Chytej.cz

Feeder poradíte. necteno

23.7.2012 | Martin Mošna | 29.130 zobrazení | 357 odpovědí

chtel bych zacit chytat na feeder ale nevim jestli to má cenu nekdo rika ze je to nejlepší a nekdo zase ze je to nani ze to je jenom na cejni a tak dal ze je na tom vydet kazdé drbnuti tak jak to je?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Sobota 28. července 2012 v 10:36 ® Juraj reakce na …

osprey> Ahoj. Někdy i to je dobrá volba. Já jsem si nechal s velkýma očima udělat příliš velký krmelce (v rámci pravidel) a s 30g zátěží jsem je po naplnění nebyl na Pasohlávkách schopen dopravit na zakrmené místo. První kolo zero. 20 min. před koncem druhého jsem začal konečně myslet a přestal trvat na tom, že krmící prut je na krmení. Laredem s nejtvrdší špičkou mi to lítalo jedna báseň a signalizace díky pletence byla i na takovém kopytu slušná. Během těch 20-ti minut jsem chytil tři cejny a bohužel taky díky pletence upálil kapra 100% nad 4 kg (odhadoval jsem na 6, ale radši to podstřeluji). Pro mě lepší kopyto, tam kde ryby jsou, než vytuněná sestava tam, kde je to velké náhodě.

reagovat
Pátek 27. července 2012 ve 23:19 ® osprey reakce na …
osprey

Juraj> Jéééé, koho to vidí mě bystré oko:-))

Představ si, že už zase chytám ten svůj strašlivý feeder, kdy z deseti záběrů sekám jeden a čekám, kdy se oběsí něco, co by stálo za to (nebo se mi začne zdát, že za tu špic něco takového potahuje). Dokonce přehazuju prut, když mi do toho mlátí malá ryba a vypadá to, že by se nakonec mohla i chytit.

Závodníci by vyli…

reagovat
Pátek 27. července 2012 ve 20:45 ® Juraj reakce na …

Martin Mošna> Nikdo se tu nehádá – to vypadá jinak. Tady i jinde je spousta videí, článků a dalších materiálů, ze kterých se dá čerpat. Úspěšnost lovu je především v tvé hlavě, ale pro začátek v tom nehledej žádný složitosti. Chytej ryby, tam kde momentálně s největší pravděpodobností jsou. Přizpůsob velikost nástrahy cílové rybě a k tomu úměrnou velikost háčku. Pokud je pohyb špičky rychlý a nemůžeš zaseknout, tak zmenšuj sousto a háček, až zjistíš, kdo je autorem těch nesekatelných drbanců. Někdy pomůže i jen prodloužení návazce. Naopak pokud máš porušenou, nebo staženou nástrahu, aniž vidíš pohyb pohyb špičky, tak ho zkrať. Nahazuj do jednoho pečlivě vybraného místa a to je pro začátek vše. Těch kombinací je vagón a postupně na to přijdeš sám. Je to hlavně o tom nebýt líný. Pokud si myslíš, že zakoupením prutu s barevnou špičkou se automaticky zvýší počet úlovků, tak se na to vybodni. V opačném případě hurá do toho. Lidí, co ti rádi poradí je kupa. Stačí když budeš pravidelně bombardovat Ospreye. Odpovědět ti musí, bo je za to placen. Navíc nejenže dokáže správně vyhodnotit situaci, ale ještě to dokáže odprezentovat tak, že to pochopím i já. :-))

reagovat
Čtvrtek 26. července 2012 v 1:36 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Chorchus> Ať žije fíbr… :-O

reagovat
Středa 25. července 2012 ve 22:53 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

oldliposh> a já si to dovolím ještě sprznit tím, že tam nakonec za ten fídr mignu pípak, pojistím to policajtem a usnu. Probudím se, nejprve vezmu mobil, pak zjistím, že je to pípák, pohlédnu na špičku, ta se strašně chvěje, policajt je našponovany a sekáááám. :-)

reagovat
Středa 25. července 2012 v 17:53 ® osprey reakce na …
osprey

oldliposh> Na těch soukromákách to většinou taky stačí, on heavy feeder je stejně jen převlečenej kaprák:-))

reagovat
Středa 25. července 2012 v 17:21 ® oldliposh

Feeder je opravdu super,máš podstatně větší šanci si pořádně zachytat.Samozřejmě pokud se nezaměřuješ jen na soukromé revíry kde jsou ryby trošku větší.Na svazovkách je to na ty násaďáky uplně dostačující.Takže cenu to určitě má.

reagovat
Středa 25. července 2012 ve 12:20 ® nnnap reakce na …
nnnap

Martin Mošna> dospělí mají takové hry, Martine. Když jdeš do hospody, přece se tam kouří, ne?;-) To neznamená, že se nemáme rádi.

reagovat
Středa 25. července 2012 ve 12:00 ® Martin Mošna
Martin Mošna

Baví vas porad se hadat?Proč nemuzete napsat svuj nazor k dotazu a nechta být?Bylo by jednodiší kdyby kazdý napsal co si myslý k foru a dal ho nechal na pokoji tma piste svoje nazory ale nemusite se hadat ne ste lidi.Uvjedomte si to!!vym ze si dovoluju ale mne to nebaví proč to deláte ste lidi a dospělí. myslete ;-)

reagovat
Středa 25. července 2012 v 7:30 ® Mrakoš

osprey> To jak ses trápil s feedrem mě naštěstí minulo. Na první nahození jsem měl rybu a pak už to šlo samo. Já se takhle trápil se splávkem – ne a ne zaseknout rybu. Rybky byly hladový a splávek se potápěl, jenže zte zásek se mi nepovedl – ani jeden. Dneska už mi to připadá neuvěřitelný.

Ale proč to tu píšu, v hlavě mi leží jedna věc. Myslím že by tu měl být k dispozici článek pro úplný začátečníky. Je spousta lidí (hlavně kluci ale i starčí začátečníci) co prostě nedokážou chytit rybu, a to tak že žádnou. Znám jich pár takových. Byl tu i dotaz od maminky co chodí s klukemm k vodě a chytit rybu bylo jeho marným snem. Přitom je to tak jednoduchý , stačí vědět pár základních věcí. Ale článek na téma jak se vybavit za tisícovku, přijít k vodě a chytat rybky jsem ještě nikde neviděl. Já začínal s rybařením když mi bylo 34 let. Vše co jsem o tom věděl bylo z večerníčku o rybářu Holátkovi a z kreslených vtipů. Splávek se tam například kreslí tak že ho půlka čouhá z vody a tak jsem ho stejně vyvažoval i u vody. To že se háčky číslujou nebo proč je někdy slabší vlasec výhodou jsem netušil. Chytat na těžko mi bylo úplně proti mysli, nechápal jsem to, přece tam musí být splávek a kousek pod ním na vlasci háček se žížalou! Naviják jsem měl poprvý v ruce až když jsem si ho koupil. Naštěstí jeho funkce byla celkem zřejmá takže připevnit ho k teleskopu a navinout vlasec jsem zvládl hned. Jak se nahazuje – odklopí, přidrží vlasec prstem – to mi ukázal kamarád před stodolou, kdysi chodíval pytlačit tak to znal.

Myslím že takovouhle míru neznalosti si člověk co se kolem toho motá od malička ani nedokáže představit. Kdyby ano, už by tu takový článek byl. Nechtěl bys něco takového spáchat Ospreyi?

reagovat
Středa 25. července 2012 v 0:32 ® Fryw
Fryw

Proč se namáhat se zahazováním feeder prutu. Stačí se chvilku koukat jinam a zmizí sám :-)

reagovat
Úterý 24. července 2012 ve 23:34 ® osprey
osprey

Zajímavé názory.

Pro mě je feeder stejně zajímavý jako plavaná, čumět můžu nahoru, dolů – prostě kamkoli a vydržím to libovolně dlouho, pokud si myslím, že to má smysl.

Ale je krásné, že další to vidí jinak, protože jinak by ten svět byl nudnej.

Martin Mošna> Chtěl jsem ten klacek vyhodit, protože jsem to s ním neuměl a neskutečně mě štval. Já začínal chytat s feederem v době, kdy se o tom sotva začínalo mluvit. Učil jsem se všechno sám. A nakonec jsem ho stejně prodal. Nebyl to dobrý prut.

reagovat
Úterý 24. července 2012 ve 23:17 ® zorza

Feeder není na dlouhé chytaní.jinak člověk ztrácí přehled o špičce, ale jinak ten pocit tahat kapra kolem 60 se nedá popsat. Prostě citlivější chytačka

reagovat
Úterý 24. července 2012 ve 22:57 ® pepanek reakce na …

nnnap> Když už čučet,tak rovně a ne nahoru.

reagovat
Úterý 24. července 2012 ve 21:22 ® nnnap reakce na …
nnnap

pepanek> hodím splávek před sebe a čučim jak pero před sebe. To je jak pro blbe. Největší vzrůšo se trefit hrstí kukuřice ±15 metrů kolem udice.

A proč to řešíme?

reagovat
Úterý 24. července 2012 ve 21:13 ® pepanek

Feeder si vedle splávku nemůže ani stoupnout–ohne se špice a ty sekneš.Zábava jak pro blbé a to nesrovnávám s muškařením.

reagovat
Úterý 24. července 2012 ve 21:10 ® pepanek reakce na …

lunimus> Já lovit současně na plovák a feeder,tak šilhám.

reagovat
Úterý 24. července 2012 ve 20:59 ® drobcek

Kto to tvrdí asi nechytal v živote na feeder :-) Mne sa podarilo chytiť na feeder 14kg amura na Dunaji. Sú zas dni kedy „kŕmitkári“ vedľa mňa sedeli a keď som pustil na zväzovke 10 kapra späť skoro ma ukameňovali – ja picker s totálne jemnýmui zábermi a oni nič a to išli kapríky okolo 2–3 kg. Jednoznačne ale pozor je to návykové........

reagovat
Úterý 24. července 2012 v 17:41 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

osprey : Jakto vyhodil?

reagovat
Úterý 24. července 2012 ve 13:12 ® lunimus reakce na …

Martin Mošna> ked sa mozem k tomu aj ja vyjadrit, svoj prvy (zatial jediny, ale nie posledny) prut na feeder som kupil od ineho rybara, ktory chodi na ryby roky … myslel si, ze by ho feeder mohol bavit, ale ho to nechytilo, tak to predaval … zdalo sa mu, ze to chce od neho moc aktivity, oproti klasickej polozenej … a ked chce byt aktivny,ze si vystaci s privlacou, alebo s plavakom … skratka feedru na chut nedosiel. … ja si vsak neviem predstavit ist k vode bez neho :-) … jeden prut mam nahodeny na feeder a na druhom sa hram s plavakom … obcas mam dni, ze feeder nema takmer ani tuk a vsetko mi ide na plavak a obcas opacne … ale to bude asi najskor tym, ze som zaciatocnik a tiez sa to len ucim … ale pre tvoje potesenie, na feeder som vytiahol uz aj nejakeho toho kaprika :-)

reagovat
Úterý 24. července 2012 ve 12:47 ® osprey
osprey

Martin Mošna> Nevím, jestli nás chápeš, ale přeju hodně zdaru.

Vím, že se na to budeš asi snažit chytat kapry a amury, potěším tě tím, že u obou druhů jsem ufeederoval kusy přes 80 cm. Bohužel na soukromácích, na řece nám tu takové ryby zrovna moc neplavou.

Ale prostě – jde to.

To jestli pro tebe bude feeder nejlepší, nebo jen na cejny, jestli uvidíš každé drbnutí nebo tě to přestane bavit, to je na tobě. Já svůj první feeder napřed málem vyhodil.

reagovat
Úterý 24. července 2012 v 11:40 ® Martin Mošna
Martin Mošna

Já vas chápu.Takže jsi ho koupím.Jak na nej chytat to uz sem odkoukal od kamošového otce.Dekuji za vše.

reagovat
Pondělí 23. července 2012 ve 23:28 ® osprey reakce na …
osprey

nnnap> I tak se to dá říct.

reagovat
Pondělí 23. července 2012 ve 23:26 ® nnnap
nnnap

já bych se možná nebál napsat, že je to filosofie. :-) Je to postoj k rybačce, ke světu… Je to takové zrcadlo.

reagovat
Pondělí 23. července 2012 ve 23:17 ® osprey
osprey

A co od toho chceš? Plavaná je dobrá, přívlač je dobrá, muškaření je dobré, i feeder je dobrý.

Někdo říká, že je to nejlepší – a na co je to nejlepší? Někdo říká, že je to jen na cejny – a proč by mělo? A jestli je to na cejny – je to špatně?

Mě feeder naučil při položené myslet. Dnes bych ho jako prut až tak moc nepotřeboval, ale zvykl jsem si. Je to pohodlné a baví mě čučet na tu ohnutou špičku.

Může na tom být vidět každé drbnutí, ale to na dobře sestaveném prutu s policajtem taky.

Obecně vzato, feeder je styl lovu. Nejde jen o ten klacek s barevnýma špičkama.

reagovat
Pondělí 23. července 2012 ve 22:43 ® Mrakoš

Feeder je zábava, a je to nakažlivý. Spousta kluků je otrávených z toho že jim neberou ryby. Vím to, učil jsem teď tři takový chytat (mám před nima měsíc náskok :-)) . A s fídrem je začala rybařina zase bavit. Jeden už si ho pořídil a ti další si na to šetří. Jestli si ho pořídíš a naučíš se s tím chytat – a to není těžký, tak věřím že nebudeš litovat.

reagovat
Pondělí 23. července 2012 ve 22:12 ® nnnap
nnnap

je to tak, že to je dobrý. A moc. Ale řekl bych, že máš ještě čas. Hele, na Kudy z nudy je určitě taky program, jak trávit volný čas.

Pokud tě to nechytlo hned za srdíčko, z dostupných textů, moře videí, tak to není pro tebe.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1