Chytej.cz

úhoři necteno

20.5.2012 | efifwe | 74.217 zobrazení | 74 odpovědí | upravit

dobrý den chci se zeptat jak se chytají úhoři na feeder (špičky, montáže, nástrahy)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 30. května 2012 v 7:58 ® FInnnp reakce na …

jepice> Já to řeším tak,že rousnici uštípnu u obojku.A na háček dám jen tu červenou špičku a ještě nechám trochu koukat špičku.Průvěs dávám tak 5 cm ůhoři to berou v pohodě přes brzdu a nejsou zažraní.Obyčejně mívám víc záběrů než kamarád co chytá na celý rousky.Nej je,ale použít zavánějící rybyčku.Lovení ůhoři jsou o třídu větší.

reagovat
Středa 30. května 2012 ve 2:21 ® jepice-zruseno

Hlavně záleží jestli sou to ouzkohlavci nebo širokohlavci. ˇširokohlavci to sežerou, potáhnou, zastaví se a pak se rozjedou a to i na plavanou. Ouzkohlavci s tim dělaj neskutečný věci a končívá to ukouslou žížalou u háčku. V posledních letech sem ale narazil spíš na širokohlavce.

reagovat
Úterý 29. května 2012 v 1:07 ® alexdelpiero
alexdelpiero

ja použivam lehky policajty…

reagovat
Pondělí 28. května 2012 v 19:57 ® saman reakce na …
saman

:-D :-D :-D to me rozesmalo

reagovat
Pondělí 28. května 2012 v 17:45 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Petr-Pampalini> Klasika položená, průběžná montage, nějakej návazec zakončenej úhořohákem a na něj rouskyn. Ale žádný velký úspěchy nemam. Nejni to špatnou montáží, ale tim vomáčkou co drží prut…

reagovat
Pondělí 28. května 2012 ve 14:42 ® Petr-Pampalini

ahojte, blbě se tedy zeptám jak chytáte úhoře na řece? (když vynechám feeder…) Klasicky na položenou, špiče nahoru a rolničku (světlo) na špici nebo težšího policajta na větší průvěs mezi očka?

reagovat
Sobota 26. května 2012 v 11:14 ® osprey reakce na …
osprey

FInnnp> Zodpovědný přístup:-))

V podstatě píšu o tom samém. Toho kolem 75 cm budeš mít dost příležitostí přesně změřit.

reagovat
Sobota 26. května 2012 v 9:55 ® FInnnp

To hlazení po břiše u uhoře funguje,ale jen na omezenou dobu.Já to řeším pohledem.Uhoříka 55 cm rozeznám od uhoře 75 cm.Uhoře má podle mne cenu brát do kouře až tak od 70 cm.

reagovat
Pátek 25. května 2012 ve 23:52 ® osprey reakce na …
osprey

kety.vydra> Nevím, jestli mluvíme o tom samém. Ale když ten jedlý visí přibitý za hlavu na prkně, fakt není těžké ho změřit.

Moje oko? No nevím…

reagovat
Pátek 25. května 2012 ve 21:34 ® Tino reakce na …
Tino

osprey> ne, jeden starý dědek co jsme s ním chytali mi poradil lepší metodu. Chytit těsně za hlavou (v oblasti břišní dutiny) a pořádně stisknout. Úhoř doslova ztopoří. Zkoušel jsem to a dá se postavit jako svíčka :-)

p.s. stále se bavíme o úhořích ;-)

reagovat
Pátek 25. května 2012 ve 20:23 ® kingkubik reakce na …

osprey> :-D to s tim hlazenim by me taky zajimalo.nekde jsem to nedavno vycetl u konkurence:D vim ze mirnym pohupovanim jde pripravit kapra k fotografovani ale hlazenim po brise uspat uhore:-D nebude na to lepsi fletna a prouteny kosik:Dja nevim ale treba me osobne se minuly rok nechtelo moc usinat kdyz jsem si vrazil jig do ruky a to me mohla pritelkyne hladit kde chtela:-))

reagovat
Pátek 25. května 2012 v 17:50 ® kety.vydra reakce na …
kety.vydra

osprey> Čili,máš oko.Tak tohle měřítko používám taky:-)

reagovat
Pátek 25. května 2012 v 0:32 ® osprey reakce na …
osprey

rgb23> Pro mě je buď malej (naprostá většina těch, co jsem kdy chytil na prut) nebo jedlej (obvykle učapíkován na výlovu). Malý neměřím, u jedlých to v jisté fázi procesu není problém.:-))

reagovat
Pátek 25. května 2012 v 0:26 ® rgb23 reakce na …
rgb23

osprey> taky mě to napadlo… jde to takhle s holubem, žábou, žralokem… akorát na úhoře bys potřeboval 10 rukou a 2 svěráky:-)

reagovat
Pátek 25. května 2012 v 0:06 ® osprey reakce na …
osprey

Bahňák> Prý položit na záda a hladit po břiše. Měl by vytuhnout. Ale nejsem na to asi dost šikovný nebo trpělivý:-))

reagovat
Čtvrtek 24. května 2012 ve 22:07 ® Bahňák

Není nějaká finta jak hada zaživa změřit? Vytáhnul jsem hada odhadem 80–90 ale že bych ho dokázal změřit to ani náhodou, jen jsem ho asi 10 minut trápil než mě to přestalo bavit a byl jsem celej upatlanej od slizu přesto že jsem ho držel v hadru

reagovat
Středa 23. května 2012 v 19:19 ® FInnnp reakce na …

osprey> Prostě já a feeder nejde dohromady.A to chytám hodně jemně........Včera po bouřce jsem byl na rousnách tak dnes jdu na ně.

reagovat
Středa 23. května 2012 v 16:01 ® osprey reakce na …
osprey

FInnnp> S tím feederem to není tak zlý. Druhej extrém je, že jsem viděl zdolávat 11 kg lysce, tvrdej prut se ani neohnul a chlapík furt mudroval, jak si musí dávat pozor, aby ho nevyříz.

Úhoř je ale ryba, u které lov s feederem zas tak velké opodstatnění nemá. Taky když už se na ně vykopu, s feederem to většinou není.

S těmi velkými hadicemi souhlasím. Jsou i tam, kde by to člověk neřekl.

reagovat
Středa 23. května 2012 ve 13:37 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

nnnap> Vrkni na něj kontakt! Ale ten bude zaneprázdněn honěním parmoštiky bo něčeho jinýho… :-)

reagovat
Středa 23. května 2012 v 11:33 ® alexdelpiero reakce na …
alexdelpiero

nnnap> úhoř bere když najdeš dobrej flek a je dobrý počasí asi tak žádná věda, kde nejsou neberou kde jsou tam ho chytneš..

reagovat
Středa 23. května 2012 v 8:48 ® nnnap
nnnap

proč se nezeptáte odborníka na úhoře, pana Jakuba Vágnera? Je to už dávno, ale možná si vzpomene něco na umění ze svých 10 let a podělí se tady s námi, kryply.

reagovat
Středa 23. května 2012 ve 2:04 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

alexdelpiero> No aspoň něco! Já přes den na fídr 65 a teď jedna jízda a sekanec do prázdna… :-O

reagovat
Středa 23. května 2012 v 1:21 ® alexdelpiero
alexdelpiero

dnes se povedly 3 hadi :-) ale všechno tkaničky kolem 50cm :-)

reagovat
Středa 23. května 2012 v 0:22 ® FInnnp

Metrový uhoři jsou skoro v každé rybníku.Z nějakého důvodu se je,ale nedaří chytit.U nás hromadně padly nejméně na pěti rybníkách a ve všech byli metrové hadice.

reagovat
Středa 23. května 2012 v 0:13 ® FInnnp

Já to mám z Feederem na uhoře zcela jasný.Mě dát někdo feeder do báglu tak ten bágl zapálim.Chápu,že někoho feeder okouzlil,ale já k němu mám velký odpor.Jednou mě to kámoš půjčil a tak jsem vejral půl hodiny na tu špičku a pak se mě tři hodiny motala hlava.Když na tu rákosku někdo tahá rybu tak jsi myslím,že tam má Kosatku a vždy to je nějaká přerostla jikra.

reagovat
Úterý 22. května 2012 ve 23:23 ® hering reakce na …
hering

timbab> Moc to tam u Vás nahoře neznám,občas vezu synka na farmačku do HK a v Poděbradech mám příbuzenstvo (letos v létě tam budu trávit týden dovolené).Možná vezmu i cajk sebou :-) Kamenné záhozy břehů tam taky máte.V nich jsou zalezlý a když nešmejdí po volném toku,tak u nich jsem bodoval často.Jenže pak nesmíš dát ani 10cm,myslím hadice 80+

Feeder je dobrá věc,ale v těchto chvílích mě právě zrazuje…

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 18:06 ® timbab reakce na …
timbab

hering> Tak je jasné že je to i o fleku.Třeba Labe u nás se s vaším nedá srovnávat.

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 0:42 ® psychoslav

tak já chodím na hady s mediem, osvětlenou špičkou, průběžnou montáží a dlouhým návazcem, háček dávám podle velikosti nástrahy a celkem to jde Jinak vlasec nedopínám, spíše jej ještě povolím a hadi to mají jen kousek a dají se hezky vyháčit (pouze stoják)

reagovat
foto/forum/2012/th-img20520.jpg
Úterý 22. května 2012 v 0:19 ® hering
hering

timbab> Mám medium,heavy i extraheavy a tam kam chodím na velký hadice – řeka,bych to prostě nepoužil.Detaily nebudu probírat,ale po SZ můžeme víc :-)

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 0:10 ® hering
hering

osprey> No metrovou rouru na břehu taky nemám – na prutě už nějaký byl a nedokázal jsem ho votočit od vázky,nějakou 90+ ano (moc fotek nemám,nebyla to doba digifoto) a je to neskutečný co dovedou a nemáš vyhráno ani když už ho držíš v rukou a soukáš do saku :-) Úhoře nosím domů živý a ty velký pak druhej den většinou stejně pustím.Na hady chodím zásadně sám a pořídit fotku bych fakt v noci u vody nezvládl :-D

reagovat
foto/forum/2012/th-img20516.jpgfoto/forum/2012/th-img20517.jpgfoto/forum/2012/th-img20518.jpgfoto/forum/2012/th-img20519.jpg