Chytej.cz

Přívlač s návazcem necteno

13.4.2010 | Rex2 | 7.465 zobrazení | 47 odpovědí

Zdravim
Při plavané i feederu se často používají návazce, jak pro rychlejší převazování, zjemnění montáže atd. A tak mě napadlo použít návazec na přívláč, třeba právě k rychlejší výměně nástrahy (což v případě použití karabinky s obratlíkem nemá smysl) nebo zda ryby při vláčce výrazně reagují na nepatrné zeslabení vlasce. Nikdy jsem to nezkoušel, tak se ptám vás na vaše zkušenosti nebo teorie. Díky za odpovědi

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Středa 2. března 2011 ve 14:31 ® ART
ART

Myslím si že to jsem moc nepatří, ale jak děláte návazec na hlubinou přívlač? Jak těžké používáte olůvko, při různých hloubkách?

reagovat
Středa 2. března 2011 ve 13:51 ® kejra
kejra

Moje sestava:pleten­ka,pružným uzlem spojená s monofilem 0,18mm v délce prutu,obratlík a konečný fous vrůzných délkách a průměrech dle situace…10m monofil na pletence,dle mého,už musí negovat kýženou neprůtažnost sestavy…okoun je určitě bedlivý dravec,ale dění±za třímetrovou hranicí od nástrahy je mu ,podle mne, už buřt…

reagovat
Sobota 1. května 2010 v 19:14 ® osprey reakce na …
osprey

match-oun> Před každým z nás. Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Podmínky se mění a my musíme taky.

Dneska vláčí tisíce lidí a krom toho, že dravců ubývá, ti, co přežili, toho viděli až příliš moc.

reagovat
Pátek 30. dubna 2010 ve 14:52 ® match-oun
match-oun

osprey> Chytám hlavně dolní Vltavu. Právě, nechal jsem se trochu unést počátečním nadšením, když jsem s tenoučkou pletenkou najednou odhazoval 5g nástrahu třeba na 40m. Prochytával jsem tudíž větší plochu a navíc ten kontakt s nástrahou. Jenže ejhle, sezona zkončila a já se nemůžu zbavit dojmu, že těch záběrů bylo podstatně míň. (Což může mít samozřejmě spoustu dalších příčin…)

Taky je fakt, že způsob vedení, kterej jsem si jakž takž vytvořil s vlacem a považoval ho za efektivní, jsem dál používal i u pletenky. I přes snahu trochu to „změkčit“, nejsem si jist, že výsledný chod byl stejný, jako u vlasce…

Letos prostě hodlám víc experimentovat šňůra/vlasce/dlouhé návazce atd…

Je přede mnou dlouhá cesta ;-)

reagovat
Čtvrtek 29. dubna 2010 v 16:25 ® osprey reakce na …
osprey

match-oun> Jde o to, jak daleko házíš. Třeba na pstruhovém potoce, kde se obvykle hází do 10 m není pro pletenku skoro žádný důvod. Aspoň já to tak vidím.

Když budu někde prochytávat nějakou rozlehlou pláň a házet to 50 m daleko, stojí ta pletenka za zvážení.

reagovat
Čtvrtek 29. dubna 2010 v 15:11 ® match-oun reakce na …
match-oun

…A letos se stejně nejspíš vrátím k vlasci, alespoň u té lehčí vláčky. Loni jsem experimentoval s různými pletenkami a prostě to nějak nebylo ono ;-)

reagovat
Středa 28. dubna 2010 v 11:07 ® osprey reakce na …
osprey

match-oun> Takhle je to klasika. To dělá dost lidí a myslím, že je to dost rozumné.

reagovat
Středa 28. dubna 2010 v 1:32 ® match-oun
match-oun

Ahoj, při gumování na Vltavě mám kmen 0,08 pletenku a na konci cca 1m návazec z 0,18ky fluorcarbonu. Důvod: Občasným vázkám se nevyhnu a takhle to praská převážně v uzlíku na nástraze ;-)

reagovat
Pátek 16. dubna 2010 ve 20:57 ® Stroft reakce na …
Stroft

petrikveprik> Přesně,hloubka 25 a delka 60 + nějaký ten metr co udělá uhel.

reagovat
Pátek 16. dubna 2010 v 19:51 ® kubas reakce na …
kubas

kubas> jenže já jsem to vůbec neplánoval, to byl ten problém :-) . Mě to bliklo přesně ve chvíli odhozu, že to nedopadne dobře a taky nedopadlo :-)

reagovat
Pátek 16. dubna 2010 v 19:19 ® osprey reakce na …
osprey

kubas> Takové věci nedělám, když chci něco uprásknout, vyberu si těžší nástrahu. Je to efektnější. Loni jsem uprásknul Slidera a ten letěl…

reagovat
Pátek 16. dubna 2010 v 18:14 ® kubas reakce na …
kubas

osprey> když už jsme u toho, tak jsem dneska poprvé v životě upráskl čtrnáctku vlas s 1g jigem :-) . Ale je pravda, že mě to bylo jasný skoro hned, protože to jsem „nahodil“ hódně blbě, je možný že vlasec byl trošku poškozenej, ale takovej paskvil nához, jakým jsem to upráskl… Za prvé už asi nikdy nenapodobím :-) a za druhé bych to asi uprákl 9krát z 10 pokusů :-)

reagovat
Pátek 16. dubna 2010 v 15:04 ® Rex2 reakce na …
Rex2

petrikveprik> taky je to zvláštná, protože celkově 85 metrů vlasce mi příjde celkem dost

reagovat
Pátek 16. dubna 2010 v 0:28 ®  reakce na …

Stroft> těmi 25m myslíš hloubku a 60m vzdálenost? Nějak mi to nehraje..

reagovat
Čtvrtek 15. dubna 2010 ve 23:26 ® osprey reakce na …
osprey

Stroft> Zajímavý. S tímhle nemám zkušenosti. Ale díky za odpovědi. Třeba si jednou vzpomenu, kdyby to snad bylo třeba.

reagovat
Čtvrtek 15. dubna 2010 ve 22:20 ® Stroft reakce na …
Stroft

jižan> žádný figl, jen když bouchám candáty, tak se nechci připravit o případný záběr okouna.

reagovat
Čtvrtek 15. dubna 2010 ve 20:32 ® jižan reakce na …

Mojí otázkou jsem se tě nechtěl nějak dotknout, spíš jsem zvědavý člověk a tak jsem čekal, jestli v tom není nějaký fígl. Jinak jsme na tom stejně, taky se věnuji především lovu candátů a taky na docela velké louži.

reagovat
Čtvrtek 15. dubna 2010 v 15:50 ® Stroft reakce na …
Stroft

pepa-č> Chytám i na 25 metrech a nahazuju 60metrů.Takže z cívky je ven i 80metrů provazu.

reagovat
Čtvrtek 15. dubna 2010 v 15:08 ®  reakce na …

Stroft> když chytáš na velkých vodách z lodě, kolik tý pletenky máš ven z oček, když tam máš 10m vlasce?

Nepředpokládám, že bys z lodě házel 50m daleko, nebo chytal na 40m hloubce. dík.

reagovat
Čtvrtek 15. dubna 2010 ve 14:57 ® Stroft
Stroft

jižan> Proč používám 10metrů vlasce? Hele, já se zaměřuji především na okouny a candáty.U Candáta je to jedno ale okoun to je svině vychcaná,(pokud není zrovna ve žravé agonii).Přemluvit ho k záběru je dost problém.Pletenka, jakékoli značky je ve vodě dost vidět a okoun to je vodní orel!Mám to odzkoušeno a opravdu při 10metrech monofilu, zaběrů přibývá.Musím podotknout, že lovím z lodě na velkých vodních plochách.Odkoukal jsem to od bratrů slováku.

reagovat
Čtvrtek 15. dubna 2010 ve 14:10 ® 

osprey> Já to vím, fireline mě stál víc nástrah, než mi zachránil. No možná přeháním, ale tak odletělo mi jich dost :-/

Stejně na tom návazci nic moc přínosného nevidím. ultrajemné chytání na velkou dálku mi přijde nesmysl, bo když budu chtít chytat daleko (a pak bych s tenkým silonem neměl žádný kontakt s nástrahou) tak beztak nebudu mít 2g hlavu, bo 2g hlavu prostě 30m daleko bez zavážení :-) nedostanu. já to nedokážu. Házet smekáčem jako Stáník neumím a nikdy nebudu. takže když budu chytat 30m+ daleko, tak tam budu mít 5,6–10g hlavu a pak tam musím dát silnější silon, bo jinak to uprásknu. A jsme zase na začátku.

vliv FC neznám, nikdy jsem FC nepoužíval. Asi i proto, že okouny chytám především omylem při štikaření a pak žerou obyč woblery s lankem a nazdar. Moc okounů nepochytám. Ale když, tak je to spíš větší (což mi nevadí). (mám i 2 okouny z naší řeky na Magnum 18 :-) oba 30+. okoun je v podstatě blázen :-)) )

reagovat
Čtvrtek 15. dubna 2010 v 10:28 ® tucnak11
tucnak11

Ja tak použivam na pstruhovce,navazec jak je pruzračna voda.Fluokarbon 10 mm 0.5 m na smačky a nebo nymfy.Na MP vodě nemusiš je to zbytečne.na to mam karabinku a ocelovy navazec 7×7.

reagovat
Čtvrtek 15. dubna 2010 v 9:21 ® AdamHT
AdamHT

Já používám pletenku Stern na 3 kg, pruměr 0,06, ale sami víte jak to stěma pruměrama je takže to ted nebudeme řešit a za to dávám 2m návazec 0,10–0,16 podle toho jestli jdu na okiše nebo na větší dravce. Ty návazce proto, že jsem neměl druhý prut který bych měl na lehkou přívlač. No a taky když nejdu z lodi tak by se mi nechtělo tahat víc přívlačáku.

reagovat
Čtvrtek 15. dubna 2010 v 1:18 ® osprey reakce na …
osprey

pepa-č> Zkus uprásknout 1 g jiga na vlasci 0.12 mm a s adekvátním prutem… Pokud ti to přide na naši řeku malé, tak s tím chodím i na pstruhovku. Tam je to ideální nástraha – v podstatě trochu větší nymfa s kuličkou – jenom s daleko širším spektrem možných pohybů.

A u silnějších setaviček nejsnáz ustřelíš pletenku. Upálil jsem i 0.20 Fireline a nic na tom není. Stejně to určitě víš.

reagovat
Středa 14. dubna 2010 ve 23:46 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

osprey> Můj strop, co se týče vlasců, které používám na přívlač 0,30 mm, který mám na multíku.

reagovat
Středa 14. dubna 2010 ve 23:26 ® 

vy uprásknete málo nástrah?

reagovat
Středa 14. dubna 2010 ve 23:17 ® osprey reakce na …
osprey

sethy> Jsem nucen lovit na jiných vodách. Používám vlasce od 0.12 do 0.40 mm běžně. Nedělá mi problém ani slabý ani silný, jde o to, abych v daných podmínkách rozumně zachytal.

Velká vzdálenost je v našich končinách tak trochu problém. Většinou se nachází na poli nebo v lese na druhém břehu…:-)

reagovat
Středa 14. dubna 2010 ve 22:47 ® 

Kromě lanek a podobných věcí proti překousnutí návazce nepoužívám. Už lanko svým způsobem celou sestavu komplikuje.. Čím jednodušší tím lepší (můj názor) Tenký návazec je dobrý pokud chceš udělat inventuru v krabičce :-)

reagovat
Středa 14. dubna 2010 ve 21:26 ® sethy
sethy

osprey> vytáhnout se určitě dá a to bez problému, ale. Na velkou vzdálenost s 0,12 nic neucítím. Jak píše scanix pod 0,14 nejdu a i tu vytahuji jen na potučky na duhoně a jelčáky. Nepotřebuju chytat mraky malých ryb. Dřív jsem chytal na vlásky, ale pak jsem přitvrdil a záběrů neubylo. Je fakt že nejmenší nástraha s kterou jdu cíleně na okouny je 7cm smaček na 3–5g hlavě.

reagovat
Středa 14. dubna 2010 ve 20:34 ® Char
Char

Návazce nepoužívám (kromě lanka), dle mého názoru nemá návazec se slabším vlascem zásadní vliv na braní ryb, dělal jsem několik pokusů s okouny a úbytek záběrů jsem zaznamenal až při přechodu z 0,16 na 0,25 a to hlavně kvůli špatnému chodu nástrahy na silném vlasci, větší vliv má možná barva nežli průměr vlasce.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1