Chytej.cz

Řeka Sázava a okolí... necteno

29.6.2009 | -zruseno | 12.213 zobrazení | 25 odpovědí

Řeka SázavaFórum věnované řece Sázavě. Sem můžete dávat všechny informace o vysazování ryb, stavu vody, ubytování, památkách, restauracích v okolí jednotlivých revírů, a hlavně své úlovky z této krásné řeky.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 15. ledna 2019 ve 13:52 @ Tupoun reakce na …

Chlapi nadáváte že není místo a klid,holt nad jezem kde sázavu lemuje silnice je fakt narváno.zkuzte ale víc nad chocerady pod kemp vaníček.nefunguje kemp takže je tam klid a pěkně se tam chytá.sice je to mělký a řeka tam už je dost rychlá ale já tam nachytal dost.pozor ale na pozemky jsou tam chytlavý lidi.dojít k řece sednout a paráda.chodím spíš v týdnu dopo,když jsou lopaty v práci pak je klidek.

reagovat
Pondělí 29. července 2013 v 17:52 ® Petarda83

Ahoj všichni.Nevíte někdo jak to vypadá na Sázavě v Choceradech a jestli se tam dá někde sednout?Díky za odpovědi

reagovat
Sobota 13. dubna 2013 v 17:19 ® -zruseno

Dneska na Sázavě. :-)

reagovat
foto/forum/2013/th-img97516.jpgfoto/forum/2013/th-img97517.jpg
Pátek 25. září 2009 ve 20:00 ® -zruseno reakce na …

pardál> já vim, byl jsem tam když to natáčeli:).

reagovat
Středa 23. září 2009 ve 21:02 ® MP-E65mm
MP-E65mm

neznáte to někdo kolem Českého Šternberka?

reagovat
Středa 23. září 2009 v 8:53 ® tomashr reakce na …

petr.esox> Souhlasím s vodáky, ti mě taky lezou na nervy, ale už ne až tak moc s tím mračnem rybářů. Mám tam chatu (Sázava 3B), takže jsem tam každou chvíli. Když to tak sečtu, tak třeba na tom asi 2km úseku, kde jsem nejvíc, vidím kromě sebe jen souseda, pak chytají nějací 2 lidi z dost silně oploceného pozemku o kus dál, na druhé straně pak pravidelně vidím dva pořád stejné důchodce a to je vlastně všechno, kromě této skupiny vždy pouze tu a tam někdo… A podotýkám, že v daném úseku je minimálně 75% délky břehů bez problémů dostupných, nějaké soukromé pozemky, kde majitelé prudí (teď neřešme právní otázky) tam sice jsou, ale je jich jen menšina. Autem se tam dá taky dojet, dokonce legálně. Popravdě velký rybářský tlak si představuji dost jinak… Asi to bude jak kde.

reagovat
Úterý 22. září 2009 ve 22:24 ® pardál reakce na …

padák> podívej se na vydry.cz je tam video s celých závodů.

reagovat
Středa 16. září 2009 ve 21:04 ® -zruseno

Byl někdo z chytej na závodech na Sázavě 5 minulou sobotu? Budu rád když sem dáte nějaké foto a napíšete vaše zážitky a dojmy. Dík.

reagovat
Pátek 7. srpna 2009 v 16:12 ® petr.esox

Sázava je fajn, ale jezdím tam jen v dubnu, říjnu a listopadu. Řeka krásná, dokonce i ryby tam nějaké přežijou (ten obrovský rybářský tlak) i když spíše ty drobné co nejdou sežrat. Ale výjimky jsou…, ale vadí mi: 1)vodáci, 2)obrovské množství rybářů, 3) neskutečný bordel okolo (i od rybářů!!!!)4)všude okolo jsou chaty a baráky. Loni jsem ji s vláčákem prošel skoro celou od Samopší k soutoku a našel jsem jen jedno nebo dvě klidná místa v lese a relativně bez lidí. Protože se tam nedá zajet autem a musí se jít chvilku pěšky. Ale to je tím, že je blízko Prahy. Jinak mám Sázavu rád.

reagovat
Čtvrtek 6. srpna 2009 ve 14:16 ® -zruseno reakce na …

Hany> Někdy jsou v pohodě, ale někdy bys je nejradši utopil:)).

reagovat
Čtvrtek 6. srpna 2009 ve 13:58 ® Kubah reakce na …

padák> Já s nima nikdy žádný problémy neměl..

reagovat
Čtvrtek 6. srpna 2009 ve 13:34 ® -zruseno reakce na …

Alf> Jo ty vodáci jsou hrozný. Nedávno jsem si šel zachytat na feeder a oni mi vjeli do vlasce a ještě když vylejzali mi rozbořili vidličky. Byli pěkně ožralí, takže by jim měla policije dělat taky dechové zkoušky :-)) .

No hodně tu taky vláčim, berou hlavně ty malý tloušti a okouni. Nedávno jsem vytáhl 42cm tlouště, zatim největší tlošť tenhle rok.

reagovat
Čtvrtek 6. srpna 2009 v 10:08 ® Alf reakce na …
Alf

padák> to jsme skoro sousedi, mám to tam asi 10km. V současné chvíli by to mohla řešit asi jen policie…pomáhat a chránit nejen lidi, ale i přírodu. A možná mezi vodáky šířit nějakou osvětu, místo cedulí „pivo a stanování 1km“ by tam mohlo být něco ve stylu „vodáci, nechovejte se jak pra*ata, nechávejte po sobě čistou řeku“.

Jak to jinak ve Skalici jde? Já tam mám nachytané (uvláčené) hlavně tlouště a bolínky, občas potěší štička nebo candátek, ale jen menší velikosti.

reagovat
Středa 5. srpna 2009 v 19:32 ® -zruseno reakce na …

Alf> Ve Skalici bydlim. Je fakt že je tam bordel. Ale nikdo to tam neřeší :-(( .

reagovat
Středa 5. srpna 2009 ve 14:38 ® Alf
Alf

Sázavu mám kousek od baráku, ale přes léto na ní prakticky nechodím právě kvůli vodákům. O víkendu jsem to porušil. Byl jsem zavláčet ve Stříbrné Skalici a Choceradech a když to shrnu, tak bordel, nepořádek, ještě větší bordel a všude nas*áno. Ve Skalici u Marjány je ve vodě dokonce dopravní značka. Byl bych pro zavedení vodáckých poplatků, kterými by se pak financovalo čištění řeky + kontroly policie.

Jinak letos zjara jsem byl párkrát feederovat a povedlo se docela dost a docela hezkých kaprů + další ryby. Na přívlač zatím nic moc, čekám na podzim.

reagovat
Středa 5. srpna 2009 ve 14:07 ® Kubah reakce na …

Leník> To chce mít s sebou navíc pořádnej plnej laminát, naviják s 0,50mm vlascem a 60gr olovem :-D

reagovat
Středa 5. srpna 2009 ve 14:06 ® Kubah

Sázava je můj nejoblíbenější revír, chytám tam nejčastěji – hlavně v okolí Benešova. Ryb dost a pěkných… Jinak dnes je v Nespekách kolem 180cm vody… :-((

reagovat
Středa 5. srpna 2009 ve 13:53 ® Leník
Leník

Jezdíme na Sázavu 2, na feeder je to tam divočina. Kromě dravců jsme tam žádné velké ryby nechytli. Největší byl letos sumec 99cm, loni štika 90 a letos kapři lehce přes 50cm. Jinak mraky ouklejí, spousta línů, podouství, hrouzků a karasů. Za minulý víkend nám přišlo 14 kapříků. Největší měl 43cm. Sázava mi přirostla k srdci, jen mě štvou ti rádoby vodáci, kterým bych nabila držku, když mi po páté za sebou zamotají vlasce. Nechápu proč nejezdí prostředkem řeky. Chtělo by to tam dát nějaké značky:-D

reagovat
foto/forum/2009/th-img9648.jpgfoto/forum/2009/th-img9649.jpg
Čtvrtek 16. července 2009 v 18:31 ® romank1

Jak vypada Sázava 10 a 11

reagovat
Středa 1. července 2009 ve 23:05 ® -zruseno reakce na …

masina.007> Jde to, hladina trocu zvedlá ale jen lehce, chytat se tam dá.

reagovat
Středa 1. července 2009 ve 21:43 ® masina.007 reakce na …
masina.007

padák> ahoj prosim tě nevíš jak to vypadá se stavem vody v Sazavě dekuju za odpoved

reagovat
Středa 1. července 2009 v 18:18 ® -zruseno

Já bydlím hned pod pětkou u 4 ve Skalici.

reagovat
Pondělí 29. června 2009 ve 23:40 ® mig61

Sázava city, takže 5

reagovat
Pondělí 29. června 2009 ve 23:35 ® romank1

Na jakym revíru jsi chytal ja chodím Sázava 10 a 11

reagovat
Pondělí 29. června 2009 ve 22:59 ® mig61

Byl jsem tam minulý týden na dovolené (dop.ele)…no, tři dny skoro v kuse pršelo, teploměr byl na 16°C a když se oteplilo a přestalo pršet, tak stoupla voda o půl metru a byla ještě víc kalná než normálně, takže konec s rybařením. Do té doby bílá ryba ta šla skoro na hod, ale kapři jen 2 kolem 45, asi násada (plavou dál). Pravda, víc jsem vláčel, ale to snad bylo ještě horší…ale jednou, když jsem uváznul a použil vyprošťovač, tak jsem nejdříve vytáhl botu, pak tašku a navíc lano se šroubem na upevňování kolejnic o pražců. Dál jsem to radši nezkoušel. Ale rybářů tam bylo i tak nějak mnoho a ty násady berou a ani nemrknou.

reagovat