Chytej.cz

Multiplikátory a fígle kolem nich necteno

16.1.2011 | PetrC | 209.637 zobrazení | 3.369 odpovědí

Diskuze a názory a postřehy a otázky a odpovědi, jak po stránce praktické, tak po stránce teoretické. A to vše kolem vrhacích multiplikátorů.
No a když na to přijde, tak jsme schopni probrat i MP přívlač.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 18. prosince 2012 ve 22:25 ® sethy reakce na …
sethy

regulus> Čemu vadí ta prohnutá klička? Já jí mám na obou daiwach a nezaznamenal jsem rozdíl proti neprohnuté kličce.

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 ve 22:17 ® regulus reakce na …
regulus

fR4Nk13> ale ta Daiwa se vyrábí i levoruká http://www.daiwa.com/…/detail.aspx?… , jedna je i na E Bay, jen cena je jiná http://www.ebay.com/…310527063523?… .

K tomu co sem dával odkaz kolega vicx. Asi bych měl docela strach koupit použitej multík za cenu míň jak 50% ceny novýho, protože co jsem se díval, tak nový stojí okolo 140$. Ale zase věc každýho.

Pokud by se ti ta Daiwa líbila, tak se dají koupit taky okolo 90$ a asi na E Bay bys sehnal i levněji http://www.cabelas.com/…N_SALE_PRICE?… , mě osobně u nich vadí ta prohnutá klička a to docela dost. Jinýmu to zase pro změnu může vyhovovat.

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 ve 21:34 ® fR4Nk13 reakce na …
fR4Nk13

vicx> Je to na pravu ruku, to nechcem. web som zacal poctivo strazit, nakup realizujem po novom roku.

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 ve 20:59 ® vicx reakce na …
vicx

fR4Nk13> ved som ti tam dal link. za £40. nemusis hladat. ale je na pravu ruku, to ti asi vadi. ako vravim, striehni na ebay.co.uk, alebo .de, alebo .at

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 ve 20:47 ® regulus reakce na …
regulus

fR4Nk13> no vidíš, to jsem si neuvědomil, že se C4 nedělá v 4×xx na levou ruku, ale ona to není žádná tragedie, protože C3 4601 je široká (bez kličky jen tělo) 6 cm, cívka má šířku 3 cm a C4 5601 je široká 7 cm, cívka má šířku 4 cm a je asi o 30g těžší, ostatní rozměry jsou naprosto stejný. Není to velikostně žádnej extra rozdíl, zvaž to.

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 ve 20:22 ® fR4Nk13
fR4Nk13

regulus: C3,C4 patri medzi horucich kandidatov. Chcel som C4 ale na lavu ruku sa nerobi najmensia velkost. Urcite, ak ich vezmem tak iba zo zahranicia. vicx: Dik za typ. Ten typ Daiwy som v podobnych cenach ako si ju zohnal Ty, ani nahodou nenasiel. Piscicapus: Nem cvrka. Zvykol si na to. Po novom roku bude doma aktualne najlepsia ponuka. Inac chytal som z AG Vendetta 15–40g cast verzia. Za ten peniaz slusny prutik, ziadny kolik skor progresivna akcia blanku a v pohode zvlada vodit aj mensie gumy. Pre mna to vsak nie je. Mam inych horucich kandidatov. Dakujem vsetkym za typy a rady.

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 v 11:04 ® Piscicapus

A jak je to vlastně s tou brzdou? Cvrká? Cvrká?

reagovat
Pondělí 17. prosince 2012 v 10:47 ® vicx reakce na …
vicx

fR4Nk13> ak nemas problem objednavat zo zahranicia, pozri sa po vajicku Daiwa Coastal Inshore. Je to vajco na slanu vodu, komplet hlinik, odolne. Zohnal som ho za £40 na anglickom ebayi. teraz je tam podobny inzerat, ale z US. http://www.ebay.co.uk/…130820196409?…

za facku mas fakt odolne vajicko. mam ho uz vyse sezony a som maximalne spokojny. ak by ti vadilo, ze nema magnetku, da sa dorobit v ramci tuningu za par korun bez zasahu do navijaku. za usetrene peniaze si kup nejaky prutik na zaciatok.

reagovat
Pondělí 17. prosince 2012 v 9:52 ® regulus reakce na …
regulus

fR4Nk13> no ono to s výběrem v ČR je úplně stejný a navíc ty ceny http://www.kajman.cz/…-c-3_23.html?… , se někdo zbláznil …

Pokud se týká toho C3, tak já bych spíš šáhnul po C4, cenovej rozdíl je minimální, ale alespoň mě víc vyhovuje odblokovávací tlačítko (stiskem se uvolní převod aby se dalo nahodit) jak má C4 u cívky a ne na boku jak má C3 (je to vidět na odkazech ABU co jsem sem dával, ta moje C3 na fotce to má stejně jako C4, tehdy to tak dělali), pravda je tam o ložisko víc, dnes už mají šestipinový brzdy obě řady, takže nejvýraznější rozdíl je v tom tlačítku a barvě.

Rozdíl mezi magnetickou a odstředivou brzdou není nijak tragickej, spíš bych řekl, že to je jen o možnosti regulace, ale časem na ten knoflík ani nešáhneš, naučíš se to „řídit“ prstem. Pokud se týká rozhodování klasika versus vajíčko, tak je to spíš o vkusu toho kterýho soudruha, já mám třeba ráději klasiky i když vajíčka mám taky, ale znám lidi, kteří by si nic jinýho než vajíčko nepořídili. On je ideální stav si to alespoň prohlídnout ve kšeftě, ještě lépe když máš někoho kdo s tím chytá si to vyzkoušet u vody.
S těma levnejma vajíčkama bych byl fakt opatrnej, některý jsou děsný shity.

reagovat
Pondělí 17. prosince 2012 v 9:19 ® fR4Nk13 reakce na …
fR4Nk13

Dakujem za typy. C3 legendu som mal v merku, ale skor chcem vajko. Lacne Daiwy a Shimo som zatial nepozeral. Co sa tyka brzd, chytal som z magnetickou. V SR je zalostne maly vyber, takze asi objednavam z netu. Este raz dik.

reagovat
Neděle 16. prosince 2012 ve 12:17 ® regulus reakce na …
regulus

fR4Nk13> polož si otázku jestli chceš vajíčko (asi chceš) nebo klasickej multík. Jestli trváš na magnetický brzdě (jednoduchá možnost regulace) nebo ti stačí odstředivá. Zkloubit 90€ s něčím co nebude nic moc nechci-li říct že to bude šunt, bude těžší.
Když se mrknu na tuhle stránku http://www.cabelas.com/…N_SALE_PRICE?… tak první kterej by mě zaujal je Daiwa Millionaire za 65$, ale soudím jen podle obrázku, neviděl jsem ho na živo, nedržel v ruce navíc ho tam nemají v levoruké verzi, ale vyrábí se http://www.daiwa.com/…/detail.aspx?… .
Osobně bych ti poradil ABU C3 nebo C4, první seženeš okolo 90$, druhej je o cca 5$ dražší. Má to ovšem odstředivou brzdu. Nutno říct, že se do 90€ nevlezeš, cenu z USA musíš vynásobit 25% za dopravu a nejspíš u vás zaplatíš DPH, takže to vidím na cenu okolo 105€ respektive 110€ za tu C4. Můžu ti u toho garantovat, že ty multíky vydrží, jsou to ještě ty švédský, ty vajíčka už se dělají někde v Asii.

Ještě pár odkazů

http://www.abugarcia.com/…-baitcast/c3

http://www.abugarcia.com/…-baitcast/c4

http://www.mur-tackle-shop.de/…163_171.html

Na obrázku máš velikostní poměr ABU C3 a C4, zleva řada 4×xx, 5×xx, 6×xx, pokud seš z toho co jsem napsal „jelen“, tak si zkus přečíst tohle http://www.chytej.cz/…iplikatorem/

reagovat
foto/forum/2012/th-img90644.jpg
Neděle 16. prosince 2012 v 9:31 ® fR4Nk13
fR4Nk13

Do 90 eur. Ja som si myslel ze kvoli jednoduchsej konstrukcii na tahanie woblerov a gum do 30g nepotrebujem drahy multik.

reagovat
Sobota 15. prosince 2012 ve 22:00 ® regulus reakce na …
regulus

fR4Nk13> čemu říkáš lacnejší???

reagovat
Sobota 15. prosince 2012 ve 21:47 ® fR4Nk13
fR4Nk13

Chcel som nieco lacnejsie na Bodrog, Z. Siravu a Laborec na tazsie jigy do 30g. Nebudem nim tahat vylozene veci nad 50g. Spytam sa inak. Viete nejaky typ z lacnejsich castingovych multikov?

reagovat
Čtvrtek 13. prosince 2012 ve 22:41 ® sethy reakce na …
sethy

fR4Nk13> Nebrat ani zadarmo!

reagovat
Čtvrtek 13. prosince 2012 ve 22:40 ® fR4Nk13
fR4Nk13

Zaciatky su tazke. Jemu hlavne vadi ze sa nedaju odhadzovat lahsie veci a spominany zvuk. Da sa vsak povedat ze dostava multik pod kontrolu, lebo sa mu dari odhazovat nastrahy pod 10g. Z tym vsak pocital, ze na UL vlacku multik nie je stavany. PS: Ak uz sa vypytujem za znamich mam aj ja jednu otazku. Poznate aj lacnejsie multiky od Abu Garcia napr…BLACK MAX2, Ambassedeur Pro Max, SILVER MAX2? Uvazujem o kupe niektoreho z nich.

reagovat
Čtvrtek 13. prosince 2012 ve 20:48 ® sethy reakce na …
sethy

fR4Nk13> Ať položí palec na cívku, lepší jak nějaký „cvrček“

reagovat
Čtvrtek 13. prosince 2012 ve 20:47 ® sethy reakce na …
sethy

regulus> Ty velké abu ho sice mají, ale cvrká to i při navíjení, což není zrovna ideální :-))
Ale na kaprařinu místo pípáku by to použít šlo :-D

reagovat
Čtvrtek 13. prosince 2012 v 19:52 ® fR4Nk13
fR4Nk13

Fiha to boli expresne rychle odpovede. Dakujem za ne. Jedna sa o vajicko od Okumy. Ja som mu nevedel poradit z multikami nemam skusenosti. Vcera som z baitcastom vlacil na Z.Sirave a uz viem co kupujem na novu sezonu. Jemu hlavne vadila absencia zvuku ked mu brala ryba cez brzdu a nevedel ci nema vadny kus. Bohuzial v okruhu mojich znamich multiky nik nevlastni, takze sme radi za kazdu radu, este raz dakujem.

reagovat
Čtvrtek 13. prosince 2012 v 19:45 ® regulus reakce na …
regulus

fR4Nk13> Záleží na tom, jakej má multiplikátor. Pokud se týká vajíček, tak jsem ještě neviděl žádný, který by „cvrka“ mělo. Klasický vláčecí multíky ho taky v asi valné většině nemají, ale např. ABU 6601 (6600) C4 nebo ABU RCN61 (RCN60) mají přepínač pro zapnutí cvrka, menší multíky těchto řad je ale nemají. Takže lze s úspěchem předpokládat, že muliplikátor tvého kamaráda cvrkat asi nebude.

Mimochodem ten cvrk nemá s brzdou nic společnýho, ta je hvězdicová (99,9999999%) a cvrk je jenom něco co indikuje zvukem, že se cívka otáčí, takže to cvrká i při navíjení.

reagovat
Čtvrtek 13. prosince 2012 v 19:43 ® sethy reakce na …
sethy

fR4Nk13> U většiny vláčecích multíku „necvrká“.

reagovat
Čtvrtek 13. prosince 2012 v 19:23 ® fR4Nk13
fR4Nk13

Zdarec. Priatel rybar a hrdy novopeceny majitel castingovej zostavy ma poprosil, aby som sa vas skusenych odbornikov cez multiky opytal toto: „Ak sa vytahuje snura z cievky cez brzdu, napr… pri zdolavani ryby, mala by brzda cvrkat?“ Dufam ze ste ma, teda jeho otazku pochopili. Osobne sa priznam, ze ma tento problem zarazil. Myslel som si ze, ak vytahujem cez brzdu snuru, tak ma ten zvuk vydavat, tak ako u klasickeho navi… V jeho mene dakujem vopred za odpoved na mozno pre Vas blbu otazku.

reagovat
Neděle 2. prosince 2012 ve 13:42 ® Piscicapus reakce na …

axiom> nebuď nasranej, nemáš důvod. Možná kdybys lépe četl, ale i to nejspíš nepomůže.
No, popojedeme, ne?.

Jo, vím o tobě a vím o tobě ještě dřív, než se tu objevilo toto mé jméno. Ale na tvých stopětadvacet tedy nemám.
A co na uvítanou? Hmmm, asi z toho bude hovno, že?

Jo člověče, také nemusím být hned s každým kamarád, ne s každým se sejdu, ne s každým si ťuknu a ani nepodám ruku každému, co užívá shodné užívadlo.

Jo člověče, kde jsou ty doby, kdy jsem na netu čekal, až na tebe narazím. No, třeba mě ještě poučíš.

Jo člověče, pan Havlíček je. No a jeho činnost? Je mi jedno, jak ji hodnotíš a je mi jedno, jak je hodnocen jinými zdejšími.
Nakonec člověče přispíváš stejně, často i ryzím blabolem i ty. Tak jako my všichni…

reagovat
Neděle 2. prosince 2012 ve 13:16 @ axiom reakce na …

Piscicapus> S tím proletářským, že „nás budou milióny“ jsi mne, jako člověka, co za komunistů emigroval z politických důvodů, spíš nasral.

reagovat
Neděle 2. prosince 2012 ve 13:14 @ axiom reakce na …

Piscicapus> Ja tu psal po 125 jinými jmény. Tvoje tu ještě snad ani nebylo. Tak mne nevítej. Víš, já jsem proti personifikaci, setkávání se s pacienty z webu, chlastání s lidmi, se kterými mám společné jen hobby, jinak nic. Kdysi, na začátku netu, jsem to pľstoval v Německu a ve státech, ale byl jsem poučen zkušeností, že je to k hovnu. Samozřejmě, že Havlíček a spol to pěstují, ba přímo stimulují a organizují. Vždyť se množstvím,často ryzího blábolu, jakž takž živí.

reagovat
Neděle 2. prosince 2012 ve 12:24 ® Piscicapus reakce na …

axiom> to víš, je nás jenom hrstka. Na druhou stranu nám ale nelze upřít, že se snažíme.
To víš, je nás jenom hrstka, ale až nás budou milijóny…

Ještě dodatečně dodám dodatek: četl jsem, co jsi psal a uvidí se.
Jo a vítej.

reagovat
Neděle 2. prosince 2012 v 11:58 ® Kazan reakce na …

axiom> teda abych se přiznal, dost mě dostaly ty navijáky s těmi okousanými hranami cívek, kvvůli delšímu odhozu. Jsem zvědav kdy to dorazí k nám.

reagovat
Neděle 2. prosince 2012 v 11:29 @ axiom

U článku o té zbytečné výstavě v Praze, jsem napsal (http://www.chytej.cz/…derni-rybar/) cosi o CGC EXPO 2012, co bylo v říjnu v čínském Weihai a že údajně bylo vystavováno (to je veletrh, kde jsou primární výrobci, ne „výrobci“ z 5. úrovně kšeftu)velké množství nových přívlačových MP. Že příští rok nám budou servírované ve velkém.

reagovat
Neděle 2. prosince 2012 v 11:22 @ axiom

Piscicapus> 3.240 emisí (prej „odpovědí“) na toto téma mluví za fšecko.

reagovat
Neděle 2. prosince 2012 v 9:11 ® Piscicapus

Chorchus> moc pěkné.

reagovat