Chytej.cz

Nákup Daiwy z Japonska necteno

28.11.2010 | Vincnetibm | 10.151 zobrazení | 100 odpovědí

Ahoj, nakupoval jste někdo na www.japanprofishing.com ?? Je to spolehlivý obchod?? Vyhlídl sem si místní Daiwu caldii v bílém provedení http://www.japanprofishing.com/…-caldia.html , napište mi, prosím, jestli k tomu mátě někdo co dodat :-) Jestli ji někdo nemáte, znáte atd.. Pak mám otázečku na místní daiwáře. Co dělat, až praskne cvrček na cívkách?? Opraví mi to tu někdo nebo to mám zaslat do japonska ?? Díky za všechny odpovědi

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 13. prosince 2010 ve 23:39 ® tomashr

osprey> Docela by mě zajímalo, kolik navijáků se reálně servisuje… Můj osobní názor je, že i v ČR, kde jsme na to možná opatrnější, se mimo záruku nedostane do servisu prakticky nic z cenové kategorie pod 1500 a ani u dražších to nebudou extra velká procenta. Nepotkal jsi na toto téma nějaká seriózní čísla od dovozců?

reagovat
Pondělí 13. prosince 2010 ve 23:29 ® osprey reakce na …
osprey

KORNJD> 2500 Daiwa je necelých 3000 Shimano – celkovou velikostí.

dam> Je to byznys. Není to otázka za kolik vyrobíš, ale za kolik dokážeš prodat. A třeba taky mají Evropané jiné nároky na záruční a pozáruční servis. Amerikán možná koupí, použije, vyhodí a koupí jiný.

Prostě to řešení je komlexní – je to otázka distribuce, administrativy, skladování, servisu,… Evropa je byrokratická, možná jsou větší náklady.

reagovat
Pondělí 13. prosince 2010 ve 23:12 ® Vincnetibm reakce na …

To bude zřejmě tim, že výsledná cena by se clem, dph byla daleko vyšší než v zahraničí, ochrana EU trhu tu je.. Mimo to daiwa tady nepotřebuje prodávat navijáky s pěti různýma kličkama, v japonsku by se bez toho neobešla, tady ano.

reagovat
Pondělí 13. prosince 2010 ve 22:51 ® dam reakce na …
dam

osprey> to je to, co jsem nepochopil. Proč se Evropa nesnaží získat ostatní modely. A ty co má, jsou poměrně dost předražené…

reagovat
Pondělí 13. prosince 2010 ve 22:25 ® KORNJD reakce na …
KORNJD

osprey> No já jsem na ten naviják zvědavej ale zarazilo mě to označování moc jsem se v tom nevyznal!!Jaká to tak asi bude velikost když to třeba převedu na Shimano nebo Spro???No tam psali že jich v německu je k dostání 300ks tak nevím jeestli jen prodejce nekecal aby to bylo lákavější:)

reagovat
Pondělí 13. prosince 2010 ve 22:17 ® osprey reakce na …
osprey

KORNJD> Na tohle se těžko odpovídá, ale pokud to není ve firemní nabídce pro Evropu, tak spíš ne. Potenciální nabídku Daiwy na našem trhu zkus odvozovat od toho, co je k dispozici v Německu.

reagovat
Pondělí 13. prosince 2010 ve 22:14 ® KORNJD reakce na …
KORNJD

Vincnetibm> Já mám objednanou tu 2506 se mi zdála pro moje účely jako njelepší a tam měli jen 3 velikosti!Snad přijde co nejdřív!!Ale moc jich tam nebude!!Bude ten naviják vůbec k dostání tady v česku????

reagovat
Pondělí 13. prosince 2010 ve 13:40 ® Stroft reakce na …
Stroft

Vincnetibm> Cenově to není žádné terno. Vykašlal bych se na to.

reagovat
foto/forum/2010/th-img15812.jpg
Pondělí 13. prosince 2010 ve 13:07 ® Vincnetibm reakce na …

Jestli se podivaš na ty stranky, jak sem zprvu ukazoval, tak tam jsou ukázaný ty rozdíly mezi jednotlivými tipy. Jde především o kličku, která má různý úchyty a pak taky se trošku mění barva. Tak až ho budeš mít, tak sem napiš první dojmy. Věřim, ale že bude dobrej..

reagovat
Čtvrtek 9. prosince 2010 v 16:28 ® KORNJD reakce na …
KORNJD

Vincnetibm> Já mám spadeno na úplně stejenj naviják:)Ale já si ho budu kupovat na ebay.de a můj strejda dělá v německu tak mu to nechámn poslat do práce a budu mít klid!!:)Ale když se podíváš kamkoli do světa tak by ses zbláznil z toho kolik tam najdeš věcí co jsi neviděl a co by se ti líbilo:) Jen my mě zajímalo označení – Daiwa Caldia 1503,Daiwa Caldia 2004,DAIWA CALDIA 2506 jestli by mi někdo neřekl třeba jestli by se to dalo přirovnat třeba k nějakýmu navijáku myslím ty velikosti???

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 ve 12:14 ® Barr

Každý má něco.Někdy se to projeví až po letech nebo při zvlášť stresující situaci.

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 11:35 ® Vincnetibm reakce na …

Ok, ja jen, jestli sem „uchyl“ já nebo nekdo jinej, nebo oba ;-)

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 9:50 ® Barr reakce na …

Barr> Francouzský.Ztra­tilo se mi písmeno.

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 9:44 ® Barr reakce na …

Vincnetibm> Příště půjdu ještě dál.Vezmu si příklad ze známého francouzkého malíře Henry Rosseaua,který před předpokládaným i hypotetickým přečinem,se šel přihlásit,oznámit to, na četnickou stanici.

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 0:23 ® osprey reakce na …
osprey

Vincnetibm> Víš, co to je klid v duši?:-)

To je věc k nezaplacení. I já kvůli tomu dělám věci, které mnohým lidem připadají nelogické.

reagovat
Neděle 5. prosince 2010 v 0:04 ® mihy.san reakce na …
mihy.san

Vincnetibm> Čemu nerozumíš ve větě: „Samozřejmě,že jsem zboží přiznal,zaplatil clo a DPH.!!!“?

reagovat
Sobota 4. prosince 2010 v 19:36 ® Vincnetibm reakce na …

Jak je to možný, že si i přes to platil CLO? Dejme tomu, že ti děda v rusku nemůže poslat balíček bez proclení? A i kdyby v něm byla Shimano Stella nebo zub z medvěda.. Ty sis to asi zaplatil dobrovolně vid?

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 ve 12:26 ® Barr reakce na …

mihy.san>Souhlasím s tebou. Neposlali mně plovoucí oblek.Někdy mně neodpověděli vůbec,jindy byli velice snaživí,psali i česky a na balík napsali dárek,abych nic neplatil,a pak že podvod je česká záležitost…Sa­mozřejmě,že jsem zboží přiznal,zaplatil clo a DPH.!!!

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 ve 12:03 ® mihy.san reakce na …
mihy.san

Barr> Tak to já takové štěstí neměl a to mluvím o minimálně 5ti případech s různými prodejci.

S tím poštovným je to „stejné“ u malého a lehkého zboží. U navijáku to je na hraně, ale třeba nechat si poslat prut nebo obal na pruty, to je už jiná … Poštovné vyjde někdy i na stejnou částku jako samotné zboží. A je to tak i v klasických e-shopech. Bohužel.

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 v 6:57 ® Barr reakce na …

Čekal jsem,že mi to někdo řekne,ale mně většinou bylo po konzultaci zboží posláno.Akorát mně to připadá zbytečné,protože to vyjde v podstatě stejně jako u nás.

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 v 0:05 ® mihy.san reakce na …
mihy.san

Barr> Ten prodejce do ČR neposílá, pouze UK … Je sice vždy možnost mu napsat a zkusit se domluvit, mám ale opakovanou zkušenost, že to nepomůže – nepošle …

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 23:18 ® jersey
jersey

Já teda nevím, ale přijde mi dost ulítlý kupovat si naviják v Japonsku.Mě osobně Caldia, co jsem si koupil tady bohatě stačí.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 18:20 ® tomashr reakce na …

kerob> Je to někde na webu celní správy nebo možná min.fin. – prostě je to vyhlášeno jednou za čas :-) Ale pokud nedojde k nějaké měnové válce, tak není rozdíl zásadní.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 17:12 ® kerob reakce na …
kerob

tomashr> ok, aktualizace jsem nepostreh, furt ziju v tom, ze to je 180…

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 17:05 ® tomashr reakce na …

kerob> Pro pořádek – bezcelní limit je 150EUR a přepočet na dolar není podle aktuální kursu, ale je vyhlašován celní správou tuším čtvrtletně. Momentálně by to mělo být skoro 200USD, pamatuji si, že v jiné části roku to bylo opravdu jen 180USD, jak píšeš…

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 16:38 ® Barr reakce na …

http://cgi.ebay.co.uk/…260670076377?… tady jsou všechny velikosti a je to z Anglie.Z těch jenů se mi to nechce přepočítávat…tady to začína od 3370,– + poštovné,odhaduju do 25liber,není specifikováno

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 15:29 ® kerob reakce na …
kerob

Barr> bezcelni limit je 180 USD, takze jsi se zcela legalne clu vyhnul, to ale neni tento pripad, leda ze by nasel to co hleda do teto ceny, coz ale pochybuju. Nakup z anglickeho Ebaye nic neresi – zalezi odkud je zasilka odesilana.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 14:55 ® David12188

Vincnetibm> Máš SZ…

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 14:13 ® tomashr

saman> Já bych řekl, že Caldia by se do bezcelního limitu nevešla ani teď, tuším to vycházelo něco kolem 240USD (přepočet z jenu na tvém odkazu jsem líný dělat). Tyhle věci dosud buď prošly anebo ne – pokud neprošly, tak se za ně po novém roce bude platit to samé jako dnes.
Změna se bude týkat věcí v relaci do cca 200USD, které dosud mohly být zcela bez cla i DPH naprosto legálně.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 13:23 ® Barr

.Co to koupit z anglického ebay http://shop.ebay.co.uk/?… jest-li je tam to co potřebuješ.Ale do určité ceny to vyjde bez cla a DPH,kupoval jsem naviják Spheros z USA cca 150 dolarů a nic,taktéž šňůry ap.

reagovat