Chytej.cz

spánek u vody? necteno

1.1.2010 | Ciffik | 58.849 zobrazení | 491 odpovědí

Zdravím všechny, jaký je váš pohled na rybáře, co si nahodí, dají pruty do pípáků a odeberou se do bivaku spat? (přes večerní a ranní hodiny) a tímto stylem chytají třeba týden…za jakékoliv reakce díky…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   17 16 15 ...
Úterý 28. září 2021 ve 20:53 ® ivanka087 reakce na …

Já jsem si s manželem na hlásiče záběru teda zvykla. Já jsem manželovi vzala nějakou tu klasiku okolo 1450 Kč, ale on mi dopřál lepší kousek. Dostala jsem nejnovější generaci za asi 2 tisíce korun. Oba jsme vášniví rybáři. A co se spánku týče? Ano, i my si občas pospíme :-)

reagovat
Sobota 27. února 2021 v 11:45 ® ivanka087

Já u vody moc nespím. Jako někdy se to stane že prostě potřebuji svých 20, ale to na mě pak manžílek začíná řvát, že se vůbec nedívám na to, jestli se pohla hladina u našeho prutu. A já na něj nedám dopustit. On má pravdu vždy.

reagovat
Úterý 31. července 2012 v 17:15 ® hudy1969
hudy1969

jsem taky za to že by se v noci u prutů nemělo spát,když už je povolen v noci lov tak buď chytám a hlídám nebo vytáhnu pruty a spím,samozřejmě když usnu v křesílku u prutů tak by se na to měl brát ohled,ale koukám že už k vodě nebudu tahat lehátko,protože i přes den mi bude na nic

reagovat
Sobota 28. července 2012 v 10:42 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

JHolc> A já zasejc pípoše mam, používam je pouze v noci. Na ryby si taky jezdim pokecat s kámošema, občas se zapaří (tak, aby se nerušili ostatní). Ale u prutů nespim pokud teda nevytuhnu vyčerpanej několikadenním nočním lovem. Kterej stejně uh neprovozuju. :-D Ale cíleně se jít k vodě vychrápat? To je prostě takový kaprařský trend a pro mě to z rybařinou nemá nic společnýho. Snad jen to, že maj nahozený pruty. =-|

reagovat
Pátek 27. července 2012 ve 20:50 ® Bahňák

Rozlišil bych neřízený tak říkajíc samovolný uchrápnutí u prutů od naprosto řízenýho a úmyslnýho odchodu do bivaku v tom už bych viděl i značnou dávku drzosti a ignorantství

reagovat
Středa 25. července 2012 v 18:42 ® JHolc

Pípáky nemám, dal sem je kamarádovi. Každopádně, když už jedu s klukama na kapry, chytám na dvě až tři halibutky a při záběru mě volnoběžka v pohodě probudí. Trvá mi jen pár vteřin dostat se k prutu a o ryby nepřicházím. Ale klidně se přiznám, že na kapry na přehradu se jezdím vyspat. Vyležet se a odpočinout si. Popovídat si s kamarády. Protože kapr není ryba, na kterou bych čekal s dychtivým očekáváním, které by mi nedovolilo usnout…

reagovat
Středa 25. července 2012 v 1:17 ® Ciffik
Ciffik

koukám brzká hodina dělá divy, pardon za množství gramatických chyb v minulém příspěvku

reagovat
Středa 25. července 2012 v 1:04 ® Ciffik
Ciffik

fuha koukám joe staré fórko…

můj názor: pípák mě má upozornit na to že se něco děje, nééé mě budit z bivaku …

reagovat
Pondělí 23. července 2012 ve 23:34 ® osprey
osprey

Proti pípáku nic nemám. Jak píše nnnap – je to věc, která mi oznámí, že se na prutu něco děje, když se věnuju druhému. Obvykle chytám jedním feederem aktivně a druhý prut mám nahozený na větší rybu třeba 10 m ve stopě pod provnaděným místem nebo prostě bokem. A někdy si pod něj hodím pípák. Jen tak decentně pípne nebo zasvítí diodou a já vím, že bych se měl kouknout vedle.

reagovat
Pondělí 23. července 2012 ve 23:01 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

osprey> Voni chtěj taky chytat a chytit za každou cenu!! To si myslim, že je velkej rozdíl… :-> To je stejný jako myslives. Nakrmí a čeká až mu tam ta naučená zvěř dorazí, aby si picnul. :-O To uh z lovem nemá nic společnýho! Aspoň dle mě. Jo taky mam rád úlovky, ale nee za každou cenu. :->

nnnap> Mooc pjekně napsáno!! ;-)

reagovat
Pondělí 23. července 2012 ve 21:02 ® džigit reakce na …

nnnap> tedy pane kolego… :-)

reagovat
Pondělí 23. července 2012 v 17:13 ® nnnap
nnnap

spánek a nahozené pruty mi vadí. Je to něco jako vyhrazené místo k lovu, prakticky je to pytlačka, něco jako když si dám vozit batoh po městě na sedačku dopravního prostředku s tím, že někdy a někde přistoupím a abych si měl kde sednout. Je to nečestné a nefér vůči jiným rybářům.
Co se týká samotných pípáků- nevadí. Často vidím a slyším se povyšovat některé rybáře nad ostatní, že oni jedou na cit a podobné kecy, že pípák je hrůza apod. Lidé, pro které to je filozofií, tak ti o tom moc nemluvěj, jsme jim trošku k smíchu, ukáží, vysvětlí, ale nehádaj se a nepřou. Ti hlasití jsou prostě líní a oportunisté za každou cenu.

Sám je používám, i když vlastně nevím proč. Asi proto, že je mám. Rád při lovu kaprů využívám dobrodiní svingerů, o to bych se nerad připravil pípákem, on je vlastně pouhou zvukovou vidličkou v mém případě navíc. Uplatní se v případě, že zrovna třeba mám hlavu skloněnou do vercajku nebo právě zdolávám jeden z prutů a celkově mi dává jistotu, že nepřijdu o prut. Proto si do něj ukládám klidně i fídr, nebudu kvůli tomu sundávat pípák ze stojanu. Zvuk a frekvence je ovšem na fyziologickém minimu, jenom tak, abych to sotva sám bezprostředně u prutů slyšel. Komu by to mohlo vadit. Ovšem pípák přes celý rybník, doprovázený nepřehlédnutelnou choreografií mohutného záseku a patřičně dramatickým zdoláváním, tak to se pousměji i já. Já ty kluky nekritizuji, protože oni to potřebují. Každý máme na rybačce to svoje. Někdo malinu, jiný ostružinu.

reagovat
Pondělí 23. července 2012 ve 13:09 ® Kazan

Ona je to spíš debata kolem hlásiče jako takového. Hlásič není špatný, je to jen další technická pomůcka používaná při rybolovu, kterých beztak již dnes používáme stovky, jen to jen trochu chytřejší čihátko. Veškeré potíže kolem hlásiče vznikají jejich nesprávným použitím. Spousta rybářů si myslí že je nutno aby o jejich záběru veděl pokud možno celý rybník a tak mají hlásič zbytečně nahlas. Další poněkud nešťastné použití je při lovu bílé ryby, kdy neustále popípávající hlásiče zbytečně ruší ostatní. Prostě si myslím že rybář by měl soudně zvážit kdy je užitečné hlásič použít a kdy použít jen klasické čihátko. Při chytání není nutné mít i zvuk zapnutý (třeba večer, v noci) stačí ledky kterými je každý hlásič vybaven. Jen to jen o rybáři, člověku který hlásič používá.

reagovat
Pondělí 23. července 2012 v 10:37 ® osprey reakce na …
osprey

MIG-35> Jo, vidíme to podobně. Jenže my dva chceme CHYTAT. To je děj, proces a pokud to má směr a cíl, tak používám i slovo cesta (objevuješ, hledáš, učíš se nebo se jen díváš).

Pak jsou ti, co chtějí CHYTIT. Velice rychle pochopili, že když oni sami chrápou, jejich pruty můžou pořád chytat.

reagovat
Pondělí 23. července 2012 v 9:26 ® MIG-35
MIG-35

Tenhle stil (věčinou kaprolovců) se mi dost ekluje!! :-O Když sem na rybách tak sem na rybách… Chytam převážně na revíru, kde je nonstop lov povolen. A stalo se mi po týdnu nočního lovu, že sem prostě mezi prutama vytuhnul. Nemam bivak sem vždy u prutu-tů! A zrovna dorasila RS a jali se mi peskovat, že buď chytam bo hajam. :-D Naštěstí sme si to soudružsky vysvětlili. (Jak se tu psalo v řádu o spaní nic nejni) Mam známýho, kterej nahodí a v 22h zesílí pípoše a de spát. Tenhle stil lovu se mi opravdu nezamlouvá a s rybařinou podle mě nemá nic společnýho!! Ale každýho věc, zřejmě… Jesli je baví bejt probuzenej pípáním a letět jako trotl z bivaku a kolikrát přijít o rybu nechť si to užije! Mě baví sledovat pruty, kochat se jak se pomalu začíná něco dít, bejt napnutej jesti se to ťuknutí promění v jízdu. Prostě lovit a né chrápat. Toť můj stil, nikomu ho necpu, každej ať dělá co jak uzná za vhodný, pokud neporušuje řád nechává mi to klidnym… ;-)

reagovat
Pondělí 23. července 2012 v 8:34 ® lunimus

Priatelia, nečítal som celú diskusiu a nechcem kvôli tomu zakladať nové fórum … a už tu „pár“ príspevkov dozadu bola zmienka o dennom love do 22:00 a o tom, ako niekomu môžu hodinky trochu meškať … ale nebola tu riešená jedna vec, ktorá ma v danej súvislosti napadla. Predstavme si situáciu, že denný lov končí práve o 22:00 kedy sa chystám vytiahnuť prúty z vody. Čas mám synchronizovaný so satelitmi. nechávam si síce rezervu, kvôli RS, ale 21:50 mi pri sťahovaní zaberie veľká ryba. Ako som čítal, niektoré zdolávačky môžu byť aj 40 minút a viac … ako mám zareagovať o 22:00? môžem rybu ešte zdolať, uvoľniť z háčika a pustiť ju? alebo o 22:00 ustrihnúť vlasec a rybu nechať s hákom v papuli napr na 50m silone?

druhá situácia: To isté, ale lov je povolený 24 hodín. O 0:00 mám v pláne zapísať do knižky novú vychádzku, ale 23:50 mi zaberie … zdolávačka znova 40 minút, ale po polnoci nemám ešte zapísanú vychádzku. Odstrihnúť? povoliť brzdu, nechať rybu robiť čo chce a ísť spraviť zápis? Alebo ako sa zachovať?

reagovat
Neděle 22. července 2012 v 19:31 @ bet75

Pro spánek a to kdekoliv, jedině na správné a dobré matraci na míru – http://www.chytej.cz/reklama/

reagovat
Čtvrtek 22. července 2010 v 17:31 ® Bulldog.o
Bulldog.o

Pokud to nezačne „cinkat“…

reagovat
Čtvrtek 22. července 2010 ve 14:08 ® osprey reakce na …
osprey

Ciffik> Tak to potom pípák nepípá a u vody je klid… :-D

reagovat
Čtvrtek 22. července 2010 ve 12:32 ® Ciffik
Ciffik

a co když v pípáku dojdou baterky?

reagovat
Čtvrtek 22. července 2010 ve 12:21 ® kerob reakce na …
kerob

Bulldog.o> bez dalsi vlozene cinnosti znamena, ze prvni, co jses schopen udelat je to, ze vezmes do ruky prut a tudiz ho v ruce mit nemusis aby se jednalo o bezprostredni zasah :-D

…ale radsi toho uz nechame :-)

reagovat
Čtvrtek 22. července 2010 ve 12:10 ® Bulldog.o reakce na …
Bulldog.o

kerob> Jistě naprosto chápu, že se nejedná jedině o vzdálenost.. můžeme mluvit také o čase.. atd.. Musím říci že tvoje definice slova „bezprostředně“ je nejspíš naprosto vystihující.. bez další vložené činnosti.. což jinak než s prutem v ruce nelze.. Pokud se nad tím zamyslím tak mohu s tvým pohledem na věc klidně souhlasit nicméně v koutku svědomý stále cítím, že rybář při lovu ryb může i spát.. třeba již příští rok se v rybářském řádu objeví větička která toto téma jednou provždy smete ze stolu. Také mám pocit, že jsou daleko větší problémy než je spánek u vody… a pevně věřím, že příslušníci RS se na ně zaměřují a zaměří…

reagovat
Čtvrtek 22. července 2010 ve 12:08 ® 

Jé, vy tu zas riešite problémy:) Bezprostredná manipulácia bude aj ,keď si uviažem na prút šnúru a druhý koniec si dám na ruku a ležím v bivaku.Všetko je o tom,ako sa k tomu postaví RS. Najlepšie to napísal osprey,podobne to riešim.Niekedy stačí pozrieť na lovné miesto a človek hneď vie,ako má reagovať… Hraji:Jirko,nepatrí to úplne sem,ale ako reaguješ pri kontrole plavačkára na „tréningu“,ktorý veselo hádže ryby do vezírku,s tým,že ich na konci lovu pustí?

reagovat
Čtvrtek 22. července 2010 v 11:16 ® kerob reakce na …
kerob

Bulldog.o> zkus uz proste pochopit, ze se nejedna o vzdalenost, to je jenom jeden z faktoru, jedna se o moznost okamzite manipulovat s prutem a tuhle moznost nemas pokud spis, stejne jako kdyz jsi moc daleko. Toto proste nelze lepe definovat, nez to je. Neverim tomu, ze te RS bude trenovat za to, ze jsi 3m od prutu a mocis do krovi i kdyz by teoreticky mohla, na druhe strane jsou lidi, co nahodej pruty a sedej nekolik desitek m daleko v kiosku s priposlechem v kapse a tam neni o cem debatovat. A samozrejme ma RS urcite pokyny k posuzovani jednotlivych pripadu, takze bych se nebal, ze se jedna jen o neci pocit. A „bezprostredne“ je proste „bezprostredne“ tedy hned ta nasledujici cinnost po te, co delam ted, tzn pokud jsem daleko, tak bezprostredne mohu zacit tak maximalne utikat k prutum, pokud sedim u prutu, tak bezprostredne mohu prut uchopit a tedy jim i manipulovat… bezprostredne – jak uz slovni stavba napovida – znamena bez dalsi vlozene cinnosti.

reagovat
Středa 21. července 2010 ve 21:51 ® Bulldog.o
Bulldog.o

Jistě, nejlépe by bylo kdyby rybářský řád dával co největší možnosti pro úvahy lovícího.. Mě by se to moc líbilo nicméně mám pocit, že na tento stav naše společnost ještě není připravena…

reagovat
Středa 21. července 2010 ve 21:48 ® Bulldog.o
Bulldog.o

Samozřejmě, souhlasím, že měření vzdálenosti je v podstatě extrém a konec konců i blbost. Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že jde o menší hloupost než je jakási současná nicneříkající fráze. Ano příslušník RS by vzal metr a už by fungoval, a žádné „já mám pocit, že jste daleko od prutů“..... .. Jde jen o to přesně stanovit pravidla a to nejen kvůli lovícím, ale i RS. Co se týká spánku, tak zase prostě prostor pro spekulace a přinejmenším moje subjektivní názory. Když spím tak jsem přítomen u prutů, přeci se nevypařím.. V podstatě ani nechápu, proč se to řeší, v rybářském řádu o tom není ani slovo a co se týká jakési doby „bezprostředně“.., tak jsem se taky nedočetl kolik to je (ve finále dle mého názoru jediná bezprostřední manipulace je možná jedině s prutem který má lovící osoba v ruce)...... chci jen vyjádřit to, že pořádek prostě dělá přátele a přesná pravidla jsou základem pořádku…

reagovat
Středa 21. července 2010 ve 14:05 ® osprey reakce na …
osprey

hraji> Z pohledu rybářské stráže bych toto řešil způsobem, který tu už byl popsán – zatahal za vlasec a tím spustil pípák. Pokud je chlap v dosahu a reaguje, nechal bych být. Leckterý dědula usne na židličce taky.

reagovat
Středa 21. července 2010 ve 13:02 ® hraji reakce na …
hraji

tomashr> myslím, že základní otázka zněla jinak, spící rybář a spuštěné pípáky. Tam není co řešit. Když spí, není přítomen. Když sedí nebo stojí (v bdělém stavu) třeba deset metrů od prutů, je schopen s nimi bezprostředně manipulovat. Když jde do lesíka vzdáleného 50 metrů znečistit přírodu, zase není co řešit.

reagovat
Středa 21. července 2010 ve 12:46 ® tomashr

Bulldog.o> V tomhle souhlasím s kerobem – u každého zákona/vyhláš­ky/stanov se je třeba zamyslet, co to bude znamenat v praxi. Spousta věcí se dá stanovit exaktně a není to problém – čas, lovná míra, povinnost té či oné pomůcky. Ale zrovna ta vzdálenost mi na tohle moc nesedí. Třeba uvaž, k čemu ji budeš definovat – já poměrně často sedím mezi dvěma pruty, vzdálenost mezi nimi běžně přes metr. Když poodejdu dejme tomu pod tři metry vlevo od levého, tak od pravého jsem přes čtyři metry – neměl bych dostat zápis či odebrání povolenky? :-(( Asi blbost, že? Jenže přesně k něčemu takovému bychom se za chvíli dostali – od na pohled dobrého nápadu se vzdáleností od prutu bychom za chvíli byli u detailní definice lovného místa, povolené rozteče prutů atd. – tohle je fakt lépe nechat trochu volnější a na úvaze podle situace…

reagovat
Středa 21. července 2010 v 11:14 ® kerob
kerob

Bulldog.o> takze si predstavujes, ze RS bude behat po rybarich s pasmem a merit jejich vzdalenost od prutu a rybari budou mit povinnost kolem prutu vyznacit treba 3m kruh, ve kterem se smi pohybovat pri nastrazenych prutech. Fakt ti to prijde normalni? Samozrejme, ze system ano/ne nedava prostor pro spekulace, ale na druhou stranu ho nelze bez problemu aplikovat vsude. Pokud mas povinnost „mit moznost okamzite zasahnout“, tak to zadna vzdalenost nemuze definovat prave z duvodu ruznych podminek (jedna se o dve ruzne veci a nemusi existovat zavislost mezi vzdalenosti a casem z duvodu ruznych podminek) pri lovu narozdil od tech hodin, ktere jsou pro vsechny stejne i kdyz urcite se najde nekdo, kdo bude tvrdit, ze na jeho hodinkach bude 22:00 az za par minut a ze nemuze za to, ze mu jdou blbe…

reagovat
novější starší
Stránky:   17 16 15 ...