Chytej.cz

SOUTĚŽ - RYBÍ MUTANT - O CENY ZA 1200,- kČ necteno

16.10.2009 | HaD | 4.343 zobrazení | 28 odpovědí

POZOR SOUTĚŽ – více zde: http://www.chytej.cz/…vaci-soutez/ Vážení přátelé Právě jsem se vrátil z ciziny, kde jsem dlel na rybách. Pobýval jsem v panenské oblasti, kde nebylo živé duše. Ba ani ptáci tam nezpívali. Zato vod tam bylo požehnaně a všechny navíc v noci romanticky fosforeskovaly. Ryb v nich žilo přehršel a jaké… Jednou takhle stanu na břehu jedné průzračné říčky a udiveně sleduji rybí rej u dna. Hned mě svrbí prsty na rybolov. Ouha, nemám žádnou nástrahu! Nutně potřebuji něco napíchnout na háček marmyšky (dal mi ji mužik Ivan Ivanovič Pičurin v Kyjevě – jen za nevelký půllitr vodky). Nástrahy však není. Žádný hmyzák neletí povětřím, žádný neleze po zemi. Když nejsou nad zemí, budou třeba pod ní. I obrátím kus betonového bloku a hle – mám tučnou rousnici. Překvapí mě, že žížala má tři hlavy a každá mě chce kousnout. Tak vy takhle! Do jedné rychle zatnu háček a šup s červem do vody. Než řeknu pop (pravoslavný), je tu záběr! Po záseku začne tanec – kozáček. Po oboustranně vysilujícím boji vytáhnu… neznámou rybu. Toť se ví, chci ji vyfotografovat. Leč z aparátu mi vytečou baterie. Smůla! Nu což, musím rybu namalovat nožem na kůru ztepilé břízky (neb papír jsem již spotřeboval). Jak si umanu, tak se i stane… Abych si se zařazením nového rybího druhu zbytečně nelámal hlavu, nechám to na vás!

PRAVIDLA SOUTĚŽE: Odpovědi na soutěžní i nesoutěžní otázky zasílejte na naši e-mailovou adresu chytej@chytej.cz. Do předmětu E-MAILU uveďte heslo SOUTĚŽ a za odpovědi Vaši přezdívku. Odpovědi na nesoutěžní otázky můžete vkládat i do soutěžního fóra zde: http://www.chytej.cz/…-za-1200-kc/. Soutěžit mohou pouze registrovaní členové serveru CHYTEJ.cz. Nejste-li registrováni, můžete se zaregistrovat zde: http://www.chytej.cz/…/.Registrace trvá několik minut a je zcela ZDARMA!

SOUTĚŽNÍ OBRÁZEK naleznete v tomto fóru hned na začátku. 

I. Soutěžní otázky – tzv. důležité (bodované):

  1. Z kolika ryb se „mutant“ skládá?
  2. Jaké druhy ryb to jsou?
  3. Určíte správně jednotlivé poznávací znaky ryb (na každý druh vycházejí dva)?

II. Nesoutěžní otázky – tzv. nedůležité (kraviny):

  1. Jakou zemi jsem navštívil?
  2. Ve které oblasti jsem se asi tak pohyboval?
  3. Je celý příběh fikce nebo skutečnost?

Kdo správně odpoví na otázky a,b,c – postupuje do slosování o:

O sadu cen – dva balíčky nástrah Mister-twister, kalendář rybích specialit z dílny serveru CHYTEJ.cz, o čepici a tričko CHYTEJ.CZ a 150 metrů vláčecí šňůry FIRE LINE CRYSTAL. Celková hodnota cen je cca 1200,– Kč

O CO SE SOUTĚŽÍ V NESOUTĚŽNÍCH OTÁZKÁCH O slávu a čest a titul „autor největší kraviny“ spolu s vytištěným rybím MUTANTEM ve formátu A4 s podpisem Tomáše Rozsypala, autora obrázku a soutěže.

Věřím, že tento „dravý kříženec“ pro vás bude lahůdkou, ale až vám příště naservíruji losososovitého nebo kaprovitého mutanta, tak se z nich po… Přeji hodně štěstí v bádání. ToRo

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 11. prosince 2009 v 1:04 ® HaD
HaD

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE:

Z 50 došlých odpovědí bylo 17 správně a 33 špatně.

Správné odpovědi:

  1. 5 druhů ryb
  2. mník jednovousý, štika obecná, candát obecný, úhoř říční, okoun říční
  3. 5 ryb: mník – vous, přední břišní ploutve

    štika – hlava, řitní poutev

    candát – „psí“ zuby, hřbetní ploutev

    úhoř – zadní část těla, prsní ploutvičky

    okoun – tělo a zbarvení s pruhy, ocasní

Výherce dnes, 11.12. 2009 v 00:03 vylosoval režisér pan David Bonaventura: j.bartunek1611@seznam.cz

Gratulujeme!

reagovat
Pondělí 7. prosince 2009 v 1:12 ® Scanix
Scanix

Tak protoze jsem soutez nejak zaspal, zkusim si tipnout aspon mimo soutez, dokud nejsou znamy vysledky:

  1. Štika – hlava, řitní ploutev
  2. Candát – hřbetní ploutve, tvar přední části těla (pruhy?)
  3. Okoun – ocasní ploutev, pruhy (tvar přední části těla?)
  4. Mník – vous, břišní ploutve
  5. Úhoř – prsní ploutvičky, ocasní část těla

Tak jsem zvedava, jak jsem dopad ;-)

reagovat
Pátek 4. prosince 2009 v 17:43 ® kraui
kraui

no docela by mně už zajímalo kdo vyhrál. :-)

reagovat
Pátek 4. prosince 2009 v 8:59 ® Robur
Robur

páč bude mít vlastní Chytej rybník, a rybník je kámo díra v zemi:-D a Hadice nám zde někde dírky slíbila a sliby se maj plnit o Vánocích

reagovat
Pátek 4. prosince 2009 v 1:26 ® regulus reakce na …
regulus

Robur> No nevím, jestli má HaD nachystaný dírky, ale tak nějak nechápu, proč by kvůli dírkám měla HaDová kopat rybník … :-)) )

reagovat
Čtvrtek 3. prosince 2009 v 19:45 ® Robur
Robur

Regule, ty seš hnusnej, Hadová nestíhá, musí kopat rybník, bo Had musí být nachystaný na dírky, jak slíbil, ne?:-))

reagovat
Čtvrtek 3. prosince 2009 v 19:22 ® regulus reakce na …
regulus

HaDová> už je příští týden … :-)) )

reagovat
Čtvrtek 26. listopadu 2009 ve 13:58 ® LuboO reakce na …
LuboO

Beebo> mylis sa, boli to dvaja Rumuni, Nikolai Seretrescu a Mihai Osraldescu

reagovat
Čtvrtek 26. listopadu 2009 ve 13:10 ® HaDová reakce na …
HaDová

Merkury69> výherci budou zveřejněni příští týden

reagovat
Čtvrtek 26. listopadu 2009 v 10:09 ® Merkury69
Merkury69

a kdo to teda vyhral??? vi uz se to???

reagovat
Středa 21. října 2009 v 8:45 ® Tommy reakce na …
Tommy

Beebo> Ne ne to je Styk Pohlavson přeci:-D

reagovat
Středa 21. října 2009 v 0:49 ® Beebo

…a nebyl to tedy nakonec ten švéd Sudhowen ?

reagovat
Středa 21. října 2009 v 0:47 ® Beebo

a jo, no vidíš, vlastně máš pravdu. …Tak kdo je sakra ten druhej chlap??? :-D

reagovat
Úterý 20. října 2009 ve 20:20 ® Tommy reakce na …
Tommy

Beebo> Počkej,Stojan Jakotyč je přeci chorvat né :-D

reagovat
Úterý 20. října 2009 v 0:29 ® Beebo

regulus> tohle vše co jsi napsal, je pravda pravdoucí, akorát ten Ivan Ivanovič nebyl Ivan Ivanovič, ale byli to dva Ivanové. Jeden se jmenoval Anatolij Serevjetev a ten druhej Stojan Jakotyč. Všechno ostatní je přesně tak jak jsi napsal.

reagovat
Pondělí 19. října 2009 ve 22:28 ® regulus
regulus

Je vidět, že Tomášovi nedá, aby se s námi nepodělil o svoje bohaté zkušenosti z cest po exotických krajinách.
Domnívám je, že k tomuto pozoruhodnému úlovku přišel díky poutavému vyprávění svého staršího bratra o návštěvě YCCP kdysi začátkem osmdesátých let minulého století. Jeho neuvěřitelné příhody o megarybách, přívětivých a družných domorodcích, o krajině lidskou rukou nedotčené, takřka neznající moderní výbobytky světa tak nahlodalo Tomášovu dobrodružnou povahu, že se rozhodl pro několika týdenní výpravu s jednoznačným úkolem, chytit nějakej světovej rekord (nemusí všecko vyžrat jenom Vágner).
Jeho cílem byl dolní tok řeky Prypjač, s tím, že výpravu započne na soutoku s řekou Slavečna a dál bude pokračovat po proudu směrem na jihovýchod. Řeka má v tomto úseku spoustu slepých ramen, obklopují ji močály a mokřady, civilizace je na míle daleko a jsou tu i místa kam ještě lidská noha nevstoupila. Nebudu celou cestu moc rozebírat, to by se nám asi na jednu stránku Chytej.cz nevešlo. Po několika denním putování, mnoha prutohodinách a nespočetném množství ryb, znavený, vysílený, narazil na osadu, nikdo tu však nebyl, prostě tu nebylo ani živáčka.
No a tady začíná náš mutantí příběh, v osadě Pripjať se náš rybář rozhodl přenocovat, zmožen několikadenní cestou. Vytáhl láhev vodky, co dostal od Ivana Ivanoviče a zavdal si aby se mu lépe usínalo. Po nějaké chvíli se začaly zjevovat postavy, byli to neživí. Osada jako by náhle ožila, postavy si cizince se zájmem prohlížely, pustili se s ním do řeči, vypil se při tom nejeden stakan vodky …

No a když se druhý (nebo třetí) den ráno probudil, držel v ruce kousek březové kůry s namalovanou rybou, s notnou dávkou sebezapření si ještě vzpomenul jak ji ulovil, ale to je asi tak všechno.

Z výše uvedených důvodů je těžké posoudit, zda je příběh který nám Tomáš vyprávěl pravda nebo fikce, osobně bych to viděl na „????? ?????“, takže spíš sen.

Pokud se týká místa, kde byl tento tvor údajně uloven, tak to hovoří taky samo za sebe, jeho GPS je Loc: 51°24'31.901"N, 30°7'1.213"E , není tedy asi nutné udávat, ve které zemi se oblast zvaná Polesí nachází.

reagovat
Pondělí 19. října 2009 v 19:54 ® HaD reakce na …
HaD

:-)) ))

reagovat
Pondělí 19. října 2009 v 19:00 ® Beebo

Tak jsem to tam poslal a jestli nevyhraju, tak vám takový mutanty nasadim do revíru !!! :-D

reagovat
Neděle 18. října 2009 v 1:54 ® cercer
cercer

ok,tak ta odpověď je na Toma..sorry Davide,že sem tě tam poslal:-))

reagovat
Neděle 18. října 2009 v 0:00 ® Robur
Robur

cercere, ty máš teď nějaký pech na odpovědi, že?

Jinak teď sleduji, co ten Had dělá v televizi, respektive v letadle, a mutant hadra.

reagovat
Sobota 17. října 2009 ve 23:49 ® HaD reakce na …
HaD

cercer1: :-) zadání otázky psal T. Rozsypal, takže mu řeknu, kdeže to byl :-D

reagovat
Sobota 17. října 2009 ve 13:05 ® sus1 reakce na …

HaD> Kolik už došlo odpovědí??

reagovat
Sobota 17. října 2009 ve 12:13 ® cercer
cercer

HaD> odpověď na mimosoutěžní otázku:myslím si,že jsi navštívil naše bývalé bratry východním směrem..tuším Ukrajinu..a konkrétní oblast je jasná-Černobyl.CHytal jsi v panensky nedotčené říčce Pripjať..byl jsi tam v roli nějakého STALKERA..no..a když jsi se celý spocený probudil,měl jsi neskutečnou radost z toho,že můžeš vyrazit na tu ,,vobyčejnou"Luž­nici a chytat ,,vobyčejný" ryby v naší ne příliš nedotčené přírodě.

reagovat
Sobota 17. října 2009 ve 2:53 ® HaD
HaD

No a co odpovědi na nesoutěžní otázky? Na mail už běží odpovědi do soutěže, ale mimousoutěž nic?

reagovat
Pátek 16. října 2009 v 16:27 ® Mary
Mary

já vidím candáta. A, jeto.

reagovat
Pátek 16. října 2009 v 15:25 ® Robur
Robur

to tady bylo naposled za Lubánka

reagovat
Pátek 16. října 2009 v 15:20 ® ART
ART

Takvouhle džumanží rybu jsem ještě neviděl

reagovat
Pátek 16. října 2009 ve 14:04 ® HaD
HaD

soutěžní obrázek

reagovat
foto/forum/2009/th-img10592.jpg