Chytej.cz

Multiplikátory a fígle kolem nich necteno

16.1.2011 | PetrC | 209.637 zobrazení | 3.369 odpovědí

Diskuze a názory a postřehy a otázky a odpovědi, jak po stránce praktické, tak po stránce teoretické. A to vše kolem vrhacích multiplikátorů.
No a když na to přijde, tak jsme schopni probrat i MP přívlač.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 27. května 2012 ve 12:08 @ edelweiss reakce na …

osprey>Výborně, LOL, MFS (MotherFuc*er Shit), zejtra v Užhorodu. O 25:25 na 1. nástupišti na vakzále. Jakých kokotin se člověk ještě dočte…

reagovat
Neděle 27. května 2012 v 0:54 ® osprey reakce na …
osprey

Piscicapus> Právě že ta vajíčka v mnoha případech nejsou celokovová (a pro cenovou relaci odpovídající dovozu C3 to většinou platí) a mají cívky s odvrtávaným jádrem o velkém průměru a s nižší kapacitou. On pak nakonec i ten vlasec něco váží.

To slovíčkaření ohledně vůlí a dalších věcí bych nechal pro případ osobního setkání. Protože ty víš od jaké míry vůle vnímáš a zajímá tě jen, co napíšu a určitě víš, jak blbě se hledají slova.

A výživný Duel? Na kompletní zpracování Duelu mám tak 5 hodin. Za tu dobu dva navijáky ani nerozeberu a nedám dohromady. Já rozhodně ne. O nějakém psaní ani nemluvím.

Snažím se doplňovat si technické vzdělání jak to jde, ale nestíhám. Vem si, že nikdo jiný se do toho ani nepouští. A nebudu zastírat, že v otázce technické stránky navijáků jsou tvoje znalosti daleko hlubší, takže to, že by ses ode mě něco zásadního dozvěděl, je velmi nepravděpodobné.

reagovat
Sobota 26. května 2012 ve 14:42 ® Piscicapus

osprey> takže k věci – napsal jsi, že: „Počítej taky s tím, že C3 se ti v porovnání s moderními „vajíčky“ bude zdát poměrně těžký a do jisté míry s vůlemi.“

C3 je v porovnání s moderními „vajíčky“ těžší? Vážně? Hoď na váhu nějakou C3 a pak celokovové vajíčko se shodnou kapacitou cívky a výsledek zveřejni zde.

Vůle do jisté míry? Od jaké míry jsou vůle patrné a od jaké míry nejsou vůle patrné? Toto mě hodně zajímá…

Cvaká ti při navíjení v MP? Co myslíš, čím to může být? A jelikož vím, že o čištění a údržbě něco málo víš, tak je jasné, že problém znáš a víš, kdo/co je na vině.

Měl bys někdy napsat pořádný a skutečný duel anebo raději test, případně něco jiného výživně a plnotučně hodnotného!!! A ne ty diety…

reagovat
Sobota 19. května 2012 ve 13:20 ® osprey reakce na …
osprey

kerob> To je dáno místy, kde se pohybujem a rybářským tlakem. Mě to září z jistých důvodů vyhovuje a je to spíš věc osobní volby. Bolen se dá chytat od února do prosince (takhle se mi sešly úlovky v loňské sezóně) a je na člověku, kterou dobu si vybere. Teď by to s mouchou taky šlo, ale nějak není čas:-))

reagovat
Sobota 19. května 2012 v 10:50 ® kerob reakce na …
kerob

Osprey – pro me je bolenova doba od zahajeni do konce srpna, pak uz jsou zajimavejsi jiny veci :-)

reagovat
Pátek 18. května 2012 ve 12:24 ® osprey reakce na …
osprey

kerob> Proto ho mám. Je to svým způsobem neobvyklý stroj, o kterém se dá něco napsat. Zatím se mi jeví skvěle, kromě jedné věci – hrozný vakl na klice.

Top doba na boleny je pro mě konec srpna a září, tak potom uvidíme.

reagovat
Čtvrtek 17. května 2012 ve 13:26 ® kerob
kerob

osprey> Proto jsem si poridil C4 a ne C3. C3 je na me zoufale pomala. A co se bolenovani tyka, tak mi multik vhodnej neprijde – i s papirove pomalejsim smekacem rozjedu nastrahu rychlejc, nez dokazu tocit s multikem (to vejce co mam je taky rychlejsi nez standard)… asi budou hrat roli setrvacnost a delka klicky. Ten Ballistic ve 4000 je prvni navi, kterej je na boleny jak delanej.

reagovat
Čtvrtek 17. května 2012 ve 13:18 ® osprey reakce na …
osprey

kerob> Co se týče multíků, rychlost navíjení je bod pro vajíčka. Klasika většinou bývá pomalejší.

Loni mi to s Abu C3, který navine asi 60 cm na otočku, metrovka pěkně dávala. Takový Zillion už motá přes 80 cm a s tím se dá i bolenovat.

reagovat
Čtvrtek 17. května 2012 ve 13:10 ® kerob reakce na …
kerob

osprey> jojo rychlej navijak je rychlej navijak. A vyhody ma nejen pri chytani z lodi :-)

reagovat
Čtvrtek 17. května 2012 v 11:49 ® osprey reakce na …
osprey

sethy> Nene, je to Kolowrotek Balisticzny 4000. Hodně rychlý převod, 110 cm na otočku.

V podmínkách, kdy neustále obnovuješ kontakt s nástrahou, kdy po odhozu na hranu rákosí potřebuješ rychle srovnat vyhozený vlasec (kterého se vítr s nadšením zmocnil), kdy se ti při driftu neustále mění rychlost lodi, tak to je neskutečná výhoda.

Chtěl jsem ho oprubovat v Čechách na bolenech, na sever jel tak nějak na vyzkoušení. Ale vyzkoušel jsem ho a už ho z trůnu žádný naviják nesesadil. Jednou jsem zkusil klasickou třítisícovku na půl dne a nemohl jsem se dočkat, až se jí zbavím.

Měl jsem i Ballistic v multiprovedení, je to dobrý stroj, ale s dvoumetrovým prutem v těch vlnách každou chvíli ztrácíš kontakt s nástrahou a jak házíš kolem lodi, nutí tě to dotahovat brzdy nebo s nimi pořád manipulovat (hod po a proti větru je zatracený rozdíl a to se ten vítr mění).

A navíc, když máš na lodi Prutose, tak není čas dělat ptákoviny. Buď chytáš ty nebo on:-)) Ale s Tomem to má tu výhodu, že když se jednomu nedaří, tak mu druhý pomůže. Neznám lepšího parťáka do lodě.

reagovat
Čtvrtek 17. května 2012 v 8:00 ® sethy reakce na …
sethy

hecht> tu bude nějaký kříženec daiwy a rudé krysy :-D

reagovat
Čtvrtek 17. května 2012 v 1:58 ® osprey reakce na …
osprey

hecht> Černočerveným.

reagovat
Čtvrtek 17. května 2012 v 0:58 ® hecht reakce na …
hecht

osprey> takže jsi to odtočil tím ošklivým černým bazmekem se sluníčkem ? :-))

reagovat
Středa 16. května 2012 ve 22:40 ® osprey reakce na …
osprey

sethy> Ne štiky, ale ten vítr.

reagovat
Středa 16. května 2012 ve 20:59 ® sethy reakce na …
sethy

osprey> A to ty štiky byla takové závodnice?

reagovat
Středa 16. května 2012 v 17:16 ® HaD reakce na …
HaD

Pepa: řadič je další součástka, která se při větším zatížení může porouchat. Byl jsem toho svědkem. Takže je obecně řečeno multík bez řadiče méně náchylný na vypovězení služby. Kvalitní a tudíž i dražší multíky by to ale měly vydržet. Mě osobně absence řadiče nevadí. Sám mám na svých top sestavách multíky bez řadičů…

reagovat
Středa 16. května 2012 ve 14:59 ® osprey reakce na …
osprey

Pepa132> Ahoj kolego. Zabrousil jsi do otázky, kde se slézají spíš přívrženci vláčecích multiplikátorů. To jsou takové ty malé, co se s nimi běžně vláčí.

Pokud jde o Norsko, jednoznačná rada neexistuje. Jde o to, co budeš chytat, v jakých velikostech, na jaké nástrahy a na jakých hloubkách. Jsou lidi, kteří preferují mělčí oblasti a lehčí cajk a jiní, kteří mlátí kilovým pilkrem o dno v hloubce přes 100 m.

Dalším problémem je i cena. Pokud chceš jezdit pravidelně a chytat ve velkých hloubkách, můžeš zvážit i multík s elektrickou asistencí. Je drahý, ale spousta lidí si ho pochvaluje.

reagovat
Středa 16. května 2012 ve 14:49 @ Pepa132

Dobrý den, jsem laik v rybaření. V Norsku jsem byl jednou s kamarády a chystáme se znova. V minulém roce jsem měl vybavení půjčené ale letos bych rád vybavení zakoupil. Potřeboval bych poradit ohledně multiplikatoru. V obchodě mi řekli, že je lepší když nemám vodič šňůry, což se mi moc nezdá. Prosím poraďte mi, rád bych věděl vaše rady podle kterých si mám multiplikátor vyybrat. Děkuji

reagovat
Středa 16. května 2012 v 11:31 ® osprey reakce na …
osprey

hecht> Je koupená v Čechách. Ve Švédsku není čas ztrácet čas. Ona se neztratí. Místa zabere málo, nekazí se a chleba nežere.

Vrátil bych se tady k multíkům. Ale za mě není co říct. Chytal jsem teď s nimi jen aby se neřeklo a abych zkusil co a jak. Neměly nárok konkurovat velkému rychlému smekacímu navijáku, se kterým jsem to v podstatě celé odchytal. Důvodů bylo plno.

reagovat
Středa 16. května 2012 v 0:13 ® hecht
hecht

osprey> no jo, švédská ocel, to je kvalitka :-)) Škoda, že si nám trochu více nenarost, mohl jsem si od Tebe jednu koupit. Jenže tvoji velikost bych měl upnutou jak spartakiádní dres :-))

reagovat
Úterý 15. května 2012 v 11:57 ® osprey reakce na …
osprey

sethy> Prdel je v tom, že tu záminku jsem si našel už v únoru a realizoval ji, takže mám teď přebundováno. Ale ta nová je lepší, to je fakt.

reagovat
Úterý 15. května 2012 v 7:21 ® sethy reakce na …
sethy

hecht> Ale houby, potřeboval záminku pro koupi kvalitnější a hlavně nové bundy :-))

reagovat
Pondělí 14. května 2012 ve 23:24 ® hecht reakce na …
hecht

osprey> letos nějak zapomínáš svršky doma :-)) Jestli ses tam náhodou nechtěl otužovat ???

reagovat
Pondělí 14. května 2012 ve 22:56 ® osprey reakce na …
osprey

Doudleban> Já bych o něj i docela stál, ale letos utrácím tak, že nemám nárok.

Poslední neplánovaný výdaj byl ten, že když jsem odjel před týdnem na sever, nechal jsem doma na věšáku membránovou bundu. To je tam nahoře pomalu otázka přežití. Takže jsem cestou koupil novou goretexku (budiž pochválen, kdo vynalezl platební kartu) a jsem dalek toho, abych si pořizoval další kolovrátek.

Mimochodem, multíky zůstaly prakticky nevyužity. Skoro celý pobyt jsem odvláčel se smekáčem, protože jsem potřeboval dlouhý prut a rychlý převod. Pod MP jsem měl jen dvoumetrové „klacky“.

reagovat
Pondělí 14. května 2012 ve 22:41 ® sethy reakce na …
sethy

Doudleban> Malinkaté tintítko tak na ULko…

reagovat
Pondělí 14. května 2012 ve 22:17 ® Ftmči
Ftmči

Jsem čekal, že o ten Record v aukci se strhne aspoň trochu bitva a ono nic, dokonce vůbec nic :-) . Nebo to nebyla až tak výhodná nabídka, jak jsem si myslel?

reagovat
Čtvrtek 26. dubna 2012 ve 21:51 ® sys-el reakce na …

regulus> nevidím žádný důvod něco počítat. Ptal jsem se ze zvědavosti a protože mě to zajímalo. Také jsem se chtěl zorientovat před nákupem.
Něco málo jsem se dozvěděl i díky tobě a na různé fígle asi každý musí přijít sám.

reagovat
Pondělí 23. dubna 2012 ve 23:21 ® regulus
regulus

sys-el> ty charakteristiky těch brzd jsou jiný z toho důvodu, že pracují každá na jiném fyzikálním principu, jak naznačil Fischer, teda vlastně potočáková, pokud by jsi je chtěl spočítat, tak musíš pro výpočet použít jiný vzorce. Plkat o tom je ale nesmysl, protože rozdíl je fakt velmi malej, řekl bych, že by si toho asi většina lidí ani nevšimla.

reagovat
Pondělí 23. dubna 2012 ve 22:01 ® sethy reakce na …
sethy

kerob> A proto to nikam nedohodíš :-D

reagovat
Pondělí 23. dubna 2012 ve 21:42 ® kerob
kerob

sethy> chytam tak i s vejcem.

reagovat