Chytej.cz

pozdní odevzdání povolenky necteno

13.1.2012 | kukuč | 48.064 zobrazení | 269 odpovědí | upravit

Letošní rok sem zapomněl odevzdat povolenku tak se jen chci zeptat co mě čeká za trest.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   9 8 7 ...
Neděle 22. července 2018 v 1:10 ® superweb
superweb

Kdysi jsem resil kradez povolenky, tusim ze mi vse vydali za 10% ceny nove. Ale musel jsem prinest protokol od policajtu. Coz nevim zda je v teto situaci zadouci, musel bys asi nahlasit, ze ji otec odcizil.

reagovat
Pondělí 11. června 2018 v 5:55 ® Hora reakce na …
Hora

Honza001> zajdi na svaz a zeptej se, nějaký kompromis se najde.

reagovat
Pondělí 11. června 2018 v 1:33 @ Honza001

Zdravím, naši se rozvedli a najednou bylo všechno otce,takže mi sbalil celou moji rybářskou výbavu a tvrdí že je to jeho. Výbavu vem čert, ale bohužel v obalu byla i povolenka se všemi doklady. Už je to půl roku co mi to nechce vydat. Co mám dělat na svazu? Vydají mi novou? Děkuji Troníček

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 15:23 ® Mrknato

chosebaits> To máš pravdu, ale že brigády přináleží MO je rozhodnutí o stupeň, ne-li dva, vyšší. Členství není jenom řádné, ale i pro členy čestné a přispívající. Není proto vůbec vyloučené být u ÚS členem přispívajícím, neplatit MO členské, brigády, ale celou částku cca 2200,– Kč za jednu územní povolenku, či ca 3500,–Kč vč pstruhové poukázat přímo ÚS. Jaký by to znamenalo přínos pro rybařinu si asi každý, kdo nebrousí kapř na RMV MO, spočítá sám.

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 10:31 ® nnnap
nnnap

no a u soukromníka to neřeším. Řeším akorát- máš pro mě rybu v rybníce? Máš tam čisto? Máš opravenou cestu k vodě? Mám kde zaparkovat? Cože? 5m od místa lovu? To nemyslíš vážně. Za kolik? Hm. Uvidíme. Jo, přijedu příště.

Proč tam řešíte pičoviny, kerým stejnak nerozumíte a po kerých je vám defuckto prd? Ono to potom tak vypadá- a je to klasická metoda- gaunerství se nechá posvětit ničemu nerozumícím voličem/ volícím hlupákem/, proto také zuby nehty hrne plutokracie demokracii před sebou ve viditelné vlně. Tsunami míru, lásky, pravdy…

Nebojte, kapr bude. A bude ho dost prošechny. Kapr a Hry 2012

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 9:43 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

Mrknato> Hm ,nejhorší je to že veškeré toky peněz z MO jsou svazově odsouhlaseny rybáři. Přijde schuze a rozpočet na nový rok.Členové to rychle odsouhlasí ,aby se dostalo co nejrycleji na to kolik se nasadí kapř atd.To co je v ruzných položkách a konkrétně na co se nikdo neptá.Pak všichni čučej a nadávaj že MO koupila to či ono.Pak už jsou jen slova-vždyť jste nám daly souhlas. PS -prachy v trapu a uplně regulerně.

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 7:42 ® Mrknato reakce na …

kerob> O moji hlavu se nestarej. Oddělené účetnictví mají ve svazu všechny složky a třeba toho kapř účtujou rybářům 2×. Je to svazové, odhlasované, rybáři to chtějí, naplňuje to cíle svazu, tak nechť. Máš pravdu, že MO si může se svými penězi, dělat co chce, třeba každému rybáři přidat k řízku na schůzi udici, kterou obstará kvelb. Zapomínáš ale na to, že to jsou peníze, bez kterých by si člen nekoupil povolenku na zcela jiné revíry. Mimo to v těch „řitních otvůrkovech“ za peníze, co v práglu padnou kvelbu a členi jsou při výdeji povolenek obslouženi jako v I.cennové, tak v těch „otvůrkovech“ dotují ryby (i když jsou účetnictví oddělena). Dotují je těm, co se organizují v těch kvelbech a cestovkách. Do jaké míry je toto svazové, zaleží na posouzení každého. Někdo z toho má těšiku, jinému se chce zvracet. Jč. šly s pstruhovkami vlastní cestou. Důvodem byly všesvazové peníze, zajisté i účetně oddělené. Toto vidím jako cestu pro všechny ÚS a členům MO bez územních revírů, nebo kvelbovým MO prodávat povolenky za ceny pro nečleny.

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 ve 23:34 ® kerob reakce na …
kerob

Mrknato> clovece nemuzu se zbavit dojmu, ze ses nemocnej. S hlavou. MO i kram ma oddelene ucetnictvi, penize se nemichaj dohromady, ani to tak delat nelze. A pokud by to slo, je pozice jakekoliv MO uplne rovnocenna, protoze pak by slo penize pouzit uplne jakkoliv – jestli si za nej MO vykrmi prase a to pak proda nebo je investuje jinak, je fuk. A pokud se ti chce blit z toho, ze nekdo plati vic a jinej min, tak se treba poblej, ale nevidim k tomu duvod… ja taky platim treba vetsi najem nez nekdo, kdo bydli v nejakym ritnim otvurkove, pritom ve stejne velkym bejvaku… a blejt se mi z toho nechce.

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 ve 22:22 ® Mrknato

kakr> Ale Karle… Na takovéto věci se nešetří. Tyto věci se dají do plánu a je hotovo. Vyrovnané hospodaření, to je základ svazopráce.

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 v 16:26 ® kakr reakce na …

Mrknato>

Ferari pro předsedu a audina pro hospodáře nejsou zadarmíko. Víš kolik let musí MO šetřit, než dosáhne cílové částky??

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 v 15:09 ® Mrknato reakce na …

chosebaits> To by pak pod hlavičkou MO mohl vykonávat svoji praxi obvodní lékař, zubař, pro rybáře, samozřejmě. Nebyl by pak obvodním, ale svazovým a svaz by rozšířil svoje cíle o prohlubování zdraví rybářů..... Nebo pekař, švec..... Nikdo tu neřekl to hlavní. Kam jdou povinné platby rybářů, kteří chtějí lovit v revírech úplně jiného subjektu než u MO, které jsou kvelby, nebo cestovkami? Příznivější podmínky pro vydání povolenky přece nemohou stát těch 900,–Kč, v Práglu 700,– na člena.

Otázka není o kupní síle, ale o tom, co je to henten svaz? U nás poblíž, v Chrudimi, byla taky jedna taková „moderní“ MO. Teď ji řeší policie.

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 v 11:02 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

kerob>Není MO jako MO. Né včechny MO leží v místech kde je kupní síla na to ,aby prodejna utáhla chod domu.Jsou MO které mají stavení hodně staré a to přináší náklady. Proč by majitel prodejny šel ze svého kde neplatí nájem do podnájmu MO??? Tato diskuse by byla na dlouho.

reagovat
Středa 29. srpna 2012 v 8:26 ® Mrknato reakce na …

superweb> Nápad to je dobrej, ale má jednu podstatnou chybu. Nezeptal jsi se čilimníků svazových...... V Práglu byly vždy napřed, ať už z eletrikou v ulicích, národním obrozením, tak i teď s MO, které jsou kvelby, nebo cestovky. Možné to je z jednoho jejiného důvodu. Pražské MO nevykonávají pro uživatele ÚS města Prahy žádné činosti. To zjistíš tak, že se podíváš do soupisu revírů, a v kolonce organizace pověřená hospodařením : je prázdno. Hospodaření na revírech si zajišťuje sám uživatel, stejně tak i Rada. A pak že to bez MO nejde.....

Ono kdyby ten „někdo“ dopustil, že pro prodej územní a CS povolenky nemusí člen „robotovat“ u jiné organizace (MO) a za výdej povolenky a její následné zpracování, vč sumarizace by byl slušný a jasný peníz, tak by územní svaz jistě ožil a tento kšeft si realizoval sám. Konstelace hvězd mu přeje. S účinností nového OZ dojde k potřebě změny stanov a nové jsou tímto zákonem již přichystány…

reagovat
Středa 29. srpna 2012 v 1:38 ® superweb
superweb

V podstate je podle me pravda, ze to, ze nektere MO vyuzivaji jako zazemi pro vydej povolenek rybarske prodejny, neni uplne spatny napad. V soucasne situaci oboustranne vyhodne.
Ale nebylo by tedy vyhodnejsi MO jako takove zrusit? US by dal vsem soukromym subjektum pravo vydavat povolenky se stejnou provizi..a ta by nemusela byt velka, rybarske prodejny by to brali jako konkurencni vyhodu. Zaroven by se prodejcum povolenek naridilo je i vybirat a elektronicky zpracovane predat US(podobne jako musi prodejce napoju vykupovat vratne obaly – nehlede na to kde byly napoje v obalech koupene).
Jiste ze se najde opet spoustu technicko-administrativnich detailu, ale urcite ne neresitelnych.
Vysledkem by bylo skutecne konkurencni prostredi a urcite by se nasel prodejce povolenek, ktery by v zajmu sveho kseftu upozornil sve „zakazniky“ is tou SMS na jeho povinnost – zvysil by si tim trzby :-)
Vzdyt takhle to vlastne funguje ve spouste dalsich evropskych zemi.

reagovat
Úterý 28. srpna 2012 v 16:53 ® Mrknato reakce na …

kerob> Ve standardní MO (v ČRS) jde z jednoho člena do MO cca 900,–Kč (200 z členské a 700 z brigád) To je slušná pálka. To že někde se místo brigád válejí je věc čilimníků. Když by se násada kupovala mimo svaz, pak jediný způsob jak se dostat k povolence je brigády zaplatit. Navíc MO může podnikat. Podnikat s penězy členů..... třeba nakoupit nové kapř pruty, bolelíz do regálů a prodělávat, stejně jako jinde MO prodělává na chovu.

Blít se chce z toho, že někde vedle sebe loví rybáři, kde jeden dá za rybařinu přes dva tisíce a druhý jen patnáct stovek. Pak je zřejmé, že klasické MO jsou zbytné a v laufu jsou prodejny, či cestovky s vedlejšákem jako MO. Pak ale celá šaráda kolem svazopráce, svazočinnosti jde do háje. No a když i ÚS, držitel dekretů tvrdí, že bez MO to prostě nejde, tak čo s takým svazom…

reagovat
Úterý 28. srpna 2012 v 16:15 ® kakr

kerob> Prodej povolenek v obchodě s rybářskými potřebami je zcela bohulibá činnost. Málo který rybolovec při koupi povolenky odolá a současně s povolenkou nepřikoupí nějaké zcela nutné rybářské vybavení. MO ušetří náklady na prodej, majitel obchodu si mne ruce při počítání tržby. Všichni jsou spokojeni a tak to má být. Spokojený člen (rybolovec) je přece náš cíl… Jen vracení zadržených povolenek není zcela jasné, vrací se do obchodu majiteli ,nebo prodavači??

Ušetřený peníz může MO použít pro čilimníky (obvyklé),nebo na zarybnění revíru (neobvyklé).....

reagovat
Úterý 28. srpna 2012 v 15:12 ® kerob reakce na …
kerob

Proc by se z toho melo chtit nekomu zvracet? MO je MO a je svym zpusobem jedno, jestli je v obchode, obecnim urade nebo u nejakyho dedka v garazi. Me by se chtelo mozna zvracet, kdyby mi nekdo dal moznost si vyridit povolenku treba jen 2 dny v mesici, jak je to v nekterych MO. I to, je duvod, proc jsou lidi u nas a ne treba v MO, kterou maj nejbliz. Uvedom si, ze MO je predevsim sluzba rybarum. A porad nechapu, o cem to pises, kdyz tvrdis to o tech nehoraznejch ziscich… MO neni vydelecna cinnost, neni to byznys, kterej te uzivi – alespon v zadny z organizaci, kterou znam.

reagovat
Úterý 28. srpna 2012 v 15:03 ® kerob reakce na …
kerob

Mrknato> nevim co by se stalo, nicmene je to krajne nepravdepodobny, ne-li nemozny :-)

reagovat
Úterý 28. srpna 2012 ve 13:22 ® Mrknato reakce na …

superweb> Pro prodejnu jo, a pro svazo-vý-dobytky MO taky, když lowe tečou tím očekávaným směrem..... Já ale na revírech MO nelovím. Lovím na revírech ÚS a v MO se sdružuji z důvodu překonané tradice a z ekonomického hlediska. Když mě ÚS dá podmínku, že nákup územní povolenky bude podmíněn místo členství v MO, členstvím v klubu ochránců přírody, tak se dám k ochráncům, nebo potapěčům, nebo k wostrejm. Dělat ze sebe a z jinejch šašky, tak to nám šlo a jde nejlíp.

MO v rybářských kvelbech je už jen vrchol dacanství a kupodivu se z toho nechce nikomu zvracet… Proč, když to nese… že?

reagovat
Úterý 28. srpna 2012 ve 12:17 ® superweb reakce na …
superweb

Mrknato> ja si myslim ze by s tim problem nemel..podle me je to fakt vyhodny jak pro prodejnu, tak pro MO..

reagovat
Úterý 28. srpna 2012 v 9:43 ® kakr reakce na …

Mrknato> Nic, přece majitel či nájemce prodejny činnost spojenou s výdejem povolenek poskytuje naprosto nezištně a náklady na provoz dotuje z marže obchodu.

reagovat
Úterý 28. srpna 2012 v 9:09 ® Mrknato reakce na …

kerob> Hele a co by se stalo, kdyby v tý MO, co je vlastně rybářská prodejna, členská schůze zvolila jiný výbor, jiného předsedu i jednatele? Co by na to asi říkal majitel prodejny?

reagovat
Pondělí 27. srpna 2012 v 16:09 ® superweb reakce na …
superweb

kerob> o tom jsem psal nize..MO v prodejnach ryb. potreb. Svym zpusobem je to oboustranne vyhodna symbioza – kdyz si jde rybar pro povolenku, rovnou neco koupi. A nemusi nekde sedet clovek jen kvuli vydeji povolenek. Na druhou stranu je to trochu nefer treba vuci nejake konkurencni prodejne ryb. potreb nekde pobliz.

reagovat
Pondělí 27. srpna 2012 v 10:37 ® kerob reakce na …
kerob

chosebaits> tak to asi v nasi MO delame neco spatne… MO je soucast rybarskyho kramu, povolenky se vydavaj 6 dni v tydnu. Topeni, voda… se plati z trzeb kramu… MO je jen doplnkova sluzba. Za penize, ktere MO „vydela“ a zustanou v ni, se plati tak akorat obcerstveni na brigadach, benzin do pil a krovinorezu tamtez a usporadani jednech zavodu… pokud teda vis, jak se to dela, aby mi na uctu pribylo onech cca 200 000, tak sem s tim, to by se mi totiz dost hodilo :-)

reagovat
Pondělí 27. srpna 2012 v 10:28 ® Mrknato

superweb> Všechno se nechá zařídit tak, aby to fungovalo lépe, ale jak píšeš, mraky čilimníků by přišli o své jisté a své pozice, které si léta budovali prací zadarmo a u revírů to je sakra vidět, ta dobrovolnost. A to není svazové....... Když by si svaz (ÚS) udělal výběrové řízení na výdej povolenek a jejich zpracování po odevzdání, místo VŘ na „státní trenéry a profivocmrdávače s kompetencemi strejců“, pokud to ÚS nedodáže zajistit sám, zjistil by, že MO nepotřebuje a to zase není svazové....... Svaz potřebuje konkurenta, soukromé revíry MO, ty může a bude moci ovládat stanovami. Takovou „konkurenci“ bych taky chtěl mít.

reagovat
Neděle 26. srpna 2012 ve 12:59 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

superweb> Částka 200 000 na MO je fakt málo a tak jsem to napsal jen tak od boku.Do všech MO nevidím. Za tyto prachy by se dala pořídit profi rybářská stráž a v zimě kdy by byli krátké pochuzky by byl čas na prodej povolenek od pondělka do pátku uplně v pohodě.Změna nemuže přijít tam či tam,ale kompletní a to by bylo.Jenže ono se nechce:-((

reagovat
Neděle 26. srpna 2012 ve 12:32 ® superweb reakce na …
superweb

chosebaits> s tim lze souhlasit. Jenze tim by prislo spousta lidi o svou dulezitost a prijem. Ve vysledku by to pro rybare mohlo byt i pohodlnejsi, protoze vetsi MO by si mohla dovolit treba nekoho lepe zaplatit a v lednu a unoru mit otevreno treba kazdy den odpoledne a ne jen 2–3 terminy pro vydej povolenek. Nekdo by to mel dal, ale zas by se nemusel prizpusobovat tolik casove.

reagovat
Neděle 26. srpna 2012 v 11:09 ® chosebaits
chosebaits

Mrknato> S rozdělením peněz za vše stebou souhlasím.Z toho co rybář vše zaplatí se nebojím říci že ani né třetina financí jde na samotné zarybnění.TADY BY SE ALE DALO UŠETŘIT,ALE ON NIKDO NECHCE!!!! Např.- V okruhu 20 km mam 7 MO.Proč né jen jednu??? Myslím že by každý přežil jednou ročně cestu pro povolenku 20 km či by se to dalo řešit i poštou.MO mají většinou staré stavení které potřebuje opravy.K opravám domu ještě napočítám provoz onoho domu( elek.topení,vo­da,pojištění atd.).Pak ještě nezapomenu naodměny všech bafuňářu v dané MO.Kolik že je to peněz ročně???? 200 000???? Uplně v pohodě-i snad málo!!!! 200 000×7 = 1 400 000 Slovy-miliončtyřistatisíc ročně jsou náklady na to že 5000 rybářu dostane povolenku ve městě kde má bydliště!!! Dům MO většinou slouží jen pro prodej povolenek a proto aby si zde bafuňáři udělaly kávu a řešily píí!

reagovat
Neděle 26. srpna 2012 v 10:51 ® chosebaits
chosebaits

superweb> Já jsem rád že se tato diskuse pohla a doufám že ta zmíňka o lidech ze svazu co nechtějí změnu nebyla myšlena na mě:-D Změny jsou na místě a řekl bych že je za 5 min. 12h.Když změnu,tak sevším!

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 18:35 ® Mrknato

superweb> Hodně dlouho byly ty pragobrigády jen za kilčo. I v Plzni. Japak vás donutili, si na členské schůzi zvýšit tuto platbu? V tý Plzni na to šli „od lesa“ + platbou 500,–, kterou MO převádí svazoordnungem ÚS ..... MO v ÚSHMP jako jediné nevykonávají pro uživatele navíc ŽÁDNÉ činnosti,což je slovní obrat ze zákona, tam proloooobovaný a MO v Práglu nemají důvod „druhořadově“ hospodařit a utápět brigády např. v předraženém chovu ryb.

reagovat
novější starší
Stránky:   9 8 7 ...