Chytej.cz

Kayakfishing necteno

28.4.2011 | kayakfishing.cz | 218.129 zobrazení | 1.629 odpovědí | upravit

KayakfishingAhoj, zakládám tu fórum o rybaření z kajaku. Prosím pište vaše nápady, zkušenosti a přání.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 6. února 2014 ve 23:02 ® airway reakce na …

zedus>

reagovat
Pátek 31. ledna 2014 ve 20:16 ® jiris reakce na …
jiris

kerob> „Slapaci pohon ala Hobie je podle me uplne k nicemu (na ceskejch vodach) a to hlavne tim, ze není mozny couvat (brzdit, drzet kajak na miste).“

  • prijedu rychlejc, pri presunu muzu delat co chci, suchej, atd..... a pak se na mistě mužu klidně mrcasit jak s pádlákem

to jen pár výhod

reagovat
Středa 29. ledna 2014 v 11:33 ® kerob reakce na …
kerob

par kajaku se slapanim jsem si vyzkousel, ale uprimne receno nechtel bych zadnej. U Ultimatu je na me stred slapani prilis vysoko (nebo sedacka nizko) a není to uplne pohodlny, clovek co ma trosku pupek ma problém. Slapaci pohon ubira hafo mista. Nicmene ultimate je aspoň dobrej v tom, že se pomoci pohonu da kajak udrzet na miste (vicemene). Navíc on ten pohon není uplne „bombenproof“ a sance, ze se něco vysere tam je (vyzkouseno). Nehlede na to, ze si clovek porad musí hlidat hloubku pod sebou… a cena komentar ani nepotrebuje.
Slapaci pohon ala Hobie je podle me uplne k nicemu (na ceskejch vodach) a to hlavne tim, ze není mozny couvat (brzdit, drzet kajak na miste).
U všech slapacich systemu co znam je stejne padlo na palube nutnost a otáčet kajakem na miste bez nej proste nejde.
Kdybych to chtěl jako lod, na který budu jezdit na vylety, tak klidne slapaci Ultimate, ale na ryby mi prijde nejlepší nejakej sitontop s dobrou sedačkou (JK :-D ), vysokym posazem, dostatkem prostoru pro věci a pohanenej obyc padlem.

reagovat
Úterý 28. ledna 2014 v 18:59 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

David H.> Tak o tom žádná…

reagovat
Úterý 28. ledna 2014 v 15:53 ® HaD reakce na …
HaD

Bigpista> To je pravda. Ale to není nic levného.

reagovat
Úterý 28. ledna 2014 ve 14:20 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

David H.> Asi je elegantnější řešení investovat do kajaku s nějakým tím šlapohybem.

reagovat
Pondělí 27. ledna 2014 v 16:25 ® HaD reakce na …
HaD

kerob> :-) OK :-)

reagovat
Pondělí 27. ledna 2014 v 15:57 ® kerob reakce na …
kerob

David H.> ja ne. je to zbytecny, prijdes o spoustu uloznyho prostoru, nehlede na to, ze kdyby ta dira mela byt dost velka na nohy s ploutvema, tak se musí zvetsit i sirka kajaku, aby se to v nejslabsim miste nezbortilo nebo nezlomilo třeba při hrubsim transportu k vode… a taky by pak neslo poradne pádlovat… uz takhle mam padlo dlouhy 260 cm.

Po několika letech v kajaku by me tohle ani nenapadlo, tudíž to povazuju za ptakovinu :-)

reagovat
Pondělí 27. ledna 2014 ve 14:07 ® HaD
HaD

Mám takový pocit, že zde není pochopen smysl mé otázky. Nejde o to co je pohodlnější, či zda lze mít z klasického kajaku nohy ve vodě. Jde o to, zda by rybář ocenil takový kajak, který je po rychlém a pohodlném dosažení místa lovu možné začít díky upravenému dnu ovládat ploutvemi a po skončení lovu, zase odjet „kajakářsky“. Já bych tu možnost ocenil.

reagovat
Sobota 25. ledna 2014 v 19:09 ® Petula reakce na …
Petula

David H.> Myšlenka dobrá,ale si myslím,že boat je pohodlnější i na ovládání.Pokud tedy nezabere big sumec:)

reagovat
Pátek 24. ledna 2014 v 19:08 ® mascha
mascha

obcas strkam nohy do vody, tedy bez ploutvi, da se tak velmi pohodlne lovit…

reagovat
foto/forum/2014/th-img104505.jpg
Pátek 24. ledna 2014 v 15:49 ® Mysak1 reakce na …

džigit> Chlape nezrobiš,bo David do Brna nejede! (říkal regul). Sakra napsal jsem Brno s malym! Opraveno, uf.

reagovat
Pátek 24. ledna 2014 ve 12:59 ® džigit reakce na …

David H.> fšecko de,trenuj, v Brně zrobime kontrolu :-))

reagovat
Pátek 24. ledna 2014 ve 12:17 ® HaD reakce na …
HaD

džigit> to by asi nešlo :-)

reagovat
Čtvrtek 23. ledna 2014 ve 22:03 ® džigit reakce na …

David H.> trochu potrenuj,dej se strečink a sedni na to obkročmo :-))

reagovat
Čtvrtek 23. ledna 2014 v 18:36 ® Pecky

Tak dovedu si představit, že si sedneš bokem na kajak a budeš ploutvema korigovat vítr nebo proud. A ani nepotřebuješ díru uprostřed. Když jsem viděl jak chytá Gunar v obrovských vlnách na mouchu s nohama ve vodě, tak to určitě půjde.

reagovat
Čtvrtek 23. ledna 2014 v 16:38 ® HaD reakce na …
HaD

zedus> kotvení a splouvání jsou rozdílné věci.

reagovat
Čtvrtek 23. ledna 2014 v 16:37 ® HaD
HaD

Trochu nerozumím tomu odporu. Prostě chci korigovat splouvání nohama, tak si vlezu do dna a koriguju. Nechci, nechám zadeklované a chytám standardně. Já bych tu možnost uvítal. Když jsem z kajaku chytal na srazu a foukalo, byl to hroznej voser pořád pokládat prut a kormidlovat tak, abych dokázel nahazovat ke břehu.

reagovat
Čtvrtek 23. ledna 2014 v 16:34 ® zedus reakce na …
zedus

David H.> Mnohem lepší je si pořešit kotvení.

reagovat
Čtvrtek 23. ledna 2014 v 16:34 ® zedus reakce na …
zedus

David H.> Navíc by se tam musel řešit nějaký výklopný dekl, báč jenom vylejváky co tam jsou tak dokážou pěkně brzdit. Co potom taková locha, kterou by jsi prostrčil haksny s ploutvema. Navíc když do tebe fouká, tak to má mnohme větší sílu než bout takže by tě to stejnak přetáhlo a mohl by si kopat nožičkama jak by jsi chtěl. :-)

reagovat
Čtvrtek 23. ledna 2014 v 15:37 ® kerob reakce na …
kerob

Na kajaku se jezdi popředu, tam není pro zpátečníky místo. I během pritahovani nástrahy se da korigovat poloha padlem.

reagovat
Čtvrtek 23. ledna 2014 ve 14:56 ® regulus reakce na …
regulus

David H.> dovedeš si představit jak by to „rychle“ jelo při přemisťování pokud by ti pod kajakem čučely nohy??? Alternativa, že bys ty nohy při přesunu vytahoval je fakt nereálná.

reagovat
Čtvrtek 23. ledna 2014 ve 14:02 ® HaD reakce na …
HaD

Petula> na moři asi ne no :-D Ale tak myšlenka byla taková, mít tu možnost. Buď kajakuješ, nebo „kajakobellybo­atuješ“.

reagovat
Čtvrtek 23. ledna 2014 ve 14:01 ® HaD reakce na …
HaD

jiris> nepsal jsem, že chci kopat a jet dopředu. Stejně jako na boatu by se člověk jen natáčel, jak potřebuje a případně se pomaličku, tiše s prutem v ruce pohyboval.

Pádlo sice mohu mít na klíně, nicméně když nahodím a táhnu pomalu nástrahu a vítr mě mezitím otočí, musím buď krkolomně chytat, nebo nechytat a pádlovat.

reagovat
Čtvrtek 23. ledna 2014 ve 13:59 ® HaD reakce na …
HaD

džigit> Na belly boatu se taky jezdí pozpátku, ne?

reagovat
Středa 22. ledna 2014 ve 20:39 ® jiris reakce na …
jiris

David H.> jak psal níže, jak kopat, aby jel člověk dopředu. Pádlo je jako ploutve, má ho na klíně a je v pohotovosti.

Samozřejmě nelze srovnávat odpor kajaku a boutu.

reagovat
Středa 22. ledna 2014 ve 20:31 ® Petula reakce na …
Petula

džigit> zemědělci jako obvykle už teď řvou,že nebude úroda,no a když konečně ta zima příjde,tak budou řvát znovu.

reagovat
Středa 22. ledna 2014 ve 20:29 ® Petula reakce na …
Petula

David H.> Asi na moře či ocean by to nebylo,žraločci by měli živé hračky

reagovat
Středa 22. ledna 2014 ve 13:11 ® džigit reakce na …

David H.> ty zje hadi muž,nebo chceš jezdit pozpátku? :-))

reagovat
Středa 22. ledna 2014 ve 13:05 ® HaD
HaD

Napadlo někoho, že by existoval kajak, který má dno upravené tak, aby se daly nasadit ploutve a dal se při rybolovu ovládat jako bellyboat? Takže se člověk rychle a daleko pohodlně přesune (výhoda kajaku) a pak pohodlně loví a koriguje si směr natočení a driftu nohama (výhoda belly boatu)?

reagovat