Chytej.cz

Jak účinně zlikvidovat myši, než mi zlikvidují cajk? necteno

2.12.2012 | HaD | 56.262 zobrazení | 104 odpovědí

Potýkám se s takovým nepříjemným problémem. Rybářský cajk a spoustu harampádí mám v garáži a ať chci nebo nechci, na zimu se mi tam cpou myši. Už to odnesly korkové rukojeti na sumcových prutech, nějaké tašky, gumový člun. Máte nějaký figl, jak ty bestie účinně vyhubit? Potýkal jste se někdo s podobným problémem? Vloni jsem zkoušel nějaké jedovaté granule a výsledkem byl prokousaný člun ZICO za 20 tis. :-(

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 10. ledna 2014 ve 14:57 ® malamut reakce na …
malamut

Sterkac> ty jsi vážně jouda, a jednou na to dojedeš. Protože mimo jiné chovám plchy a proti hlodavcům nic nemám, v této diskusi se odmítám angažovat. Ten na fotce má o dost víc rozumu jak ty.

reagovat
foto/forum/2014/th-img104234.jpg
Pátek 10. ledna 2014 ve 14:13 ® Sterkac

Něco na Malamuta by nebylo .

reagovat
Úterý 7. ledna 2014 ve 20:30 ® jepice-zruseno

Ty jedy na myši jsou někdy trochu nebezpečný pro kočky. Pořád ještě mezi náma žijou něketeré nezhejčkané, které loví myši. A když je ta myš nažraná nějakejch jedovatejch granulí, je často už oslabená a je to snadná kořist. Když kočka uloví několik takových myší, je jí z toho v lepším případě dost blbě, v horším případě může i chcípnout. Možná to je taky důvod, proč se odnaučí myši lovit, když je jí z nich šoufl.

reagovat
Úterý 7. ledna 2014 ve 20:14 ® dodorider
dodorider

U nas na starem baraku sem drive mel sem tam mysku i doma, od te doby co mam v mistnosti hada sem se s ni nesetkal, kdyz sem mluvil s panem co do hadu dela leta tak sam rekl, ze dkyz jim z chovu krmnych mysek nejaka utekla, nikdy nevlezla do mistnosti s hady, pry je to nejaky prirozeny pud. Takze poradnou hadici do garaze :-D

reagovat
Úterý 7. ledna 2014 v 19:37 ® nnnap
nnnap

jenom kocur. Z těch pastiček si myška klidně ožere nastraženou slaninku, tvrdý chlebíček, sýreček, pastička i když nastražená na mikrodotek, tak furt naful… Pouze kocur. A navíc- která pastička se k vám přitulí?

reagovat
Úterý 7. ledna 2014 v 16:30 ® jouda.net

Přidám jednu radu jak na myši. U nás ve skladu jsme měli myší požehnaně, s kolegou jsme zkoušeli všelijaké jedy, podomácku vyrobené pasti atd. Ale nic nezabíralo. Až nám jeden pán poradil klasické pastičky a nastražit na ně jádro lískového oříšku. Kupodivu to velmi funguje, z nastražených dvaceti pastiček, je každý den minimálně deset úspěšných.

reagovat
Úterý 7. ledna 2014 ve 13:14 ® Petula reakce na …
Petula

David H.> Používám dva způsoby.První je,že dám do plýtké misky fridex s nějakou ovocnou šťávou.Když se toho myš napije,je s ní amen.Druhý způsob možná méně chutný je,že dám do koutů kočičí trus i starý.Ty už nic neucítíš,ale myši ti tam nevlezou.

reagovat
Úterý 7. ledna 2014 ve 12:36 @ ksandyzlaty

Mně dnes jeden pán poradil tuto past:vezmete nějakou nádobu s vodou a doprostred něco,třeba obrácenou vázu,kam umístíte třeba uzený sýr.Okraje nádoby polepíte nějakým rantlíkem(kar­ton,dřívko).A myš jak se naklání,tak spadne a utopí se.No,taky to není úplně humánní, ale když už máte myši na statku všude jako já a sápaly se vám už i na kroj,tak je vám to zpravidla fuk.Rozhodně se trápí méně,než na té lepidlové pasti,to jsem měla jednou a už to nechci vidět.9-)

reagovat
Pátek 12. dubna 2013 ve 20:36 ® rybardusacek
rybardusacek

Různé zvukové a elektronické plašiče jsou jen reklamou. Zkoušel jsem různé typy, zkoušel je na kuny i myši, krtky i potkany. Investice do nich jsou podle mne vyhozené peníze. Pokud někomu z vás fungují, tak Vám to neberu a tiše závidím. Jeden příklad – měl jsem jeden plašič ve skleníku. Řvalo to, že jsem v noci musel mít zavřené v ložnici okno. A když jsem po pár dnech šel plašič vyhodit, protože jsem měl skleník stejně rozrytý krtkem, přímo pod tím plašičem bylo hnízdo s hrabošema. Takže to je má zkušenost. Past je past!!!

reagovat
Pátek 12. dubna 2013 v 19:14 ® Shrek
Shrek

taky mám cajk v garáži, navíc pečivo pro slepice, zrní, jablka. Jediné, s čím mám 100% úspěšnost, jsou pastičky na myši. Nastražím granule pro psa, případně kousek halibutky, z boku jemně naříznu drážku, v pastičce párkrát omotám nití, aby nešla lehce sundat a je hotovo. Tuto metodu používám v garáži, na půdě a s velmi vysokou úspěšností…

reagovat
Pátek 12. dubna 2013 v 10:20 @ Lubor

Mne se na mysi osvedcil odpuzovac mysi http://www.odpuzujeme.cz/…-hlodavcu-IC je to na devitku baterku a dobry. Samozrejme je nejlepsi mit ve sklepe kocoura, kterej si poradi.

reagovat
Čtvrtek 24. ledna 2013 ve 14:58 ® Radek Horal Šéba reakce na …
Radek Horal Šéba

Super, díky za rady. Jdu do toho. Já ty mrchy vypudim ......

reagovat
Středa 23. ledna 2013 v 11:25 ® Hony reakce na …

Radek Horal Šéba> Jsou na baterky a mají zásuvku na vnější zdroj jednisměrného napětí 9 – 12V. Na tu jsem si udělal prodlužku na připojení do auta. Mám také připojení na 220V s jenosměrným výstupem – původně nějaký zdroj jako jsou nabiječky pro mobily, baterije se dost vybijejí.

reagovat
Středa 23. ledna 2013 v 10:25 ® Dali.k reakce na …

Akorád si nekupuj ty „slyšitelný“ mám jeden a je to fakt nepříjemný.

reagovat
Středa 23. ledna 2013 v 10:16 ® Dali.k reakce na …

Mám plašiče a fungují zatím výborně už 3 roky. Tuším, že taky od format1.cz

reagovat
Úterý 22. ledna 2013 v 10:49 ® Hony reakce na …

Radek Horal Šéba> Používám: www.format1.cz , ale ten tichý.

reagovat
Pondělí 21. ledna 2013 ve 20:52 ® Bahňák reakce na …

Radek Horal Šéba> Já s tím mám dobrou zkušenost, vyhnal jsem s tím kuny z podkroví na chatě a i myši se držej na distanc. Mám odpuzovač tuším značky ODM s regulací hladiny zvuku. Ale zapínám to až při odjezdu protože to působí rušivě i ztlumené.

reagovat
Pondělí 21. ledna 2013 v 18:07 ® Radek Horal Šéba
Radek Horal Šéba

Máte někdo zkušenosti s ultrazvukovejma plašičema, mě se nastěhovali do hausbotu a když je chytám do klasický pastičky, tak se mi často stane, že je sklaplá a myš nikde. Nemůžu ty pastičky líčit pravidelně, takže se mi je nedaří vychytat.

reagovat
Pondělí 21. ledna 2013 v 17:21 ® HaDová reakce na …
HaDová

nnnap> sakra, pozdě, to bych nakoupila a byl by klid, teď už to asi stahujou z prodeje :-)

reagovat
Pondělí 21. ledna 2013 v 16:12 ® nnnap
nnnap

Tady něco nového. Dá se to běžně koupit. http://ekonomika.idnes.cz/…ranicni.aspx?…

reagovat
Středa 16. ledna 2013 ve 21:09 ® kamos007
kamos007

a že kocouři jsou dravci to je jasné od kámoše kocour dotáhl už domů zajíce a divokou kachnu :-D a párkrát i pstruha, to je takovy rybařský kocour jen sedí uprostřed potoka na kameni a nebojí se jít i do vody.

reagovat
Středa 16. ledna 2013 ve 21:09 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Ciffik> myši tam jsou jen o tom nevíš ;-)

reagovat
Středa 16. ledna 2013 v 11:10 ® lunimus reakce na …

David Havlíček> Len otazka … to lepidlo si skusal? … alebo sa ti ho nepodarilo u vas zohnat? … ak by si chcel, viem ti ho u nas zabezpecit a poslat :-)

reagovat
Středa 16. ledna 2013 v 10:42 ® Ciffik
Ciffik

Mám půlku rodiny u nimrodů – přes zimu fůra zrní doma. Myš žádná. Do šopy má přístup náš maďarský ohař a vlčák a věřte nebo ne kočka slabý odvar proti nim.

reagovat
Středa 16. ledna 2013 v 10:07 ® vlčák
vlčák

Na myši se mi osvědčila plastová pastička a do ní navoněná kukuřice koupená v rybářství.Chytil jsem na ní víc myší než ryb:-D

reagovat
Úterý 11. prosince 2012 ve 22:44 ® rybardusacek
rybardusacek

Zdravím všechny lovce myší…

nejlepší mít pořád nastavenou past. Vykašlete se na různé typy kovových, dřevěných a jiných pastí. Já používám tyto plastové:

http://www.almipraha.cz/…z418507.html

Dají se koupit od cca 15 Kč někde v obchodech. Když se chytne myš nemusíte na ni rukou sahat, jedním pohybem vyhodíte a znova natáhnete. Já mám pasti v garáži 3, v nich kousek rohlíku, nebo špeku a jakmile se objeví v garáži myš, má okamžitě vystavený úmrtní list. Stačí pak jen dopsat datum :-) je opravdu jen otázkou času kdy se chytne. Tím časem myslím pár hodin. Já jsem během minulého týdne jich do této pasti chytil 26… Škoda, že nemám fotku…

reagovat
Úterý 11. prosince 2012 ve 22:36 ® HaD reakce na …
HaD

Hony> pastičky už mám připravené. Zítra začnu s nimi. S koucourem vyčkám, i když dcera by asi juchala :-)

reagovat
Úterý 11. prosince 2012 ve 22:34 ® Hony reakce na …

David Havlíček> máme doma čtyři kocoury, kteří nosí myši. Živé a mrtvé, tak 50/50. Už nás pěkně vycvičily, živé už chytáme bez problémů. Horší je, když je přinesou a nejsme doma. Řeší to klasické pastičky. V jedné je škvarek, vdruhé keksík pro psa, v další peleta nebo půlka boili. Vždycky se chytnou. Záleží dost na konstrukci, spouštění musí být velmi jemné.

reagovat
Úterý 11. prosince 2012 ve 22:16 ® HaD reakce na …
HaD

nnnap> no, neviděl jsi mojí garáž – tam se místy ani koucour neprotáhne :-)

reagovat
Úterý 11. prosince 2012 v 18:50 ® nnnap
nnnap

je to tak. Možností je spousta. Výhoda kocura je ta, že to vůbec nemusím řešit.:->

reagovat