Chytej.cz

Kormoráni necteno

4.12.2010 | osprey | 80.115 zobrazení | 554 odpovědí

Napadlo mě udělat malý monitoring toho, jak jsou naše vody tuto zimu s kormoránem.

Můžete psát, kde jsou a v jakém počtu, případně i nějaké další postřehy. Nejvíc by mě potěšily zprávy v duchu, že skoro nikde nejsou a říkali, že už se víckrát neukážou nebo jen na skok:-)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   19 18 17 ...
Pondělí 6. května 2013 v 17:59 ® OBr
OBr

..no vidíte a už si toho všimli http://plzen.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

reagovat
Středa 6. února 2013 ve 22:22 ® rgb23 reakce na …
rgb23

kamos007> pleteš hrušky a jablka…btw určitě víš, že jako myslivec musíš mít povolenku k lovu, ve které je mimo jiné vyznačen druh zvěře a počet kusů zvěře, na které je povolenka vydána. Bez povolenky se ti bude myslivecké stráži nebo policii horo těžko vysvětlovat, že se jen tak procházíš z malorážkou, neřeším jestli ve stavu vylučujícím její použití nebo ne… Střílet z malorážky na 100 m po zvířeti mě osobně přijde jako ultraprasárna, ale to už věc názoru zahrnující střelecké dovednosti a výkon zbraně.

reagovat
Středa 6. února 2013 ve 22:20 ® Zcuter reakce na …
Zcuter

heh… s dobrou optikou, dobrým střelivem, dobrou malorážkou… :-D :-D :-D myslím, že ve tvém případě by to chtělo hlavně dobrého střelce :-D :-D … mám najít tvé staré terče ze střelnice na 25m? Ať si všichni udělají o tobě obrázek? … A kolik teda máš těch ran střelených?.. já mám několik tisícovek a pořád si netroufám mluvit, jak mluvíš ty !!!! zkus se nad sebou vážně zamyslet..

reagovat
Středa 6. února 2013 v 19:57 ® kamos007
kamos007

a nebo jak chytáte na živou rybku to jí zajisté taky nebolí že? nebo jak se vozí dobytek na jatka kolik jich nepřežije transport,… toho je jenom se o tom nemluví, tak nač mít lítost nad nelítostnými dravci

reagovat
Středa 6. února 2013 v 18:37 ® kamos007 reakce na …
kamos007

mastrof> ¨jelikoz aktivne robim rybarske brigady tak vim jaka je to jebacka vyprodukovat treba pstruhovou nasadu a pak prileti naci zmetci a vsecko ti sezerou

reagovat
Středa 6. února 2013 v 18:37 ® kamos007 reakce na …
kamos007

mastrof> a ryby které on poraní a ony umírají dlouho to je v poho že

reagovat
Středa 6. února 2013 v 18:24 ® mastrof reakce na …

kamos007> to snad ani nemůžeš myslet vážně?!? opravdu ti přijde v pohodě střelit kormorána a nechat ho uletět aby někde pomalu umíral? myslim si že by to šlo řešit šetrnějc

reagovat
Středa 6. února 2013 v 18:12 ® kamos007
kamos007

navic na vzduchovce mam silnejsi optiku nez tys mel na malorazce, a nevim proc by to nemelo usmrtit kormose na 100 metru kdyz chlapi na takovou vzdalenost strileji lisky malorazkou samozdrejme s nakym lepsim strelivem, mozna ten kormos odleti ale urco to neprezije.

reagovat
Středa 6. února 2013 v 17:59 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Zcuter> a navíc tady se neřeší nějaké tradice teďkom kdybys měl řešit nějaké pocty,… tak by se nenorovalo a nestřílely plné lišky,… škodná se musí hlušit hlava nehlava o ušlechtilé zvěři je to jiná.

reagovat
Středa 6. února 2013 v 17:54 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Zcuter> tak to pridej kamarade, navic s dobrym strelivem to jde a psal jsem mozna na tech sto metru, a o strileni dovzduchu pomlc ty strilis malorazkou holuby.

reagovat
Středa 6. února 2013 v 16:56 ® Zcuter
Zcuter

Nedá mi to, abych nezareagoval… Je sice fakt, že se musím zastat i Kamoše007 … Pravda pravdoucí je, že myslivec může chodit se zbraní pro lovecké účely viditelně v místě, kde má povolení k lovu… Ale ostatní keci až tak pravda nejsou… Jen tak informativně. K získání zbrojního průkazů pro skupinu ,,C,, (tedy lovecké účely) je nutno vlastnit lovecký lístek (tomu předchází asi roční kurz) dále pak umět zákony a legislativu, testy, rozborku, sborku zbraní potřebné k vyčistění, povely na střelnici, a hlavně testové otázky, pak je ještě na vašem praktickém lékaři, jestli vás pošle na psychotesty… a potom ano.. potom už je úplná hračka dostat zbrojní průkaz :-D :-D .. a co se týká lovu malorážkou.. nevím, ale střílet jen tak do vzduchu ,,kulovou,, zbraní není zrovna dvakrát ideální… pokud se minete, střela doletí cca 2,5km pod úhlem 45° … a co udělá potom, nikdo neví.. A já to ani vědět nechci… jinak to co ukazuješ kamos007– je proti všem mysliveckým poctám, tradicím apod… Zbraň v polymeru… to jako jít na ryby s lískovým prutem 0,35mm silon a ,,Vorvaň,, háček… jinak, že by ta malorážka byla tak silná aby na 100m zabila kormorána si taky nemyslím… navíc přesnost na 100m u téhle zbraně se rychle snižuje…vítr,gra­vitace,nepřes­nost ve vyvážení nábojů apod. a nevím, proč tady vůbec rozhauješ rozumy… víš o tom úplné s prominutím hov*o .. a že máš odstřílené.. kolik ? z brokovnice 10 ran a z malorážky 20? .. snad nechceš, abych tady rozváděl jak si střílel na POUHÝCH 25m … to už bych s brokovnicí byl na tom lépe… Zkus nejprve zauvažovat nad tím, na jakém serveru jsi a co je kde vhodné publikovat…

reagovat
Sobota 2. února 2013 v 9:21 ® kamos007 reakce na …
kamos007

regulus> krajně podezřelé? a jak poznáš že má malorážku a né kulovnici, což malorážka k odlovu škodné povolena je. Asi si ještě myslivce v lese nepotkal co? Může jít na lišky, nebo na cokoliv jiného a nikdo mu nemůže říct půl slova pokud se pohybuje na honebních pozemcích a nemává tak flintou v davu lidí, JohnyMad psal že lítají na hřad na slepé rameno řeky kde nikdo nechodí tak nevidím problém.

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 23:37 ® regulus reakce na …
regulus

kamos007> psal jsem, že vím prd o myslivosti a stejný prd o zbrojáku. Nezajímá mě to, ale myslím si, že borec s malorážkou s puškohledem bude krajně podezřelej. Jestli je možný se takhle producírovat nebo ne netuším.

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 23:01 ® kamos007
kamos007

Nechápu proč by myslivec nemohl volně chodit po lese s malorážkou? nebo vy chodíte na ryby bez prutů?

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 22:58 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Kazan>

reagovat
foto/forum/2013/th-img92257.jpg
Pátek 1. února 2013 ve 22:57 ® kamos007 reakce na …
kamos007

regulus> já mám v rodině myslivce, teď si dělám papíry a něco odstřílené už taky mám, takže zas tak to složité není, samozřejmě podmínkou musí být povolení k lovu kormoránů jinak je to na každého triko, a navíc je v ČR lov vodního ptactva pouze neolověnými broky, takže ani ta malorážka nějak nepřipadá v úvahu ale jak říkám na slovensku to jde tak proč né u nás? je to jenom o tom chtít a když se chce tak to jde.

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 22:54 ® Kazan reakce na …

kamos007> pokud by jsi měl ZP, nebo se trochu vážně zajímal o tuto záležitost, tak by jsi tu nemohl psát (s odpuštěním) takové hovadiny.

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 22:52 ® kamos007 reakce na …
kamos007

regulus> pokud máš lovecký lístek zp a jsi členem sdružení tak si můžeš chodit po lese s flintou jak chceš pokud někoho neohrožuješ.

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 22:46 ® regulus reakce na …
regulus

kamos007> papíry na hlavu, tomu docela věřím, ale … nebudeme to rozvádět.

Vím prd o myslivosti, vím prd o zbrojácích, ale naprosto určitě nebude tak jednoduchý, aby ses jen tak kdykoliv potuloval po lese, slepým rameni nebo kdekoliv s malorážkou s puškohledem a o střílení už vůbec nemluvím. Mám dojem, že si to představuješ jak hurvínek válku, bordel tady máme řádnej, to teda jo, ale zase tak velikej asi ne.

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 22:33 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Libor> nó když, myslíš, koupit se dá všechno i papíry, ale regulérně to zas tak jednoduché není.

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 22:32 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Kazan> já kormoše nestřílím pač unás bohudík nejsou, ale ve zbraních a tak mám celkem přehled, ale celkem dost jsem o problému kormorán pročetl a je vidět že někde to jde, ale u nás to není.

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 22:32 ® regulus reakce na …
regulus

Libor> myslíš myslivecký nebo zbroják???

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 22:24 ® Kazan reakce na …

kamos007> já jen že tu odborně radíš jak kdyby se jednalo o koupi sta metrů silonu a každý rok jsi sudal minimálně pět set kormošů :-D

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 22:08 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Kazan>PS: V pondělí si nic neobjednáš protože zbraně a střelivo ti nepošlou na dobírku, pouze osobní odběr na prodejně po předložení ZP :-)

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 22:05 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Kazan> U optiky je psáno: Pro uchycení na zbraň doporučujeme použít pevnou násuvnou ocelovou montáž pro tubus 30mm.

Montáž bych nějak nehrotil, u malorážky je zpětný ráz úplně minimální, který člověk při výstřelu ani nezaznamená, tudíž by se ta optika v té montáži pohnout neměla, něco jiného je když si koupíš 300 win. mag. tam už to by to chtělo něco lepšího.

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 21:55 ® Libor
Libor

To je neštěstí, dnes ty papíry daj každýmu lojzovi. Doba je zlá.

reagovat
Pátek 1. února 2013 ve 20:31 ® Kazan reakce na …

kamos007> můžeš doporučit nějakou montáž na optiku?

reagovat
Pátek 1. února 2013 v 19:59 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Kazan> no vychazi to dost no

reagovat
Pátek 1. února 2013 v 18:59 ® Kazan reakce na …

kamos007> dobrej nápad, hned v pondělí vše objednám nebo skočím do zbraní pustit nějakou tu kačku

reagovat
Pátek 1. února 2013 v 17:30 ® kamos007
kamos007

a ještě optika http://www.zbraneostrava.cz/…AN-HTC-IR-SF

reagovat
novější starší
Stránky:   19 18 17 ...