Chytej.cz

Jaké polarizační brýle? necteno

18.8.2011 | holatkojan | 23.265 zobrazení | 38 odpovědí

ahoj,mám dotaz mužete mi poradit náké polarizační brýle? nejlépe z vlastní zkušenosti. na trhu jich je tolik že je těžké se v tom orientovat.. využití by mělo být rybařina a za volantem. děkuji za rady.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Pátek 4. června 2021 ve 13:03 ® Vokounak

Já kupoval tyhle a za ty prachy super. Já teda nemam porovnání, ale podle mě to funguje tak, jak má a navíc mi je už dost lidí chválilo. Manželka si u nich kupovala dioptrický brejle z domu a já si nakonec vybral ty sluneční, aniž bych to teda čekal.

reagovat
Čtvrtek 4. února 2021 ve 12:42 ® ferenze113

Já jsem za ta dlouhá léta, co rybařím vyzkoušel opravdu nespočet různých polarizačních brýlí a také brýlí, které se „polarizační“ jen nazývají a troufl bych si tvrdit, že jsem konečně našel to ideální pro své oči :-) Za skvělý poměr „cena/výkon“ jsem sehnal parádní brýle, na které se mohu skutečně spolehnout – prospívají mému zdraví a navíc nejsou nijak křehké, takže se o ně ani nemusím bát.

reagovat
Úterý 8. března 2016 v 11:34 ® karelnovak67

Ahoj, ja mám perfektní zkušenost se značkou Polaroid jsou sice drahší, ale za kvalitu se platí.

reagovat
Úterý 22. dubna 2014 v 16:41 ® jepice-zruseno reakce na …

Kluk> Nevím co poradit, ale užitečná informace bude snad ta, že běžné sklo UV záření nepropouští a většina slunečních brýlí dnes už UV filtr nějaký má. (UV propouštího např. křemičité sklo používané na halogenové autožárovky, které nejsou vybaveny UV filtrem). Nevím konkrétně, čím na hale svítěj, že to dělá takový problémy, nějak se mi to nezdá. Mě např. v O2 aréně v Praze na brigádě vadil takovej ten suchej „klimatizační“ vzduch, měl jsem z toho popraskanou držku a taky voči takový vykoukaný, ale byl jsem tam jen několikrát přes noc, dělat tam každej den, asi bych to nějak začal řešit.

reagovat
Pondělí 7. dubna 2014 ve 21:32 @ Kluk

Zdravim,muzu se zeptat,pouzivate ty polarizacni bryle treba i na odstineni ostreho svetla od zarivek a podobne? Mam takovy problem v praci,jakmile prijdu na halu,kde je plno zarivek,tam to okamzite pocitim na ocich,mel jsem uz nekolikrat zanet duhovky a rohovky. Nebo co by me podle vas pomohlo? Bryle s UV filtrem,antire­flexem,polari­zacni nebo treba Blue control? Pripadne kombinace vice filtru v jednom. Dalsi vec je,ze by se to muselo zkombinovat s dioptrickejma brylema na dalku 2,25 dioptrie. Mate nekdo podobny problem a nejake bryle vam pomohli?

Diky!

reagovat
Neděle 9. března 2014 v 9:44 @ petruccio

Já mám brýle z Decathlonu http://www.decathlon.cz/…8193225.html a nemohu si stěžovat. Nosím ještě brýle na dálku, ty se mi pod tyhle polarizačky vejdou. Mají i skla na boku, takže můj výhled neruší boční světlo. Mají i gumu, která drží brýle na hlavě, takže se při prudkých pohybech hlavy nestane, že je utopím. Opravdu mohu jen doporučit.

reagovat
Čtvrtek 6. března 2014 v 10:54 ® Krakomor
Krakomor

kruci to nejsou ty zrcadlovky, ale tyhle mám tež

reagovat
Čtvrtek 6. března 2014 v 10:52 ® Krakomor
Krakomor

Čaute chlapi polaroidový brýle jsou dobrý. Mám dvoje doma jedny zrcadlovky a druhý ty žlutý. Mají ten polarizační filtr co zabraňuje odleskům. To se mi hodí, protože se hladina vody kolikrát leskne jak sviňa, ale používám je i když řídím … Jsou tmavší a mají tu UV vrstvu. Jsou v pohodě cenou i vzhledově. http://www.bryle-polaroid.cz/…-p4308b.html

reagovat
Pátek 21. února 2014 v 8:58 ® řeznik

Používám POLARIZAČNÍ BRÝLE JAXON X08AM, medová skla Naprostá spokojenost,téměř nezničitelný plasťáky za super peníz a hlavně fungujou.

reagovat
foto/forum/2014/th-img105025.jpg
Pondělí 17. února 2014 ve 14:12 @ Palivec

Zajímavější je otázka odstínu. Čiré, hnědé, modré, žluté, oranžové… Já osobně spíš žluté, potom ty do oranžova a hnědé.. Modré jsem zahodil…

Polarizačky používám i za volantem, taky spíš ty žluté, Momentálně takové velmi světle hnědé. Ty žluté jsou super i do mlhy.

A značka? Kdysi jsem vyznával jen Polaroid. Byl jsem tim „odkojen“. Dnejs mám nejradši Solano, na mušku ty spešl muškařské, žluto-hnědé, či jak ten odstín popsaMed má takovou barvu. Některý. Ty muškařské solana jsou dokonalé, dobře drží, jsou uzavřené z boků, mají pěknou olivovou barvu. V nabídce Solana aktuální(http://www.fishing-mart.com.pl/…9-k3731.html, http://solanosunglasses.com/…ory/fishing/) je teď nevidím, což mne dost irituje.

reagovat
Pondělí 17. února 2014 v 1:48 ® Valda
Valda

Já mám celkem troje -jelikož jsem těžký alergik tak můžu říct že jednak super do auta ,potom perfektní proti alergii ,alespoň u mě to funguje a hlavně na ryby 2× Jaxon,1× Abu -Garcia

reagovat
Sobota 15. února 2014 ve 23:55 ® regulus reakce na …
regulus

jepice> http://www.chytej.cz/forum/314/ Středa 4. října 2006 v 18:09

reagovat
Sobota 15. února 2014 ve 23:21 ® jepice-zruseno reakce na …

regulus> Loni napodzim jsem si na Sázavě rotačkou náramě prošil frňák, když jsem jí odpružil z vrby. To vpíchnutí ani nebolelo, spíš to byla strašná ďaha – přitom to byla malá závodní 1ka hamerka. Ještě že byla závodní, nemít zamačkaný protihroty, tak bych musel do auta pro kleště a ještě by se mi kolegové tlemili. Máš pravdu, že dostat to do oka, tak nevím jak bych dopadnul.

reagovat
Sobota 15. února 2014 ve 22:51 ® regulus reakce na …
regulus

jepice> v dobách dřívějších, kdy jsem ještě viděl jak ostříž, jsem nesnesl ani takový ty obyčejný sluneční brejle z umělý hmoty do auta, dělalo mi to strašně zle, něco podobnýho jak jsi popisoval. Dneska, když vidím kulový mi to už nijak nevadí. Pokud se týká polarizaček, tak jsem na ně roky kašlal, ale pak se mi stalo, že mi frčela třpytka těsně okolo oka, tak jsem je začal používat jako spíš ochranu očí a při brodění pochopitelně abych viděl líp pod nohy. Jinak pokud se týká barvy, tak žlutý jsou v místech kde je stín k nezaplacení, naopak na místech kde svítí hodně slunko je to až nepříjemný, hnědý nemám, mám žlutý a takový, řekněme šedivý. Je tam samozřejmě ještě faktor jak jsou kvalitní z hlediska tý polarizace, ale o tom se tu napsalo haldy a nemá cenu to znova rozpitvávat.

reagovat
Sobota 15. února 2014 v 19:11 ® Fryw reakce na …
Fryw

džigit> já jen připomínám :-D

reagovat
Sobota 15. února 2014 v 18:01 ® džigit reakce na …

Fryw> už to nehul a kiukni na odkaz níže ;-)

reagovat
Sobota 15. února 2014 v 17:34 ® Fryw
Fryw

Polarizačky jsou super věc. Já je mám rád ani ne tak na ryby jako celkově ven když svítí sluníčko.Dá to tomu všemu kontrast a takovou šťávu. Je to prostě krásný pokoukání. Bohužel ty co jsem měl už nemám, dal jsem je darem za protislužbu :-D Ale ty budoucí bych si asi vybral ve světlejším provedení, než klasicky tmavé…

V lídlu by teď měli mít polarizačky za 89…neviděl jsem žádnej vzorek.

reagovat
Sobota 15. února 2014 v 16:40 ® jepice-zruseno

Já mám nějaký polarizačky už poměrně dlouho, už nevím co to je zač, ale jsou v tom nahnědlá skla. Loni jsem si na závodech půjčil brýle se žlutým sklem a musím říct, že mi v daných podmmínkách vyhovovaly více. Ale já používám polarizačky akorát občas na závodech, jinak málokdy. A to hlavně při brození, abych věděl, kam šlapu. Když je mám dýl na sobě, tak mě z toho tak jako trochu rozbolí hlava nebo jak to říct, prostě mi to nedělá dobře. A dokonce jsem se dozvěděl, že známej je nemůže nosit vůbec, že je mu z toho nějak divně. Máte s tím taky zkušenosti? Jinak je pravda, že ryby jsou s tím vidět pod vodou líp, ale to je asi tak všechno. Akorát často vidím, jak nechtěj brát a místo abych si řek „tady nic neni, jdu dál“, tak tam marně ztrácím čas a náladu na jednom fleku.

reagovat
Pátek 14. února 2014 ve 14:53 ® mlha

Teď mají polarizační býrle v Liedlu, za tu cenu no nekup to: http://www.lidl.cz/…/nabidka.htm?…

reagovat
Úterý 23. srpna 2011 v 0:26 ® rgb23
rgb23

Přikláním se k názoru, že se při výběru řeší spíše nafouknutá bublina. Pakliže brýle polarizují – filtrují odlesky a zůstává jen vertikálně polarizované světlo či jak se tomu říká, plní svůj účel. V přikalené vodě stejně nepomůžou. Tak jako každému vyhovuje jiný odstín skel a kontrast vidění, což už nemusí vyhovovat při jiných světelných podmínkách, tak nemá smysl řešit ani tvar brýlí. Každý má prostě jiný obličej a že jednomu brýle nesenou a hážou vnitřní odlesky neznamená, že na větší hlavu nebudou tlačit a zamlžovat se. Třetí s nima může být maximálně spokojen. Brýle prostě musí pasovat na hlavu „stejně jako uplé džíny na rozkrok“.

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 v 17:34 ® džigit reakce na …

LuboO> no proto jsem se ptal Hrajiho,používám klip od Semy na dioptrických brýlích.To potom na ksicht „nenalepíš“ :-))

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 v 17:14 ® LuboO reakce na …
LuboO

džigit> pravdepodobne nemas na bryloch antireflexnu vrstvu a mas ich dalej od tvare

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 v 16:56 ® džigit reakce na …

Robur> kdybych měl menší,mohl by.Ale vyčuhuje před :-)

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 v 16:54 ® Robur reakce na …
Robur

džigit> esi ti zrcátka neháže ten červený nos:-D

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 v 16:38 ® kubas reakce na …
kubas

petrikveprik> Tak přesně tyhle mám, už jsou dost opotřebený, ale za ty peníze super. Jen nevím, jestli ta žlutá je ideální, nosil jsem je furt a v létě mě z toho dost boleli oči :-((

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 ve 14:05 ® 

používám „solano 1097“(jak na ryby, tak i do auta) a jsou super. Žluté rozjasňovací skla mi také 100% vyhovují (a nejen za snížené viditelnosti a kalné vody) Akorát již nejsou téměř nikde k sehnání.. http://www.fmfly.net/…426-url.html

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 ve 13:21 ® Stroft
Stroft

Poslední dobou, brýle z tržnice, neb má spotřeba je nevysvětlitelná:-) Navíc, poskytnou obdobnou službu jako okulary za 1000,–Kč. Myslím, že to je nafounutá bublina a jen rýžují peníze.

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 v 10:55 ® džigit reakce na …

hraji> takhle jsem na to nekoukal.Mně se to stává,když jsem se slunkem „v zádech“ a tak mi to sem tam hodí prasátko.U plavané či feedru to až tak nevadí,ale u vláčky to je kolikrát na prd

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 v 10:43 ® 1Mara reakce na …
1Mara

hraji> Ale mě se pak zase mlžej , musím tam mít kousek volna , jinak odlesky tam též nemám :-)

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 v 10:16 ® hraji
hraji

džigit> neuvědomuji si žádné zadní odlesky, možná to souvisí i s fyziognomií obličeje, tedy tím chci říct, že moje polarizačky mi sedí těsně u obličeje a tím se za ně žádné zadní odlesky nedostanou

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1