Chytej.cz

Na co teď berou....? necteno

23.5.2011 | Jirkasss | 8.043 zobrazení | 22 odpovědí

Zdravím přátele a kolegy rybáře. Jsem začátečník, tuto sezónu chytám poprvé, a proto nemám tolik zkušeností. Chtěl bych se zeptat s jakými nástrahami máte v tuto dobu dobré zkušenosti. samozřejmě že každá voda je jiná, ale tak abych si udělal představu alespoň trochu co mám vyzkoušet. Mockrát předem děkuju! Petrův ZDAR!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 19. června 2012 v 15:54 ® DJ reakce na …
DJ

Robur> Ta je zrovna nejlepší :-)

reagovat
Úterý 19. června 2012 v 15:23 ® Robur reakce na …
Robur

DJ> bacha na mouchu hovňousku:.-D

reagovat
Úterý 19. června 2012 ve 14:57 ® DJ reakce na …
DJ

Robur> To jemožný. Hlavní je, že jsem byl tenkrát malej kluk a ryby jsem chytal jedinej. Dnes už mazlavou rybařinu nedělám. Moucha tě šrotem neumaže :-) :-P

reagovat
Úterý 19. června 2012 ve 13:36 ® Robur reakce na …
Robur

DJ> na slimáky to umí každej, vrať se zpět na zem:-D .

reagovat
Úterý 19. června 2012 ve 13:26 ® DJ
DJ

Udělej si čas a jedno odpoledne koukej kolem vody kde chytáš. Pozoruj ryby ( zda se hejno na stojáku přesouvá s kalem či ne, zjisti si zda je někde nějaký spodní pramen, zda není někde nad vodou keř se špendlíky či třešne ) jak jsi již napsal, každá voda je jiná. Když jsem chytával od cca 6 do 15 let kapry na naší louži, bavilo mě ryby sledovat jednou jsem třeba zahlédl kapra jak z trávy ležící na vodě sebral slimáka. Nikomu tenkrát v létě ryby nebraly, chytal jsem jen já, na slimáky :-)

reagovat
Neděle 17. června 2012 ve 23:47 ® noba
noba

no je fakt že na holičky už to nějakou tu zkušenost chce:-)

reagovat
Neděle 17. června 2012 ve 22:16 ® Martin Mošna
Martin Mošna

Tak ja bych začel chlbem rohlíkem kukuricí cervama zizalama kolinka vrtulky a td.Taky skus napařit rohlík nakrájej hoa udelej ctverecky a za tepla dej do sacku a prisip puding promíchej.to je taky výborný.a az budes zkušenejsí tak prejdina ruzny holicky.Porom na rohlíkové boilies pelety a boilies doporučuji aroma mušlš.Tak uz neco chyt.já dnes byl na rybách a kapři šli na Halibut.

reagovat
Neděle 10. července 2011 v 9:39 ® Piranha
Piranha

Ahoj, červama nikdy nic nezkazíš, je to pro mě TOP v každém měsíci.Jinak teď jsem chytal na řepkáč, je to jakoby rohlíkové boilies, ale s pařenou řepkou, na to jdou spolehlivě velcí cejni (lopaťáci) a také na malinké boilies od LK Baits.Dále se dá chytat na foukačky a malé peletky.Ale hovořím o feeder metodě a o Labi nacházejícím se v posledním svém tažení to je Litoměřice, Ústí a tak.

reagovat
Neděle 10. července 2011 v 8:51 ® irnavasisa

Nejlepší je hnojňáček,rou­snice,lisovaný rohlík ,pufina nikdy nesklale

reagovat
Čtvrtek 7. července 2011 ve 13:29 ® marian.x

…ale berou … v pondělí jsem byl na úřadě pro povolení k vjezdu náklaďáku na stavbu a bylo mi naznačeno že za menší úplatek povolení mít nemusím , že přivřou oči :-)

reagovat
Středa 6. července 2011 ve 23:04 ® kamos007
kamos007

tedkom neberou :-((

reagovat
Středa 6. července 2011 v 19:20 ® MTHRFCKR
MTHRFCKR

Ve stojatý vodě velice dobře funguje spařený rohlík s dochucovadlem (vanilkový cukr, skořice, puding) a chlebové těstíčko s nadrceným anýzem.

reagovat
Pondělí 30. května 2011 v 15:54 ® Bahňák

Houska, sladká kukuřice a taky těstoviny – kolínka, vrtule atd. Po uvaření promícht s perníkovým kořením.

reagovat
Středa 25. května 2011 v 19:16 ® chosebaits
chosebaits

Nejčastěji momentálně berou nejvíce povolenky za chytání nonstop.Aha,to je jiná otázka.Nikdy mě nesklame žížala či kukuřička.

reagovat
Středa 25. května 2011 ve 12:35 ® Mr.Hyde
Mr.Hyde

Zdar, to máš těžký, já teď v sobotu chytal u nás na rybníce, v podvečer, mezi 18 až 20:30 jsem nestačil měnit červy (rousňáky) na háčku, byl to kapr za kaprem, nic moc velkýho (32 –56 cm), ale zábava skvělá, potom jako když utne a začali brát na medovku, jak lidi nejdřív maso potom zákusek

reagovat
Úterý 24. května 2011 ve 22:38 ® Fryw
Fryw

p.s. na jeden prut bych tu peletku z halibuta hodil. Ono s tím rohlíkem bude možná dost práce na jednom prutu a s druhým můžeš čekat na pěkný záběr.

reagovat
Úterý 24. května 2011 ve 22:30 ® Fryw
Fryw

Mírně vylisovanej rohlíček a na špičku hoď foukanou pšenici. Celkem fajn je vanilka nebo ananas. Přes den ti to ale budou okusovat většinou menší kousky, ale může přijít i kapřík. K večeru ustane to ťukání a můžeš počítat s pěkným kapříkem. Nic není 100%, ale tohle může zabrat. A každou vycházku k vodě to chce žížaly…

reagovat
Úterý 24. května 2011 ve 21:34 ® Robur
Robur

navíc boilís a pelety ti budou selektovat malé ryby, takže to může být nuda a dostaneš třeba 1 záběr za den. Pokud jsi začátečník, tak zkus tyto nástrahy vynechat.

reagovat
Úterý 24. května 2011 ve 21:26 ® timbab reakce na …
timbab

Jirkasss> Na kapry:červi,roh­lík,kukuřice,pše­nice,žížala,ko­línka,boilie,pe­lety,…stačí si něco vybrat a úplně nejlíp vyzkoušet u vody :-)

reagovat
Úterý 24. května 2011 ve 21:12 ® Jirkasss

Ano promiňte že jsem nenapsal co chci chytat… Takže chtěl bych zkusit nějakého toho kapříka. Na stojaté vodě – odstavené rameno, štěrkopískoviště Mám nějaké halibutky a pak nějaké dipované pelety – scopex… myslíte si že by to na ně mohlo jít nebo co popř. bych mohl vyzkoušet?

reagovat
Pondělí 23. května 2011 ve 22:57 ® hraji
hraji

Jako univerzální nástrahu po celý rok používám bílé červy a rohlík. A bere to na ně celý rok, od ledna do prosince. Ona není ta nástraha až tak úplně důležité, důležitější je ji předložit na správném místě a správným způsobem.

reagovat
Pondělí 23. května 2011 ve 21:33 ® Robur
Robur

tak nám napiš, na co chytáš, kde chytáš, co chceš chytit, jak to chceš chytit a my ti dáme návod

reagovat