Chytej.cz

Slovensko a Váh necteno

9.2.2005 | zedus | 5.796 zobrazení | 17 odpovědí

Zjistil jsem, že mám kousek k Váhu a chtěl bych se zeptat, kolik stojí povolenka pro cizince? (to bych asi zjistil z netu, ale sem zhniloň). Hlavně mi jde o to, co se dá na Váhu chytit. Moje hlavní rybářská technika je přívlač, takže se ptám slovenských kolegů, ale ne jen jich. Jak to vypadá na Váhu, stojí to za to, zajet tam? Jsou tam dravé ryby? (štika, candát, okoun atd… ?)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 12. února 2005 ve 21:04 ® anal

revir ti bude prideleny podla toho kde si povolenku na hucho kupis. dalej mas na to len 5 vychadzok ! kazdy den musis zapisat datum do povolenky ,takze ak to za tych 5 dni nezvladnes tak mas smolu. lov je povolen len 11a12 masiac. ak chces radu nikdy nechod sam a termin to je loteria

reagovat
Sobota 12. února 2005 ve 20:53 ® 

zedus:na hlavátku musíš mať kúpenú zvlášť povolenku,s ob­medzeným počtom vychádzok,k vode za účelom jej lovu. Hlavátka je na slovensku hájená,od1.1 do 31­.10.

reagovat
Sobota 12. února 2005 v 19:14 ® zedus
zedus

for all: Díky za rady. Co to znamená povolení na lov hlavatky? To jsou nějaké určené úseky, kde se loví hlavatky? Nebo jak je to?

reagovat
Sobota 12. února 2005 v 17:42 ® zedus
zedus

Jasně, osobka došla, zrovna sem ti chtěl odepsat.

reagovat
Sobota 12. února 2005 v 17:36 ® Vydrain
Vydrain

Psala jsem ti k tomu v úterý osobku, došla ti?

reagovat
Pátek 11. února 2005 ve 23:43 ® silur

na Slovači jsem na rybačce nebyl ale můžu přetlumočit zážitky mého staršího kolegy. Loni byli na Dunaji v Bratislavě na kaprech. Postaral se tam o ně místní znalec a chytali prý někde naproti hradu a to pěkný kapry kolem 80–90 cm. Metrového nechytli protože ti se prý živí na škeblových polích. Jinak kluci byli velice spokojeni s uctivostí a ochotou jak v obchodech(vět­šinou potraviny),tak i slovenských ale i maďarských kolegů rybářů. Pojedou zas!!!

reagovat
Pátek 11. února 2005 v 19:22 ® 

to rybar11:hosťovacie povolenky sú nevýhodné asi všade.či chceš,alebo nechceš. Ja si s kamarátmi rybármi z moravy tiež zájdem na nejaký moravský revír,najradšej na Slezkú hartu a povolenka tiež nie je najlacnejšia,ale to snáď nebudem riešiť chytaním bez nej,len kôli tomu,že som nahnevaný na to,že je drahá a pár domorodých pytliakov využíva neprítomnosť RS a ešte sa s tým verejne chváliť na rybáskych stránkach. Nehnevaj sa na mňa,ale pripadá mi to tak,že si ešte nepochopil o čom rybárina je!

reagovat
Pátek 11. února 2005 v 18:35 ® rybar11

To bennito (Musolini?). No jako student, moravák jsem byl naštvanej. Letos tam jedu zase a budu to asi kompenzovat bez povolenky. Já tam chytal s povolenkou a kolem mě bylo 5 slováků, kteří neměli povolenky. Říkali, že je to tam s porybnýmy bledé a že jim na to serou..... Tak si udělejte obrázek o otm jak to tam chodí. (Mluvím čistě o Liptovské Maře, jinde jsem nebyl)

reagovat
Pátek 11. února 2005 v 16:55 ® benito

rybar11:jasne,bra­tia si za tvoje lóve nakúpili merčédesi,víte?

reagovat
Středa 9. února 2005 ve 23:30 ® fikus
fikus

nevím sice jak je to se slevou pro Moraváky, ale moji známí si zařídili na Slovensku přechodné pobyty. Požádali si o členství u nějaké místní organizace a za povolenku platí stejně jako Slováci. Povolenka na hlavatku tuším 1000SK. No nekupte to když je mají za hubičku. České hlavičky.....

reagovat
Středa 9. února 2005 ve 23:04 ® 

zedus,vPovažskej Bystrici je najlepšie chytať pri mestskej časti Orlové,volá sa to špica,je to sútok Váhu a kanálu od hrádze priehrady Nosice. Ja chodievam priamo na priehradu,olasť sa nazýva"pod Dubovcom". Chodievam tam loviť hlavne ostroretky,ktoré keď berú,tak ich nestacíš odopínať z udíc.Ďalej sú tam v hojnej miere candáty a dosť veľkých boleňov. Túto sezónu sa tam chystám stráviť dosť času,pretože odtiaľ pochádzam a začinal som tam s rybárením.

reagovat
Středa 9. února 2005 v 16:25 ® ywan

Ak sa nič nezmenilo, tak pre Moravákov by mala existovať zľava ( ak to už niektoý „šikovný“ nezrušil ). Viem že bola nejaká dohoda a zľava platila aj spätne >>> na Morave zľava pre SR

reagovat
Středa 9. února 2005 ve 13:46 ® rybar11

Před rokem jsem byl na slovensku a je to tedy pořádná pálka. Chytal jsem na maře a vyšlo mně to na 1500 slovenských na týden. Zdálo se mi to moc. Bratia si chtěj asi nahrabat.

reagovat
Středa 9. února 2005 ve 13:44 ® red
red

tak ja tieto casti zrovna nepoznam … ale je to kaprova voda takze stuky zubace jalce ostrieze a urcite aj nejaky ten pstruh ..... povolenie pre cudzincov a občanov SR, ktorí nie sú členmi SRZ Denné – K,P,L 500 500 Týždenné – K 2000 2000 T­ýždenné – P (3 dni lovu) 1500 1500 Týždenné – L (5 dní lovu) 2000 2000 Povolenie na lov hlavátky *C 6000 6000 Ročné povolenie – K  *C 5000 5000 viac informacii najdes na www. srzrada. sk alebo www. reviry. sk

reagovat
Středa 9. února 2005 v 11:26 ® zedus
zedus

Tak třeba:

Povážská bystrica Nové mesto nad Váhom Dubnice nad Váhom

Tam by mě to docela zajímalo. Když tak dejte nějakej tip.

reagovat
Středa 9. února 2005 v 11:13 ® red
red

a kde presne je ten kousek ??? Vah je najvacsia slovenska rieka takze povedz kde by si mohol asi tak chytat ? pri akom meste … inak ako pise mirmen na Vahu chytis v podstate vsetko od kaprov az po hlavatku …

reagovat
Středa 9. února 2005 v 1:05 ® mirmen

Hodně informací by jsi mohl získat na www. ryby. sk , v rubrice přívlač. Kdysi dávno jsem bobkařil na Váhu v okolí Hlohovce. Kaprovité ryby, candát,štika. Je to už víc jak dvacet let, takže ti o ostatní obsádce víc neřeknu.

reagovat