Chytej.cz

Vycpané ryby necteno

9.9.2009 | Robur | 7.691 zobrazení | 18 odpovědí

V souvislosti s trofejním pstruhem, který pry byl zmasen, aby mohl být vycpán pro potěchu ostatních, se http://www.chytej.cz/…riho-pstruha#… se ptám, zda se vám vycpané ryby líbí?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 14. září 2009 ve 12:27 ® frenki reakce na …
frenki

cormoran> částečně, jak kdy, jak který druh ryby, a hlavně záleží v čem to máčíš:P

reagovat
Pondělí 14. září 2009 v 9:04 ® cormoran reakce na …
cormoran

frenki> Zdar, když rybu/hlavu naložíš to toho formalněčeho, tak si nezachová svojí původní barvu?:-)

reagovat
Neděle 13. září 2009 v 15:42 ® -tom-

Mně se vycpaniny vůbec nelíbí, stejně jako trofeje od myslivců, tak i ty rybí mi přijdou zvrácené. Budí to ve mně takové pocity, že stejně tak bych si mohl na zeď pověsit kuřecí řízek s bramborem a nebo svého psa. Mám ryby natolik rád, že mi přijde zhovadilé se ukájet koukáním na jejich mrtvolky. Na to, abych dokázal návštěvě, jak drsnej jsem chlap, na to mi bohatě stačí fotka a pocit, že ryba ještě plave. Vycpaný ryby, to je pro mně synonymum balzamovanýho Lenina.

Nicméně jsem dalek toho, abych za to ostatní odsuzoval, někdo má rád Goťtáka, jinej Zagorku, ani jeden z nich proto není lepší či horší člověk, takže pokud vám to přináší štěstí do života, vzhůru do balzamování :-)

reagovat
Neděle 13. září 2009 ve 14:43 ® frenki reakce na …
frenki

LuboO> diky, je to tím, že se o to zajímám a něco už jsem udělal, kdyby jste někdo měli zájem, není problém se domluvit.

reagovat
Neděle 13. září 2009 ve 14:12 ® LuboO reakce na …
LuboO

frenki> ale hento je celkom pekna praca oproti niektorym mumiam, co som videl.

reagovat
Neděle 13. září 2009 ve 12:44 ® frenki
frenki

Mě se líbí, ale musí být pěkně udělaná, ale všeho moc škodí, někdy fotka řekne více než preparát.

reagovat
foto/forum/2009/th-img10254.jpgfoto/forum/2009/th-img10255.jpgfoto/forum/2009/th-img10256.jpg
Sobota 12. září 2009 v 15:41 ® Jak.novi
Jak.novi

Mr.Hyde> Já mám dokonce doma nějaké staré zaprášenné fotky. :-)

reagovat
Čtvrtek 10. září 2009 v 10:00 ® Mr.Hyde
Mr.Hyde

No proti gustu žádný dišputát, ale souhlasím s názorem, že je lepší fotka, z té alespoň nemusíš utírat prach, když totiž někde vidím pořádně zaprášenou vycpaninu, tak je to hnus fialovy.....

reagovat
Čtvrtek 10. září 2009 v 9:12 ® Robur
Robur

stejně jak slyším preparátor, tak si hned vybavuji toho psa z Rocku podvraťáků

reagovat
Čtvrtek 10. září 2009 v 9:03 ® hraji reakce na …
hraji

Robur> když se dělá preparace tak velké ryby, je samozřejmé, že většinu masa opravdu můžeš spotřebovat v kuchyni.

reagovat
Čtvrtek 10. září 2009 v 9:02 ® hraji
hraji

Hezky vypreparovaná ryba, a nemusí se zrovna jednat o trofejní velikost, je vždy malé umělecké dílo. Vím o čem mluvím, protože můj bratr se preparaci věnuje a vím, kolik dá práce to udělat opravdu slušně. Bohužel to, co nám předkládají někteří sérioví preparátoři na výstavách je velmi často děs, běs a hrůza v jednom. Zejména ty barvami napatlané vycpaniny, které nemají s preparátorstvím nic společného. Proto říkám, preparovaná ryba ano, do vhodného prostředí je to stylový doplněk.

reagovat
Čtvrtek 10. září 2009 v 8:38 ® Robur
Robur

no jo vidíte, preparovanou hlavu si prohlédnu rád /asi jen u dravce/, měl jsem na mysli celou rybu. A u těch si myslím, že tak jedna z 20 vycpanin je udělaní slušně a stejně se mně to nelíbí. Pokud bych se měl rozhodnout v situaci, jak píše Regul, tak bych tu dvoumetrovku radeji snědl než vycpal. Tedy až na tu hlavu. Takže bych vlastně využil všechno,

reagovat
Čtvrtek 10. září 2009 v 7:48 ® sus1 reakce na …

regulus> Jako to třeba mají na Jestřabkach.:-)

reagovat
foto/forum/2009/th-img10142.jpgfoto/forum/2009/th-img10143.jpgfoto/forum/2009/th-img10144.jpg
Čtvrtek 10. září 2009 v 7:39 ® tomashr reakce na …

regulus> Strýc to takhle měl právě na chatě – musím říct, že ty rybí hlavy vypadaly docela stylově a do celkového zařízení zapadly velmi slušně. V paneláku by to asi bylo divné, ale řekl bych, že situací, kde to působí dobře, bude docela dost.

Teď nijak nekomentuji etiku atd., ptal se na to, zda se to líbí – klidně připouštím, že z estetického hlediska se mi to ve vhodném prostředí docela líbí.

reagovat
Čtvrtek 10. září 2009 v 1:11 ® regulus reakce na …
regulus

Robur> nějak nechápu, proč jsi vyrobil fórum pro fórum, ale to je fuk.
Preparovanou rybu si docela dobře dokážu představit na vyloženě rybářské chatě, netvrdím, že se mi to líbí a netvrdím, že bych si to pořídil. Z druhé strany, pokud bych lapnul velkýho sumce na vodě kde je vyloženě škodná (myšleno místní voda, kde jsou minimálně tři sumci jejichž velikost neodpovídá velikosti rybníka a není běžně možné je někam přetransportovat), tak pokud by skončil na háčku a následně v udírně, tak asi hlava půjde na desku a na tu chatu, ale jen v tomto případě, sumec např. z Dyje by šel zpět. Nicméně do baráku bych si to asi nepověsil, je to takový kýčovitý, záleží na tom, jak kdo má zařízení bydlení, druhýmu by se to tam třeba mohlo hodit.

reagovat
Čtvrtek 10. září 2009 v 0:14 ® Libor
Libor

Dříve jsem měl takovou představu jak si nehcám udělat štiku či okouna, ale nějak mě to pustilo a asi tak jak píše padák, jako trofej mi stačí hezká fotka, ta mi připomene vše.

reagovat
Středa 9. září 2009 ve 23:12 ® -zruseno

preparované ryby se mi docela líbí, ale dobrá fotka je podle mě mnohem lepší památka na úlovek.

reagovat
Středa 9. září 2009 ve 20:16 ® Robur
Robur

http://www.chytej.cz/…riho-pstruha#…

reagovat