Chytej.cz

Rybolov mládeže necteno

22.5.2012 | Koudy1968 | 22.186 zobrazení | 4 odpovědi

Dobrý den, chci se zeptat jak je to s povinnostmi a právy mládeže.Někde jsem se dočetl že od roku 2004 v zákoně o rybářství č. 99/2004 Sb., ani v jeho prováděcí vyhlášce č. 197/2004 Sb., se o lovu ryb dětí a mládeže nehovoří a žádná speciální úprava tedy od toho roku neexistuje? Platí tedy že pokud má rybář platný rybářský lístek a povolenku k lovu ryb, pak bez rozdílu věku má všechna práva a musí plnit všechny povinnosti které stanoví zákon,jako dospělý rybář? Jde mi o to,jestli může chytat např.na dvě udice,nebo vláčet na živou nástrahu atd…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 20. srpna 2017 v 9:04 @ krauzik

mám vnuka 9 let. múžu mu pomoci prakticky, při zdolávání větší ryby? děkuji za odpověd.

reagovat
Úterý 29. května 2012 ve 14:23 ® Jarda Š. reakce na …

vovo> Ano, u rybolovu mládeže je rozdíl mezi ČRS a MRS. Zatímco v ČRS mají děti do 15 let při rybolovu stejná práva a povinnosti jako dospělí, v MRS mají omezení na 1 prut a nesmí lovit na rybičku ani čeřínkem.

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 16:09 ® vovo
vovo

To tak je jenom v ČRS v MRS je to oddělené všechno co jsi vyjmenoval můžou děti až od 15let

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 8:25 ® hraji
hraji

Vše co potřebuješ vědět je napsáno v zákoně 99/2004Sb., v jeho prováděcí vyhlášce 197/2004Sb. a v Bližších podmínkách výkonu rybářského práva tvého územního svazu (pravděpodobně územního svazu pro severní Moravu a Slezsko). Práva a povinnosti rybáře určují také Stanovy ČRS, které najdeš na stránkách ČRS. Takže neváhej a začni číst.

reagovat