Chytej.cz

Kupujete rádi v e - shopech? Díky za názory. necteno

17.8.2010 | | 5.466 zobrazení | 51 odpovědí

Nakupujete v e-shopech (rybářských)? Co by jste si přes internetový obchod nekoupily a co naopak ano.Díky za Vaše názory.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Čtvrtek 26. srpna 2010 v 15:12 ® tomashr reakce na …

hraji> Omlouvám se, zjevně zdražili, naposled jsem něco podobného posílal za 26 korun (něco jako tu píše kerob). Jenže i těch 37 korun (ta cena je včetně DPH) je „trochu“ méně než obvykle automaticky nabízených 120, nemyslíš?

Jinak zcela obecně – pár eshopů z hlediska rybařiny, se kterými jsem na české poměry docela spokojen a rád jim nechám něco vydělat, by se našlo, stejně tak jako pár kamenných krámů, ke kterým mám podobně pozitivní vztah. Po pravdě ale obchodů (jak kamenných, tak online), kde jsem měl pocity smíšené či přímo negativní, jsem ale za poslední rok viděl více.

reagovat
Čtvrtek 26. srpna 2010 v 15:10 ® kerob reakce na …
kerob

hraji> nevim jak je to mozne, ale bezne posilam (Aukro) veci jako doporucenou zasilku a drobnosti (woby, vlasce, gumy…) platim vetsinou 28–34 Kc. Do ceniku CP jsem se nikdy ani nedival…

reagovat
Čtvrtek 26. srpna 2010 ve 14:48 ® hraji reakce na …
hraji

tomashr> možná by ti prospělo, kdyby sis místo obviňování aspoň přečetl ceník České pošty. Pak totiž zjistíš, že lžeš ty. Doporučený dopis nad 100 gramů a do 500 gramů stojí 37,–Kč + 20 % DPH = 44,4 Kč. Nejlevnější dobírka stojí cca 76 korun, když připočteš DPH, jsi na 91 korunách, obchodní balík stojí 102 koruny s DPH 122 koruny.

reagovat
Čtvrtek 26. srpna 2010 ve 14:29 ® timbab reakce na …
timbab

tomashr> To máš pravdu.Šňůra na sumce mi taky přišla jen v obálce-bez problémů.

reagovat
Čtvrtek 26. srpna 2010 ve 14:24 ® tomashr reakce na …

MatesKGB> Tohle ale cituješ neváhám říct lež, šířenou provozovateli eshopů :-(( Poštovné totiž 120 korun a podobné sumy stojí prakticky jen u balíků na dobírku, pokud ale chci nějaký vlasec za pár korun, tak to jde poslat hravě v obálce jako doporučenou zásilku, která je spolehlivě pod 30 korun, platba se dá řešit třeba převodem (karty či Paypal teď pro jednoduchost nechám stranou).
Takže pokud bude provozovatel chtít, tak může dostat k zákazníkovi za relativně rozumnou cenu i drobnější věci, jenže až příliš mnoho našich „obchodníků“ se podobnými věcmi odmítá zatěžovat…

reagovat
Čtvrtek 26. srpna 2010 ve 14:18 ® timbab reakce na …
timbab

Ringo> Moje minimální objednávka Z e-shopu je aspoň za 1500,– .Když tolik věcí kupovat nechci domluvím se s někým a objednáme to společně.

reagovat
Čtvrtek 26. srpna 2010 ve 14:09 ® MatesKGB reakce na …
MatesKGB

Ringo> No musíš taky počítat s tím, že to poštovný a blaný nemají zadarmo. Když si objednáš něco za 140,–Kč tak z toho mají čistej zisk třeba 30,–Kč a kdyby bylo poštovný v ceně tak je vjyde na 120,–Kč takže se není čemu divit, že ti ho naúčtovali:-D

Jinak ten druhej obchod co se neobtěžoval tě ani informovat to bude pěkná sračka, jde vidět, že spokojenost zákazníka je nezajímá.

reagovat
Čtvrtek 26. srpna 2010 ve 13:28 ® ART
ART

Přes eshop jsem si koupil woblery, naviják a 2 pruty. Vždycky jsem byl spokojenj. I ty pruty byly dle představ. Nevim proč někdo odmítá koupi toho prutu přes eshop. Teda abych byl přesnější jenden prut jem si ošahal v prodejně a poté koupil přes eshop, druhý jsem koupil naslepo.

reagovat
Čtvrtek 26. srpna 2010 v 10:33 ® hraji reakce na …
hraji

bowler> prosím nějaký důkaz tvého tvrzení, zkus mi dát třeba kontakt na ten vynikající obchod, abych to mohl ověřit. Protože takto je to jen tvrzení proti realitě na webu.

reagovat
Čtvrtek 26. srpna 2010 v 10:26 ® bowler reakce na …

hraji> Pro začátek ti třeba řeknu,že u nás ho mají za 1250.- a pokud jsi štamgast máš 10% slevu takže je za 1125.- kč.Takže je dražší???Co tam máš dál?

reagovat
Úterý 24. srpna 2010 v 16:54 ® Ringo

E-shopy:nakupuji i nenakupuji.Jak u kterých.Někdy spokojenost,ale poslední dobou měním názor.Nebudu adresný.Chtěl jsem si objednat věc za cca 140 Kč,chtěli poštovné 160.Tak jsem neobjednal.CCa před 14 dny jsem objednal plovoucí kukuřici za 88 Kč/protože u nás nikde není/,jenže jsem jim nestál ani za :trhni si nohou.Kdyby to bylo za několik tisíc,tak by se asi přetrhli. Ringo

reagovat
Čtvrtek 19. srpna 2010 v 18:40 ® MatesKGB reakce na …
MatesKGB

kerob> máš pravdu, já to bral za předpokladu, že člověk chce něco od výrobce s kterým ten obchod spolupracuje. To, že někteří obchodníci jsou shnilí už je jejich boj a kazí si tak kšefty a svoji pověst…

reagovat
Čtvrtek 19. srpna 2010 v 18:33 ® kerob reakce na …
kerob

MatesKGB> nemas uplne pravdu, ne vse je kamenak schopen zajistit, ochota a spolehlivost dodavatelu je nekdy mizerna a nekteri dodavatele s nekterymi obchody proste nekomunikuji, natoz aby jim dodali zbozi. Vice v SZ.

reagovat
Čtvrtek 19. srpna 2010 v 17:22 ® MatesKGB
MatesKGB

kerob> spoustu veci v kamenaku nenajdes a jestli jo, tak muze byt treba pres pul republiky daleko a za to ten vylet nestoji.

Pokud to kamenak nema skladem tak si to u nich muzes objednat v tom nevidim problem. Shopy na netu taky nemaji vse skldem a neco trva treba tyden, protoze to objednaji a jakmile jim to dojde tak to obratem preposlou;-) Kamenak ale bude si myslim drazsi v tomhle pripade…

reagovat
Čtvrtek 19. srpna 2010 v 16:36 ® kerob reakce na …
kerob

bowler> spoustu veci v kamenaku nenajdes a jestli jo, tak muze byt treba pres pul republiky daleko a za to ten vylet nestoji. Nerikam ze vse, ale spousta veci je v eshopu levnejsi a kdyz ne v CZ, tak jinde… klasickej pripad jsou woblery, dokud se daly u nas sehnat treba woblery Yo-zuri, tak staly ve vetsine pripadu pres 300, spis vic a ja je bezne kupuju pres net za radove 6–8 USD s postovnym 4 USD za treba 5ks (a do tydne doma). Snuru na mouchu, co ma Zeman v kamenaku za 1300, jsem koupil za 500, mazani na mouchy co tam ma za 270, jsem koupil za 4 Libry a takhle bych mohl pokracovat donekonecna.

Kamenaky nevymrou, maximalne se trochu zmeni sortiment a sire nabidky na veci, ktere se pres net proste bezne nekupuji.

reagovat
Čtvrtek 19. srpna 2010 v 16:30 ® MatesKGB
MatesKGB

Úplně nejlepší je si zboží koupit na eshopu s kamenou prodejnou a pro zboží si osobně vyzvednout;-) Internetové obchody jsou podle mě o dost levnější než kamenné prodejny ( sám pracuju v eshopu), protože mezi spoustou konkurence na netu musí nějak přilákat a zaujmout zákazníky na svých stránkách a to tak, že mají výrazné slevové akce a pokud jiný eshop udělá tu samou akci tak ten druhý k tomu zboží dává nějaké dárky a pod… Na kamenné prodejně tyto akce nejsou až tam markantní, protože to berou tak, že člověk si to koupí buď tam nebo musí většinou jet X kilometrů do jiné prodejny (neberu v potaz velké prodejny a hlavní distributory nějaké značky v ČR ti mají také svoje akce). Jinak úznávání reklamací je na stejno, pouze zboží do eshopu musí člověk většinou posílat na svoje náklady. Osobně to dělám tak, že když něco sháním a mám možnost na to mrknout na nějaké prodejně tak se podívám a potom se koukám po netu jestli to někde nemají v akci…

reagovat
Čtvrtek 19. srpna 2010 v 15:10 ® hraji reakce na …
hraji

bowler> rád s tebou povedu polemiku o tom, které obchody jsou levnější a které dražší. Pro začátek mi prosím řekni, ve které kamenné prodejně se dá koupit například naviják Shimano Exage 3000 MRB High speed za 1199,–Kč.

reagovat
Čtvrtek 19. srpna 2010 ve 14:45 ® bowler

Nekupuju,protože se nechci dočkat doby kdy budu muset přes eshop kupovat 1krabičku červů.Podporuji kamenné obchody a netvrdte,že jsou dražší,kecy.

reagovat
Úterý 17. srpna 2010 v 18:58 ® LeoC
LeoC

Zatím využívám naše e-shopy a kromě Ravenu Brno u všech ostatních 100%ní spokojenost.

Koupil jsem bivak, lehátka, spacák, bižuterii, umělé nástrahy a krmiva. Pokud vím o co se jedná, nemám problém ani s navijákem a prutem.

reagovat
Úterý 17. srpna 2010 ve 12:14 ® kerob
kerob

vyuzivam jak CZ eshopy, tak zahranicni eshopy, ale i Aukro a hlavne Ebay. Nekoupil bych si to, co ma diky rozmerum vysoke prepravni naklady, tzn dlouhe a tezke veci. A asi bych se bal si poridit prut, kterej jsem nikdy nemel v ruce.

reagovat
Úterý 17. srpna 2010 ve 12:04 ® hraji
hraji

Ano, nakupuji v e-shopech poměrně často a nemám s tím problém. Například osvědčený typ navijáku si koupím přes web klidně. Pruty bych tak asi nekupoval, kromě případu, kdy vím oč se jedná (mám i čtyři pruty stejné značky a modelu). U drobností si nedělám vrásky vůbec a nakupuji. Vždy existuje možnost zboží vrátit.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1