Chytej.cz

Jak účinně zlikvidovat myši, než mi zlikvidují cajk? necteno

2.12.2012 | HaD | 38.354 zobrazení | 96 odpovědí

Potýkám se s takovým nepříjemným problémem. Rybářský cajk a spoustu harampádí mám v garáži a ať chci nebo nechci, na zimu se mi tam cpou myši. Už to odnesly korkové rukojeti na sumcových prutech, nějaké tašky, gumový člun. Máte nějaký figl, jak ty bestie účinně vyhubit? Potýkal jste se někdo s podobným problémem? Vloni jsem zkoušel nějaké jedovaté granule a výsledkem byl prokousaný člun ZICO za 20 tis. :-(

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Reakce na téma
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Vaše reakce

Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony. Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy.


Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...
Pátek 8. prosince 2017 v 19:58 ® patast

kde nebude co k sežrání tam se držet nebudou .

reagovat
Čtvrtek 7. prosince 2017 v 18:55 @ Eliáš reakce na …

Já bych asi firmu nevolil, podle mě byste to mohl zvládnout sám. Já jsem měl podobný problém. Myši mě vyhubil tento gel – Total Gel PROFESIONAL RAT 230g. Stojí kolem 2 stovek, takže žádné drama, používá se fakt snadno a hlavně – účinkuje! Jinak koupíš u stoppest.

reagovat
Pondělí 22. května 2017 ve 13:40 @ jana456

jestli se chcete zbavit myší a krys, tak musím doporučit firmu top derax, kterou jsme si pozvali na deratizaci. Vše nám pán hezky vysvětlil, zbavil nás těch zvířat a byli jsme spokojeni ;-) mají i webovky s ceníkem tak se mrkněte

reagovat
Pátek 9. prosince 2016 ve 14:35 ®  reakce na …

myška> a Tebe myško již taky chytil? :-))

reagovat
Čtvrtek 8. prosince 2016 v 6:54 @ myška reakce na …

Zdravím,náš pes venku myši chytá, dobře je cítí a hrabe nám kvůli nim i v zahradě. Domů se nám v zimě občas nějaká myška dostane a pes to má úplně na salámu. Taky jsem se z prvu divila ;-)

reagovat
Úterý 29. listopadu 2016 v 10:28 @ Petule

Zdravím, je možné že máme v ložnici myš a pes by ji necítil?před dvěma dny jsem našla u postele myši trus a tak jsem pořídila pastičku a čekám ze se chytne, jen mě to zaráží ze by ji nás Lojzik necítil. Určitě se tam dostala z pudy.

reagovat
Čtvrtek 17. listopadu 2016 v 5:40 ® malamut reakce na …
malamut

HaD> mám plchy, na myšky už není místo.

reagovat
foto/forum/2016/th-img121364.jpg
Středa 16. listopadu 2016 ve 21:13 ® HaD reakce na …
HaD

malamut> klidně si myši nastěhuj domu.

reagovat
Pondělí 14. listopadu 2016 ve 20:36 ® malamut
malamut

Nechte už ty myši na pokoji, taky chtěj žít, málokdo pozná myšku od myšice, rejska nebo plcha ale metod na hubení má každej jak pes blech, A nad zmasenou rybou se devadesát procent zdejších hroutí.

reagovat
Pondělí 14. listopadu 2016 v 19:09 @ Peťouš

Našel jsem wideo k té pasti ne myši. Úspěšný lov. http://www.loupak.cz/…-past-na-mys

reagovat
Pondělí 14. listopadu 2016 v 18:54 @ Peťouš

Nejlepší past na myši jsem viděl kolovat na internetu. Je to pet-lahev provrtaná na dně a umístěná vodorovně na kovové tyčce nad hlubokou nádobou. Nádoba je o něco širší než pet-ahev. Na lahev se přidrátuje kousek špeku ap. K nádobě je opřeno šikmo přístupové prkénko. Myš po něm vyleze nahoru a přeleze na lahev. V tom okamžiku neudrží rovnováhu a překulí se do nádoby. Viděl jsem k tomu aktuelní wideo a fungovalo to bezvadně. Co uděláte potom s tou havětí je na vás. Je li dostatečně velká, bude jich tam za pár dní dost, (pokud to nebudete kontrolovat častěji).

reagovat
Sobota 5. listopadu 2016 v 15:21 ® malamut reakce na …
malamut

Pů> to nemusej bejt myši, můžou to bejt třeba plši, i když ti už budou chrnět, trávit plchy je zákonem zapovězeno. A jestli máš v prdeli střechu, žaluj sám sobě, pokud chceš novou, klidně se ozvi.

reagovat
Sobota 5. listopadu 2016 v 7:47 @ 

Jak na ně, Poraďte , mě lezou v podkroví mezi střechou a sádrošem a už se dostali i do stropu, začal jsem jedovat a přijde mi,že je slyším víc , použil jsem ratimor , nebo co by mohlo být lepší a učiné aby pochcípali a už se tam neobjevovali ? jen se obávám,že nic nepomůže, střecha je místy prolezlá a mají svá hnízda ve vatě :-( , zkuste prosím poradit jak na ně vyzrát a mít od nich pokoj

reagovat
Sobota 5. listopadu 2016 ve 4:16 @ 

Jak na ně, Poraďte , mě lezou v podkroví mezi střechou a sádrošem a už se dostali i do stropu, začal jsem jedovat a přijde mi,že je slyším víc , použil jsem ratimor , nebo co by mohlo být lepší a učiné aby pochcípali a už se tam neobjevovali ? jen se obávám,že nic nepomůže, střecha je místy prolezlá a mají svá hnízda ve vatě :-(( , zkuste prosím poradit jak na ně vyzrát a mít od nich pokoj

reagovat
Čtvrtek 20. října 2016 v 16:59 ® rybardusacek reakce na …
rybardusacek

Naprostý souhlas. Viz můj příspěvek níže…

reagovat
Úterý 18. října 2016 v 17:20 ® Hony reakce na …

sneeqy> Mám též Formát 1. Používám jej jak doma. v autě a na zahradě na vyhnání krtků.Je naprosto tichý a zatím si nemohu stěžovat. Parkuji venku, auto ok. Soused okousané vodiče. Akorát žral monočlámky, tak je předělán na 220V a 12v.

reagovat
Úterý 18. října 2016 v 15:25 @ sneeqy

Mám dva plašiče od Format 1 ty dle popisu neslyšitelné. To pískání je slyšet velmi dobře takže o neslyšitelnosti nemůže být řeč. A že to něco plaší??? Jednou jsem ho nadzvednul a pod ním byla schovaná myš. Takže asi tak. Vyhozených 1500. Nejlepší věta v popisu přístroje je, aby se nekombinoval plašič například s pastičkou.Dle mého názoru z důvodu, aby jste jako zákazník nezjistil že ten krám nefunguje, když se do pasti chytne myš. Firma Format 1 produkuje všelijaké udělátka, co zatím nevyrábí je přístroj např. na šťastné manželství či výhru ve sportce. Takový přístroj by byl stejně funkční jako ultrazvukový plašič na hlodavce

reagovat
Neděle 9. října 2016 ve 20:44 ® Hony

Souhlasím s Gavlosem. Dokonce na to jdou i podkani.

reagovat
Čtvrtek 6. října 2016 ve 21:18 ® gavlos
gavlos

velice se mi osvedcily vlasske orechy!!od mysi pres rejsky az po potkany…a kocky je nerady :-D

reagovat
Čtvrtek 6. října 2016 ve 14:24 ® IvetaHomo reakce na …

Zdravím, já jsem se na http://www.homezin.cz/…dome-ci-byte dočetla, že nejlepší je myši nalákat něčím aromatickým, jako je třeba slanina nebo něco z bylinek jako máta či heřmánek. A pak zbývá použít buď pérkovou pastičku a nebo (a co rozhodně upřednostňuju) odchytovou pastičku a pak myšku propustit zase do přírody.

reagovat
Středa 12. srpna 2015 v 11:06 @ Hunter fish reakce na …

Odpuzovač se mi také osvědčil, já kupoval z odpuzujeme.cz Trávit se mi moc nelíbí, mohla by to odskákat i kočka a navíc to není dvakrát šetrný. Nic pro mě.

reagovat
Úterý 30. června 2015 v 7:49 @ romanec

máme v boudě odpuzovač deramax-profi a myš sice sem tam zabloudi ale s tím co jsme tam měli předtím se to nedá srovnat takže tohle můžu na myši doporučit

reagovat
Pátek 10. ledna 2014 ve 13:57 ® malamut reakce na …
malamut

Sterkac> ty jsi vážně jouda, a jednou na to dojedeš. Protože mimo jiné chovám plchy a proti hlodavcům nic nemám, v této diskusi se odmítám angažovat. Ten na fotce má o dost víc rozumu jak ty.

reagovat
foto/forum/2014/th-img104234.jpg
Pátek 10. ledna 2014 ve 13:13 ® Sterkac

Něco na Malamuta by nebylo .

reagovat
Úterý 7. ledna 2014 v 19:30 ® jepice-zruseno

Ty jedy na myši jsou někdy trochu nebezpečný pro kočky. Pořád ještě mezi náma žijou něketeré nezhejčkané, které loví myši. A když je ta myš nažraná nějakejch jedovatejch granulí, je často už oslabená a je to snadná kořist. Když kočka uloví několik takových myší, je jí z toho v lepším případě dost blbě, v horším případě může i chcípnout. Možná to je taky důvod, proč se odnaučí myši lovit, když je jí z nich šoufl.

reagovat
Úterý 7. ledna 2014 v 19:14 ® dodorider
dodorider

U nas na starem baraku sem drive mel sem tam mysku i doma, od te doby co mam v mistnosti hada sem se s ni nesetkal, kdyz sem mluvil s panem co do hadu dela leta tak sam rekl, ze dkyz jim z chovu krmnych mysek nejaka utekla, nikdy nevlezla do mistnosti s hady, pry je to nejaky prirozeny pud. Takze poradnou hadici do garaze :-D

reagovat
Úterý 7. ledna 2014 v 18:37 ® nnnap
nnnap

jenom kocur. Z těch pastiček si myška klidně ožere nastraženou slaninku, tvrdý chlebíček, sýreček, pastička i když nastražená na mikrodotek, tak furt naful… Pouze kocur. A navíc- která pastička se k vám přitulí?

reagovat
Úterý 7. ledna 2014 v 15:30 ® jouda.net

Přidám jednu radu jak na myši. U nás ve skladu jsme měli myší požehnaně, s kolegou jsme zkoušeli všelijaké jedy, podomácku vyrobené pasti atd. Ale nic nezabíralo. Až nám jeden pán poradil klasické pastičky a nastražit na ně jádro lískového oříšku. Kupodivu to velmi funguje, z nastražených dvaceti pastiček, je každý den minimálně deset úspěšných.

reagovat
Úterý 7. ledna 2014 ve 12:14 ® Petula
Petula

David H.> Používám dva způsoby.První je,že dám do plýtké misky fridex s nějakou ovocnou šťávou.Když se toho myš napije,je s ní amen.Druhý způsob možná méně chutný je,že dám do koutů kočičí trus i starý.Ty už nic neucítíš,ale myši ti tam nevlezou.

reagovat
Úterý 7. ledna 2014 v 11:36 @ ksandyzlaty

Mně dnes jeden pán poradil tuto past:vezmete nějakou nádobu s vodou a doprostred něco,třeba obrácenou vázu,kam umístíte třeba uzený sýr.Okraje nádoby polepíte nějakým rantlíkem(kar­ton,dřívko).A myš jak se naklání,tak spadne a utopí se.No,taky to není úplně humánní, ale když už máte myši na statku všude jako já a sápaly se vám už i na kroj,tak je vám to zpravidla fuk.Rozhodně se trápí méně,než na té lepidlové pasti,to jsem měla jednou a už to nechci vidět.9-)

reagovat
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...