Chytej.cz

Multiplikátory a fígle kolem nich necteno

16.1.2011 | PetrC | 209.637 zobrazení | 3.369 odpovědí

Diskuze a názory a postřehy a otázky a odpovědi, jak po stránce praktické, tak po stránce teoretické. A to vše kolem vrhacích multiplikátorů.
No a když na to přijde, tak jsme schopni probrat i MP přívlač.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 20. února 2013 ve 13:23 ® minatrix reakce na …

Zmata> musíš se o tom zmínit. Ta služba není pro české vydřiduchy košér :-)

reagovat
Středa 20. února 2013 ve 13:06 ® Zmata reakce na …

minatrix> A to zařídí sami od sebe, nebo jim musíš říct?

reagovat
Středa 20. února 2013 v 0:13 ® minatrix reakce na …

regulus> Já dával Sethymu na ně tip… Bral jsem přes ně už několikrát a platil jsem poplatek za službu a místo v kufru :-)

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 22:09 ® Piscicapus

Když kamarádi povídají, že je to tak, tak to nejsou žádné lidové povídačky.
Je to prostě tak, za každou cenu.

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 21:35 ® regulus reakce na …
regulus

sethy> jen jestli kámoši trochu nemachrují … ;-)

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 20:11 ® sethy reakce na …
sethy

regulus> Kámoši přes to kupují a žádny clo ani daň neplatí. Tož asi tak. jk to dokázali netuším :-)

reagovat
Úterý 19. února 2013 v 19:54 ® regulus reakce na …
regulus

sethy> by mě teda zajímalo, jak se tomu chceš vyhýbat. Je to furt stejný, někdy to projde a někdy ne a jestli si to objednáš sám nebo přes ten tvůj odkaz, je úplně fuk. Možná v některých případech jde ušetřit za dopravu, ale to je asi tak vše.

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 14:43 ® sethy reakce na …
sethy

Zmata> Ale kuš, poslal jsem blbý odkaz: http://www.poslimito.cz/

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 14:27 ® Zmata reakce na …

sethy> Možná blbě hledám, ale nikde jsem tam nenašel zmínku o tom, že by vozili zboží ze zahraničí kromě Slovenska. Píše jen o odeslání odsud do zahraničí.

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 13:09 ® sethy reakce na …
sethy

Zmata> Jsou cesty jak se tomu vyhnout. Např.: http://www.zasilkovna.cz/

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 12:53 ® Zmata reakce na …

sethy> + 21% + clo ;o) To by samozřejmě problém nebyl, nakonec se chystám koupit 2 pruty a u nich taky zaplatím DPH a clo. Nicméně mně se víc líbil ten Revo Winch.

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 12:48 ® sethy reakce na …
sethy

Zmata> To asi ne, ale jaký je problém objednat z USA?

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 12:26 ® Zmata reakce na …

sethy> Já na to koukal u amíků (v EU asi vůbec nebude).

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 12:10 ® Piscicapus reakce na …

regulus> to víš, občas se tu musím projevit a rovněž zazářit.

;-) ;-)

Asi bych chtěl být PetrC.

reagovat
Úterý 19. února 2013 v 11:40 ® sethy reakce na …
sethy

Zmata> Mě letos zaujalo nové velké vejce od Daiwy. Ale naštěstí nic nového nepotřebuji :-)
http://www.daiwa.com/…/detail.aspx?…

reagovat
foto/forum/2013/th-img96161.jpg
Úterý 19. února 2013 v 11:15 ® Zmata reakce na …

regulus> Můj první baitcast byl úlet. The Jerk od WFT a jerkovací prut od WFT kupený na prvním For fishing. Z dnešního pohledu mi už je jasný, že tento naviják, navdory názvu, je pro jerking absolutně nevhodný. Nicméně jsem dokoupil další prut a začal to zkoušet s woblery. Pak jsem dokoupil Revo SX a zjistil, že na značce rozhodně záleží. Hody se rázem prodloužili o třetinu. Postupně jsem se dovybavoval na různé metody, až z toho je níže uvedená kolekce. Volba Revo Toro Winch byla už jen završením toho, že mi vajíčka v ruce sedí dobře (jsem na to za těch pár let zvyklej), podle recenzí lovců muskalung je to dobrý kousek a zároveň jsem narazil na skvělou cenu v německém e-shopu (http://www.angel-domaene.de 188 €).

reagovat
Úterý 19. února 2013 v 10:34 ® HaD reakce na …
HaD

regulus> někde se mluví tak, někde tak, někde se jezdí autem vlevo, někde vpravo…řekl bych, že jiný důvod nebude.

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 2:38 ® regulus reakce na …
regulus

Piscicapus> že ses taky objevil … ;-)

reagovat
Úterý 19. února 2013 v 1:59 ® Piscicapus

Zde to ale září…

reagovat
Pondělí 18. února 2013 v 15:03 ® regulus reakce na …
regulus

Zmata> nedokážu si představit vláčet levou rukou, su pravák, není tam ten cit, prostě mě to absolutně nejde. Před lety jsem si to zkoušel natrénovat na normálním navijáku, otočil jsem si kličku a zkoušel to dělat jako amíci, zkouknul jsem pár videí na YouTube a čuměl jim na ruce. Prostě marnej boj. Je to čistě jenom o zvyku, oni tak chytají od furt a to naše držení by jim asi nevyhovovalo jako nám to jejich, ale docela by mě zajímalo, proč je v jedný „půlce“ světa zvykem mít kličku napravo a ve druhý nalevo.

Mimochodem, co tě vede k preferenci vajíček (viz tvoje fotka ze čtvrtka), zajímá mě to, protože já daleko raději klasiky.

reagovat
Pondělí 18. února 2013 ve 14:54 ® sethy reakce na …
sethy

Zmata> Prutů je poslední dobrou dost i u nás.

reagovat
Pondělí 18. února 2013 ve 14:40 ® Zmata reakce na …

šnorchl> Já mám na sumce taky pravoruké, a nedělá mi to problém. Ale držet prut multíkem dolů a točit opačně si moc představit nedokážu, ale to je každého věc. Nicméně to nejsou baitcast navijáky a tato diskuse je o vrhacích, nebo-li baitcast MP. Jinak v USA se používají převážně pravoruké. Nahazují stejně jako my pravou rukou, pak přehodí prut do levé a pravou točí kličkou. Napadlo mě, že to může být dobrý z pohledu únavy, když si prut neustále přehazují z pravé do levé. Je jasné, že jde jen o zvyk, ale zatím si nedovedu představit, že bych při vedení nástrahy držel prut v levé. Musel bych nějakou dobu trénovat, než bych to dostal do ruky. Jinak z nabídky výrobců je vidět, že Evropa je z pohledu baitcastingu podřadný region. Daiwa i Shimano nabízejí na evropském trhu polovinu modelů oproti USA a ještě navíc to málo, co nabízejí, tak každý model v jedné versi. Třeba balistic se dá v EU koupit pouze s převodem 7.1:1 a v USA 8.1:1, 7.1:1 a 6.3:1. No a o prutech se raději ani nebudu zmiňovat.

reagovat
Neděle 17. února 2013 ve 20:01 @ šnorchl

Konsternovaný jsem sledoval film o výpravě českých sumcařů na Ebro na TV kanále Fishing and Hunting.. Používali pravoruké multíky, ale měli je na prutech „na spodu“ (tedy ne castingové provedení) a při navíjení levou rukou točili klikou k sobě (ve směru hodinových ručiček). Já bych si asi zlomil ruku.

reagovat
Sobota 16. února 2013 v 19:13 ® Zmata reakce na …

Bohužel je třeba nakupovat v zahraničí, protože tady se buď nesežene to, co člověk shání a nebo to je za nehorázný „příplatek“. Teď se ještě výhledově chystám koupit nějaký jednodíly z USA. Zatím to vypadá na 1 DAIWA Cielo na lehčí Cranking a 1 Balistic na Flipping

reagovat
Sobota 16. února 2013 v 16:19 ® HaD reakce na …
HaD

Zmata> pěkná sbírka :-)

reagovat
Sobota 16. února 2013 v 15:39 ® Piscicapus

Baf, hek a jejda…

reagovat
Čtvrtek 14. února 2013 v 19:50 ® Zmata

Tak jsem rozšířil svůj castingopark o dva kousky. Nakonec na těžší vláčku vyhrálo Revo Toro Winch, které má narozdíl od Revo Toro dobré ohlasy a navíc jeho menší bráška Revo Winch je můj nejoblíbenější kousek … nebylo co dál řešit. No a vzhledem k aktuálně příznivým cenám v NDR jsem k tomu přidal i Chronarch 51 E na lehkou ;o) Jsem zvědav, jestli bude lepší než Ixorne UL, kterej mě ohledně lehkých nástrah (7g – 10g) opravdu nepřesvědčil. Přikládám foto kompletního parku ;o)

reagovat
foto/forum/2013/th-img96044.jpg
Středa 19. prosince 2012 ve 2:28 ® vicx
vicx

regulus> za normalnych okolnosti ani ja nekupujem pouzite naradie. pri tomto bolo vsak vyslovene napisane, ze bol mysleny na dovolenku co sa neuskutocnila a je vlastne novy, rok nepouzivany. detailne foto tomu nasvedcovalo. tiez treba prihliadat na renome predavajuceho a jeho feedback. ale v podstate mas pravdu. myslim, ze za tych £40 mi to trosku risku stalo.

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 ve 23:10 ® sethy reakce na …
sethy

regulus> A jo. Já nic nezaznamenal, asi máme jiný prsty :-D

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 ve 22:56 ® regulus
regulus

sethy> mě to vadí pocitově, při navíjení brkám o ten střed, prostě mě to sere, nesedne mě, všecko je normál, ale klička ne. Psal jsem ale, že to vadí mě a jinejm to vadit nemusí nebo nevadí, někomu to může i vyhovovat. Daiwy to mají myslím skoro všechny.

reagovat