hraní, při dnešních cenách a výkonu komponent není na místě, řešit výkon procesoru jako výpočetní výkon, takže pokud ti můžu poradit kup mu něco například v Alfě, postav na Intelu, dle mě stačí nějaká i3 a HD7850 a zahraje si 99% dnešních her na vysoké detaily, což se na notebooku nekoná, do multimediální notebooků strkají většinou nevýkonné grafiky, které na dnešní hry nemají potřebný výkon, prostě podtrženo sečteno stolní PC převyšuje mnohonásobně notebook co se herního i výpočetního výkonu týče, v notebooku vidím jen jednu výhodu a tou je mobilita :-) snad jsem ti poradil, pokud by jsi měl zájem pošli mi PM a já ti pošlu nějaký ten košík na alfě s komponentama, které nejsou k zahození a hlavně si to postav u nějakého známého, protože v Alfě ty stavby PC celkem flákají :-)

reagovat