Chytej.cz

O kaprech necteno

17.3.2011 | okounek93 | 4.080 zobrazení | 24 odpovědí

dobrý den chtěl bych se zeptat jak na kapry na jaře.jestli už jste někdo byl tak se semnou podělte o rady děkuji.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 25. dubna 2011 ve 14:40 ® damoz

celý rok to samé, háček těsně pod krmítkem na kukuřici, k tomu přidám červa, a čekám až se mi kapr sám oběsí, prostě klasika která mě nikdy nezklame:)

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 ve 23:03 ® Scorpionius reakce na …
Scorpionius

Fryw> ja kdyz zakrmuju tak jen srotem a pak si tam nahazuju;-)

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 ve 22:51 ® Fryw
Fryw

„omluva za dvoják, nějak mě zalagoval net a nevidím tu smazat“

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 ve 22:51 ® Fryw
Fryw

To je právě ono, jeden z důvodů, proč nějakymu zakrmování moc neholduju. Pokud se někde utábořím třeba na týden na svazovce, tak si to prohazuju, ale jinak ani ne. Jen osobáček co se týče kapra, těch 55 cm, to je už asi k zamyšlení že je potřeba trošku změnit přístup :-)

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 ve 22:50 ® Fryw
Fryw

To je právě ono, jeden z důvodů, proč nějakymu zakrmování moc neholduju. Pokud se někde utábořím třeba na týden na svazovce, tak si to prohazuju, ale jinak ani ne. Jen osobáček co se týče kapra, těch 55 cm, to je už asi k zamyšlení že je potřeba trošku změnit přístup :-)

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 v 18:20 ® Scorpionius reakce na …
Scorpionius

Fryw> ahoj,kapra jde naučit na misto kde malo jezdi,nebo-li lepe řečeno vubec nejezdi.ale zaprve je problem v tom ze nez ten kapr tam začne jezdit tak to sežere plevel jako jsou očka,cejni atd.. ;-) znam jeden revir (soukromý) kam jezdime každym rokem chytat,jsou tam metrový klaccy a oni jsou naučeni na to když něco najdou na hladině třeba kousek od mista kde chytame tak tamjezdi neustale dokud něco najdou.a zase naopak když najdou něco na druhe straně rybníku tak jezdi jen tam.takže někdy si člověk zachyta prefektně.než se posadíš do židličky a ani nestihneš zapalit cigo a už ti řve pípak :-D a někdy stihneš vykouřit celou krabičku a ani zaběr :-D ale to jsou zase naučení kapři.na svazových revirech je to zase jine.a podle mě,někde vnadit a zakrmovat si ryby a lakat je na misto kde ty chceš tak je to celkem dost naročné peněžitě.sice je pekne když si to zakrmin,navnadiš a pak tahaš jeden kus za druhym ale co ti to bude platne když druhy den ti tam sedne duchodce a všechno ti to vychyta?:) to je muj nazor na zakrmovaní ;-)

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 ve 12:23 ® Fryw reakce na …
Fryw

Díky. A má cenu krmit na stejné vodě i v místech, kde jsem třeba kapra nechytil (nebo vzácně). Prostě tam kde se kapr asi obyčejně nepohybuje, že by ho šlo tam naučit? Zkusím si dopředu odpovědět, že ano, ale bude to stát víc času a pelet?!

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 v 1:01 ® osprey reakce na …
osprey

Fryw> Spíš bych to viděl na několik desítek pelet. Nemusí to být kila, ale 5–10 ks je dost málo.

reagovat
Sobota 23. dubna 2011 ve 23:20 ® Fryw
Fryw

Já jsem na přehrádce kam chodím letos nasadil peletky, jelikož byla malá ryba nějak moc aktivní a musel bych při použití mé osvědčené nástrahy na tom revíru v těchto dnech nahazovat asi každou chvíli, a to není při lovu na těžko s cílovou rybou kapr zrovna zábavny. Na peletku jsem tam během třech docházek chytil malého kapříka 42 cm a včera se mi poštěstilo 55 (což je na moje poměry slušnej kapřík), takže myslím, že peletky tam fungujou. Mělo by význam tam každou docházku na to místo hodit dejme tomu 5–10 peletek, tam kam nahazuju, že by se tam ti větší mohli naučit chodit? Nebo v tak malém množství to nehraje roli a nijak extra nezvyšuje šanci na chycení nějakého většího (chytit tak 65 cm by pro mě byl pěkný zážitek)? Přehrádka má kolem 7 ha. Na halibut peletky chytám teprve druhou sezonu a jsem spokojený. Boilis je pro mě zatím španělská vesnice a myslím, že zatím ještě ani letos do těchto nástrah nehodlám investovat čas a peníze..

reagovat
Sobota 23. dubna 2011 v 18:28 ® osprey reakce na …
osprey

Radek M.> Co je velký kapr? To je různé. Na rybníčku, kde jsem se učil chytat ryby, to byl 50+. Pokud se té velikosti dožil, byl tam dlouho a musel to nějak dokázat. Jinde je to třeba semdesátka.

Pokud jde o mě, tak když lovím na svazových vodách, moc šedesátek nepochytám. Nejsem žádný kaprolovec.

reagovat
Sobota 23. dubna 2011 v 16:08 ® Radek M. reakce na …
Radek M.

osprey> Co je u tebe velký kapr? Pelety boilies to už bych nasadil řekněme na kapry 60+, ale normálně si vystačím s tím co najdu doma.

reagovat
Sobota 23. dubna 2011 v 16:03 ® osprey reakce na …
osprey

Fryw> Důležité je krmit a být přesný. Ti malí, co sežerou všechno, jsou vděční za cokoli. Ti starší, co už něco přežili, vyžadují delší krmnou kampaň nebo vnadění něčím dražším (pelety, boilies) a často se jim i člověk musí trefovat do chutě.

reagovat
Sobota 23. dubna 2011 v 15:30 ® Fryw reakce na …
Fryw

Dík, to určitě vyzkoušim. Ještě mám v plánu zkusit bramboru. Dost se na ni chytalo a po přečtení fóra mám dojem, že by to nemuselo být marný…

reagovat
Sobota 23. dubna 2011 v 15:02 ® osprey reakce na …
osprey

Fryw> Funguje i obyčejná vařená pšenice. Nedávno 6 kapříků. Ale nebyli velcí.

reagovat
Sobota 23. dubna 2011 ve 13:41 ® Fryw
Fryw

Po včerejšku musím říct, že fungují i halibut peletky. Asi půl hodiny po náhozu se mi tam uvázal kapřík 55 cm. Bylo to na menší přehrádce, na hloubce. Myslím že bylo kolem 15.00. Takže se vyplatí z jara zkoušet i tohle .-)

reagovat
Sobota 16. dubna 2011 v 9:13 ® Fryw
Fryw

Mám velice dobré zkušenosti s foukanou pšenicí. Příchutě vanilka a ananas.

reagovat
Pondělí 21. března 2011 ve 23:30 ® jirka st reakce na …

na jaře jdou dobře na máčené perníčky v čokoládě(aspoň u nás) jinak hnojáček, v čokoládě máčené lískové jehnědy které vážu na vlas asi tři nebo čtyři pohromadě a navléknu do obloučku háčku.adále rohlík kolínka. Pro sebe dobrý svařáček.

reagovat
Neděle 20. března 2011 ve 21:19 ® PetrFoox
PetrFoox

Já na jaře chodím s feedrem a plavanou na mělčí vody. Za nástrahy nejčastěji používám čery, rohlík, malé medovky a hnojáky.

reagovat
Sobota 19. března 2011 ve 21:05 ® kamos007
kamos007

Na jaře bych dal na nástrahu nnějaké pufky,rohlík,ží­žalu,čarvy. Místo pokud již slunce hřeje tak spíše u mělčiny než hloubky a není možné aby se kapřík nechytil. Jako krmení nějaké sladké třeba jahoda,vanilka,…

reagovat
Sobota 19. března 2011 ve 20:31 ® Robur reakce na …
Robur

Mira17> třeba kostku cukru:-D

reagovat
Sobota 19. března 2011 v 19:22 ® Mira17
Mira17

Myslim si, že neuděláš chybu a na stojatých vodách vyzkoušíš jakékoliv sladké nástrahy;-)

reagovat
Pátek 18. března 2011 ve 14:26 ® fishman123
fishman123

No nevím jak velké kapry chceš chytat, ale běžně chytám na klasickou položenou s předšpičkovým čihátkem nebo s feederem na rohlík nebo na žížalku ale dá se zkusit i medovka nebo kukuřice.

reagovat
Čtvrtek 17. března 2011 ve 23:09 ® ART
ART

Na jaře chodim na ryby s rohlíkem a červama. Nepoužívám chemicky vyrobené nástrahy jako jsou různé kuličky. Ty nasazuju až v létě

reagovat
Čtvrtek 17. března 2011 ve 21:55 ® Jirkasss

To by mě taky trošku zajímalo jaké máte oblibene nástrahy a návnady na jaře, ktere se vam osvědčily a které naopak ne. Samozřejmě co voda to jiné úspěšné nástrahy ale i tak :-)

reagovat