Chytej.cz

úhoři necteno

20.5.2012 | efifwe | 74.217 zobrazení | 74 odpovědí | upravit

dobrý den chci se zeptat jak se chytají úhoři na feeder (špičky, montáže, nástrahy)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   3 2 1
Pátek 8. srpna 2014 v 15:47 @ anakonda reakce na …

proc do nich ruzne bodat kdyz se otoci na zada chvilku se hladi po brise bude par sekund v klidu dost nato aby se zmeril

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 18:54 ® jepice-zruseno reakce na …

casper> Z takovejch těch specialit je to Rokytka, dřív se chdilo i nad Kyják nebo jeho přítok, ale nevím jaký to je po jeho odbahnění. Pak byla velmi vyhlášená Hostivařská přehrada, kde nebyla nouze o hady nad 70 cm. Tyhleti úhoři by se dnes měli částečně vyskytovat pod Hostivařskou přehradou a skutečna na Botič dolu do hostivaře až záběhlic pořád lidi chodí. No a vltava je jasná. Já byl loni párkrát nad přehradou na botiči a pár jsem jich dostal, ale maximálně vždy dva za vycházku. Lepší je jít dopoledne po velké bouřce kdy je to kalné. Když jsem šel večer, tak sem nikdy dva nechyt, buď jednoho nebo žádného. Zatím měli všichni od 30 do 60, takže „jedlej“ zatím žádnej nepřišel, ale líbí se mi to tam víc, než Botič pod přehradou, kde je podle ověřených zdrojů větší šance. Během léta se chystám zkusit jeden zatím tajný pražský potok, na kterém jsem chytal loni na mouchu okouny (extrémní množství) a plotice, nemám ho daleko a je to extrémě malá voda. Nevýhodou nočního chytání v různých pražských místech je to, že se kolem nich mohou pohybovat různá individua. Nad přehradou sou to smažky ze zámku v petrovicích, kolem přehrady to jakš takš jde, v úseku hostivař – záběhlice jsou bezdomovci, někteří z nich zde také chytají ryby. Kolem vltavy třeba na štvanici, tam jich je hrozně moc, ale zase jsou tam na rybáře zvyklí, takže je nepřekvapíte a možná si i popovídáte, zvláště když dostanete „inteligentní“ nápad jít v děšti chytat pod železniční most.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 18:40 ® jepice-zruseno reakce na …

Bigpista> Já je také chytám nejradši na plavačku. Nepřetežuju to, pouze udělám dlouhý návazec, aby se žížala táhla po dně. Používal jsem to na začátku Hostivařské přehrady, nad malým mostem v Petrovicích (po odbahnění přehrady to zde není již žádná sláva) a pak všude, kde to moc neteče (nadjezí). Na plavačku, polotěžko, houpačku na brko a podobný metody je dobrej delší prut, kterej je ale problematickej na zarostlých místech.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 16:32 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

David H.> Zkusím.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 16:32 ® HaD reakce na …
HaD

casper> podle mě kdekoliv, kde jsou pod vodou úkryty – kameny apod.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 16:29 ® casper
casper

asi neporadíte, kam na úhoře takhle po praze :-)

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 16:27 ® HaD reakce na …
HaD

Bigpista> zkus chytat metr od břehu. Tam hadi polezou…

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 16:12 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

David H.> Zrovna jsem chtěl napsat, že na Labe to asi moc nebude. Tam potřebuju 10m od břehu 50g olovo, abych to udržel na fleku.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 16:07 ® HaD reakce na …
HaD

Bigpista> Zkus a uvidíš. Je to pecka. Tomáš Rozsypal tak chytá hodně a úspěšně. Minulý týden měl prý jeden večer 8 hadů, nej 80 cm.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 16:06 ® HaD reakce na …
HaD

Draky> přesně tak, nebo na konec normální průběžnou montáž. Ale první varianta je citlivější. Jen to nejde na proudné řece.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 16:01 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

David H.> Fakt je, že záběr na splávku mi vyplaví vždy mnohem víc adrenalinu. A neničím si krční páteř permanentním záklonem kvůli fídršpici.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 15:59 ® Draky reakce na …
Draky

David H.> myslis jako pretizit splavek a nechat posledni brocek lezet na dne?

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 15:57 ® HaD reakce na …
HaD

Bigpista> to je pak smolný. Mě se strašně líbí chytání se splávkem na polotěžko. To je balzám pro oči a je to hodně účinné.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 15:52 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

jepice> Na špičku používám tohle: http://www.mivardi.cz/…i-clipon-ss/

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 15:25 ® jepice-zruseno reakce na …

Bigpista> Mě se to taky párkrát stalo. Chytám na strašně malých tůňkách a někdy mi prostě vletí do kořenů. Když to je třeba hozený půl metru od břehu, tak než se k prutu ohnu, tak to tak může skončit snadno. Chytal bych na fídr častěji, jenže bych si musel „pořídit“ nějakej dvoumetrovej (plánuju upravit nějakej stávající nebo v bazaru levně koupenej prut na „fídr“). S tím mým 3,30 se někde pod stromem už blbě pracuje. Navíc policajta v noci vídím, páč mám takovýho toho co v noci světélkuje. Teď jsem se ale dostal ke světélkující samolepce, která funguje překvapivě dobře a na letošek s ní plánuji experimenty v podobě světélkujícího husího brka a světélkující špičky.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 ve 13:21 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

David Havlíček> Tohle bylo na feeder a sekal jsem na druhé cuknutí špičky (první jsem nestihnul, čuměl jsem po vejrech). Jenže jsem chytal u rozpadající se navigace a tam stačí, aby mi to popotáhl 5cm a při troše smůly olovo zapadne mezi kameny.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 ve 13:14 ® HaD reakce na …
HaD

Bigpista> Známej je chytá na feeder a seká téměř ihned. Slušnou rybu sekneš a nikam Ti nezajede a malýho netrefíš, což je sice frustrující, ale lepší, než pak „zápasit“ na břehu s rybou, kterou bys stejně pouštěl.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 ve 13:04 ® pepanek reakce na …

Volouch> když si dáš průvěs 10 čísel,tak ti taky nezajede.pokud ho člověk nerve z vody a je poblíž něco,kam by zalezl,tak o něj příjde. Pár mi jich kdysi taky někam zalezlo.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 11:25 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

jepice> Snažil jsem se ve středu. I jsem jeden záběr měl, ale zatáhl mi to do vázky a urval jsem to.

reagovat
Pondělí 6. května 2013 v 10:54 ® jepice-zruseno

Už je taháte? Já viděl včera před obědem jednoho vyndat na říčkách na orlíku

reagovat
Pondělí 2. července 2012 ve 22:54 ® Volouch

Osobně upřednostňuji feeder na úhoře kde jsou vázky.. Jelikož jako u klasiky nemam půlmetrovej průvěs a tím pádem nemůže zajet při záběru do vázky.. Chytam úhoře hlavně na rybičky a občas se povede i candát nebo štika..;-)

reagovat
Pondělí 2. července 2012 ve 22:48 ® Volouch

Osobně upřednostňuji feeder na úhoře kde jsou vázky.. Jelikož jako u klasiky nemam půlmetrovej průvěs a tím pádem nemůže zajet při záběru do vázky.. Chytam úhoře hlavně na rybičky a občas se povede i candát nebo štika..;-)

reagovat
Pondělí 4. června 2012 v 19:48 ® Hora reakce na …
Hora

jepice> tak tedy před hlavu,ty šťourale jeden,ale po 10 minutách se hýbe i s kudlou v hlavě,je to houževnatej chlapík :-D

reagovat
Pondělí 4. června 2012 ve 12:57 ® lunimus reakce na …

jepice> nie tesne za hlavou, ale tesne vedla hlavy :o)

reagovat
Pondělí 4. června 2012 v 11:31 ® jepice-zruseno reakce na …

Hora> No těsně za hlavou mu to píchneš. Když po 10 minutách znehybní, pověsíš ho na strom a změříš, vykucháš a pověsíš do udírny nebo stahneš a nakrájíš do trouby :-D

reagovat
Neděle 3. června 2012 ve 21:50 ® Hora
Hora

Bahňák> jeden fígl na znehybnění úhoře znám od mala.Úhoře přidržíš za hlavu na zemi a zapíchneš mu těsně u hlavy nůž ( vidličku,nebo něco železného ),znehybní ho to na cca 5 – 10 minut,tady na dobu než ho změříš.Nesmíš s ním ale moc hýbat,jinak se brzy vzpamatuje a hajdy do vody.Mám ten fígl vyzkoušený už roky a stále funguje.

reagovat
Sobota 2. června 2012 ve 12:13 ® nnnap reakce na …
nnnap

jepice> proč ne, i psi můžou jíst slušně. Jsou to individuality. Ponechme závodní kuchyni člověku, jako jeho vynález. Ty zhruba 3% jsou tam pro chuť a vůni.

reagovat
Sobota 2. června 2012 v 11:26 ® jepice-zruseno

Psí konzerva z uzených úhořů: http://www.zoocenter.cz/index.php?…

reagovat
Sobota 2. června 2012 v 11:20 ® jepice-zruseno

Tak včera byla pěkně kalná voda a tak se chytli i ve dne.

reagovat
foto/forum/2012/th-img20577.jpgfoto/forum/2012/th-img20578.jpg
Čtvrtek 31. května 2012 ve 21:59 ® jepice-zruseno

FInnnp> Sem to chtěl zkusit, leč v tomhle supr-úhořím počasí mi bouřka nedovolila vyjec na kole

reagovat
novější starší
Stránky:   3 2 1