Chytej.cz

Štika 60 cm necteno

6.3.2010 | chosebaits | 79.317 zobrazení | 246 odpovědí

Zdravím všechny rybáře.Jste pro zvýšení lovné míry u štiky na 60 cm? Pokud ne,tak proč ne. Pokud ano,tak na vaší členské schuzi prosím podejte návrh,A´t už se něco děje a neustále jenom o tom nekecáme.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   9 8 7 ...
Neděle 5. února 2012 ve 20:32 ® tony.bobo
tony.bobo

U nás už je míra štiky 60 kolik let.

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 5:46 ® nnnap
nnnap

národní fronta vše uvede do pořádku! Konečně!:-D

reagovat
Sobota 4. února 2012 ve 12:55 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

bambusák> Ta stanovená lovná míra 50 cm je danná zákonem a ten zákon dělá kdo??? Všechny zákony dělaj naši odborníci v parlamentu a tak se podívej jak to vše vypadá!!! To je jako když odborníci chráněj kormorána a ten plení naše vody od puvodních druhu ryb a nebo naopak chráněj mníka kterej už tu téměř není a proto abych ho mohl chovat a nasazovat do našich vod potřebuji vyjímku na kterou čekám už dost dlouho a stále nic krom dalších zbytečných otázek! Není odborník jako odborník!50 cm je zákonem nejmenší lovná míra a uživatel revíru jí muže upravovat směrem nahoru-dolu pouze v závažných situacích jako je třeba PRÝ přemnožený sumec.

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 15:23 ® hraji reakce na …
hraji

Sergejka> to je ovšem trojnásobně hluboká myšlenka. Ono se ale nejedná o lovnou míru. Ono se jedná o míru, kdy je možné si štiku ponechat. Lovit lze i malé štiky.

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 15:17 ® Sergejka

Takže,milovníci Petrova cechu i laikové kteří by uvítali zvýšení lovné míry na těch 60.Je na Nás abychom přesvědčovali Ty co mají problém ulovit těch štik více,aby si mohli vybrat Tu kterou si odnesou.Protože jestli se to nenaučí a nepřistoupí na taková pravidla tak bude štika 50 považována za rybu kterou si mohu odnést.

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 11:34 ® hraji reakce na …
hraji

bambusák> myslím si, že pokud zvýšení míry na 60 cm povede k tomu, že štika dostane šanci se vytřít o jedenkrát víc, je to dobré opatření. A jen tak mimochodem, štika 50 cm má kolem 0,8 kg, štika 60 cm má kolem 1,5 kg, to je skoro dvojnásobek. Tedy i z hlediska konzumace zdravého rybího masa je lepší ulovit štiku 60 cm.

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 10:49 @ bambusák reakce na …

Jo.Ale kdyby to byla pravda co píšeš,tak by štika měla míru 60 cm už dávno.Nebylo by lepší to dát zrovna na 70 cm ?Je to bohužel vše o návratnosti z revíru.Čím vyšší míra,tím se výrazně snižuje počet ryb v úlovkových listech.Už to tu mnohokrát zaznělo od jiných rybářů,je to jen o přístupu nás všech,co na ryby chodíme.Zvýšení míry v řádech to neřeší.

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 10:39 ® lunimus reakce na …

chosebaits> dávam ti za pravdu … dokonca u nás na Slovensku je lovná miera šťuky už „dávno“ určená na 60cm

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 10:15 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

bambusák> Ty nadšenej lajku-toto mi je jasné,ale tímto se ochrání i jikernačky.Je­likož v chovných rybnících nějakou tu štiku máme tak vím jak rychle rostou a jak rychle mohou jít z duvodu lovné míry ven. To že štika 50 cm je malá nudle není asi smysl zmiňovat.PS-Těch lajku je ve svazu je asi hodně,když už na spoustu místech lovnou míru 60 cm maj,viď lajku.

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 9:36 @ bambusák

chosebaits se rozhodl,že bude chránit štičí samce.Tenhle jeho návrh znamená,že bude vybíjet jen samice,protože samec štiky se 60 centimetrů snad nikdy nemůže dožít.Tenhle návrh je dokonalý příklad toho,když něco navrhují „nadšení laici“

reagovat
Pátek 3. února 2012 v 7:24 ® Fryw reakce na …
Fryw

Sergejka> Bohužel existují nejspíš rybáři, pro které nic neznamená rybářský řád, natož nějaký apel na morálku.. :-/

reagovat
Čtvrtek 2. února 2012 ve 23:14 ® hraji reakce na …
hraji

Sergejka> kolego, tvůj přístup je, diplomaticky řečeno, velmi naivní. Realita na jedné nejmenované brněnské vodě, rok 2011. Vysazeno obrovské množství štiček kolem 40 cm. Ve výkazech úlovků vzrostly počty ponechaných ryb o několik set procent, většina těch ponechaných ryb má uvedeno v kolonce míra 50 a 51 cm. Rád bych věřil, že je skutečně měly. Na takovém místě by míra 60 cm možná něco zmohla, ale asi by bylo lepší takovou vodu hájit a nechat ty štiky aklimatizovat, rozplavat a trošku „zdivočet“.

reagovat
Čtvrtek 2. února 2012 v 17:21 ® osprey reakce na …
osprey

Sergejka> No jo, ale to bys ten přístup k lovu musel v některých případech vidět…

reagovat
Čtvrtek 2. února 2012 v 17:01 ® Sergejka

Vážení kolegové,nemys­lím,že ochrana štiky spočívá v tom,že zvedneme lovnou míru.Jsem toho názoru aby každý kdo si chce přisvojit ulovenou štiku bral v potaz to,že když ji odnese,tak se už nevytře .Já osobně se zaměřuji na lov dravcú převážně candáta při tom ulovím sem tam nějakou tu štiku kterou převážně vrátím vodě ponechám si ji jenom když je chycená tak.že není jistota jejího přežití a má li alespoň těch zmíněných 60 čísel. Jinak tomu abych nelovil taková štíhlata se bráním tak,že nástražní rybky používám ve velikosti 17 a více cm a osvědčuje se to.Vloňské sezoně jsem ulovil jenom jeden ks candáta který měl pod 50 ato v létě.Štik jsem chytil snad 30 ks ale ponechal si jenom 3.Myslím,že to je věc každého jedince a jeho přístupu k lovu.

reagovat
Úterý 31. ledna 2012 v 10:53 ® pepanek reakce na …

Jarda Š.> Viděl jsem i zapíchlý trojhák do rybky.

reagovat
Úterý 31. ledna 2012 v 1:23 ® Jarda Š. reakce na …

pepanek> Na polykačku se dává dvojhák otočený k tělu nástražky, aby se to štice dobře polykalo.(Pak jí ale musíš nechat zažrat a tahat za jícen. Ovšemže je to prasárna, ke které by se rybáři neměli uchylovat.)

reagovat
Úterý 31. ledna 2012 v 1:12 ® osprey reakce na …
osprey

pepanek> Souhlas.

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 23:03 ® pepanek reakce na …

osprey> Deset chycení ustojí,ale nesmí se najít hovado,které dá trojhák na polykačku a vykouří cigaretu,než zasekne.

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 v 18:45 ® osprey reakce na …
osprey

pepanek> Nemusí být 10× chycena a roste opravdu, jak píše dole chosebaits podle žrádla. S dostatkem potravy dá v první roce života 45 čísel anebo taky 15 (oboje jsem viděl na vlastní oči).

A pokud se s ní slušně zachází, deset chycení ustojí.

Takže zvýšit míru z 50 na 60 cm není nesmysl. Štika do 55 cm je z konzumního hlediska takový nabiják s trochou masa. Ale za rok už má přes těch šedesát a je lepší na prutu i na pekáči.

A jinak tvých 20 kaprů z tebe masaře nedělá.

reagovat
Neděle 29. ledna 2012 ve 13:58 ® havran62 reakce na …

Záleží jak, kdo a naco chytá.a kdzž mu to nestačí,tak jedině jednu velkou umělou aby mu vydržela celou sezonu.

reagovat
Neděle 29. ledna 2012 ve 13:43 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

pepanek> U štiky to není o vodě,ale o žrádle.

reagovat
Neděle 29. ledna 2012 ve 13:32 ® pepanek reakce na …

havran62> Není to tak jednoduché,jak se zdá. Taková štika na menší vodě,než doroste na 60,tak by byla možná 10× chycena a to by asi nepřežila.Candáti na podzim ,vytaženi z hloubky mají taky problémy.Chtěl jsem se přiznat,že jsem masař,ale na to mi asi 20 kaprů na 150 docházek nestačí.Štika ani jedna.

reagovat
Neděle 29. ledna 2012 ve 12:15 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

pepanek> Ale naší vládu tam volil volič a nebylo jich málo.Vláda je zrdcadlo naší společnosti.

reagovat
Neděle 29. ledna 2012 v 11:13 ® havran62 reakce na …

pepanek> Tak sem to nemyslel,že menšina určuje a ostatní berou.Zasednout všeci, najít rozumnej kompromis a skusit něco udělat.něco málo omezit na kaprech a přidat na dravcích.Mě osobně stačí když se zadaří 5krásných štik a 10 kaprů za sezonu.Ja osobně bych to viděl asi tak,že bych povvolil 60 ks kapra za sezonu a komu to nebude stačit, tak ať si připlatí,ale to je pouze muj názor.Pak možná by nejaké ryby ve vodě zůstali.další stránka věci je pytláctví a poctivé zapisování do sumáře.

reagovat
Neděle 29. ledna 2012 v 10:08 ® nnnap
nnnap

ne. Já jsem pro zákaz ZPRDELERYBOLOVU.
Ostatně není třeba chránit vysazovaného brojlera a už vůbec ne, na průmyslově obdělávaném poli. Prostě podzim se sklidí a šmytec.

reagovat
Neděle 29. ledna 2012 v 9:54 ® pepanek reakce na …

osprey> Byl bych moc šťastný,kdyby pravidla určovali odborníci,ale mám zkušenost(třeba naše vláda) že se do vedení dostanou většinou takoví,kteří mají velkou hubu,ramena nebo styky.

reagovat
Neděle 29. ledna 2012 v 0:39 ® osprey reakce na …
osprey

pepanek> Já si myslím, že na tvém přístupu není nic špatného. Ryba domácí se vysazuje v hojném počtu zejména za účelem konzumace. Problém je sežrat rybu, za kterou v revíru dlouho nebude náhrada.

Takže já klidně sním kapra kolem 50 cm, protože za něj se do půl roka vysadí jíný. Sejmout kapra 80 cm je škoda, štiku si rozmyslím, bo je jich málo a spoustu jiných ryb bez váhání pustím, protože je nikdo nevysazuje a jsem rád, že tam ještě nějaké zbyly.

A pokud by mělo platit, že většina bude diktovat normy, tak já se stěhuju do jiné země, kde mají víc rozumu a normy tam určují odborníci, kteří věci rozumí (to, že se jich u nás mnohde nedostává, to už je jiný problém).

reagovat
Sobota 28. ledna 2012 ve 23:13 ® pepanek reakce na …

havran62> Takže většina ryby bere,ale menšina by jim chtěla určovat normy? Já ryby beru a s nelibostí koukám na ty,co jim huby trhají jen tak ze záliby.Já si jdu kapříka chytit a slupnout,ale nehojím si komplexy.

reagovat
Sobota 28. ledna 2012 v 10:30 ® havran62 reakce na …

Co pořát řečíte ptákoviny, Š-60, K-70, zachvíli candát 55,je to jen a jen v lidech,když je nekdo na maso a rybařinu má na kšeft je to hrůza. Když rybu nechci tak ji přece pustim,nemám problem s navrácením zpět do vody. Tím že se bude navyšovat míra se počet ryb v řekách nezvedne. Říkejte a pište co chcete,ale je to jen v přístupu k přírode a hlavně v nás lidech.V každé organizaci v této repoblice je minimálně 60 AŽ 70 procent členů kterí za každou cenu a za každého počasí nesmí jít domů bez ůlovku.

reagovat
Sobota 28. ledna 2012 v 9:26 ® pextr

ne kvůli jejímu kanibalismu

reagovat
novější starší
Stránky:   9 8 7 ...