Chytej.cz

Jaky fotoaparat na podvodni fota? necteno

20.5.2011 | | 46.078 zobrazení | 174 odpovědí

Zdravim všechny příznivce petrova cechu, kteří rádi pořizují fotodokumentaci ze svých loveckých výprav.

Potřeboval bych poradit. Chci začít fotit (amatersky) ryby něčím lepším jak mobilem a pořídit si fotomašinku. Líbí se mi Olympus Tough 6020.

Náhled je např zde (snad to nebude reklama) http://www.amazon.com/…p/B0031RGETU

Máte někdo zkušnost z focení pod vodou? popř. dokázal by mi někdo poradit vhodné konkuretnty tohoto modelu se kterým má dobrou zkušenost? Díky moc všem!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Úterý 24. května 2011 ve 21:11 ® sethy reakce na …
sethy

minatrix> pentax by mě taky zajímal :-)

reagovat
Úterý 24. května 2011 ve 21:00 @ minatrix

Ahoj a co říkáte ještě na modely Pentax Optio WG-1 či Fujifilm FinePix XP30 . Jaký na ně máte názor? Díky

reagovat
Úterý 24. května 2011 ve 20:26 ® sethy
sethy

osprey> to potom jo :-) a i Gčkového canona si pořídil jo :-)

reagovat
Úterý 24. května 2011 v 16:11 ® osprey reakce na …
osprey

sethy> Jo, viděl jsem to podvodní pouzdro. A kdybych snad zapomněl jak vypadá, tak se na něj dojdu vedle do místnosti podívat.

4900,– stojí oficiálně a já ho sehnal téměř netknuté za 1400,– (oboje v korunách českých).

Akorát voda mi zatím přišla buď špinavá nebo studená, takže pořád čeká na vyzkoušení.

reagovat
Úterý 24. května 2011 v 9:07 ® sethy reakce na …
sethy

petrikveprik> viděl jsem fotky z lumixu FT2 i HD video a vše jak nad vodou tak pod vodou – foceno na pstruhovce. Fotky hodně povedene až jsem tomu nevěřil. Z testů vycházi taky nejlíp (mezi podvodními foťáky). Je otázkou jak dlouho vydrží těsnění (ale to u všech podvodních). Nové těsnění na FT2 stojí 2500Kč, ale prý ho není potřeba měnit každý rok tak jak se píše v návodě.
Dobrou alternativou by mohl být i sony TX5, stojí pár korun a pokud ti nevadí dotykový display a jen 3m potápivost.
Kdyby měl D10 širší ohnisko, HD video a nebyla to taková krává, už jsem si ho dávno koupil na dovolenou, kolo, brodění atd. Zatím pořád zkoumám a dumám a možná tak trošku čekám, že přijde něco lepšího.

reagovat
Úterý 24. května 2011 v 9:02 ® sethy reakce na …
sethy

Timber Jack> D10 a 10D je rozdil :-)

reagovat
Úterý 24. května 2011 v 9:01 ® sethy reakce na …
sethy

osprey> no jo ale viděls to podvodní pouzdro? Zaprvé to celé bude stát cca 15tis a za druhé to podvodní pouzdro je velké jako kráva :-D To už je opravdu pro někoho, kdo se tomu chce věnovat – tomu foceni pod vodou.

reagovat
Úterý 24. května 2011 v 7:44 ® LuboO reakce na …
LuboO

regulus> ty kecas, ze nemas osobne skusenosti, akurat s nevhodnym fotakom :-D DD

reagovat
Úterý 24. května 2011 v 1:35 ® Rendy

Moc mi nejdou ani fotky nad vodou , což potom pod vodou :-)

reagovat
Úterý 24. května 2011 v 1:15 ® regulus reakce na …
regulus

petrikveprik> to by ve svojí podstatě asi tak mohlo fungovat, ale jak jsem psal, osobní zkušenosti nemám, jen si to několik lidí nezávisle na sobě chválilo, takže předpokládám, že nějak blbý to nebude.

reagovat
Pondělí 23. května 2011 ve 23:26 ®  reakce na …

Diky vsem za doporuceni a rady. Mam ted v hlave jeste vetsi chaos nez kdyz jsem o tom nevedel vubec nic :-))

regulus> jj obcas to chci strcit do vody a zachovat vzpominku na peknou rybu a jinak fotit hlavne detaily kolem vody.

reagovat
Pondělí 23. května 2011 ve 23:14 ® vaisman1
vaisman1

Já vlastím Panasonic DMC-FT2 a nemůžu si stěžovat.Koukni na stránky http://www.alza.cz/…-d166512.htm

reagovat
Pondělí 23. května 2011 v 17:08 ® osprey
osprey

Velmi dobrá volba je prý Canon G-čkové řady s podvodním pouzdrem. Fotí s tím např. Rostislav Stach (známý to profík) a celkem si chválí.

reagovat
Pondělí 23. května 2011 v 16:02 ® regulus reakce na …
regulus

Timber Jack> asi máš recht, vůbec jsem si neuvědomil možnou záměnu i když EOS D10 prakticky nikdy neexistoval, byť např. zde http://www.fotoreporter.cz/…ifikace.html nebo tady http://www.cambridgeworld.com/…_i27925.html se o něm píše, ve skutečnosti se ale jedná o EOS 10D http://www.canon.com/…eos-10d.html?… , k překlepu nejspíš došlo díky tomu, že předchozí modely měli označení D30 a D60.

reagovat
Pondělí 23. května 2011 v 15:10 @ Timber Jack

Hmmmmmmmm....­..........., kua, pište Canon PowerShot D10. Pletete ještě větší imb…

http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/…wershot-d10/

reagovat
Pondělí 23. května 2011 ve 14:21 ® regulus
regulus

Na Canon PowerShot D10 jsem slyšel dobrý reference od několika lidí, jakákoliv vlastní zkušenost ovšem chybí, kromě toho, že jsem ho držel v ruce. Obecně lze asi říct, že to bude fotit stejně jako obdobný nevodotěsný kompakty od Canonu (a nejen od něj) parametrově podobný. Nejspíš je to foťák vhodnej pro rybáře (nevadí mu že se vykoupe), případně na nějaký to podvodní focení v menších hloubkách, především kvůli světlu. Je otázka jak dlouho mu ta vodtěsnost vydrží, ale to se ukáže časem.
Předpokládám, že ti jde spíš o dokumentační fotky a sem tam něco co tě zaujme, takže by to pro tebe mohla být docela dobrá volba.

reagovat
Pondělí 23. května 2011 ve 12:52 ® Tomik
Tomik

Tomucha má canon D10 a fotí to moc hezky, dokonce nás fotil potapěč z pěti metrů a vše OK.

reagovat
foto/forum/2011/th-img17625.jpg
Pondělí 23. května 2011 ve 12:46 ® LuboO reakce na …
LuboO

lubo OV> ako dlho si ju podrzal pod vodou? :-D DDD

reagovat
Pondělí 23. května 2011 ve 12:07 ® 

lubo OV> toz to je goood! Pekna fotecka, pekna rybka :-))

reagovat
Neděle 22. května 2011 ve 22:53 ® sus1 reakce na …

lubo OV> Příště prosim bez té útěrky na nádobí.Děkuji.:-D

reagovat
Neděle 22. května 2011 ve 22:45 ® lubo OV
lubo OV

Mám OLYMPUS Mju TOUGH-3000 a pod vodou fotí takto:

reagovat
foto/forum/2011/th-img17623.jpg
Sobota 21. května 2011 ve 23:23 ®  reakce na …

kerob> no nepotesil jsi me :-((

sethy> na ten canon jsem mrkl a vypada pekne.

reagovat
Pátek 20. května 2011 v 17:55 ® sethy
sethy

2 kamarádí mají Canon D10 a fotí s ním pod vodou, bez problému.
Oly bych nechtěl už z principu :-D

reagovat
Pátek 20. května 2011 v 17:25 ® kerob
kerob

kamarad mel Tough 8010 a po treti reklamaci si nechal vratit penize. Ten fotak je mozna vlhkotesny, ale urcite ne vodotesny a uz vubec ne do 10m. Kolikrat ho namocil, tolikrat ho reklamoval…

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1