Chytej.cz

úhoři necteno

20.5.2012 | efifwe | 74.217 zobrazení | 74 odpovědí | upravit

dobrý den chci se zeptat jak se chytají úhoři na feeder (špičky, montáže, nástrahy)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Pondělí 21. května 2012 ve 22:28 ® timbab reakce na …
timbab

osprey>Tak už to bohužel je.Třeba kvůli těm pstruhům na pstruhovky už nelezu.Pořádnou štiku už jsem taky nějakej ten pátek neviděl.Lepší už to nebude.

reagovat
Pondělí 21. května 2012 ve 22:15 ® osprey reakce na …
osprey

timbab> Tímhle stylem se vláčkaři dopracovali k mikromrdkám.

On je to vlastně jeden z důvodů, proč u nás na úhoře nechodím. Kolega, co tam dřepěl od dubna do října, jich chytil asi padesát. Největšího 68 cm.

Bohužel, tohle mě nemotivuje. To je jak pstruhovka s pstruhama do 25 cm nebo voda, kde je šedesátka štika trofejní.

Můžeš namítnout, že s tímhle přístupem pomalu za chvíli nevyrazím k vodě. Ano, začíná to tak vypadat…

reagovat
Pondělí 21. května 2012 v 18:42 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

alexdelpiero> Koukam, že u vás nemaj jen velký brambory… :-D

reagovat
Pondělí 21. května 2012 v 18:27 ® timbab reakce na …
timbab

hering> To je jasný ale je feeder a feeder.S lightem asi nic moc , s extraheavy už je to jiné.Kdyby se metrovky tahali jak na běžícím páse, tak bych mohl říct, aby nikdo bez vercajku na sumce nechodil zkoušet úhoře.

reagovat
Pondělí 21. května 2012 v 15:35 ® alexdelpiero reakce na …
alexdelpiero

osprey> se pleteš přece každej druhej má metrovou hadici v trenkách…:)

reagovat
Pondělí 21. května 2012 v 11:38 ® osprey reakce na …
osprey

hering> On je problém. Málokdo metrovou hadici zažil. Ani já ne. Měl jsem ji jen v rukou. Vlastnoručně chycená na výlovu, kolem mě kruh chlapů čekajících až mi upadne a s podběrákem si hrál synek kdoví kde. Samozřejmě, že nakonec upadl – je to jak rajtovat bejka. Není to o tom, že bys v takové situaci vyhrál, ale jak rychle prohraješ:-))

Šedesátka na feeder je v pohodě. Kluci, co ale pár kolem metru na prutech měli, vyprávěli dost drsný věci.

reagovat
Pondělí 21. května 2012 v 0:02 ® jepice-zruseno

Podle mých skromných zkušeností se chytají úhoři na těžko nejlépe na vlasec od průměru 0,18 a více (dle zmiňovaných vázek a očekávané velikosti ryb). Používám nejraději průběžné kulaté olůvko ve velikosti 5 až 20 g. Pokud chytám v proudu dále od břehu, dávám placaté olůvko 10 až 30 g. Jako zarážku používám buď obratlík nebo jednoduchou zarážku na kmeni z elektrikářské pásky, kterou udělám jednoduše i po tmě (kdo nezná, ať mi napíše o návod). asi 30 až 50 cm za zarážku dám háček, na který napíchnu rousnici. Háček používám co nejošuntělejší bez kvalitních povrchových úprav, jehož ztráta ve vázce mě nevadí a když už ho zažere malý úhoř, dříve mu vyrezne v žaludku. Na prutu a navijáku téměř nezáleží. Jako čihátko používám buď světlý meziočkový „policajt“, nebo na něj upevním svítící tyčinku. Na fídr jsem úspěšně chytal úhoře jen u lampy městského osvětlení nebo před setměním, ale věřím, že osvětlení špičky je také dobře řešitelné. Přeji mnoho záběrů a málo netopejrů… edit: Kde to jde, doporučuji zkusit plavanou.

reagovat
Neděle 20. května 2012 ve 23:21 ® hering reakce na …
hering

timbab> Nedovedu si představit jak od vázky feederem rveš metrovou hadici.

reagovat
Neděle 20. května 2012 ve 22:34 ® timbab reakce na …
timbab

hering> Proč pískovnu bez vázek? Jakej na to má feeder vliv?

reagovat
Neděle 20. května 2012 ve 22:22 ® hering reakce na …
hering

timbab> Já zas Tobě.Nikdy bych cíleně na úhoře s feederem nešel.Jedině snad na nějakou pískovnu bez vázek.

reagovat
Neděle 20. května 2012 v 19:42 ® osprey
osprey

Špička podle podmínek, montáž nejlíp průběžná, ale moc na tom nesejde, nástraha – u mě půl rousnice (ne velký bago – kdo pak má na ty záběry koukat).

Jinak celkově vzato je to pro mě jedna z nejnudnějších forem feederu a až mi to jednou vezme opravdu pořádná hadice, spláču nejspíš nad výdělkem.

reagovat
Neděle 20. května 2012 v 19:39 ® MIG-35
MIG-35

Já sem ještě s fídrem na úhoře nanarasil, ale zkouším… :->

reagovat
Neděle 20. května 2012 v 19:31 ® timbab
timbab

Budu oponovat Roburovi, úhoři se na feeder chytají velice dobře a nemám s tím žádný problém.

reagovat
Neděle 20. května 2012 v 19:25 ® Robur
Robur

fídr není prioritně na úhoře, takže se na něj úhoři chytají blbě. Důvody už se tu popsaly mockrát.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1