Chytej.cz

Nákup rybiček necteno

20.11.2010 | tom1234 | 3.229 zobrazení | 18 odpovědí | upravit

Ahoj, zařizuji si akvárko a chtěl bych v něm chovat naše ryby. Není problém sehnat nějaké ty plotičky a pod…ale chtěl bych nějakého sumečka, uhoře a pod. a nedaří se mi je sehnat :( prosím o pomoc

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 19. ledna 2011 ve 13:13 ® Malinko
Malinko

Taky mi to kluci vypraveli, ze kdyz sli v noci na hady. Tak chytali mnika z mnikem. Ale to byli pod malou vodni elektrarnou. Kde je hodne provzdusnena voda. Navic jestli ta el. bere vodu ode dna tak byla podstatne studenejsi nez povrchova. Navic na malym rychlym toku, kterej tece temer permanentne mezi stromy a je tam jen par jezu se ta voda tolik neprohreje.

reagovat
Úterý 18. ledna 2011 ve 20:14 ® kapr1 reakce na …

osprey> aha takže asi skoro nežerou co?. Kamarád mého bráchy prý chytá 15 – 20 mníků za den. no a to je chytá v létě ale nevim co je to za řeku. myslýš že je to možné? mě to přijde divný

reagovat
Úterý 18. ledna 2011 ve 20:07 ® osprey reakce na …
osprey

kapr1> Mají něco jako letní spánek, zalezou do nějaké chladné díry a upadají do letargie. Takový letní spánek. Musíš brát tu teplotu ve stínu a u dna. Ale souhlasím, že i tak se nad těch 15°C dostaneš. On při té teplotě nechcípne, jen mu není dobře a mě se při tom vždycky pokoušel dostat z akvárka ven.

Taky v nížinných řekách se mníkům tolik nedaří a to, že jsou nejaktivnější v zimě, to je známá věc.

reagovat
Úterý 18. ledna 2011 v 19:59 ® kapr1 reakce na …

osprey> jo jak si psal že mník nesnese teplotu víc jak 15 stupňů. tak co dělaj třeba v řece přes léto? Tam bejvá větší teplota než 15 stupnnů ne? já nevim jen se ptám jak to asi snáší.

reagovat
Úterý 18. ledna 2011 v 19:45 ® kapr1 reakce na …

osprey> Pohoda. Ono si měl častečně pravdu. Ptal jsem se ho projistotu znova smskou a spletl jsem se ma sumečky americke né mníky. NO a ten lín mi jde v pohodě asi záleží hodně odkud ty rybyčky původně jsou.

reagovat
Úterý 18. ledna 2011 v 19:03 ® osprey reakce na …
osprey

kapr1> Pak už mlčím.:-))

Mě ten mník nakonec z toho akvárka vyskočil (škvíra snad 2,5 cm – muselo mu to dát práci), když jsme tu teplotu neudrželi. Zkušenosti s líny popisuju na základě rozhovorů se správcem akvárií v Prácheňském muzeu v Písku. Tomu líni chronicky nešli, už je snad ani nechová.

reagovat
Úterý 18. ledna 2011 v 18:45 ® kapr1 reakce na …

osprey> Kamarád má mníky v akvárku 6 let a má tam teplotu 18–20 stupňů. Já mám lína 2 roky a v pohodě. No a amura s tolstolobikem prostě zkusím a uvidíme.

reagovat
Úterý 18. ledna 2011 v 16:59 ® osprey reakce na …
osprey

kapr1> Mník nesnese teplotu nad 15°C, takže ti v běžném akvárku poměrně rychle natáhne brka nebo z něj vyskočí (měl jsem ho doma skoro 2 roky, přes léto musel být ve sklepě), tolstolobik s amurem mají poměrně specifické potravní nároky a lín se chová taky blbě. Umíš si skutečně vybrat:-))

Ale nějaký ten měsíc ti tam ty ryby plavat budou…

reagovat
Úterý 18. ledna 2011 ve 14:44 ® kapr1 reakce na …

Malinko> To je fakt. Psal jsem o malé 6–8 cm velke. to je do akvarka akorat.

reagovat
Úterý 18. ledna 2011 ve 14:12 ® Malinko reakce na …
Malinko

Aby to clovek driv nenachytal. Tak uvidime

reagovat
Úterý 18. ledna 2011 v 9:43 ® kapr1 reakce na …

Malinko> ja jsem tam psal a ptal se na dotupnost amura, mnika,lína a tolstolobika. dostal jsem odpověd že aš budou dostupne tak se mi ozvou přes email.

reagovat
Pátek 14. ledna 2011 v 9:49 ® kapr1 reakce na …

sears.13> tak porad me. taky me to zajímá.

reagovat
Čtvrtek 13. ledna 2011 v 15:58 ® sears.13
sears.13

Poradil bych kdyby ch věděl od kud jsi, ale ty jsi tu přihlášený jen jako anonym

reagovat
Čtvrtek 13. ledna 2011 v 10:01 ® Malinko reakce na …
Malinko

kapr1> Nezkousel. Jen jsem po tom pokukoval. Zatim mam v akvarku jen okounka, par ploticek a karasku.

reagovat
Středa 12. ledna 2011 v 9:43 ® kapr1 reakce na …

Malinko> ahoj. zkoušel si někdy objednat něco z toho obchodu???

reagovat
Středa 12. ledna 2011 v 0:17 ® Malinko
Malinko

http://www.aquarium.cz/…ovodni-ryby/

Zkus se mrknout sem.

reagovat
Úterý 11. ledna 2011 v 18:06 ® busemi

rybičky nevim ale sumečky se daj sehnat na líhni v mydlovarech. u rybářství hluboká mají i sumečky v bílém provedení a celoročně

reagovat
Sobota 20. listopadu 2010 ve 20:13 ® osprey
osprey

Vzpomněl sis pozdě. Tyhle ryby se po jedné neprodávají, ale dají se sehnat na výlovech rybníků. Takže to chce objíždět výlovy a sledovat, co kde je. Někde se nesežene prakticky nic, jinde jen plotičky a střevličky východní, ale jsou rybníky, kde se dá po výlovu v bahně nebo na stoce chytit i nějaký ten úhořík, sumeček a podobně.

Teoreticky máš ještě šanci zajet někam na sádky a pokusit se tam domluvit. S lahví něčeho dobrého bys mohl uspět.

reagovat