Chytej.cz

Jak účinně zlikvidovat myši, než mi zlikvidují cajk? necteno

2.12.2012 | HaD | 56.262 zobrazení | 104 odpovědí

Potýkám se s takovým nepříjemným problémem. Rybářský cajk a spoustu harampádí mám v garáži a ať chci nebo nechci, na zimu se mi tam cpou myši. Už to odnesly korkové rukojeti na sumcových prutech, nějaké tašky, gumový člun. Máte nějaký figl, jak ty bestie účinně vyhubit? Potýkal jste se někdo s podobným problémem? Vloni jsem zkoušel nějaké jedovaté granule a výsledkem byl prokousaný člun ZICO za 20 tis. :-(

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 11. prosince 2012 v 18:40 ® Hony reakce na …

David Havlíček> Ono je to vyžene. V autě mně pravidelně na podzim myši vegetovaly pod baterkou. Nacházel jsem okousané oříšky a zbytky hnízda, naštěstí jim kabely nechutnaly. U souseda ano. Používám plašič i v autě a mám pokoj.
Doporučil bych pérové klasické pastičly, vychytáš dospělé a mladé chcípnou.

reagovat
Úterý 11. prosince 2012 v 18:36 ® nnnap reakce na …
nnnap

David Havlíček> jak to že ne. Prostě ho tam na půl den zavřeš a hotovo. Klidně i cizího. On jak ucítí myš, tak prdí na svobodu. Ví co je povinnost. :-)
Hele, já jsem tak dookola řešil ty bestie. Pak jsem se nasral, přivezl 2 kocury, hodil do sklepa a za 2 hodiny byl pokoj. Taky jsem si myslel, když se můj poslední kočička odebral do vječných/ aby to i martin přečetl/ lovišť, že si vystačím se zrním. Ee. A jak máš kolem baráku kury a zrní, tak je máš na zimu doma stopro. No a to taky řeší kocur- redukci online celý rok v okolí. Tak to budeš řešit dookola jak . Tydýt. Já jsem online potřebu jednou řešil i nákupem kastrované kočky z útulku. Máš ju zdravou a za pytel žrádla se jí rádi zbaví. Vydržela 7 roků. I to je cesta ke kočce.

reagovat
Úterý 11. prosince 2012 v 18:32 ® ollo reakce na …
ollo

Náš je lenivý , a možno by aj doškrábal čln , netreba byť k ním utlocitný ,mne pokusali tlačítko na lodnom motore a ta gumová čapička stála byvalích SK 500,– v Yamahe

reagovat
Úterý 11. prosince 2012 v 18:22 ® HaD reakce na …
HaD

nnnap> nojo, jenže toho do garáže zavřít nemůžu :-((

reagovat
Úterý 11. prosince 2012 v 18:18 ® nnnap
nnnap

řekněme si, jak ty „JEDY“ fungují.V podstatě myšky předávkujete něco jako heparinem. Ten přípravek, na který dojedou je vlastně dobrotka sloužící k naředění krve. Měli byste ho dostat po každé operaci. Takže myšku neotrávíte ale zabijete tím, že vnitřně, přes stěny cév vykrvácí do těla. Trvá to cca 4 dny. Nejméně. Po celou dobu je myš 100% aktivní, bez žádného náznaku účinku. Prostě si počkáte až se předávkuje lékem. Jenom je třeba neustále doplňovat, z tohoto důvodu, nástrahu. Vlastně návnadu, rybáři.

To znamená, že po celou dobu může udělat velkou škodu, třeba na návnadách, na člunech, prochčí futrály… A pak, jednoho dne návnada přestane mizet a pak začne se rozkládat, pak uvidíte sem tam masařku a hotovo. Nemá to smysl. Jestli máte uskladněny hromady návnad, rozdělaných, NIC nezabrání dalším hlodavcům nalézt do garáže nebo sklepa. NIC. Jenom KOCUR. Takže další kolečko 4 dny, prostě na nic. Než kupovat dookola otrávené zrní, tak raději futro kocurovi.

reagovat
Úterý 11. prosince 2012 v 17:13 ® ollo
ollo

RATIMOR keď prestane miznúť je po nich. Zvukové veci mi nefungovali

reagovat
Úterý 11. prosince 2012 v 17:02 ® HaD reakce na …
HaD

Hony> To asi nebude ale fungovat, když už tam jsou, ne?

reagovat
Neděle 9. prosince 2012 v 18:28 ® Hony reakce na …

David Havlíček> V garáži mám člun a jabka. Používám otrávené zrní a " Ultrazvukový odháněč drobných hlodavců a jiných škůdců". Viz: www.format1.cz .Jabka a člun ok.

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 20:50 ® HaDová reakce na …
HaDová

Kazan> nezkusila, zkusím, díky za tip :-)

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 20:39 ® lunimus reakce na …

HaDová> vymenim lepidlo za DVD :-D … nie .. to bol for, ale ak chces, viem ho u nas bez problemov zohnat a zaslat … ak chces, mozeme sa dohodnut cez sukromne spravy :-)

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 20:18 ® Fryw reakce na …
Fryw

HaDová> tady něco mají. http://www.prohome.cz/…na-mysi-135g

Ale zase je tam + 100 za poštu .

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 20:18 ® Kazan reakce na …

HaDová> zkoušela jste Vlastu u nádraží?

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 20:06 ® HaDová reakce na …
HaDová

fila> už jsem to našla – http://www.agromanualshop.cz/…o-na-skudce/ stojí 63 Kč, a na dobírku posílají až od 300 Kč, tak budu pátrat dál. :-)

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 v 19:03 ® Char reakce na …
Char

David Havlíček> známej používá frydex, prej je sladkej a myši ho rádi :-)

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 v 18:11 ® fila reakce na …
fila

HaDová> Alltrap,ratrap,ne­vim presne.Zadej do vyhledavace jednoduse lepidlo na mysi a vyjede ti spousta odkazu.Braska si ho taky objednal na netu.:-)

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 v 16:43 ® HaDová reakce na …
HaDová

u nás v drogerii toto lepidlo neznají. Vůbec, koukali na mne dost divně :-(( . Jak přesně se to lepidlo jmenuje?

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 v 16:07 ® lunimus reakce na …

fila> je fakt, ze ta mys skape od vysilenia, resp, ked sa jej zadari si zalepit nozdry, tak sa celkom rychlo zadusi … takze lepidlo nepatri k najhumannejsim sposobom likvidacie … dokonca som uz nasiel aj mysku, ktora si ukusala nozicku, aby ju to pustilo …

tento sposob vsak patri k najistejsim … uspesnost je niekolko nasobne vyssia, ako u klapacky, ktora je niekde okolo 70% spomedzi zaklapnutych pasci … a nehovoriac este o zozranej nastrahe bez zaklapnutia …

dalsia vec je, ze tento sposob je z pohladu hygieny najlepsi …

  • otrava ti zanecha zdochnute mysi niekde v diere …
  • klapacka – ak si uz videl zle seknutu mys, ktora spravila krasny krvavy cakanec na stene tak to nie je tiez nic moc …
  • lepidlo – chytis, vyhodis, alebo spalis …

inac je to jeden z mala povolenych sposobov odchytu mysi v potravinarskom priemysle …

mam chalupu na dedine, kusok od pola … a mysi tam nie je malo … mam na svojom konte uz peknych par mysi roznymi sposobmi … a za seba mozem povedat, ze jedine lepidlo …

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 v 15:47 ® fila
fila

Zdravim,to lepidlo funguje,ale na me to bylo drsny.;-) Ty prilepeny mysi se pekne trapej a neni to peknej pohled.Kup 10 klasickejch klapacek a nastraz opecenej chleba,ten drzi asi nejlip a musis trosku ohnout ten plisek a tu tycku zastrcit jen na 2–3 mm,aby to cvaklo pri sebemensim dotyku.Proste to trosku vytunit a maj to rychle za sebou.;-)

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 14:36 ® HaD reakce na …
HaD

lunimus> pelety tam nemám :-) Oki, vyzkouším a uvidím. Hlavně, že to není potřeba ještě nějak dipovat :-)

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 14:12 ® lunimus reakce na …

petrikveprik> este to tak … naucit mysi na nieco, coho ma David zrejme plnu garaz :-) … i ked vonat by im to asi mohlo :-)

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 14:07 ®  reakce na …

David Havlíček> ..bych zkusil halibut pelety :-))

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 13:57 ® lunimus reakce na …

David Havlíček> na chalupe to robim tak, ze spravim 2–3 kolecka tejto pasty cca 1–2 cm rozostup … stredove kolecko ma priemer cca 10cm … tie pasiky sa postupne rozleju do suvislejsej plochy … ak bude malo, nic ti nebrani lepidla pridat … ale bacha … na kraji nechaj aspon 7–8cm nezalepeneho … nech ti lepidlo nestecie zbytocne na zem …

do stredu davam bud kocku syra, alebo kusok orechu, alebo kusok oravskej slaniny (to ale trpim, lebo pri slanine sa obcas prilepim sam) … zaklad ale je, ze mysi maju lepsi cuch ako chut … tak im navnadu trochu zahrejem zapalovacom … taka jemna tepelna uprava … len aby sa to rozvonalo … inac je to asi lokalita od lokality a je to asi podobne ako s kaprami … na jednom rybniku ti pojdu na medovu kukuricu pod hacikom, na inej ti pojdu len na kostniaky na haciku … takze na uvod by som asi hodil niekolko pasci s roznymi nastrahami … a tiez nie je problem dat do stredu orech + syr + slaninku a mysky sa uz na nieco ulakomia :-)

… btw. este existuju take trochu silnejsie lepidla na väcsie hlodavce, lepidla na kuny a podobne … ale to uz sa mozes nalepit aj sam :-)

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 13:46 ® nnnap
nnnap

Nahnilý kocour od Fenikla.:-D

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 13:32 ® HaD reakce na …
HaD

lunimus> díky moc. Už jsem zaúkoloval Pavlu, aby ho, až půjde s dceruškou na výtvarku, koupila :-) A co myslíš bude nejlepší „nástraha“? Ta slanina?

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 12:17 ® lunimus reakce na …

David Havlíček> a mam pre teba este jeden link http://domacnost.sme.sk/…-vyhrat.html ktory asi hodi kopec odpovedi na to, ako zatocit s mysami :-)

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 ve 12:07 ® lunimus reakce na …

David Havlíček> prvy odkaz co som vyguglil: http://www.belickova.sk/…z-135g.xhtml

funguje to tak, ze na kus kartonu polozis kosok orecha, syru, slaninky atd. okolo spravis koliesko z tohto lepidla … ono sa postupne trochu roztecie, takze toho nemusis davat moc vela … No a par takychto nastrah rozlozis po miestnosti … myska pride, chce zozrat nastrahu a ostane prilepena … ak prides vcas, tak mysi utopis, ak nie, tak tam najdes nalepene zdochlinky … My takto na chalupe spolahlivo ochranime kazdorocne vsetky zasoby trvanlivych potravin, ktore nechavame cez zimu na chalupe …

nechyti sa sice kazda jedna mys, ale je to asi najspolahlivejsia pasca, s akou som sa stretol …

dokonca aj z niektorych drotenych pasci dokazu sikovnejsie mysky vyliezt a klasicke klapacky su obcas pomale, alebo spust prilis tvrda … lepidlo funguje :-)

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 v 11:43 ® HaD reakce na …
HaD

lunimus> Lepidlo? Jak to funguje?

reagovat
Pondělí 3. prosince 2012 v 1:20 ® revoke reakce na …
revoke

Hade, naváži na Luminuse – pokud potřebuješ nějaké kočičí exkrementy, stav se u nás! Budeme ti odkládat to, co nám naši kočičáci zanechají v záchodku :-P

reagovat
Neděle 2. prosince 2012 ve 23:35 ® OBr
OBr

Nechci kočky urazit, ale já minulej týden našel na chatě v plastovým kýblu živou myš, tak jsem jí odnesl na náves, kde byly tři kočky, hodil jí mezi ně a ty potvory na ní jen vejraly. Myš zajela zpátky do vrátek a já jí pak musel najít a dobít koštětem sám…

reagovat
Neděle 2. prosince 2012 ve 23:00 ® lunimus

okrem klasickych pasci este funguje celkom slusne lepidlo

Co sa tyka macky, tu proti mysliam ani tak moc nepotrebujes … uplne staci zohnat jej moč a trochu s tym vystriekat garaz popri stenach … je to velmi efektivny sposob, ale tak smradlavy, ze mas pokoj aj od zlodejov :-)

reagovat