Chytej.cz

Vláčecí prut k lovu kaprů necteno

13.10.2012 | Don | 7.702 zobrazení | 75 odpovědí

Zdravím, chtěl bych si koupit vláčecí prut k lovu kaprů, protože mi vyhovují na naše vody spíše kratší pruty a chci abych na něj utáhl i větší kusy. Do oka mi padlo tohle, protože zase nechci aby prut stál 2000 apod. http://www.rybarskepotreby-shop.cz/…-g-1965.html . Co na to říkáte? Mohlo by to obstát ?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   3 2 1
Neděle 28. října 2012 ve 22:51 ® Cudla reakce na …
Cudla

troutkiller> Já ti rozumím,ale kolikrát si nemůžeš vybrat.To je jako když ti na silnici vlítne před auťák tatra místo bažanta taková malá ruská ruleta.....

reagovat
Pátek 26. října 2012 ve 23:45 ® pepanek

S kapřákem chodí na kapry kdejaký amatér,s vláčákem jen profici.:-D

reagovat
Pátek 26. října 2012 ve 23:26 ® osprey reakce na …
osprey

Char> S těma brokama se dnes střílí lidi:-))

reagovat
Pátek 26. října 2012 v 19:57 ® Char
Char

troutkiller> a co takhle srnčí broky, kdysy běžně používané na srnčí :-)

Nevidím nic špatného jít s vláčákem na kapra, občas to taky dělám.

reagovat
Pátek 26. října 2012 v 11:39 ® troutkiller reakce na …

Bigpista>A právě proto na něj musíš mít pořádnej 3 librák:-)) ))

reagovat
Pátek 26. října 2012 v 11:27 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

troutkiller> Ale ten kapř mi furt víc připomíná to prase než srnku :-D

reagovat
Pátek 26. října 2012 v 11:24 ® troutkiller reakce na …

Bigpista>No nevim ale ten brenek je atyp na udělání hodně velký díry do čuněte:-)) Na Srnčí by s ním nikdo asi nešel.

reagovat
Pátek 26. října 2012 v 10:40 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

troutkiller> No právě, kule v brokovnici, to je jako kaprovej návazec na vláčáku, ne? :-))

reagovat
Pátek 26. října 2012 v 10:21 ® troutkiller reakce na …

Bigpista>Což to máš pravdu ale brenek je pořád jen kulka i když v brokové nábojnici:-((

reagovat
Pátek 26. října 2012 v 10:06 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

troutkiller> Nicméně může jít na prase s brenekem…

reagovat
Pátek 26. října 2012 v 9:56 ® troutkiller reakce na …

Cudla>Já to mám asi tak,jako nepujde lovec na Srnce s brokovnicí a na Bažanty s kulovnicí tak já napujdy na Kapře s vláčákem.Fršten­zí??Prostě to tak mám a měnit to nehodlám at si píše kdo chce co chce.

reagovat
Středa 24. října 2012 v 16:58 ® Cudla reakce na …
Cudla

troutkiller> Nepsal jsem ,že mušák je vhodnej na kapry,ale stav větší části našich pstruhovek ti zaručí záběr této ryby,někde i spíš než potočáka.

reagovat
Středa 24. října 2012 v 15:08 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

Pěkný.Co má společného 0,14 vlasec s vláčecím prutem na kapra??? Nic,jen se přesunula diskuse jinam.

K slabému vlasci.Je to hezkou řádku let co se chodí na jedno místečko z jara na kapry s plavačkou a vlascem 0,15 a ten kapr jde z vody ven.Není to teda okamžitá záležitost,ale jde to a to se tahají i kapři k 70 cm.Kde je pevnost dnešní 0,15 a té co se dělala před lety.Pak jsou vody a to hlavně řeky kde maj kapři páru jako kráva a je nutností použít 0,30.Né že by nešel z vody na 0,15,ale to by ta řeka musela být bez trav a kdejakého naplaveného bordelu.

reagovat
Úterý 23. října 2012 ve 22:09 ® Mrakoš

Kdybych nedávno nevyndaval kapra 58cm na čtrnáctce návazci tak bych to sem nepsal. Na jaře jsem je na plavanou chytal na dvanáctku a neutrh jsem ani jednoho. Taky je pravda že jsem urval i dvacítku vlasec když jsem mu nemohl u překážky dát ani metr. Ale na většině stojáků ta čtrnáctka bohatě stačí.

reagovat
Úterý 23. října 2012 ve 14:03 ® osprey reakce na …
osprey

troutkiller> Prut z vidliček, to je zase jiná kapitola.

Viděl jsem řeku, kde se na velké kapry chodí s padesátkou vlascem, jinak ho prý nevyndáš. Věřím tomu, je to samej vývrat.

Ale spousta stojáků ti dovolí vyndat kapra 50 cm na čtrnáctku za 2 – 4 minuty jak nic. Ty ryby tam často bojují málo a nemají kam zajet. Kdo jinam nechodí, bere to jako normu.

S těma velkýma u vázek je to jasný – takhle jsem přišel o dost ryb. To je pak kdo z koho. To se pak trhá, lámou háčky, vyřezávají ryby…

reagovat
Úterý 23. října 2012 ve 13:49 ® troutkiller reakce na …

osprey>A to je wono,pokud budu mít místo mám na 0,12 kapra 72cm.tahal sem ho 25 minut a vyndal.Jenže mám 3 neděle starej zážitek kdy sem potřeboval ubrzdit před vázkou cca 80tku na 0,26 mono a kapř se se mnou vubec nebavil:-(( Na první dobrou za to vzal a byl v hajzlu.Když nebudeš dávat bacha tak ti 50 násadák vezme prut z vidliček něž stačíš mrknout:-((

reagovat
Úterý 23. října 2012 v 11:45 ® osprey reakce na …
osprey

troutkiller> Začalo to padesátkou.:-))

U kaprů z řeky a domorodců z Orlíka je problém ten první nápor na čtrnáctce zastavit a v první chvíli jsi divák. U vysazenek a kaprů ze soukromáku často ne. Tam tu rybu kolikrát normálně udržíš na místě nebo v okruhu pár metrů. Vyzkoušel jsem oboje.

Bavil jsem se na tohle téma s Milanem Tychlerem, protože závodník musí toho kapra dostat z vody co nejrychleji a feederové závody, kde se masově chytá kapr, jsou většinou na nějakém rybníku, někdy i chovném. Čtrnáctka, měkčí prut a moc se s ním nemaže (kapr cca 50).

Ale tohle je rozhovor, kde obě strany mají svou pravdu. Chtít okamžitě zastavit zdravou padesátku z Otavy na čtrnátce, znamená ji urvat. Chytám je s ní, když fakt blbě berou, pokud je na tom místě čisté dno. Standardně mám 0.18 mm návazec.

Kdysi přijel kamarád, který měl ty kapry natrénované někde na stojáku, se čtrnáctkou je tam málem stavěl na ocas a tady z prvních pěti čtyři urval.

Takže jsou lidi, co se budou za tu čtrnáctku do krve hádat a další, co ti dají za pravdu. Všichni s nejčistším svědomím a s pocitem, že vědí, o čem píšou.

reagovat
Úterý 23. října 2012 v 9:08 ® troutkiller reakce na …

pepanek>Rád se na umělce kterej bude potřebovat otočit 60ku kapře na 0,14 vlasec zajdu podívat:-)) )Výsledek je předem jasnej:-(( Je jen škoda že na pohádky už sem moc velkej.

reagovat
Úterý 23. října 2012 v 7:43 ® pepanek reakce na …

troutkiller> Ale že ti to trvalo,než ti to došlo.:-D

reagovat
Úterý 23. října 2012 v 6:46 ® troutkiller

Jsem rád že sem zjistil jakej prut je na kapře nejlepší:-)) )Mušák nebo vláčák hadice:-((

reagovat
Pondělí 22. října 2012 ve 22:47 ® Cudla
Cudla

0,14 to je lano na kterym vodtáhneš tráboše,běžnej násaďák do 50 nemá šanci.Ještě v nedávný minulosti měl vlasec 0,35 tuto nosnost.

reagovat
Pondělí 22. října 2012 ve 21:15 ® Martin Mošna
Martin Mošna

skwor> Tak to je.Já jako malej chytal na klacek brčko matky a zohnutej špendlik. a taky to šlo.

reagovat
Pondělí 22. října 2012 v 19:15 ® Mrakoš reakce na …

troutkiller> Za pár minut musí bejt v podběráku. Nikdy si netahal kapra na čtrnáctce?

reagovat
Pondělí 22. října 2012 v 18:45 ® timbab reakce na …
timbab

troutkiller> proto je jasné, že na kapry jen se sumcovým prutem :-D

reagovat
Pondělí 22. října 2012 v 18:40 ® troutkiller reakce na …

Cudla>To je jasný!Taky mně hrozně baví zdolávat 50 kapře na 0,14 vlasec pul hodiny:-((

reagovat
Pondělí 22. října 2012 v 16:04 ® Cudla reakce na …
Cudla

troutkiller> prave ze na ten musak ten kapron je ta prava erotika .Nezalezi na prutu ,ale na rukach.Omluva pisu mobilem

reagovat
Pondělí 22. října 2012 ve 13:51 ® troutkiller reakce na …

pepanek>

chosebaits> Máte pravdu oba dva:-)) )

reagovat
Pondělí 22. října 2012 ve 12:14 ® pepanek

chosebaits> Máš pravdu.

reagovat
Pondělí 22. října 2012 v 9:04 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

osprey> O tom žádná:-)

reagovat
Neděle 21. října 2012 ve 22:23 ® osprey
osprey

chosebaits> Ale jo, já bych s tím problém neměl. Aspoň by se vláčák pěkně ohnul.

reagovat
novější starší
Stránky:   3 2 1