Chytej.cz

rybářské auto necteno

27.3.2009 | Robur | 84.482 zobrazení | 416 odpovědí

mám složite dilema, rozhoduji o větším rod. voze a mám dost suprové nebídky, ale autům nerozumím, krom toho, že dobře smlouvám:-D. Poraďte. 1/ Roomster 1,4 63kw, prům. spotřeba 6,8 zavazadl. prostor 450 – 530, elektrony, central s DO, klima, rádio, sign. parkování, okna v elektrice, bez metalízy cena 304700

2/ oktávka kombi tour 1,6, 75kw prum. spotřeba 7,1 , plech. kola, klima, central bez do, rádio, bez parkovacího senzoru, bez metalízy za 327 000

3/ můj favorit Dacia logan MCV arktica 1,5dci, 63kw v plé výbavě, s metalízou a elektrony 295000, spotřeba 5,2. S tím, že Renault by tu mojí fábii combi vykoupil za 100000 1,2 rv 2004/6 a najeto 61000 bez klimy.

Co byste vybrali, 4 členná rodina + větší pes?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 31. března 2009 v 9:08 ® Robur
Robur

toro promiň, ale to by náš králík nevydejchal.

Cercer, hlasovat o čem?

Alov, uvidíme jak to dopadne, můj dvorní mechanik říká, že by se toho nebál. Koho jsem s tím autem potkal, asi 5 lidí, tak to chválí. Od žádného majitele jsem neslyšel kritiku.

reagovat
Úterý 31. března 2009 ve 2:31 ® Rico reakce na …
Rico

toro: to me toyotce je 16 let a slovo rez, bych rekl moc nezna :-) Takze ma do puberty jeste daleko :-)

reagovat
Úterý 31. března 2009 ve 2:20 ® toro
toro

Robure zadrž! Prodám ti svého Peugeota 205 v modré metalíze s rezavým maskováním. Je starý pouze 15 let (tedy teprve v pubertě). Výhoda vozu spočívá v nízké spotřebě (z kopce jede dokonce zadarmo!!!). Navíc se v autě neustále vyměňuje čerstvý vzduch, neboť špičky delších prutu musí vyčnívat z oken. Pokud rodinu + psíčka svážeš do kozelce, odvezeš i křečka nebo hubené morče… :-)) )

reagovat
Úterý 31. března 2009 v 0:50 ® cercer
cercer

Robure,nechej hlasovat!!!!!!!:-D

reagovat
Pondělí 30. března 2009 ve 23:39 ® Alov reakce na …
Alov

nejsek> Však prostor a cena jsou největší plusy tohoto vozu. MCV má prý i dobré jízdní vlastnosti, ale to je tak vše. Ale chválené jsou hlavně auta s naftovým motorem a tam je už cena kolem 270 – 320t, což mi u toho auta přijde trošku mimo. Pozitivně je rovněž hodnocen motor 1,6 l, který je v zákl. verzi o 28 000 levnější. Ale vše je bráno poměrem cena/ kvalita. Všechny recenze se shodují v jednom. Auto má dost nedostatků, ale ty překryje velmi příznivá cena. To už radši 3 roky ojeté Caddy nebo něco obdobného se serviskou a věřím, že bych byl spokojenější. Ale proti gustu...... :-)

reagovat
Pondělí 30. března 2009 ve 23:10 ® njesek

Alov:já ji mám no a nemůžu si stěžovat,hlavně ten prostor

reagovat
Pondělí 30. března 2009 ve 21:13 ® Alov
Alov

Robure> Tu Dacii si fakt dobře rozmysli. Nechci ti ji nějak rozmlouvat, ale aby si nešláp do hovna s Rumunama. Na mě to extra dojem neudělalo a to nejsem na auta nějaký ťunťa … http://www.autoweb.cz/…-5-dci/16336?… Tady máš nějakou recenzi na Logana, která se tváří jako že jo. Tak monho štastných kilometrů přeju…

reagovat
Pondělí 30. března 2009 ve 20:58 ® Sander
Sander

Fabii nikdy… :-)

reagovat
Pondělí 30. března 2009 ve 20:50 ® Robur
Robur
  • šedá metalíza
reagovat
Pondělí 30. března 2009 ve 20:49 ® Robur
Robur

tak bude to pánové Dacia, bo se už začínáte hádat, a to si na svědomí nevemu. Kdo chce fabii combi 1,2 4* elektrony + zimní disky s obutím, 4*airbag, cd s mp3, dělená sedadla, stk do 7/2010, najeto 62000. Bez smlouvání za 105 000. Na protihodnotu mně nabízí 100 000, takže to půjde do světa tak za 120000 a pro mě je 5000 dobrejch.

reagovat
Pondělí 30. března 2009 ve 20:34 ® Rico
Rico

sus: takze doma funguju pobcas jako ridic, a hlavne jsem delal docela dlouho na stavbe a vozil jsem lidi, a ty mluvis o aute 1,4 ale 8V tohle je 16V a to je ku*va rozdil, 8V ma max. krouutak posazen trosku niz…

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 19:17 ® Alov
Alov

http://www.tipcars.com/basic/karta.php?…

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 19:15 ® Alov
Alov

Robur> A co tohle??? Podle mě by nebyl špatný kup. Mě osobně se líbí, reference na něj taky dobré. Za mzamyšlení to určo stojí :-) Tady máš kartu auta Volkswagen Caddy 1.9 TDI 5míst Klima,

reagovat
foto/forum/2009/th-img8378.jpg
Pondělí 30. března 2009 v 18:21 ® gigoboss
gigoboss

a nebo jak pisou kolegove, to pravy auto na ryby i pro rodinu co do prostoru,bezpeci a prujezdnosti je jedine auto typu Land Roveru,Nvary,Pajera a jim podobnych rodinnych tanku. proti tomu mje skoda je fakt bida… tak petruv zdar a mnoho km.

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 18:13 ® gigoboss
gigoboss

tak rozhodne roomster v nejhorsim octavkul,logan je rumunska sra…,ktera je co do prostoru sice nejvetsi ale nejmin bezpecna a po roce rachotici slupka…My jsme 4(2maly) bez psa a octavka combi je hodne slaby rodinny auto…staci par kramu a je to auto proste maly!!!!!!

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 10:32 ® Robur
Robur

auta jsou rok 2007 ty ojetiny, a pojistak vjyde během 3 let dráž o 13000 + náklday na kup v dálce tak 3000, případné problémy s reklamací, ach jo. Nechcete mě dát něco zadarmo:-D

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 9:32 ® Alov
Alov

Inu tedy dobrá pánové. Tak jste mě ukecali s tou Oktávkou. Tak asi zas tak měkkou nohu nemám no :-((

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 9:26 ® sus1

Navíc,bydlim na Šumavě,tak dál nemusim nic vysvětlovat.Půl roku pěkně a půl na nic a vždy v pořádku a bez problémů.

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 9:06 ® sus1

Rico:Jakou vozíš rodinu?,že mluvíš o zkušenosti.:-) Já tu rodinu vozim ,nebo vozil v 1,4 Renaultu(19) a nic sem do kopce netlačil a vyjel jsem všude,odjezdil všechny dovolený s plně naloženým autem a naprosto v pořádku.Po dálnici jsem jel taky 150 – 160 v pohodě,bez problemu.Mluvíš o akcerelaci:neni žádnej mladej trouba aby potřeboval trhat asfalt a to, že ho někdo předjede?z toho se taky neposere,s tim musí počítat,když je naloženej.Kolikrát za rok máš to auto plný až po střechu??abys to musel nějak dost řešit??Dnešní 1,4 mají úplně jiný parametry a nedají se srovnávat s těma před 10 – 15 lety.Je jasný,že 1,4 bude asi slabší než 1,8 ale to už záleží na něm,co si vybere.Taky rozhoduje cena že jo.:-)

reagovat
Pondělí 30. března 2009 ve 2:19 ® Default

Mám Land Rover Discovery II 1999. Naprostá spokojenost (to je povinné protože jsem to auto prostě chtěl) spotřeba kolem 9l nafty je v pohodě. Jinak je to pomalé a líné. Na letiště pospíchám s nečím jiným. Ale ještě se nenašel kus cesty necesty kam bych nedojel. Včetně stavby Pražského okruhu. Špatně se v tom spí – řešením je střešní stan. Má to dvě baterie – jedna pro startování, druhá pro příslušenství (kávovar, lednice, atd.) takže odjezd zaručen. Prostě auto do nepohody a do města. Na dálnice ne!

reagovat
Pondělí 30. března 2009 ve 2:08 ® regulus reakce na …
regulus

Rico – k těm dieselům, nejde o nechuť, ale starej diesel, špatný řešení. Ty dnešní HDIčka od benzínu skoro nepoznáš, pokud to beru na to jak je to svižný, žere to míň a i když jsou provozní náklady vyšší a ceny aut taky, tak se to v některých případech vyplatí (zvlášť pro ty co opravdu hodně jezdí), pokud se ale jedná o starší ojetiny, tak to sice může vyjít ale je dost velký riziko, že se ti to zatraceně prodraží.

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 1:56 ® regulus reakce na …
regulus

rgb23 – já pro změnu netuším co ty nechápeš. Já nepotřebuju odepsat autem tolik peněz co Robur, protože na rozdíl od něj mám víc možností do čeho mohu investovat (různý nářadí, měřící přístroje apod.), kdežto on si může odepsat auto, počítač, propisky a formuláře. Z toho důvodu se on snaží o přiměřenou cenu auta, aby měl přiměřený odpočty, navíc má nemoc z povolání – je šetřivej -:))). Já se naopak snažím o auto, který slušně jede, není drahý, hodně se do něj vejde, můžu v něm pohodlně přespat na rybách a vydrží víc jak 100 tisíc kilometrů, protože pak je stejně na odpis bez ohledu na to, jestli bylo koupený jako nový nebo ojetý. No a díky tomu, že ušetřím na ceně za auto mi už až tak netrápí kolik žere (nebavím se o spotřebě 20l/100km, to už je síla, že). Básník tím chtěl říci, že starší MPVčko se silnějším motorem a větším prostorem by koupil za dejme tomu 100 tisíc, oproti 300 tisícům za to co chce, což je ta zmiňovaná úspora a 100 tisíc by padlo na vyšší spotřebu a víc oprav, ale ve finále je to 100 tisíc doma. V některých případech je ale lepší odepsat dražší auto a mít nižší spotřebu, protože výsledný finanční efekt je pro dotyčného větší, protože se zase ušetří podstatně hodně na něčem jiným, např. nutné stálé odvody do „státního rozpočtu“.

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 1:50 ® Rico reakce na …
Rico

regulus: souhlasim naprosto s tebou, jen na disely jsem v posledni dobe zmenil nazor… ale to je na dlouho diskuzi to bych nereril… auto pro rodinu musi mit tah a ne nejakej lenochod :-)

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 1:42 ® rgb23 reakce na …
rgb23

ale jinak je to stejný jako u jakéhokoliv jiného fóra, každý doporučí to co má nebo měl, protože s tím srovnává všechno ostatní, a je jedno jestli jde o prut nebo auto. Btw: po té klasické oktávce jsem šel do 2.oktávky eresa kombi, sice necelé 2l diesel, ale při těch 175 konících mě ten litr a půl spotřeby navíc netrápí… akorát na ryby jezdím radši stařenkou Fobiou:-) Ale žádné s těch aut servis nepotřebovalo:-)

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 1:25 ® rgb23 reakce na …
rgb23

Regulus:teď moc netuším co tím chtěl básník říct:-((

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 0:54 ® regulus reakce na …
regulus

rgb23 – jak jsem psal Ricovi. Moje auto je pracovní, relativně hodně žere, je velký, takže se do něj hodně vejde, je relativně starý a když spočítám 3–5-ti letej provoz včetně oprav (je to méně častěji v opravě než oktávka)tak tak 150 tisíc ušetřím a to co u novějšího nebo výkonově slabšího ušetřím na palivu je zanedbatelný. Kdyby koupil např. renault Espace nebo peugeot 806 tak má místa hafo, ušetří 200 tisíc, ale spotřeba bude větší a i kdyby musel investovat do oprav, tak furt je to o 100 tisíc levněji než to novější co chce. Je pak ještě jedna věc, že se chce víc odepsat, což docela chápu a pak už se jedná o úspory a to docela chápu. V Roburově případě bych ale naprosto nepochyboval, že z finančního hlediska ví vo co go, jen nerozumí autům, což konec konců sám napsal, tak se hold nediv.

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 0:42 ® regulus
regulus

Rico – vycházím ze zadání, neberu to podle sebe, já bych si nic takovýho nepořídil. Dle mých požadavků, auto musí jet když šlápnu na plyn, spotřebu až tak moc neřeším, diesla ani omylem, nikdy německý auto (včetně škodovek seatů apod., vyjma mercedesu, BMW a porsche). Kdo chce kam, pomožme mu tam. -:)))

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 0:40 ® rgb23 reakce na …
rgb23

regulus: no jo, ale proč kupovat nové, když je zítra ojeté:-))

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 0:35 ® regulus reakce na …
regulus

rgb23 – to asi proto, že mluvil o novejch. -:)))

reagovat
Pondělí 30. března 2009 v 0:12 ® rgb23
rgb23

Robur: jen tak btw: u žádného auta neuvádíš stáří, což je taky docela podstatné:-) Příkladem na Tipcars je Berlingo 1.6 HDI r.v 2008, najeto 28000 km za 225000,–, nebo to stejné, ale 2006, najeto 66000 za 164000,–

reagovat