Chytej.cz
NOVINKA 2018/2019 RedBass KICKER

Povolenky a brigády necteno

29.1.2010 | jake | 12.487 zobrazení | 79 odpovědí

Zajímalo by mne, jak je to v ostatních MO MRS a ČRS s výdejem povolenek a vazbě na odpracované brigády? U nás v MRS MO Zlín každý člen, který žádá o povolenku, musí mít z předešlého roku odpracované nebo zaplacené brigády, což je podle mého soudu naprosto vpořádku. Pokud si někdo v daném roce povolenku brát nechce, nemusí mít brigády, což je taky, myslím si, vpořádku. Nicméně jsou i někteří takoví, kteří s tím tzv. „vydrbou“. V mateřské MO (např. Zlín) řeknou, že si povolenku brát nebudou a tudíž se na ně nevztahuje brigádnická povinnost, jenže oni si zakoupí hostovací povolenku v některé MO ČRS (třeba Vsetín, který je od Zlína půl hoďky autem) a tam jim ji bezostyšně prodají, protože tam nevědí, že ve Zlíně odmítl dělat brigády. Jak postupovat proti takovým „vychcánkům“? Jedním z možných řešení může být to, že na členskou známku dostane razítko „BEZ POVOLENKY“ a správně by mu tu povolenku neměli v žádné MO MRS nebo ČRS prodat. Neměli, ale ne všude to takhle funguje. Neprodá ji Petr, prodá ji Pavel. Nejideálnějším řešením by podle mne bylo, kdyby veškeré povolenky mohla vydávat pouze a jen mateřská MO daného svazu, která má o daném členovi patřičné informace a zamezilo by se tak těmto podvodům. Přece není takový problém nafasovat cca 20 povolenkových známek od každého územního svazu a na konci roku to pak vyúčtovat…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Reakce na téma
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Vaše reakce

Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony. Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy.


Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
novější starší
Stránky:   3 2 1
Pátek 10. listopadu 2017 ve 12:57 ® hraji reakce na …
hraji

Kapr263> ano, je to možné, umožňují to Stanovy spolku. Stejně tak je možné odpustit odpracování brigády ženám, dětem tělesně postiženým. Je tam možnost, nikoliv povinnost je zprostit této povinnosti. Znám spolky, kde musí platit brigádu všichni bez výjimky. Nic genderově závadného v tom nevidím.

reagovat
Pátek 10. listopadu 2017 v 8:11 @ Kapr263

Chtěl bych se zeptat, zda je možné požadovat odpracování/nebo uhrazení poplatku za brigádu po členech kterým je 17 let? tzn. brigády platí od 17 do 65. A druhá genderová otázka. Pokud se od brigády/nebo úhrady upouští u žen, je to jasné genderové porušení.....ale. Děkuji.

reagovat
Pondělí 11. února 2013 v 18:54 ® Mrknato reakce na …

David Havlíček> Neber to tak absolutně. Realitu tvoříme dnes a pokud v tom budeme pokračovat nadále v tomto stylu, tak nám nic, než těch pár soukromáků nezbyde.( Také blatník naruby.

reagovat
Pondělí 11. února 2013 v 18:27 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> ale dost nešťastně řečeno a dost mimo realitu. Alespoň v mém případě. :-((

reagovat
Pondělí 11. února 2013 v 18:23 ® Mrknato reakce na …

David Havlíček> Šlo spíš o ty „správňácký chlapy“ a budoucnost…

reagovat
Pondělí 11. února 2013 v 17:27 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> a na které soukromáky pravidelně chodím? Kromě naší klubovky. Nějak se mi to vytratilo z hlavy?

reagovat
Pondělí 11. února 2013 v 8:36 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Mrknato> oni jsou stejně rači když si to místo odmakání zaplatí, a za to koupí pár ryb.

reagovat
Pondělí 11. února 2013 v 8:26 ® Mrknato reakce na …

kamos007> No vidíš a jsme u toho, u podstaty. Odbydeme to konstatováním, že v řekách a potocích je hov*o..... nikdo se nezabývá proč a čeho je to důsledek. Když někomu neberou kapř, tak se tady pídí po lepších montážích, biwacích, koulís, kyselinách a olejích do nich, prozazuje K70, zvyšuje lovnou míru lovných násad, dával by kapř nejraději na lístky.

Jistě že stav zarybnění má příčiny, které rybáři nemohou ovlivnit, ale jsou příčiny, které ovlivnit svými prostředky mohou a to výrazně. Myslím tím členské a ty brigády. U nás v ČRS má cca 60% MO své RMV, což jsou vody jen pro rybolov svých členi, ale současně tito členi dosáhnou, oproti Vám, na územní a CS, CR povlenky. Tedy jasně a stručně řečeno peníze a prostředky od cca 150000 rybářů, cca 120 milionů korun nejde do územních revírů, tedy i řek. 120 milionů je stejná částka, za jakou vysazuje celý ČRS ryby do všech svých územních revírů ČRS. To ale není konec. U toho zbytku 40% je to podobné, ty MO alespoň chovají ryby pro územní revíry, ale tím že těch cca 800,– Kč od člena (významný podíl z této částky), jde k svazoceně násad (kapra, hlavně) a zvyšuje jí, pak svaz neví co s ní, kapř se cpe všude možně i nemožně a pak se říká něco o fenoménech, že nejsou generačky původních druhů, remonty, že členi nechodí na brigády a mnoho dalších „pivních keců“. Územní hospodaření je pro rybáře tím nejlepším modelem rybolovu, ale za předpokladu, že nebude vysáváno dalšími zbytnými cíli svazu, MO a Radou. Víš jaký rozpočet má Rada ČRS na svůj chod a 4 revíry plus Orlík? Podlomily by se ti kolena…

I kdyby se brigády a členské zvýšily 5×, stav toků a státních revírů se nezlepší. MO a Rada ČRS za hospodaření na revírech neodpovídají, ze svých rozpočtů do revírů nedají ani korunu. U Vás SHMO to je něco jiného, a asi i důvod, proč SHMO přibývá, což dobře není, pokud se jedná o SHMO na tocích, nebo větších státních vodních plochách.

Brigády pro územní rybolov jsou dnes už nesmysl, neefektivita na druhou a pouze přísun peněz čilimníkům na jejich vrtochy. Je to stejné, jako když se dříve stavěly rodinné domy téměř výhradně svépomocí a dnes je to zcela opačně, staví se dodavatelsky. Jen ti svazočilimníci to mají pořád stejně, peněz se sami nevzdají.....

reagovat
Neděle 10. února 2013 v 18:50 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Mrknato> no řeka by mě taky lákala no, máme takovou jednu říčku, ale tam je hovno.

reagovat
Neděle 10. února 2013 v 15:39 ® Mrknato reakce na …

kamos007> Každý má v rybařině jiné preference. U mě to není touha po kvantech úlovků, ale možnost si zachytat na různých typech rozmanitých vod, hlavně tekoucích, což revíry SHMO neumožňují a neumožňují si ani koupit územní povolenku za cenu pro člena svazu.

reagovat
Neděle 10. února 2013 v 15:30 ® Mrknato reakce na …

regulus> Nejlepší bude, když zůstaneš u svého přecevzetí. Nemám důvod tě znova „obtěžovat svými plky“.

reagovat
Neděle 10. února 2013 ve 13:44 ® pepanek reakce na …

kamos007> Dejme tomu,je to daleko,abych to v létě jel prubnout.

reagovat
Neděle 10. února 2013 ve 13:26 ® kamos007
kamos007

ono ty ryby jsou v létě všude a mají dost potravy tak tolik neberou, na podzim jak se ochladí voda tak se stáhnou na hlubší vodu a není problém chytit kapry.na 88 ha se sadí okolo 10 000 kaprů

reagovat
Neděle 10. února 2013 ve 13:21 ® kamos007 reakce na …
kamos007

pepanek> jo vydrží, na podzim to bere lépe jak v létě.

reagovat
Neděle 10. února 2013 ve 13:07 ® pepanek reakce na …

kamos007> To mi neříkej,že když se u vás na to rybáři vrhnou,tak vám ti kapři vydrží do podzimu.

reagovat
Neděle 10. února 2013 v 10:59 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Mrknato> jediná nevýhoda je že nemáme tolik revírů, ale zato si naše organizace sama upravuje některé pravidla jako třeba že na stojácích lovíme až od 1. dubna a od 15 října lov kaprovitých ryb zakázán, takže máme přes rok ryb dost jinde se nasype na podzim a na podzim pochytá zbytek se dochytá na jaře a v létě suší hubu tak jezdí vyrybňovat jinde, zato u nás máme celou sezónu ryb dostatek.

reagovat
Neděle 10. února 2013 v 10:45 ® regulus reakce na …
regulus

Mrknato> sice jsem si řekl, že na ty tvoje plky už nebudu reagovat, ale když vezmu jen příspěvky na této stránce, tak ty si nějak člověče odporuješ. Až doposud jsem měl dojem, že patříš ke svazobouračům, když tak intenzivně pliveš po všem svazovém a ejhle, systém SHMO by ti taky nevyhovoval. Přiznám se, že jsem trochu zmatený. Svaz je na hovno, SHMO taky, no a soukromáky soudě podle ironickýho tónu v předchozím příspěvku ti taky moc nevoní. Docela by mne zajímalo, jak by sis představoval, že by to vlastně mělo fungovat. Díky za konstruktivní odpověď.

reagovat
Neděle 10. února 2013 v 10:18 ® Mrknato reakce na …

kamos007> Protože chytat jen na pár „loužích“, oproti možnosti lovit na téměř všech vodách ČR, mně nepřijde dobrý nápad. To si rovnou můžu koupit roční povolenku na nějaký echt soukromák a stát se tak propagátorem moderních evropských trendů, ale už vopravdu, beze srandy a brigád.....)

Edit: a potkat tam Rudlu Hrušínského, Pavla Tommiho, Kubu Vágnera a další správňácký chlopi a poklábosit s nima. Určitě mě posunou o hodný kus dál k vrcholu moderních evropských trendů, což mně a uzavřené vodě SHMO pro pár „dědci a strýci“, čekat nemůže..... a taky Havlíčka, to sem zapoměl.....

reagovat
Neděle 10. února 2013 v 10:08 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Mrknato> proč?

reagovat
Neděle 10. února 2013 v 10:00 ® Mrknato reakce na …

kamos007> Vůbec vám to nezávidím, i kdyby Vám prodávali povolenku podomní prodejci se slevou.....

reagovat
Neděle 10. února 2013 v 9:08 ® kamos007
kamos007

U nás jsme samostatně hospodařící organizace, a jsme rozděleni na místní skupiny dle daných obcí kde kdo bydlí, a pro povolenku můžeme jít jen do naší skupiny kde mají o nás záznamy brigády,… jinde povolenku nevydají. Takže si myslím že to máme dobře zařízené.

reagovat
Neděle 10. února 2013 v 7:39 ® Shrek reakce na …
Shrek

Mrknato> vůbec nemám ponětí, co se s těmi penězi děje dál. Beru to tak, že to platím „jakoby místo brigád“.

reagovat
Sobota 9. února 2013 ve 21:08 ® Mrknato reakce na …

Alivio> Dík za info. Ale asi není vyloučeno, že v některé „Hujerské“ MO si mohou prosadit k fondu, který se odvádí ÚS, také sólo brigádičku pro potřeby MO?

Pokud se ale tento fond přerozděluje MO, jak jsem měl info z před cca 2 let, které chovají ryby, musí pak ale nutně dojít k zvýšení svazoceny násad, pokud se jich produkuje stále přibližně stejný počet. Do jakého rozpočtu tedy spadá „fond společného hospodaření“?

reagovat
Sobota 9. února 2013 ve 20:57 ® Shrek reakce na …
Shrek

pepanek> jak říkám, „Fond společného hospodaření“ . Nejspíš to je místo brigád. Prostě platíš dvě známky – fond a členské.

reagovat
Sobota 9. února 2013 ve 20:32 ® pepanek reakce na …

Alivio> A co to je těch 500 za nějaký fond??To neznám.

reagovat
Sobota 9. února 2013 ve 20:17 ® Shrek reakce na …
Shrek

žádné brigády nemusíme dělat ani platit…

reagovat
Sobota 9. února 2013 v 19:23 ® Shrek reakce na …
Shrek

Mrknato> jsem v MO Loket nad Ohří, spadající pod ÚS Plzeň. Platíme 400,– členský příspěvek, 500 Kč známku „Fond společného hospodaření“ a tabulkovou cenu za povolenku.

reagovat
Sobota 9. února 2013 v 10:47 ® Mrknato

LeoC> O řešení „brigád“ v ZČ se už dlouho nikde moc nepíše. Nemáš nějaké bližší informace? MO Plzeň měla asi také „vinikající“ hospodaření, které viiiinikalo. Myslím si, že jejich řešení (ZČÚS) je skoro to samé, jako kdyby brigády přináležely uživateli. Jen, aby se neřeklo, tak se v tom stále, ze zvyku, vomáčejí MO......

reagovat
Sobota 9. února 2013 v 10:37 ® Mrknato

jake> Zkus se zamyslet nad faktem, že některá výdejna povolenek (MO) má odhlasováy brigády v hodnotě 100,–Kč, jiná 400,–Kč, jiná 700,–Kč a jiná 2000,–Kč. Proč by tyto nesouměřitelné částky měly být podmínkou pro vydání povolenky na svazové revíry, jejíž cena je konstantní?

reagovat
Sobota 9. února 2013 v 10:28 ® Mrknato

hraji> Čemu věříš ty a co děláš, je jen tvoje věc. Že blbnete své členy v MRS, že MO hospodaří, je na Vašem svědomí. Nevěřím, že by jsi nevěděl, že hospodařením na revíru je dekretem pověřen pouze a jedině uživatel revíru a to vaše MO nejsou. Proto jsa svou svazodemagogií zcela postižen, prosazoval by jsi spojení členských příspěvků s pracovní povinností (brigádami). Bohužel o členských nerozhoduje MO, ale o pracovní povinnosti (brigádách) ano. Proto co nazačuješ je pitomost hodna tebe.

Rybáři se sdružují, aby vykonávali VRP, tedy lovili a udržovali obsádku revíru. Finance, které toto zabezpečují prostřednictvím uživatele, který za to nese odpovědnost plynou pouze z povolenek. Proto je logické, co píše Piranha, aby se peníze za povolenky spojily s brigádami. Většinu násad kupuje buď uživatel , nebo z pověření uživatele, MO od externích chovatelů. A toto množství je limitováno zbytečně předraženou produkcí ryb v MO. Nerozhoduje jen svazocena násad z MO za ceny nižší, než jsou tržní, ale i náklady na chov svazoryb, které dotuje MO. Obé ale platí rybář z jedné kapsy dvěma rozpočtům.

Že se cítíš na koni a stále předkládáš své vinikající hospodaření na Svitavě, je dáno sumou 750tisíc, kterou ti svazosystém dává k dispozici na zarybnění 29ha řeky. Pokud by jste byli SHMO, ani neceknu, ale tyto prostředky máte proto, že jste součást společného rybolovu, kde by nemělo záviset, kolik která výdejna povolenek má členů.

reagovat
novější starší
Stránky:   3 2 1