Chytej.cz

Nákup Daiwy z Japonska necteno

28.11.2010 | Vincnetibm | 10.151 zobrazení | 100 odpovědí

Ahoj, nakupoval jste někdo na www.japanprofishing.com ?? Je to spolehlivý obchod?? Vyhlídl sem si místní Daiwu caldii v bílém provedení http://www.japanprofishing.com/…-caldia.html , napište mi, prosím, jestli k tomu mátě někdo co dodat :-) Jestli ji někdo nemáte, znáte atd.. Pak mám otázečku na místní daiwáře. Co dělat, až praskne cvrček na cívkách?? Opraví mi to tu někdo nebo to mám zaslat do japonska ?? Díky za všechny odpovědi

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 16. prosince 2010 v 16:18 ® dam reakce na …
dam

KORNJD> jsem rád, když to někoho osloví a hlavně, když s tím správně naloží. Já pstruhy mám opravdu rád, ale hlavně ve vodě. Potočáka nechávám vodě, případně jiným. Duháka si sem tam vezmu. Ale spíš si ho zajedu koupit, protože jsem radši, když je čerstvý. V současný době začínám chystat rotačky i woblery na BL jednoháčky. Něco jsem už zkoušel. S háčky jsou trochu problémy, ale to se vychytá…Měnší rotačky mají trochu problém s vyvážením, ale to se taky vychytá. Nicméně když se vrátím k daiwě, tak musím říci, že pro ni hovoří hlavně široké cívky, vynikající odhozová schopnost, brzda a poloměr otáčení…

reagovat
Čtvrtek 16. prosince 2010 v 15:59 ® KORNJD reakce na …
KORNJD

dam> Ale tak od koho jinýho by se měl člověk jako třeba já učit??:)V mý rodině kam až se podívám žádnej rybář a tady není skoro nikdo s kým bych se mohl bavit o přívlači hlavně o pstruhový:)Tady u nás pro většinu pánů co chodí na pstruhy je pstruh=rotačka,4ks,je­den oběd!!!taky když jsem šel porvé sám na pstruhy to podle toho vypadalo:)A když jsem letos vytáhl illexíka tak jsem si připadal jako kdybych chytal někde kde nikdo nikdy nechytal:)Třeba mě osobně Psruhový opojení v kajmanu třeba dost pomohlo protože pstruhovku mám 3 rokem a tak mi to otevřelo oči a už vím že jsem se třeba choval špatně atd.Taky že jsem si zašel do knihovny a našel jsem si všechny díly:)

reagovat
Čtvrtek 16. prosince 2010 v 15:45 ® dam reakce na …
dam

KORNJD> díky, ale to jsou jen moje zkušenosti, ostatní mají určitě jiné. Je fakt, že já jsem hodně rotačkovej, ale letos jsem spadl hooodně do woblerů a rotny šly trochu stranou. Já asi obě výstavy taky nedám, budu mít spoustu práce a už jsem si vybral Prahu

reagovat
Čtvrtek 16. prosince 2010 ve 12:19 ® KORNJD
KORNJD

dam>Illexíky si dyžtak doobjednám!Do brna totiž asi nepojedu tam je to pro mě už celkem daleko navíc budume muset dodělat jednu stavbu a termín dokončení je stejnej jako veltrh v brně tak to určitě nebude čas! No jeden kluk od nás od tebe hltá každej článek a pořád mi říká ,,No Maixner psal že na tlouště se chytá tak a na pstruhy musíš tak a že tohle je dobrý a hlavně rotačky!"":)Tak to až mu řeknu že tam možná budeš tak to tam pojede i na kole:)Ale je fakt že články máš pěkný mě se taky líbí!!:)

reagovat
Středa 15. prosince 2010 ve 22:44 ® dam reakce na …
dam

KORNJD> Tak na stánku budou určitě mít i daiwu, takže vyzkoušet se dá vše (možná budu pomáhat na stánku). Nejsem si jistý, jestli tam bude Rybolov s Illexem, čekal bych je spíš v Brně, ale to se dá zjistit…

reagovat
Středa 15. prosince 2010 v 11:43 ® KORNJD reakce na …
KORNJD

dam> Taky že na ten veletrh jedu jen kvůli těm prutům:)Nic jinýho mě tam ani nezajímá!Možná jěště illexíci už jich mám posledního:)Tam budou i osazený navijákama??Tak jěště si tam s nima moct nahodit a bylo by skvělý!!Jen jsem se dozvěděl že budou i novinky tak jsem na ně zvědavej!No už se na to těším!!

reagovat
Středa 15. prosince 2010 v 0:28 ® dam reakce na …
dam

KORNJD> zančka je na ašem trhu od letoška, já mám pruty ještě z Canady. Vše se stále hrne kupředu. Určitě budou v Praze na výstavě a tam bude celá kolekce k vyzkoušení i s navijáky. Není kam spěchat, do sezóny daleko… s ULX se to nedá vůbec porovnat9-)

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 ve 14:31 ® KORNJD reakce na …
KORNJD

sethy> já vím ale zase jestli mám dát 2 500kč nebo 3 000tak to si radši připlatím:)A navíc je trochu tužší což je na pstruhy pro mě lepší obzvášť na nějakej rychlej tok:)

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 ve 14:26 ® sethy reakce na …
sethy

KORNJD> tak ULX se dělá i kratší :-)

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 ve 13:58 ® KORNJD
KORNJD

dam> Takovej prut chybí u hodně firem!!Všechno je buď 1–6 2–6 a nebo 3–14 a to zase není do 2m dýlky!!!Teď mám penzona 6–12 a chtěl trochu jemnější ale zase když jsem šel s cormoranem ulx 1–9 tak na potokach do 2m šířky mi vadilo že má 2,4m a když jsem byl třeba na otavě tak zase jsem potřeboval aby byl o trochu vtrdší!!!:)Teda jsem asi náročnej:)A pro norstream je to obrovská výhoda!!Taky před pár rokama je tu moc lidí neznalo!!!:)

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 ve 13:24 ® dam reakce na …
dam

KORNJD> mě takovéto pruty u Daiwy chybí v nabídce…myslím si, že to je škoda, ale zase prostor pro Norstream:-)

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 ve 13:23 ® dam reakce na …
dam

KORNJD> no ono asi máš pravdu, tady ten výběr opravdu není… asi sleduju moc jeden směr:-D Pokud chceš něco jako areal, tak stejně u něj skončíš, protože jsem se nepotkal s ničím podobným…

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 ve 13:07 ® KORNJD reakce na …
KORNJD

dam> A od ajkých třeba firem???Já tu mám v oklí jen pár rybářství a ve všech mají jen samý telskopya naximálně D.AM. teda pak habakuk ale to je skoro všechno shimnao a to fakt nechci!!Chtěl bych tak gramáž ty 3–10 a max 2,1m??Nevíš o nějakým v cenový relaci jako areal??

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 ve 12:21 ® dam reakce na …
dam

KORNJD> ta caldia se na něj opravdu nehodí, zkoušel jsem jí taky a je opravdu moc těžká. To pak nemá smysl kupovat tak lehoučký prut. Já si myslím, že předčí hlavně ve vyšší třídě ostatní. Ten střed je určitě kvalitní, ale dá se vybrat i od jiných firem. Je fakt, že i ten střed je o něco dražší9-)

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 11:51 ® kerob reakce na …
kerob

tomashr> pozarucni, zarucni delam jen ve vyjimecnych pripadech (odstraneni nejaky zavady ne udrzba). Zarucni servis jsem, jako ze by nekdo prinesl navi na vycisteni ci promazani pred uplynutim 2 let od prodeje snad jeste nedelal. Jinak mam dojem, ze kdyz si nekdo koupi navi nad 3 litry, tak si mysli, ze mu bez udrzby vydrzi 10 let. A dedci, pro nez je navi za 800 vykvet techniky a 800 je pro ne docela dost penez, se k tomu stavej mozna i o neco zodpovedneji. Nebo je to mozna jeste tak, ze ten navi za ty 3000 ma sanci opravdu bez udrzby tech XX let prezit, sice nebude podavat 100% vykon, ale prezije, ten za 800 se musi udrzovat aby prezil, obcas vymenit lozisko, pruzinku…

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 11:43 ® KORNJD reakce na …
KORNJD

dam> já to ozkouším mám na to celou zimu:)Když tam nebude ta caldia sedět tak pro ni mám jiný místo na cormoran ulx:)Bude to moje první zkušenost s navijákama od daiwy ale moc se toho nebojímNa ty navijáky se pěje snad jen chvála!!Mě by zajímalo v čem ta Daiwa předčí ostatní??už jen aby bylo 16.4.:)

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 11:39 ® dam reakce na …
dam

kerob> máš naprostou pravdu, i když je neopravuji osobně, tak o tom vím od opravářů. Lidé si koupí super stroj za litr a čekají od něj deset let super výkon. Jenže i výbornej naviják se časem unaví, záleží samozřejmě na tom, jak mu člověk nakládá. Asi bych byl naprdnutej, kdyby mi po půl roce špička začala blbnout, ale do dvou let mu dám slušně pokouřit. Ovšem nikdy by mě nenapadlo ho kvůli tomu reklamovat, možná tak vyčistit a seřídit. Jinému vydrží určitě třikrát déle…

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 11:35 ® dam reakce na …
dam

KORNJD> osobně bych řešil radši luviase, protože Areal ma díky krátké rukojeti opravdu citlivé těžiště. Měl jsem na něm i jiné navijáky, ale každý deko navíc, je znát v zápěstí. V prodejně není určitě problém si to vyzkoušet…

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 11:18 ® tomashr reakce na …

kerob> Záruční nebo pozáruční? U záručního o tom nepochybuji, ale stojí to lidem za servis i když už musí platit?

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 10:38 ® KORNJD reakce na …
KORNJD

dam> Já si budu kupovat Aerala tak jsem k němu chtěl i nějakej jinej naviják!Můj zatím nejlepší byl red arc tak jsem si řekl že si udělám trošku radost když jsou ty svátky:)No ty cenový rozdíly jsou fakt veliký že se člověku vyplatí platit i dph a clo!Je to tím že jsme malá země a tak nejsme pro rybářskej trh zajímavý???Já jsem to nějak nemohl vysvětlit mojí přítelkyni která mi radila ať si koupím radši novější twin power c14 2500 že se jí líbí víc!Tady ale stojí kolem 10 000 a já bych ho měl za 6 500 ta se tomu divila!!

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 10:38 ® kerob reakce na …
kerob

Taky si muzes koupit za 1500 ty navijaky 3 a kazdej bude mit 2 civky… ale jestli to je vyhra si jistej nejsem… ono uz za tech 1500 to bude celkem srac

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 10:34 ® kerob
kerob

tomashr> mozna by ses divil, ale tak 2/3 ze vsech navi co mi prijdou na servis jsou sracky do 1500.

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 10:19 ® dam reakce na …
dam

KORNJD> ta menší váha je ale hodně důležitá kvůli vyvážení na krátších prutech. Dělá se více navijáků stejně těžkých nebo i lehčích, ovšem u nás prakticky neznámých. Myslím si, že má širší cívku než stradic, ale to by se muselo někde změřit nebo najít v technických listech. Luviase 1003 má česká Daiwa za cenu skoro 13000 na německých stránkách je za 500 Euro. Mě to příjde trochu moc. Já sháním Saltigu a na netu japonským je o více než 300 Euro levnější, to už je trochu rozdíl, clo a daň mi ten naviják dělá pořád podstatně levnější.

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 9:56 ® KORNJD reakce na …
KORNJD

dam> To máš pravdu!já jsem na něj taky koukal a dal bych za něj 300euro což tak nějak 7800kč když vezmu 26kč-1euro!!A tady myslím že ho mají na norstream za 11 000kč!Což už je rozdíl!

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 9:48 ® KORNJD
KORNJD

dam> Ty máš Luviase se stejným označením ne???Tak jestli bys mi ho k něčemu nepřirovnal:)Myslím velikost

osprey> Já jsem to ochopil z toho jak jsi to psal na rybářských duelech načiní:)A i tou zprávou ale tady mě mate označení 2506 a přitom je tam napsáno 140m – 0,18mm a když to porovnám třeba se stradicem ve 3000 tak je celkem lehčí no tak to mě trošku mate!

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 9:47 ® dam
dam

osprey> tohle já vím, proto se snažím nakoupit daiwu jinde než u nás, rozdíl v některých cenách je opravdu ohromný, hlavně u top navijáků…zajímavý je i nyní rozdíl nové certate

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 0:54 ® sus1 reakce na …

osprey> Jj.:-)

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 0:49 ® osprey reakce na …
osprey

sus1> Na to si musí odpovědět každý sám. Osobně mám věci levné i drahé, s jednou cívkou i se třemi, nové i osmnáct let staré. Myslím, že na okouny si klidně koupím naviják za 1500 Kč. Na sumce už se v téhle kategorii vybírá špatně.

Ostatně každý ať si chytá s tím, co se mu líbí a na co mu kapsa stačí. Tahle diskuze je o neprůhledné cenové politice firem a to je jiná otázka. Někomu by ta kapsa stačila i na špičkový cajk, kdyby byl za ceny jako jsou v USA. Dumáme, co tomu brání.

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 0:26 ® sus1 reakce na …

osprey> No a neni lepší mít naviják za 1500Kč.,rovnou se dvěma cívkama??:-)

reagovat
Úterý 14. prosince 2010 v 0:07 ® osprey
osprey

tomashr> Nepotkal. A bohužel argumentace lidí kolem je všelijaká – např. na otázku, proč drahé modely navijáků nemají 2 cívky, jsem slyšel, že se minimalizuje transportní prostor – prostě by se to do té krabičky nevešlo. Samozřejmě nesmysl – vyzkoušel jsem to a vejde se tam druhá jako nic. Jen nutí zákazníka vysolit další peníze. Což ovšem není záležitost jen Daiwy. Shimano to dělá u drahých modelů na chlup stejně.

Ostatně myslím, že není žádoucí, abych se něco zásadního dozvěděl. Jako publicista to rozkecám…

reagovat