Chytej.cz

Feeder poradíte. necteno

23.7.2012 | Martin Mošna | 29.130 zobrazení | 357 odpovědí

chtel bych zacit chytat na feeder ale nevim jestli to má cenu nekdo rika ze je to nejlepší a nekdo zase ze je to nani ze to je jenom na cejni a tak dal ze je na tom vydet kazdé drbnuti tak jak to je?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 7. srpna 2012 v 11:58 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

nnnap> to je těžký to forum jsem zalozi já

reagovat
Úterý 7. srpna 2012 v 11:38 ® nnnap reakce na …
nnnap

Martin Mošna> no, po dvaadvacáté hodině bych ti napsal, že to je nejoblíbenější hmat manželky:-D

Hele, zapojuj se do témat vhodných tvému věku.

reagovat
Úterý 7. srpna 2012 v 11:26 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

MIG-35> to je sadista.By mne zajímalo co by delal on kdby ho nekdo chyt za koule :-))

reagovat
Úterý 7. srpna 2012 v 9:37 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

nnnap> Tak to by mi nemušel rvát smykem! Bych mooc rychle krauloval k trýzniteli… :-D Hale tys pěknej sadista! =-|

reagovat
Úterý 7. srpna 2012 v 9:13 ® nnnap reakce na …
nnnap

MIG-35> no tak za koule:-D

reagovat
Úterý 7. srpna 2012 ve 2:23 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

osprey> No hlavně a aspoň u mě je to o rukách, který mam volšový! :-/ Proto mam „narvaný“ kapr náčiní… A i přez to sem o pár pěkných ryb přišel. :-| A pod kilt trencle nenosim. ;-)

reagovat
Pondělí 6. srpna 2012 ve 21:29 ® osprey reakce na …
osprey

MIG-35> Ono je to těžký – na vlasci 0.15 mm jsem utáhnul dva lidi na voru. Když budeš plavat a přiváže si tě někdo za gumu od trenek na vlasec 0.26 mm na prut, tak si myslím, že tě nakonec zdolá. Ale proti proudu tě nevytáhne ani s mnohem silnějším vlascem.

Při lovu je tu možnost odírání, namotání bordelu na vlasec, nutnost brzdit rybu před vázkami, nutnost vytáhnout ji z proudu… Konec konců sám víš, jak to s těmi velkými rybami je. Neutrhnou to v čistém tahu, ale zamotají, o něco předřou apod.

reagovat
Pondělí 6. srpna 2012 ve 21:19 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

MIG-35> No tak smykem.Bylo to jinak myšleno.

reagovat
Pondělí 6. srpna 2012 v 19:15 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Martin Mošna> Na kaproprutech mam 0,30 a občs se mi to zdá málo… :-D Na fídr sem po pár trhancích dal 0,26 jistota je jistota. Nikdy nevíš, která lochneska ti na to hupne. No a chtěl bych vidět jak taháš člověka smykem. :-))

reagovat
Pondělí 6. srpna 2012 ve 13:51 ® osprey reakce na …
osprey

Juraj> Jsou podmínky, kdy na 0,26 mm nevyndáš spoustu ryb. Často to není jen otázka pevnosti.

Martin Mošna> 0,26 mm nemůže být na 10 kg. Měl jsem podobných vlasců v ruce dost a buď jsou silnější nebo tu udávanou nosnost nemají. Často platí oboje.

Člověka smykem? Zkus to.

reagovat
Neděle 5. srpna 2012 ve 21:04 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

Juraj> ja mnel na claskcký položený 0.26 a bylo to na 10kg.myslym ze by jsi člověka mohli vzít smykem:-))

reagovat
Neděle 5. srpna 2012 v 11:09 ® Juraj reakce na …

osprey> Už jsem šel i do 0,26, ale to je pro mě už strop. Na to vytáhnu z vody i tebe. :-))

reagovat
Neděle 5. srpna 2012 ve 2:30 ® osprey reakce na …
osprey

Juraj> Protože jsi závodník.

reagovat
Neděle 5. srpna 2012 v 1:03 ® Juraj reakce na …

osprey> Taky si nějak nedovedu představit situaci, že mám na feederu třicítku.

reagovat
Sobota 4. srpna 2012 ve 21:01 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

osprey> taky jsem musel jit do vody naštěstí jen po kolena

reagovat
Sobota 4. srpna 2012 ve 14:49 ® osprey reakce na …
osprey

Martin Mošna> Někdy moc, někdy málo…

Jde o to kdy a co chytáš. Já už párkrát plaval s prutem v ruce za rybou, takže se snažím být realista.

reagovat
Sobota 4. srpna 2012 ve 12:19 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

džigit> jak kdy zaleží na času.

reagovat
Sobota 4. srpna 2012 ve 12:19 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

osprey> já ani s klasickou položenou nepoužívam kmenoví 30 se mi zdá moc

reagovat
Pátek 3. srpna 2012 ve 23:53 ® džigit reakce na …

Martin Mošna> čteš někdy po sobě ty nesmysly?

reagovat
Pátek 3. srpna 2012 ve 22:15 ® osprey reakce na …
osprey

Martin Mošna> No urval je.

Ale jde o to, kde chytáš, co chytáš a jak chytáš. Chytal jsem feeder s návazci 0,08 mm – 0,30 mm (to byl kmen bez návazce.

Pro mě je utržená ryba velmi nepříjemná záležitost, takže trhám velmi málo. Řeším to širokým výběrem síly sestavy. Klidně používám i velmi humpolácké vlasce, když jde o to nepřijít o rybu.

Občas je jemnost naopak velmi nutná.

reagovat
Pátek 3. srpna 2012 ve 21:17 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

Fryw> jak je to myšleno?

reagovat
Pátek 3. srpna 2012 ve 20:53 ® Fryw reakce na …
Fryw

Martin Mošna> Já měl na prvním feederu taky 14. Pár ryb mě vyvedlo celkem rychle z omylu :-)

reagovat
Pátek 3. srpna 2012 v 19:44 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

nnnap> tak dekuju.ale mne neprestala byvit obyčejná položená ale takle je to nadherný.jemnej vlasec všechno.vsechno s citel.ja si myslym že kdyby ten prut mnel kamos tak je po nem on by tam nacpal 40 vlasec ja tam mam 14.a on mi rikal at si utahnu brzdu to by dobadlo při sekání :-D

reagovat
Pátek 3. srpna 2012 v 11:24 ® nnnap reakce na …
nnnap

Martin Mošna> určitě. Fídr je bestija. Tomu se propadá. Je to aktivní položená. Tedy východisko pro mnohé. Ať se ti daří.

reagovat
Pátek 3. srpna 2012 v 1:37 ® džigit

zorza> což teprv přes…

reagovat
Pátek 3. srpna 2012 v 1:08 ® dvorak reakce na …

Martin Mošna> Hoj,tak ať Ti to vydrží. Já tohlencto zařízení koupil někdy před 12ti lety,byl to picker 240,špičky v rukojeti. Z druhé ruky,od nějakého německého soudruha. A hned na hnojáka krásnej lipan,pak okoun,plotice… Dnes mám jinej klacek,takovej všemi vychvalovanej. Ryby chytá,ale stále vzpomínám na ten první a i vlastně na toho lipana..

reagovat
Středa 1. srpna 2012 v 10:43 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

Já si myslym ze na první lov je to dobrý.9-)

reagovat
Úterý 31. července 2012 ve 23:39 ® osprey reakce na …
osprey

Martin Mošna> To musíš vědět ty. :-))

reagovat
Úterý 31. července 2012 v 19:53 ® Martin Mošna
Martin Mošna

tak dneska jsem vyzvedl feeder z pošty.K tomu sem koupil nový naviják schimano.A nes jsem si byl na nej zachytat a přisel nadhernej šupináč a desítky cejnu.Takze na poprvé super ne?

reagovat
Sobota 28. července 2012 v 11:23 ® osprey
osprey

Juraj> Konec tvého druhého kola by byl pro mě začátek:-))

Ale ryby na počet nelovím. Někde po desáté lopatě bych začal dumat, co dál:-))

reagovat