Chytej.cz

Nikon Coolpix L120 necteno

15.9.2011 | Noodling | 72.958 zobrazení | 146 odpovědí

Jaké máte zkušenosti s tímto fotoaparátem? Jaký máte názor na kvalitu pořízených fotek?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   5 4 3 ...
Čtvrtek 10. května 2012 v 8:28 @ Bushmanx reakce na …

chose120> Pokud si neděláš srandu (nechce se mi věřit, že někdo takový skutečně existuje), tak ty objektivy z Nikonu na Canon jsou skutečně mimořádně chytrým tahem. Hotové terno.

reagovat
Čtvrtek 10. května 2012 v 8:25 @ Bushmanx reakce na …

chose120>Nemáš ňákou nadaci na podporu těch, jejichž bude království nebeské?

reagovat
Čtvrtek 10. května 2012 v 8:23 @ Bushmanx reakce na …

osprey> Nezevšeobecňuj. U vyspělé techniky a jejího vyspělého užívání, je toho možného hodně. A v pŕípadľ zrcadla skutečně hodně. Jen netřeba furt práskat všechno jako z kompaktu na automat.

reagovat
Čtvrtek 10. května 2012 v 8:21 @ Bushmanx reakce na …

chose120> Už dost dlouho platí, že kvalita je na fotografovi…

reagovat
Čtvrtek 10. května 2012 v 0:13 ® Gynekolog
Gynekolog

CHose120 je u mě normální magor. Takové lidi jako je tento brouk pytlík by měli zavřít do klece. Nebo mi ho přivést do práce. Doufám, že až na toto pako narazí rybářská stráž, tak mu dá lekci.

reagovat
Středa 4. ledna 2012 ve 20:12 ® sus1 reakce na …

chose120> No já jen že …,, Tak jsem si tu zrcadlovku koupil mam canon EOS 600D."

a pak zase … ,, .Jinak jsem to udelal chytre.Jeden pan prodaval zrcadlovku nikon d3100 atd.Nedalo mi to a koupil jsem si uz tento lepsi stroj jen … "

Tak abych v tom neměl gulage.:-))

reagovat
Úterý 3. ledna 2012 ve 22:20 ® chose120 reakce na …
chose120

sus1>Mam zrcadlovku Canon EOS 600D a je tam toho dost pro amaterskeho fotografa mam ho necely tyden a kvalitou fotek se to neda srovnat oproti kompaktu.Porovnaval jsem fotky s kompaktem – ultrazoomem Canon PowerShot SX 210 IS.Tehdy ho kupovala pritelkyne za 8000 a stiny a jine detaily z fotek uplne zmizely.Fotily jsme vodu nahony stromy prirodu atd.

reagovat
Úterý 3. ledna 2012 ve 20:56 ® sus1 reakce na …

chose120> Tak co vlastně máš?Canon nebo Nikon?Píšeš,že máš obojí.

reagovat
Pondělí 2. ledna 2012 ve 23:47 ® osprey reakce na …
osprey

chose120> Upravím fotku v editoru na rozměr 800 bodů po delší straně a vložím se toto upravené foto.

Ve fotootázce je ta velikost 1100 bodů po delší straně. Pořád na to zapomínám a počítač mi to dopočítává, takže to pak podle toho vypadá.

Kvalita fotek v článků by neměla být závislá na nastavení systému, ty jsou tak, jak je upravím a vložím, přičemž si musím hlídat i jejich datový objem, aby to nebylo bůhvíjak velké.

Není ale nutné ty fotky upravovat. Po nainstalování nějakého prográmku (viz okno při vkládání fotky) můžeš fotky vkládat tak, jak vypadly z foťáku. To ale nedoporučuju, pokud to chceš mít fakt pěkné, protože zrcadlovka nemá na rozdíl od kompaktu nastavené automatické zvyšování kontrasu a ostrosti, protože se předpokládá, že fotograf si to udělá v editoru s daleko větším citem.

reagovat
Pondělí 2. ledna 2012 ve 23:24 ® chose120 reakce na …
chose120

osprey>Objektiv uz mam objednany na narozeniny tak se nebojim o darek.Jinak jsem to udelal chytre.Jeden pan prodaval zrcadlovku nikon d3100 i s objektivy byly tam 2 kusy.Ten zakladni a pak ten 50–200 za 16 000 i s kartou sd baterkou a byla pouzita jen 3 mesice.Vsechno mi u neho doma vysvetlil ukazal jake jsou funkce atd.Nedalo mi to a koupil jsem si uz tento lepsi stroj jen potrebuji pak od tebe poradit jak to hodit tady na webu v maximallni kvalite a aby nemela velkou velikost ta fotka.Kdyz tak jestli by jsi byl tak hodny a napsal mi zkracene do pm jak to delas ty.Diky moc.

reagovat
Pondělí 2. ledna 2012 ve 23:08 ® osprey reakce na …
osprey

chose120> No vidíš, máš teď lepší foťák než já.:-))

Časem ještě zjistíš, jak moc dělají objektivy.

A jinak si vem, po jaké ploše kreslí ten kompakt a po jaké ta zrcadlovka. V podstatě je úžasné, jaký výkon dokázali někteří výrobci z těch kompaktních krabiček vyždímat.

reagovat
Pondělí 2. ledna 2012 ve 22:56 ® chose120 reakce na …
chose120

osprey>Tak jsem si tu zrcadlovku koupil mam canon EOS 600D.Srovnaval jsem fotky s ultrazoomu za 8000 a z teto zrcadlovky co jsem ted koupil.A i na ten automat ze zrcadlovky slo videt vsechno odlesky,detaily atd.Z kompaktu za 8 litru tyto detaily zmizeli a fotky nemeli takovou hloubku a nektere detaily se vubec nezobrazily.Fotily jsme splav a okoli splavu pak vodu nahon atd takze jsi mel zase pravdu:-)

reagovat
Středa 28. prosince 2011 ve 21:08 ® osprey reakce na …
osprey

chose120> Ono jde o to, co vlastně chceš. Prokletím a výhodou zrcadlovek jsou objektivy.

A co myslíš, že uvidíš, když ji tam vezmu? Starý velký černý odřený foťák s nějakým objektivem, co zrovna nasadím. Když dojdeš do libovolného obchodu a projevíš jen náznak zájmu, půjčí ti toho do ruky daleko víc.

Mám asi 20 papírových fotek ve formátu A3. Zbytek je komplet v počítači.

A jak jsem tu psal, jsou věci, které fotím kompaktem, protože vím, že to dopadne líp. Ale skákající ryba to není. I portrét bych radši fotil zrcadlovkou, stejně tak scény se složitými světelnými podmínkami. Krom toho, kompakt je milosrdnější. Se zrcadlovkou jsou daleko víc vidět chyby – třeba taková hloubka ostrosti dovede být prevít.

Tohle ti na žádné výstavě neukážu.

Ten problém, který navíc způsobil přehnanou ostrost této debaty, je v tom, že primární je to, co a jak chceš fotit a ne to, jaký máš foťák.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 ve 20:45 ® chose120 reakce na …
chose120

osprey>Beru te za slovo a chce to fakt videt nejake ty rozdily.Na ten veletrh si vem sebou tu zrcadlovku rad se na ni podivam a ukazes mi na co si dat pozor pri koupi a jestli mas nejake fotky vyvolane z tohoto fotoaparatu.Chci si totiz poridit nejaky stroj ale nevim zda mam investovat do te zrcadlovky zda se to vyplati.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 19:37 ® osprey
osprey

chose120> Ten článek je trošku zavádějící. Například Olympus s objektivem se světelností 1.8 je mezi kompakty výjimka. A u té zrcadlovky si můžeš dokoupit ještě světelnější sklo.

Takže on má ten test vlastně dvě roviny – srovnávají nejobyčejnější zrcadlovku s nejobyčejnějším objektivem se dvěma nadupanými kompakty. Jenže zrcadlovka může mít i jiný objektiv. A pevné sklo se světelností 1.8 není zas tak drahé.

Mám staré zrcadlovky Canon a půjčuju si od ženy jejich špičkový kompakt G11 (v tom testu byl následník G12, který se liší velmi málo). Ale mám jiné objektivy.

To, co tam autor toho článku napsal, bych potvrdil tak ze třetiny (s těmi jinými skly).

A pokud jde o focení akčních scén, tak jsem ještě neviděl kompakt, který by se mohl s dobrou zrcadlovkou měřit. Je ale pravda, že jsem jich viděl dost málo.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 ve 14:05 ® chose120
chose120

ZN> http://www.digimanie.cz/…04331D9.html

reagovat
Středa 28. prosince 2011 ve 2:05 ® MP-E65mm
MP-E65mm

ZN> nezbývá mi než s tebou opět souhlasit. Příjde mi to tu jako když brouk před sebou valí kuličku a neustále na ni nabaluje další a další částice......­...nejmenuje se náhodou „hovnivál“ :-)

reagovat
Středa 28. prosince 2011 ve 2:02 ® osprey reakce na …
osprey

Noodling> Nemá smysl ho teď měnit. Jdi s ním něco nafotit, vyzkoušej různé režimy, všechna ohniska, zkus jak to ostří za chabého osvětlení (teď je na to ideální doba).

A taky si vyzkoušej, jak se ti s ním fotí. Jsou foťáky, které jsou uživatelsky přívětivé a jiné tuhle vlastnost nemají.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 1:28 ® Noodling
Noodling

osprey> Asi ano. Formulace jsem použil, jaké jsem použil. Ono bylo pro mě docela těžké vysvělit, o co přesně mi šlo, aby to každý správně pochopil.

Nicméně, když to shrnu, 3 lidé (včetně tebe :-) ) se vyjádřili k tomu, na co jsem se ptal. Tímto jim ještě jednou děkuji :-) Všichni pozitivně, negativně nikdo. Zbytek tady řešil úplně jiné věci :-) Protože se jedná o zkušené fotografy, věřím jim, foťák si ponechám a vyměňovat ho nebudu. Časem (při focení v různých podmínkách) se samozřejmě ukáže, jestli je pro mě vyhovující.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 0:49 ® osprey reakce na …
osprey

chose120> Tykej mi rovnou. Dělají to tady patnáctiletí kluci, tak nemá smysl, abys byl výjimka.

Noodling> Myslím, že jsme k tomu oba řekli vše, co bylo třeba. Ta moje předchozí reakce je vyprovokována některými formulacemi, které jsi níže použil.

Shodneme se na tom, že ty víš, co chceš a podle mého názoru ten foťák je technicky na úrovni, která by tě neměla omezovat. Hodně zdaru a hezký zbytek večera (cca 5 minut) :-))

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 0:43 ® Noodling
Noodling

osprey> Může to tak vypadat, ale ve skutečnosti si neodporuju :-) V otázce mi totiž šlo čistě o technickou kvalitu snímku. Kvalita fotografická je samozřejmě věc druhá, ale tu už jsem tady neřešil ani řešil nechtěl.

Nejde o to, že bych já chtěl mít fotku na titulce. Když to úplně zjednoduším, šlo mi o to, aby mi prostě nemohlo být řečeno: Potřebovali jsme od tebe k tomu článku fotku na titulku, ale ta, co jsi nám dodal, nemá potřebnou technickou kvalitu, abychom jí mohli použít. To, co té fotce bude kdo říkat po stránce fotografické kvality (nebo po stránce obsahové kvality) je už věc v tuto chvíli vedlejší. Samozřejmě také velmi důležitá, ale s tím už se musím poprat sám. Momentálně mi jde o to „být z obliga“ čistě z technické stránky fotografie.

U fotek „kapr 14 kg“ samozřejmě skončit nechci, ale teď řeším tento praktický problém, který je pro mě v momentální situaci důležitý, ať se mně to samotnému líbí nebo ne.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 0:30 ® chose120 reakce na …
chose120

osprey>Jeste te osobne neznam tak ti nebudu tykat.Jsi vyborny rybar a vykani stoji na miste.Uznavam tebe a pana Turka.Jinak David Havlicek uz mi napsal az mu tykam tak az na miste..S tim fotoaparatem na ryby se potrebuji s vami poradit vy o tom sve víte a fotky na vasim webu jsou toho dukazem.Proto dam radsi na vase rady nez na jine co tady psaly.Rad s vami podebatuji o rybarine protoze mam zajimave zkusenosti ktere muzete treba pak ukazat druhym a nastinit ten spravny pojem rybolovu.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 0:24 ® osprey
osprey

Noodling> Odporuješ si. Máš ambice mít fotku na titulní straně. Je mi jasné, že tvůj dotaz směřoval k tomu, zda bude foťák technicky na výši, aby nebyl problém s technickou kvalitou snímku.

Ale pokud ta fotka nebude mít i kvalitu fotografickou, tak si ten post titulní fotky nezaslouží.

Kvůli tomu se tady částečně strhla celá ta diskuze. Technická kvalita fotky je důležitá, ale není to všechno. Snad nechceš skončit u fotek „kapr 14 kg“, „kapr 15,5 kg“,…?

Zrovna na kaprech se dá nadělat tolik fotek.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 0:18 ® sus1

osprey> Vůbec nad tim nepřemejšlej, všechny.Děkuji.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 0:18 ® osprey reakce na …
osprey

chose120> Když píšeš „vás“, tak myslíš mě nebo ještě někoho dalšího? Mě osobně tykej.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 0:13 ® chose120 reakce na …
chose120

osprey>Na ten veletrh prijedu uz se na vas tesim.Rad vas poznam.Potrebuji od vas v necem poradit ale to az na miste.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 0:06 ® osprey
osprey

sus1> Podívej – marně přemýšlím, co jsi tu napsal k vymazání. Když se tu začalo mazat, já tady nebyl.

Dokonce si myslím, že když už člověk něco napíše, má si za tím stát.

Takže na tvoji žádost smažu ty tvoje příspěvky, které mi připadají, že by to u nich mělo smysl.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 22:46 ® chose120 reakce na …
chose120

ZN>Dekujipivo Kdy zajdem na sraz??

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 22:40 ® ZN reakce na …
ZN

chose120> reprezentante, zdar :-((

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 22:24 ® chose120
chose120

ZN>Ja mi mam cistou narozdil od tebe!!:-P

reagovat
novější starší
Stránky:   5 4 3 ...