Chytej.cz

Hracholusky - trofejní kapři? necteno

26.12.2009 | Radim11 | 18.600 zobrazení | 52 odpovědí

Ahoj, chtěl bych se příští sezonu zaměřit na kaprařinu na Hracholuskách. Nikde jsem nezaregistroval úlovky trofejních kaprů přes 10 kg. Často slýchám, že je tento revír na trofejní kapry totálně mrtvý, tak by mi zajímal váš názor a zkušenosti. Připomínám, že nezjišťuji a není třeba uvádět přesná místa, nástrahy atd. Díky moc všem za pomoc a rady

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Středa 22. března 2017 v 0:14 @ Vrbička

zdravím ,chtěl bych se zeptat,zda nemá někdo více zkušeností s chytáním velkých kaprů na Hrachách.chtěl bych se zde pokusit nějakého v létě ulovit,vyfotit a samozřejmě pustit zpět.

reagovat
Středa 24. srpna 2011 ve 23:29 ® Radek1977 reakce na …

Radim11> Tak držím palce a dej vědět, co jste čapli? Já mám chatu na Úteráku a jedu tam na týden v neděli, tak uvidím. Minulý víkend jsem měl vyveženy dva pruty na sumce, jeden na bojku a druhý na podvoďák, Jen jeden drbanec v noci na podvoďák a stržené rousnice, jinak nic.

reagovat
Středa 24. srpna 2011 ve 12:15 ® Radim11 reakce na …
Radim11

Radek1977> Voda je teď opravdu katastrofálně zelená. Chytáme na „úteráku“ a tam to na začátku července ještě šlo. Začali jsme zkoušet sumce, ale zatím bez úspěchu. Zítra jedeme znova, tak vyfotím ten „brčál“ a pošlu info o výpravě.

reagovat
Úterý 23. srpna 2011 ve 23:56 ® Radek1977 reakce na …

Radim11> Nevím jak kdo, ale já trávím na Hracholuskách rybařením tak 7měsíců v roce- mám zde dvě chaty a je to moje srdeční záležitost. Letošní sezona 2011 je z pohledu kaprařiny nejhorší za posledních x-let. Něco nachytáno a puštěno mám, ale je to obrovská bída s nouzí, nehledě na to, že teď je na Hrachách děsivá kvalita vody, která spíše připomíná smradlavej špenát. Nevím, jak je to s kvalitou vody u hráze? Ale od Vranova po Radost a obě zátoky, jak Úterská, tak Žebrácká jsou hnus. A z kaprů ten zelenej bordel jen teče.

reagovat
Pondělí 22. srpna 2011 ve 22:20 ® Radim11
Radim11

Tak jsem o letošních prázdninách strávil na Hrachách již 14 dní (non stop) a zatím jen několik kaprů kolem 50cm. Jak jste na tom vy?

reagovat
Pátek 21. května 2010 v 7:31 ® Radek1977 reakce na …

Plně souhlasím!!!Není jednoduché na této vodě nachytat kapry přes 75cm jak na běžícím pásu.Z vlastní zkušenosti vím,že lze tuto hranici překročit, ale dá to zde spoustu práce a hlavně trpělivosti. Není problém nachytat 3kapry za den(když jsou při chuti), ale na Hrachách o velikostech cca 45cm- max60cm (mluvím o chytání na boilie).Viděl jsem zdolat v kempu Keramika kapra od kaprařů z kriminálky o velikosti 97cm a váze někde kolem 20kg(už nevím). Byl uloven z koryta bez zakrmení na 2ks boilie brusinka 35mm. Tito kluci zde za 14dní lovu nachytali spoustu pěkných kaprů i okolo 75cm.

reagovat
Čtvrtek 20. května 2010 ve 20:52 ® FInnnp

tonis.....to snad né.Tři kapry nad sedmdesátpět za den tam nechytá nikdo.Já chytám na Butově 25 let mám tam Karavan celoročně.Nikdo tam nenachytal to co já,ale že chytám pravidelně tři větší kapry denně bych nenapsal.Navíc kapři na Hrachách jsou dosti zmasení a rok od roku je jejich lov těžší.Ale když chytáš ty kapry nad 75 cm tak nám ukaž nějaké fotky.

reagovat
Čtvrtek 20. května 2010 v 7:54 ® tonis
tonis

Zdary již několik let jezdím na Hrachx a pokaždé jezdím na Butov. Chatky paráda a ryby to samé.Je tam čisto a fakt pro rodinu ideál. Každý rok tam chytám kapry a to dost velké. A vůbec mi nevadí krmítkáři. Hazím to ke koritu a tahám kapry kolem 75 cm.Každý den alespoň 3 kousky. Jsou mezi nima i menší ale opravdu si každý rok zachytám. s malím to je loni a ten druhý letos.

reagovat
foto/forum/2010/th-img13596.jpgfoto/forum/2010/th-img13597.jpg
Středa 19. května 2010 ve 21:22 ® Radim11 reakce na …
Radim11

FInnnp> pěkný úlovek :-) kolik vážil?

reagovat
Neděle 16. května 2010 ve 21:34 ® FInnnp

samozřejmě hrachy.

reagovat
Neděle 16. května 2010 ve 21:33 ® FInnnp

12.5 2010

reagovat
foto/forum/2010/th-img13474.jpg
Čtvrtek 13. května 2010 v 15:00 ® Albak
Albak

zdar chlapi, v pátek vyrážím na víkend na chatu, kde je tlak krmítkářů, resp. dva dědkové :-) V pondělí dam vědět jak to jezdilo pic

reagovat
Pondělí 19. dubna 2010 ve 20:59 ® cercer reakce na …
cercer

vagi> no neke-ty žiješ??!!!:-)

reagovat
Pondělí 19. dubna 2010 v 10:06 ® vagi reakce na …
vagi

Radim11> 24h bude přes léto povoleno.

Proč bys měl mít problém s chataři, když nebudeš dělat bordel? Máš s tím nějakou zkušenost?

reagovat
Neděle 18. dubna 2010 v 19:59 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

Radim11> Formulace věty děsná. :-((

reagovat
Neděle 18. dubna 2010 v 19:43 ® Radim11
Radim11

to znamená, že v revíru bude úplná většina ryb sumci :-)

reagovat
Neděle 18. dubna 2010 ve 13:08 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

cercer1> Správně! :->

reagovat
Neděle 18. dubna 2010 ve 12:23 ® cercer
cercer

vy už z těch kaprů fakt blbnete…

reagovat
Neděle 18. dubna 2010 ve 12:06 ® cercer
cercer

co znamená pojem,,pouze revírem pro sumce"?? To jde?

reagovat
Sobota 17. dubna 2010 ve 23:23 ® Radim11
Radim11

Ahoj, děkuji všem za rady a hlavně motivaci. Prvně jsem se něco konkrétního dozvěděl o trofejních kaprech na Hrachách. Příští týden jdeme na to tak uvidíme co se v roce 2010 povede. Snad zase povolí 24h a nebudeme mít problémy s některými chataři. Kdyby se Hrachy staly v budoucnu pouze revírem pro sumce, tak to by mě moc moc mrzelo… PS: Samozřejmě chytám způsobem „Chyť a pusť“.

reagovat
Středa 14. dubna 2010 ve 23:42 ® Radek1977

Kapři se zde vysazují stále, na podzim jsem byl několikrát u toho a věřím, že tak bude i nadále. O vysazování sumíků také vím, i když asi ne tak masivně? Ale pravdou je, že se zde na Hrachách sumcařina opravdu rozmáhá a sumíků(miminek) stále přibívá. Mám tady jedno opravdu Top místo v pařezech kam chodím velmi rád na hady a velké okouny, ale co se zde děje poslední dva roky je opravdu omračující. Rád lovím na rousnice ze dna, ale tento lov je zde prakticky znemožněn atakem sumíků do cca 50cm. Dokonce jsem jeden večer převázal udice na háčky bez protihrotů, abych sumíkům neublížil a nebyl problém vychytat za večer kbelík červů. S tím, že největší sumíčči dosahovali velikosti do zmíněných 50cm. Také jsem zde párkrát na červa zasekl něco jako ponorku, ale na vlasec 0,20mm v pařezovce se s větším sumcem moc pasovat nemohu.

reagovat
Středa 14. dubna 2010 ve 21:43 ® cercer reakce na …
cercer

Robur> ne,lusky

reagovat
Středa 14. dubna 2010 v 15:34 ® Robur
Robur

a ti sumci budou žrát hrach?

reagovat
Středa 14. dubna 2010 v 15:21 ® malej Tonci

byl jsem na Harchach loni, a zaslechl jsem, že noví kapři už se vysazovat nebudou, že se zde bude dělat sumcová voda a už loni tam vysadili 1300 sumců. tak nevim no.

reagovat
Středa 14. dubna 2010 v 10:04 ® Mr.Hyde
Mr.Hyde

Zdar, několikrát jsem na Hrachách byl a chytal, co se týče záběrů, bylo to skvostné (ne pokaždé), ale pořádnýho kapra jsem tam nedostal (10 a více Kg), maximálku tam mám z roku 2008 74 cm, 8.5Kg. Jinak krásná voda, chci se tam opět jednou po letech vrátit, jsem, z jihu moravy a kupuju si tam povolenku na pár dní. Asi největší plus této vody, je možnost chytání na 1000 a jedna způsobů…

reagovat
Středa 14. dubna 2010 ve 2:10 ® Radek1977

Ahoj přátelé, na Hrachách vlastním v součastnosti 2 chaty a můžu říci, že po 25 letech lovu na této vodě jsem viděl a i sám ulovil spoustu kaprů nad 10kg! Sleduji zde již několik let kapry při tření a mohu říci, že jsou zde jedinci opravdu monstr velikostí s váhou jistě na hranici 20kg. Nebudu zde psát kde lovím ani na co, ale moje rada zní: najdi si klidné místo(méně frekventované krmítkáři), vynechej partikl, zakrmuj pravidelně výhradně koulemi a peletami a zkoušej lovit v noci!!! V tuto dobu jsou větší jedinci při chuti. Lovu zdar a rybě svobodu!!!!!!!!

reagovat
Čtvrtek 4. března 2010 ve 22:42 ® mojza
mojza

FInnnp> rad bych videl ty fota,kaprarim na te to vode nejakych 13 let dost intenzivne,az loni jsem se konecne dostal pres 10kg

reagovat
Čtvrtek 4. března 2010 ve 14:35 ® Albak
Albak

Ahoj Radime, na tomto revíru chytám 15 let a je hodně obtížné dostat trofejní rybu na prut kvůli místním masařům, kteří tam denně hází kýbl partiklu. myslel jsem si, že to bude spíše + pro mne, ale opak byl pravdou, i po týdenním krmením na koule, jsem se nedostal k větší rybě, partikl natáhl kapry kolem 50cm, ale větší ne. Každopádně přeji hodně štěstí.

reagovat
Pátek 1. ledna 2010 ve 22:02 ® miragaba

burzum1> ja si taky zachytal na feeder.Byl jsem na hrachach v říjnu a chytali jsme ty nasazený .Skvěla zabava.

reagovat
Středa 30. prosince 2009 v 16:26 ® FInnnp

Do kempu Pohoda dříve Butov jezdim 25 let.Mám tam stát karavan na stálo.Je to tam idealní pro rybáře z rodinou.....UK jezdí po celé přehradě.Díky RS Stříbro se chovají už lépe než dřív.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1