Chytej.cz

lov lososu v norsku,švédsku necteno

15.1.2012 | makes | 30.899 zobrazení | 25 odpovědí | upravit

Dobrý den. Mám dotaz ohledně rybolovu lososu. Máte nějaké zkušenosti se Švédskem nebo Norskem? Začátkem léta bych se tam rád vydal s kamarády. Za každou informaci budu vděčný. Diky.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 2. května 2018 v 7:32 ® hraji reakce na …
hraji

adžik> ahoj, v Norsku můžeš na moři chytat i bez povolení, ale pouze na rybářský prut, nesmíš lovit do sítí a ani třeba kraby do pastí.

reagovat
Úterý 1. května 2018 ve 12:05 @ adžik

zdravim va svsetkych…mal by som na vas otazku ak mi niekto viete poradit..som momentalne v norsku okolie BREVIK PORSGRUN SKIEN…mam asi tak 200m do pristavu daju sa tam chytat ryby bez povolenia?? je to pristav kde sa nachadzaju lode a samozrejme aj domy a domaci obyvatelia

reagovat
Úterý 1. května 2018 ve 12:02 @ adžik
reagovat
Středa 8. února 2012 ve 20:14 @ HOK

Pánoví, sháním kolegu, který by chtěl letět na Tanu (Norsko) tak na 8–10 chytacích dní na mouchu na lososa. Vše je samozřajmě otevřené – termín,letenky atd., nějaké kempy mám vybrané.

reagovat
Středa 8. února 2012 v 10:10 ® makes reakce na …
makes

hering> To ja budu rad i za 5kg lososa (kdyz ho chytim) :-) Ted jde spis o to aby sme se to trochu naucili a vhychytali si vsechny chyby. to rikal i ten slovak ze je pro na zbytecny jezdit nekam daleko kdyz sme zacatecnici…

reagovat
Pondělí 6. února 2012 ve 23:04 ® hering reakce na …
hering

makes> Mandaselva je dobrá.Akorát se chytají ryby převážně okolo 5kg.Info jen z doslehu.Když já jedu do norska na fjordy není sezona lovu lososů :-((

reagovat
Pondělí 6. února 2012 v 8:47 ® makes reakce na …
makes

hering> No i ten slovak doporucoval pro prvni takovej vylet radsi neco blizsiho nez jet na tu gaulu. Jen doufam ze aspon neco chytnem … Nam jde i to prirodu, brodeni se vodou, spat pod sirakem … proste takova zalesacka dovolena :-))

reagovat
Neděle 5. února 2012 ve 12:01 ® hering reakce na …
hering

makes> Tak koukám,že jste se nakonec domluvili na tu Mandaselvu.Pro první výlet za lososem do Norska asi nejlepší volba a když vás provede.Super :-) Tak ať se to vyvede a nějakej salmo salar na udičku skočí :-)

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 8:54 ® makes reakce na …
makes

ja myslim ze s pruvodcem ktery tam zije primo na te rece a chyta tam ty ryby tak s nim by to mohlo byt daleko jednodusi FInnnp>

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 17:57 ® osprey reakce na …
osprey

FInnnp> Měli jsme s kolegou Pepou na tohle vymysleli takový zlepšovák. Před výpravou si z těch 2000 hodů odházíš 1900 na zahradě a pak ten záběr přijde rychlejc, bo ti zbejvá poslední stovka.

My to teda aplikovali na hlavatky, ale někde v tom je háček. Zatím jsme ji nechytili:-))

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 11:51 ® FInnnp

Jen orientačně.K u­lovení jednoho Lososa je v průměru zapotřebí dvou tisíc hodů.Samozřejmě záleží na lokalitě a mnoho dalších faktorech.

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 10:27 ® makes reakce na …
makes

Vsem dik za info. Nakonec jedeme do Norska v cervenci. Na mandalselvu. Je to celkem kousek, cena povolenek je slusna, ulovky pry jsou take dobre takze super. Po domluve s jednim slovakem co tam zije a chyta tam lososa tak nam to prijde jako nejrozumnejsi reseni. Pan bydli kousek od reky a nabidl se ze nam ukaze nejaky dobry mista a doporuci nejaky nastrahy takze super. Az se vratime urcite dodam nejake fotoalbum… Skoda ze to je az v cervenci :-) jel bych uz hned zitra… zdar

reagovat
Pátek 20. ledna 2012 v 8:30 ® xtr2007 reakce na …

makes> Skus pozriet toto (+ pokracovania):

http://www.klubprivlace.sk/info_96.php

Su tam lokality dostupne aj autom.

reagovat
Pátek 20. ledna 2012 v 0:39 ® hering reakce na …
hering

osprey> Ano,už těch výprav do Scandinávie mám za sebou osm.Některé byly rybářsky povedený jiný byly bídný,ale na každou rád vzpomínám.A po každé jiné zkušenosti.Třeba na jedné jsem měl tu čest s norskou chirurgií :-))

reagovat
Čtvrtek 19. ledna 2012 ve 22:52 ® osprey reakce na …
osprey

makes> Zkus vždycky kliknout na jméno osoby, k jejímuž příspěvku se vyjadřuješ. Líp si to přebereme.

Jinak lov lososů není levná ani snadná záležitost. A znalost lokality je velmi důležitá.

Poměrně dost je jich třeba na vybraných řekách níže zmíněného poloostrova Kola, ale tam vás asi nenechají jen tak courat a organizovaný pobyt je tam hodně drahý.

Můžete taky prostě jezdit po Skandinávii, doptávat se v místě a zkoušet doporučené lokality. Asi se toho nechytí tolik, ale bude to mít ten punc objevování. Já byl ve Skandinávii dvakrát a i té výpravy, kde jsem nachytal velmi málo ryb, si cením, protože byla v mnoha ohledech jedinečná.

reagovat
Čtvrtek 19. ledna 2012 ve 21:10 @ makes reakce na …

Nad tim jsem neuvazoval ale jak jsi to napsal tak jsem se podival na nejaky videa a kdyz jsem videl ze se skoro vsude dostavaj vrtulnikem tak to asi nejlevnejsi vylet nebude hehe :-)

reagovat
Čtvrtek 19. ledna 2012 ve 21:10 @ makes reakce na …

No o tech taky uvazujem. Nam jde taky dost o prirodu a kempovani. Nechceme nikde bydlet ale cestovat tam po rece…

reagovat
Čtvrtek 19. ledna 2012 ve 21:07 @ makes reakce na …

MOc dik za tip.

reagovat
Úterý 17. ledna 2012 v 9:30 ® hering
hering

makes> Vedle u sousedů je jeden slovák (mirec6) co už nějakej pátek žije v Norge a lososům se věnuje.Zkus mu napsat,určitě má znalosti.

http://www.mrk.cz/clen.php3?…

reagovat
Pondělí 16. ledna 2012 v 16:03 ® xtr2007 reakce na …

makes> ked uz uvazujes aj o severe Svedska, Norska, nezamyslel si sa aj nad Ruskom – polostrov Kola? Urcite tam mas vacsiu sancu na ulovenie lososa.

reagovat
Neděle 15. ledna 2012 v 17:26 ® osprey reakce na …
osprey

makes> rybolov.com obsahuje spoustu údajů o mnoha lokalitách ve Skandinávii. Navíc se zajímej i o možské pstruhy. Na mnoha lokalitách jsou stejně velcí jako leckterý losos (i 80+).

Navíc počítej, že na mnoha řekách není losos nijak extrémně hojný a na tahu až tak moc nežere, takže třeba jedna dvě ryby za výpravu můžou být i úspěch.

Není to jako české soukromáky s kaprama (čímž tě nepasuju na kapraře, ale hodně lidí má pocit, že Skandinávie vypadá tak nějak podobně).

reagovat
Neděle 15. ledna 2012 v 16:28 @ makes reakce na …

s cestovkou se nechystam no co jsem cetl tak na morrum stoji povolenka 350SEK na den a to je docela dost. Cesty se nebranim takze uvitam mista i na severu. Jde nam dost i o tu prirodu… Hlavne ale o lososi :-))

reagovat
Neděle 15. ledna 2012 v 16:01 ® skwor reakce na …
skwor

makes> Jestli se tam chystáte s cestovkou, tak doporučuju podívat se na stránky rybolov.com, případně tam přímo zajít. Umí poradit. Jenom co vím, tak třeba na řeku Morrum je celkem problém sehnat povolenku, vydává se jich omezený počet.

reagovat
Neděle 15. ledna 2012 v 15:54 @ makes reakce na …

Dík. Bohužel nevim kde bych takové info sehnal. Je mi jasné. že se může stat, že přijedem ve špatném období a nic nechytnem. Proto se tu ptám na veškeré info, osobní zkušenosti, atd. kdyby jsi měl nějakou stránku kde tohle vše najdu byl by jsi hodnej. Dik

reagovat
Neděle 15. ledna 2012 v 15:39 ® osprey
osprey

V první řadě si zjisti dobu tahu na jednotlivých řekách. Záleží na jejich délce, zeměpisné šířce a já nevím, na čem všem.

Jsou řeky, kde začátkem léta nemusí být ani šupina. Vem si, kdy třeba dojíždějí lososi do naší Kamenice (samozřejmě v řece jsou daleko delší dobu).

Nějaké informace se dají najít třeba i v projektech cestovek (nemusíš s nimi jet).

reagovat