Chytej.cz

Štika 60 cm necteno

6.3.2010 | chosebaits | 79.317 zobrazení | 246 odpovědí

Zdravím všechny rybáře.Jste pro zvýšení lovné míry u štiky na 60 cm? Pokud ne,tak proč ne. Pokud ano,tak na vaší členské schuzi prosím podejte návrh,A´t už se něco děje a neustále jenom o tom nekecáme.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 27. ledna 2012 ve 22:24 ® Cudla
Cudla

Míra by měla být nastavena tak ,aby se ryba mohla alespoň 2× vytřít pak to má smysl než brát miminka,

reagovat
Pátek 27. ledna 2012 v 19:53 ® Jarda Š. reakce na …

P.R.E.D.A.T.O.R> Celoplošné celoroční hájení lína by byl nesmysl. Je to rybniční ryba, která se v produkčních rybářstvích chová v nezanedbatelném množství, nejedná se tedy o vyloženě ohrožený druh. Zvýšení míry a omezení denního úlovku by ale dle mého bylo na místě.

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2012 ve 20:29 ® P.R.E.D.A.T.O.R reakce na …

lín by už mohl být aji celoročně hájený,už to není tak jak to bylo že línů bylo všude 3 pr…

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2012 v 18:44 ® Bahňák

Cudla> je mi to jasný, taky s tou 60 souhlasím jen nechci aby to šlo do extrému a to nejen u štiky. Jinak bych viděl zvednutí lovný míry i u dalších ryb např, úhoř, lín

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2012 v 11:19 ® Cudla reakce na …
Cudla

Bahňák>Klidně dva roky by sis moc „nenabagroval“,ale pak by za předpokladu ,že tam nejsou borci co vemou vše chytal sedumdesátky jako dnes padesátky.

reagovat
Středa 25. ledna 2012 ve 20:48 ® jajco reakce na …
jajco

pepanek> A nebo celou,ale musel by si chytat va dvou!:-))

reagovat
Středa 25. ledna 2012 ve 20:42 ® pepanek

Nám MRS zavedl jednoho kapra,aniž by se zeptal řadových rybářů.O takových nařízeních se má hlasovat na členských schůzích a ne to direktivně nařídit zhora.Osobně bych byl pro možnost ponechání si půl štiky za rok.

reagovat
Středa 25. ledna 2012 ve 20:16 ® Fryw
Fryw

Zní to povědomě, skoro jako utáhnout si opasky…doufám, že výsledek by byl ale rozdílný. Ale nevím, proč bych si mohl ponechat pouze jednoho kapra a např. dravé ryby dvě…

reagovat
Středa 25. ledna 2012 ve 20:13 ® Bahňák

Omlouvám se měl jsem samozřejmě na mysli dolní míru

reagovat
Středa 25. ledna 2012 v 19:59 ® Bahňák

Byl bych pro ale za předpokladu že je to „konečná“. Nerad bych aby tady byl za rok návrh na horní míru 70. Připadá mi to trochu že se takhle pomalu a plíživě zavádí plošné chyť a pusť.

reagovat
Středa 25. ledna 2012 v 19:06 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

sidla_napajedla>vše jde prosadit na členské schůzi tady se to neviřeší.

reagovat
Středa 25. ledna 2012 v 17:39 ® sidla reakce na …
sidla

Honza Štraus> ty dva kousky bych bral i nás!!! jsou tu lidi co jich maj 20 i víc

reagovat
Středa 25. ledna 2012 v 17:37 ® ladamaj
ladamaj

Na mé MO je tato míra zavedena již spoustu let a když projíždím celosvazoví RŘ. tak tam je pomalu všude štika 60cm a omezené ponechání.

reagovat
Středa 25. ledna 2012 v 15:48 ® Honza Štraus
Honza Štraus

U nás (MO Jičín) má štika míru 60cm už víc než 10 let. Poslední 3 roky platí omezení 2ks štiky na rybáře za rok. Zatím jsem nezaznamenal, že by se to druhé opatření nějak výrazně projevilo na množství větších štik. Spíš záleží na tom, co se do revíru nasadí po výlovech chovných rybníků.

reagovat
Středa 25. ledna 2012 v 6:33 ® sidla
sidla

čtu čtu a čtu, že by se štiky nad 90 staly obětí kanibalismu? to vidíme u 2cm štik, ale že by aj metrové?

jinak my jako SAMOSTATNĚ HOSPODAŘÍCÍ SPOLEK máme štiku 60cm, byla 50 ted 60. že by to vedlo k poklesu se mi nezdá, spíše pozitivum, víc štik mezi 50–60 a kdo chce, tu 60 si chytí a veme dom, kdo ne ji pustí

reagovat
Čtvrtek 23. června 2011 ve 22:04 ® regulus reakce na …
regulus

Maťko> ty brďo, na tvůj včerejší příspěvek jsem nereagoval, protože mi připadlo, že jsi požil (stane se), ale jak to tak vypadá, asi to u vás v „Rusku“ je nějak jinak. Organizace chovají (pěstuje se zelenina) to na co mají vhodné podmínky. Pokud vezmu naši MO, tak máme jakejsi potůček s chovným rybníkem kde se dělají pstruzi, jinde zase většinou líni, letos jsme zkusili amury, protože je potřeba vyžrat zelenisko (pravda v tomhle ohledu jsem osobně skeptický, ale uvidí se). Pokud vezmu jinou brněnskou MO kde „velí“ Hraji, tak dělají parmy a to všechno v dnešní době bez placených zaměstnanců. Ideální to jistě není, ale rozhodně to není o tom, že by se nic nedělalo. Mimochodem je lepší, alespoň dle toho co jsem zaslechl, chovat cokoliv jiného než kapra a PD pokud pro to jsou podmínky, protože tyto dvě násady jsou naprosto nejjjednodušeji poříditelné a možná i nejlevnější, dělá to kde kdo. Naopak chov původních druhů není jen drahý, ale a v tom bude ten zásadní háček, i obtížný a závislý na vhodných podmínkách.

reagovat
Čtvrtek 23. června 2011 v 18:19 ® 1Mara reakce na …
1Mara

Maťko> Tak to stebou nesouhlasím , Naše organizace každý rok vysazuje , lín,štička,amur,ka­pr,bílá ryba,sumec,úhoř ,candátek a zároveň do revíru jdou z našich sádek i okouni a to že na nic nemají penize je věcí Mo, naše MO stím problém nemá . Máme i tu výhodu že vlastnímě asi min deset chovných rybníků , kde si rybu sami děláme .

reagovat
Čtvrtek 23. června 2011 v 17:44 ® Maťko reakce na …

:-D :-D :-D Asi si opravdu nerozumíme,obsádka revíru se nezvíší tím že se zvednou míry ryb.Pamatuji si že kdy si organizace sami pěstovali ryby a to kapr,lín,candát,pstru­hy,rychlenou štiku a bílou rybu. Dnes organizace sem tam pěstují kapra a pstruha P + D nic jineho a koupit jiné druhy to nemůžou je to drahé.

reagovat
Čtvrtek 23. června 2011 ve 14:16 ® osprey
osprey

Maťko> Já dojdu na tvoji oblíbenou vodu a v souladu s podle tebe dokonalými předpisy ti ji vyrabuju, že ti zůstanou oči pro pláč. Chceš? Moje voda už tak dopadla (moc jsem tomu nepomáhal), takže mustr mám.

Současný stav rybářské legislativy vede k silnému úpadku původní obsádky většiny revírů. Jenom kapra a duháka je dost. Pokud k vám tenhle trend ještě nedorazil, tak buď rád. Ale nezavírej oči před realitou.

reagovat
Čtvrtek 23. června 2011 ve 14:11 ® Robur reakce na …
Robur

Maťko> no tak to, že je r. řád dobře sestaven bych dal hodně do uvozovek.

reagovat
Čtvrtek 23. června 2011 v 6:53 ® LuboO reakce na …
LuboO

Maťko> Kolega, asi sme sa nepochopili. Mna zaujima to, ci ma vplyv zvysenie lovnej miery na mnozstvo ulovkov kapitalnej stuky. Konkretne bol vraj robeny ichtyoprieskum, ze zvysenie miery na 70 cm by malo za nasledok znizenie poctu ulovkov velkych stuk. Vobec nebrojim za S90 alebo ine horne miery. Skor ma zaujima to prepojenie. Dalsia vec je, ci by znizenie miery stuky na 40 cm (u vas) sposobilo vacsi pocet ulovkov velkych stuk.

Ja mam tieto veci ohladom hornej, dolnej miery vyriesene, riadim sa vlastnymi pravidlami v ramci zakona, chytam si ryby a novely zakona nevymyslam. Kapisto?

reagovat
Čtvrtek 23. června 2011 v 0:38 ® Maťko reakce na …

pivopivo pivo Příteli když čtu tady nebo na MRKu jak chyť a pusť K 90 , L 45 ,P 40, U 150 tak je mi stoho nablití.Nechceš rybu tak ji pusť, chceš rybu tak si jí vem.Chceš chytat s hačky bez protihrotu tak chytej ale proč neustále někoho nutíte dělat něco co nechce.Rybářský zákon je dobře sestaven a nevím proč každy rybář pozměnitel zákona,nechodí na ryby v klidku a radši vymýšlí kokotiny.

reagovat
Čtvrtek 23. června 2011 v 0:17 ® džigit reakce na …

osprey> ale jen trošičku poporůst,pokud ji nechaj :-)

reagovat
Čtvrtek 23. června 2011 v 0:07 ® osprey reakce na …
osprey

džigit> To není u nás v okolí. O zbytku Čech nemám přehled. A sto dvacet stejně nemá. Bude muset ještě poporůst.

Tady co bydlím se loni uvláčela jedna devadesátka.

reagovat
Středa 22. června 2011 ve 23:57 ® džigit reakce na …

osprey> ale asi „ještě“ jsou :-) http://fish-pro.cz/conference.aspx?…

reagovat
Středa 22. června 2011 ve 23:21 ® osprey reakce na …
osprey

LuboO> Tady je štika 120 cm tak raritní záležitost, že jsem o žádné už několik let neslyšel. Natož aby někde byly dvě pohromadě. Takže se k tomu nemůžu vyjadřovat.

Osobně štiky většinou pouštím s tím, že každý rok se nějaká potrhá a tu bez milosti zmasím a občas mám hroznou chuť na rybu a pak má nějaká smůlu. Loni jsem vzal dvě – jednu chtěl a jednu musel.

reagovat
Středa 22. června 2011 ve 22:51 ® LuboO reakce na …
LuboO

regulus> asi. len neviem ake…

reagovat
Středa 22. června 2011 ve 22:41 ® regulus reakce na …
regulus

LuboO> v Kalsbadu a okolí je to asi jiný … :-/

reagovat
Středa 22. června 2011 ve 22:20 ® LuboO reakce na …
LuboO

Maťko> nepochopil som…

reagovat
Středa 22. června 2011 ve 21:56 ® Maťko
:-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P
reagovat