Chytej.cz

Srovnání rybího masa necteno

23.4.2010 | Robur | 9.357 zobrazení | 43 odpovědí

V rybářství 2/2010 jsem četl článek ve smyslu, že česká ryba, hlavně kapr je mnohem lepší než dovážená ryba. Dále autor rozvíjí myšlenku ve srovnání s losos. rybami, že jejich maso je uměle vyhoněné /rybí brojleři/oproti kaprovi. Motem článku je: Lidičky jezte české ryby. Co vy na to?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Pondělí 26. dubna 2010 v 19:37 ® Robur
Robur

spíš mně šlo o to, za jak kvalitní považujete lososovité ryby z velkochovu…

reagovat
Pondělí 26. dubna 2010 v 18:03 ® osprey
osprey

IV.TO.ŠIRDA> Byl z čisté řeky vysádkovaný po dlouhé zimě. Po technické stránce naprosto v pořádku.

Ale byl turbo (naturalizovaná říční ryba, velmi bojovná) – a ty nežeru:-))

Loni jsem čekal na sežratelného kapra až do října – jeden byl moc malej, další moc hezkej, třetí bojovnej… Když jsem v říjnu vytáhl baculatého lysce se zdeformovaným ocasním násadcem a pokousaného od vydry, hned jsem věděl, že „to je von“.

reagovat
Neděle 25. dubna 2010 ve 22:30 ® IV.TO.ŠIRDA reakce na …
IV.TO.ŠIRDA

osprey> pokud ten čtyřkilový kapr byl ze zabahněné a hladné lokality,tak jsi o nic nepřišel.Byl to smradlavý stařec :-D :-D

reagovat
Neděle 25. dubna 2010 ve 22:28 ® IV.TO.ŠIRDA reakce na …
IV.TO.ŠIRDA

Tommy> dík :-D

reagovat
Neděle 25. dubna 2010 v 19:28 ® osprey
osprey

Robur: Co já na to? S hrůzou si uvědomuju, že jsem nedávno toho čtyřkilového kapra pustil. Kurňa, su já to hňup…

reagovat
Neděle 25. dubna 2010 v 10:49 ® Tommy reakce na …
Tommy

IV.TO.ŠIRDA> To by si nikdo nedovolil,protože všichni tady vědí,že si zlatíčko :-)

reagovat
Neděle 25. dubna 2010 v 8:46 ® IV.TO.ŠIRDA
IV.TO.ŠIRDA

Jelikož já a můj tým ryby máme rádi a velmi často je připravujeme na různé způsoby během celého roku,tak můžu tvrdit, že opravdu záleží na lokalitě ve které ryba žije a ročním období,podle toho má taky svou typickou chuť.V mase sladkovodní ryby se nacházejí různé aminokyseliny vč.selenu což se o mořských zmražených a u nás kupovaných ryb nedá říct,ty ale obsahují jód. Pokud jste si někdy koupili mořskou rybu přímo u moře,tak jistě víte,že má docela jinou chuť než ryby dlouhodobě zmražené a koupené u nás v supermarketech.To stejné platí i u našich sladkovodních ryb.Když rybu tak jedině čerstvou a dobře vyčištěnou v čisté vodě.Zkrátka a dobře než jakoukoliv zmraženou rybu,tak raději vepřové.Na závěr…doufám,že mě nějaký chytrolín nenazve masařkou, protože ryby můj tým zajišťuje z 99 % na sádkách po celý rok.

reagovat
foto/forum/2010/th-img13151.jpgfoto/forum/2010/th-img13152.jpgfoto/forum/2010/th-img13153.jpg
Sobota 24. dubna 2010 ve 22:52 ® tjjack

kurňa, tak to abysme pokřížili nějakou krávu s rybou :-D :-D … ale když už rybu, atk nějakýho dravce nebo menšího kapra(samozřejmě 40+), aby to nebyl bahňák…

reagovat
Pátek 23. dubna 2010 v 19:41 ® nedby

lze těžko srovnávat naše sladkovodní ryby s mořskými každá ryba má svá specifika opravdu u sladkovoních záleží odkud pochazí rybník zabahněný nedodá rybě na kvalitě naopak třeba candát z čisté řeky mnohdy překoná chutí samotného lososa i úprava ryb je důležita ryba překořeněná nestojí za nic pravá chut masa ryby pak chybí

reagovat
Pátek 23. dubna 2010 ve 14:53 ® tony.bobo
tony.bobo

Taky přidám troškou,nemůžu si pomoct ale kapr kterého si chytím není pro mě tak chuťově zajímavý jak kapr kterého si koupím ze sádek.Možná se budete smát ale jestli je to těma granulama nebo čím je živí,nevím.Ale zas když si tu rybu koupím což je vcelku často tak dám přednost tomu lososovi před kaprem,myslím v obchodě pokud kupuju na sádkách je to kapr.

reagovat
Pátek 23. dubna 2010 ve 13:19 ® Tommy reakce na …
Tommy

HaD> Máš pravdu,vepřová ryba je vepřová ryba :-D

reagovat
Pátek 23. dubna 2010 ve 13:09 ® HaD
HaD

Já nejraději jím vepřové. To ale asi není ryba :-)

reagovat
Pátek 23. dubna 2010 ve 12:44 ® cercer
cercer

motto by mělo být ,,lidičky,jezte české rybičky..aby se to rýmovalo..

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1