Chytej.cz

bolen a štika necteno

17.8.2009 | candatek | 5.706 zobrazení | 44 odpovědí

prosim vas skoci mi bolen na maleho okounka mnel jsem okounka na stice a popichala se o neho

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Pátek 23. října 2009 ve 12:24 ® džigit

HogoFogo> Já na bolena cíleně nechodil,neboť jsem nikdy neměl štěstí,tak jsem to zabalil. Až letos v září jsem byl v Pasohlávkách a na straně jachtklubu jich lovila spousta a nedalo mi to. Skoro týden a nic,na volné vodě nezabrali na nic až pod břehem větší okoun. Poslední den jsem se vydal směrem k Merkuru a hodinu to zkoušel pod a v okolí stromů. a tam nakonec jeden 47cm přišel a nechal se přemluvit na RH cca 6cm.A teď „babo raď“ Jak to je s těmi stromy??? Jen mi potvrdil-nenápadné chování a po dopadu nástrahy na hladinu cuknout.Já taky cuknul,ale z důvodu přehození větve :-)) ) Tolik postřeh stále neúspěšného lovce bolenů. :-)

reagovat
Neděle 18. října 2009 v 17:55 @ ???

štika metr 5 cm na 15 cm jelca parádní boj

reagovat
Pondělí 5. října 2009 v 16:24 ® petrcech reakce na …
petrcech

HogoFogo> emte.info

reagovat
Pondělí 5. října 2009 ve 12:54 ® HogoFogo reakce na …

Uz jsem o nich slysel, ale zatim nezkousel, existuje eshop kde se prodavaji ?

reagovat
Pátek 2. října 2009 v 15:53 ® Filip00
Filip00

HogoFogo> ona 4 Vaškovka má jinej tvar i hmotnost než 4 Mepska a nebo třeba Blou Fox, je to v poho, opravdu chytám na ně velmi rád

reagovat
Pátek 2. října 2009 v 15:48 ® HogoFogo reakce na …

asi máš pravdu ja chytil bolena jen max na 1, popravdě se 4 jsem ještě nechytal, používám max 2 a párkrát vyzkoušel 3, ale podle mne na bolena musíš tahat rychle, jen co to dopadne na hladinu tak stim trhnout a tahat a to se 4 na řece by se mě nechtělo

reagovat
Pátek 2. října 2009 ve 13:49 ® Filip00 reakce na …
Filip00

HogoFogo> i 4 Vaškovka je v pohodě na bolena a nemusí to být žádnej obr.

reagovat
Pátek 2. října 2009 ve 13:43 ® HogoFogo

na bolena s rotačkou max 1, ne pod stromy spiše rozhraní klidná/proudná voda na štiku s woblerem, spíše pod keřem, mezi překážkami. S rybkou nechoď pokud můžeš vláčet. Toť mé postřehy.

reagovat
Čtvrtek 1. října 2009 ve 21:31 ® jonnylord
jonnylord

bolem a štika jak mají hlad tak skočí uplně na vše to vím z vlastní zkušenosti na odře jsem jednou táhl rohlikové boilies abych přeodil a ono asi 3m od břehu potom skočila kudla

reagovat
Úterý 8. září 2009 ve 14:04 ® Mr.Hyde reakce na …
Mr.Hyde

To se zeptej jeho, já to zkoušel na asi jednoho, možná jich tam bylo té velikosti víc skoro 2 roky, nedával mi spát, zdávalo se mi o něm a nic, všemu odolával, nakonec se spletl na obyčejné bílé kopyto rychle tažené, nejkrásnější na tom je, že už zase řádí..... :-)

reagovat
Pondělí 7. září 2009 ve 21:13 ® Libor
Libor

spike> malá rotačka, Rapala skitter POP, Prop – ten s wrtulkou, wobler, většinou něco co je u hladiny, kolikrát je dobré rychle to táhnout aby rychle útočil a nepřemýšlel, rychle tažená guma, musíž zkoušet, to co platí tady nemusí platit jinde.

reagovat
foto/forum/2009/th-img10065.jpg
Pondělí 7. září 2009 ve 21:04 ® spike
spike

na co mám chytit na přívlač bolena??

reagovat
Pátek 28. srpna 2009 ve 21:49 ® Planos

Takže z toho plyne že bolen se může spést i na okuna a tak i na bělice.Je to hold predátor =oD

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 11:57 ® Robur
Robur

u bolenů při přívlači věřím spíš bolenovým modelům, tedy ouklejovitým barvám a tvarům. Na živolu jsem chytil bolena několikrát na malého okounka, cca 3 – 4cm i na ocásek. Cílený lov to nebyl, napíchl jsem to, co bylo dostupné.

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 11:39 ® PetrC reakce na …

Libor> nikdy jsem tyto ryby neřešil, ony řešily pokaždé mě, a to tak, že vesměs k obrazu svému (jejich).

Do jejich potravy nevidím, ale mám svou teoretickou teorii, která…

I tam, kde se okoun nevyskytuje, je zbarvení okouna účinné.

Ano, zkoušet a zkoušet a zkoušet. Nejsem vytrvalec, ale sprinter ano. :-)

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 11:38 ® kamos007
kamos007

protože 50% (možná i více) členů chytej jsou také členy mrku takže jestli je mrk trapnej tak je chytej taky. :-)

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 11:36 ® Libor reakce na …
Libor

PetrC> tím bolena a štiku nevyřešíš. C ose týče jeho potravy, bude to asi taky výskytem druhů, tam kde se okoun nevyskytuje nabil bych oklej a naopak. Pravidlo zní: zkoušet a zkoušet a vydržet:-)

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 11:35 ® PetrC reakce na …

Planos> hmmm, ale při lovu s wobblery (a nejen s nimi) není barva klíčová. Pohyb je to, o co tu jde. Klidně si nástrahu natři jak chceš a bolenům to natři, klidně na tři. Raz.

Dva.

Tři.

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 11:33 ® PetrC

Filip00> …jasně udělejme z toho to servru další trapnej MRK a ptejme se na hovadiny…

Určitě jsi tímto nechtěl sdělit, že všichni co chodí na MRK jsou trapní trapáci?! Nebo ano? Máš pocit, že jsem trapnej? Ano?

reagovat
Středa 26. srpna 2009 v 11:30 ® PetrC

candátek: použiji slova ospreye, protože s ním souhlasím.

„Mimochodem – lov na živou je technika pro ty, kdo nemohou nebo neumí ulovit dravce jinak. Speciálně bolenů se daleko víc uvláčí než chytne na živou rybku.“

reagovat
Úterý 25. srpna 2009 ve 23:38 ® Planos

No já s tim okounem nevim už kolikrát sem chytil pěkného bolena na woblera v ,,okounové'' barvě tak nevim ale na těch ouklejích něco bude =D

reagovat
Středa 19. srpna 2009 v 17:07 ® inspo reakce na …

Filip00> Jo jo, mrkám skoro pořád, když vidím jak to tu jede :-D .

reagovat
Středa 19. srpna 2009 v 17:06 ® inspo reakce na …

petrcech> Zvláštní název pro rybářský server :-D .

reagovat
Středa 19. srpna 2009 v 16:47 ® Filip00 reakce na …
Filip00

inspo> Mrk slouží k navhlčení oka konkrétně snad rohovky a odstranění prachových částic z něj:-D

reagovat
Středa 19. srpna 2009 v 16:41 ® petrcech reakce na …
petrcech

inspo> mrk.cz rybářský server

reagovat
Středa 19. srpna 2009 v 16:26 ® inspo reakce na …

petrcech> Co to je MRK?

reagovat
Středa 19. srpna 2009 v 16:25 ® petrcech
petrcech

Filip00> taky jsem přišel z MRKu

reagovat
Středa 19. srpna 2009 ve 14:05 ® osprey
osprey

candatek: Co se týče tvého dotazu – bolen okounky moc nepreferuje, loví na jiných místech, než jsou jejich oblíbená stanoviště. Ale klidně okounka sžere, když bude mít hlad. Jako nástražku bych mu ho ale nedával – není to typická bolení kořist.

Śtika žere okouny běžně a tvoje teorie, že se ti nějaká kudla popíchala o okouna, je trochu přitažená za vlasy.

Mimochodem – lov na živou je technika pro ty, kdo nemohou nebo neumí ulovit dravce jinak. Speciálně bolenů se daleko víc uvláčí než chytne na živou rybku.

reagovat
Středa 19. srpna 2009 ve 14:00 ® osprey
osprey

Filip00: Trapnej MRK to tomuto serveru svou návštěvností i ekonomicky docela nakládá. V podstatě jsem odtud přišel.

Dovoláváš se toho, že by se na školách měla učit samostatnost. Dělal jsem to. Nepřej si vidět, jak to v reálu vypadá. Tenhle kluk jistou samostatnost projevil – otevřel si otázku. Na jeho věk a schopnosti je to samostatnosti dost.

Z mého pohledu je prospěšnější nechat vznikat fóra živelně a pak ta opuštěná a bezobsažná mazat. Protože já být teď tím klukem, tak už mě tu nikdo neuvidí a skončím u konkurence. Nezlob se, ale servery živí návštěvnost. Je to holá a smutná pravda.

reagovat
Úterý 18. srpna 2009 ve 22:13 ® kamos007
kamos007

Důvodem zakládání je že jsou prázdniny a on se nudí sám mi to přes os poštu potvrdil že to zakládá z duvodu že se nudí.Dalším dávodem jsou asi fishbony protože u člověka který byl 27× přihlášený a má 1244 fishbonu.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1