Chytej.cz

rybářské auto necteno

27.3.2009 | Robur | 84.482 zobrazení | 416 odpovědí

mám složite dilema, rozhoduji o větším rod. voze a mám dost suprové nebídky, ale autům nerozumím, krom toho, že dobře smlouvám:-D. Poraďte. 1/ Roomster 1,4 63kw, prům. spotřeba 6,8 zavazadl. prostor 450 – 530, elektrony, central s DO, klima, rádio, sign. parkování, okna v elektrice, bez metalízy cena 304700

2/ oktávka kombi tour 1,6, 75kw prum. spotřeba 7,1 , plech. kola, klima, central bez do, rádio, bez parkovacího senzoru, bez metalízy za 327 000

3/ můj favorit Dacia logan MCV arktica 1,5dci, 63kw v plé výbavě, s metalízou a elektrony 295000, spotřeba 5,2. S tím, že Renault by tu mojí fábii combi vykoupil za 100000 1,2 rv 2004/6 a najeto 61000 bez klimy.

Co byste vybrali, 4 členná rodina + větší pes?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   14 13 12 ...
Středa 8. září 2021 v 19:17 ® Štěpán Nevychytal

Zdravím, koukám že jste z Prahy, tak bych se Vás chtěl na něco zeptat. Mám Dacia Jeepa starého 15 let a mám pocit, že mu odchází tlumiče. Nevím to jistě, ale i kámoš to říkal :/ Tak bych se vás chtěl zeptat, jestli nevíte o nějakém dobrém a levném testování tlumičů v Praze? Kdyžtak můžeme někdy zajít aji na ryby poté :-)

reagovat
Pondělí 12. dubna 2021 v 10:07 ® OntárioBoy

My máme úplně obyčejnou Toyotu a myslím si, že je to naprosto dostačující.

reagovat
Čtvrtek 25. února 2021 v 10:44 ® OntárioBoy

Ahojte, určitě doporučuji při výběru takového auta dávat veliký pozor, obzvlášť když takové auto pořizujete v bazarech… Mějte se hezky a dávejte pozor co kupujete.

reagovat
Pátek 20. ledna 2012 v 10:43 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

Bigpista> Tak já jsem kupoval tady a spokojenost.Když trefíš prodej referenčních aut,tak musíš být hodně rychlej.Auto jeté do 20 000km v plné záruce.Referen­ční,né předváděčku. http://www.auto-plus.cz/…nte-1-2-44kw

reagovat
Pátek 20. ledna 2012 v 10:35 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

chosebaits> Vybírám vždy stáří kolem tří let a najeto do 100000km, což je ale údaj k ničemu, protože s tím všichni švindlují. Jedinou jistotu jsem měl, když jsem kupoval oktávii vyřazenou z jedné firmy. Celou dobu jí měl jako služebák můj táta :-))

reagovat
Pátek 20. ledna 2012 v 10:13 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

Bigpista> Také jsem je měl ,ale ty starosti:-(( Nemám nebo nechci kupovat uplně nové auto,ale není ojetina jako ojetina.

reagovat
Pátek 20. ledna 2012 v 9:47 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

chosebaits> To je věčné dilema. U mě to zatím vyhrávaly ojetiny, ale není to úplně bez starostí.

reagovat
Čtvrtek 19. ledna 2012 ve 21:27 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

Dawee> Také jsem tuto možnost zvažoval ,ale novější vůz je ranec a něco starého je zase něco na co se nemohu spolehnout.

reagovat
Čtvrtek 19. ledna 2012 ve 20:38 ® Dawee reakce na …
Dawee

4×4 by bylo pěkný ale jako student sem rád i za mou 105, časem taky bude něco jinýho uvažuju o vw Transporter nebo carawele

reagovat
Čtvrtek 19. ledna 2012 v 18:27 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

Dawee> Také jsem jí měl,dnes mám už novou škodu .Zatím spokojenost ,ale je to prostě malej vůz.Pokud budou hvězdy nakloněny a penízky se budou sypat tak bych chtěl nějaké 4×4.

reagovat
foto/forum/2012/th-img19463.jpg
Čtvrtek 19. ledna 2012 v 16:26 ® Dawee
Dawee

já jezdím na ryby se Škodovkou 105S z roku 84 a nemohu si stěžovat :-) sice spotřeba 6–7l benzínu ale projedu téměř všude.

reagovat
foto/forum/2012/th-img19458.jpgfoto/forum/2012/th-img19459.jpgfoto/forum/2012/th-img19460.jpg
Sobota 31. prosince 2011 v 11:51 ® Piranha reakce na …
Piranha

cormaxx> 1,6 benzín, karbec.Kangoo bylo 1,4i.

reagovat
Pátek 30. prosince 2011 ve 23:34 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

Alivio>asi tak nějak už se kvám zase těším.:->

reagovat
Pátek 30. prosince 2011 ve 22:57 ® FInnnp

jako rybářské auto jedině VW Caravelle 2.5 TDI.Velmi spolehlivé a vejde se do něj mraky bordelu.

reagovat
foto/forum/2011/th-img19280.jpg
Pátek 30. prosince 2011 ve 22:18 ® Shrek reakce na …
Shrek

Užitková ano, ovšem jako rybář, kynolog a člověk, co má rád své pohodlí si dovedu Caravellu představit s upraveným prostorem na spaní a bydlení na víkend. Ale říkáš to správně – každý máme jiné nároky. Já teď mám kangoo a místa je tam víc než v nějakém kombíku. Rozhodně nemá význam se přít kvůli autům, důležité je, aby nám ta auta jezdila a sešli jsme se na rybách.

reagovat
Pátek 30. prosince 2011 v 11:38 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

Alivio>ahoj Tome jak s tou astrou co jsem byl u vás tak s passatkem sem spokojen.Každej máme jiné skušenosti a nároky.Mazda není špatná ale jak sem psal japonec ne ne jo multivan,caravele to je jiná.Ty to bereš z pohledu velikosti odvozu.Rubur chtěl rodiné auto a to je kombík to ti řekne 1000lidí i prodejce pokud se nehodlá něčeho zbavovat,dodávky jsou už užitková vozidla.

reagovat
Pátek 30. prosince 2011 v 11:14 ® cormaxx reakce na …
cormaxx

Piranha> Co v tom máš za motor?

reagovat
Pátek 30. prosince 2011 v 8:57 ® Piranha
Piranha

Jé, Roburova pravěká diskuze :-)) :-)) Před dvěma měsíci jsem si pořídil taktéž nové vozítko.Kangoo co jsem měl dosloužilo, ale na ryby bylo top.Abych zachoval naší tradici rodinných vozů skočil jsem opět do Renaultu a vzal Scénica.O něco silnějšího tentokrát a vybavenějšího.Na ryby je super když vycvaknu sedačky tak se tam natáhnu jako v posteli a při pozdních, podzimních toulkách za pstruhy ocením i nezávislé topení, které zapnu až na 500m (víc jsem ještě nezkoušel) tak že přijdu do vyhřátého auta.

reagovat
Pátek 30. prosince 2011 v 7:56 ® Shrek reakce na …
Shrek

ladamaj> nesouhlasim, co jsem měl chvíli možnost jezdit s kámošovo 626kou, tak tam byly díly o polovinu levnější než na koncernové vozy VW, škoda, Seat..... Mě zase nesmí na dvůr právě tyto vozidla. A hlavně, klasickej kombík, ať už je to passat, golf, oktávka, focus, mondeo – prostě cokoliv – je to nízký, utopený sedačky a nám, dobře živeným lidem, se z toho blbě leze. Jedinej VW, kterej by mi mohl domů, je Caravelle.

reagovat
Čtvrtek 29. prosince 2011 ve 23:58 ® ladamaj
ladamaj

nnnap>no o loganu sem uvažoval také.Jinak WV konkuruje spoustě vozům a Passat 3B5 kterého momentálně vlastním viz.foto patří mezi jedny z nejpovedenějších serijí B6 bych nechtěl musíš se trefit do kusu jinak končíš v servisu každou chvilku.Příští bude asi WV multivan už ohledně mého zdr. problému no to ještě budem chvilku pokukovat.Jinak obsah kufru u Passata 3B5 RV.2000 je větší jak u oktávie.Podle servisky 1600l takže opravdu peněženka:-D a co je dobré cena náhradních dílů to na japonce dáš dvakrát víc a japonec mě nesmí domů neberu.Jinak nové bych už nechtěl z důvodu garance kterou zaplatíš tak počítej že se cena prodraží o cca 60tis. vím podle oktávie nové nikdy.

reagovat
Čtvrtek 29. prosince 2011 ve 22:55 ® nnnap reakce na …
nnnap

ladamaj> důvod, proč nemám kombík od pasat je, že má malý kufr. Připadal mi vždycky akorát tak na peněženku. Nevím, co jinýho bych tak v tom vozil.
Zas na druhou stranu je fakt, že pořádná auta se dnes už nedělají. Všechny automobilky opustily největší modely a věnují se proletářským sračkám. A tento pasat je jednou, průměrnou z nich. Klidně si pořiď logana. To vyjde nastejno. Na prestiž se mezi ostatními zaparkovanými mezi paneláky nehraje. Tedy normální lidi tuto hru nehrají. Ale někteří lidé jsou hraví, to zas, né, že né.:-D

reagovat
Čtvrtek 29. prosince 2011 ve 22:40 ® ladamaj
ladamaj

Robur>Už sem vystřídal spoustu aut.Pokud chceš rodiné auto tak vol kombíka také sem jich pár vystřídal od Formana.Opla astru,Novou Octávku tour 16,WV Passat 18 všechny v benzín + LPG no spotřeba plynu je stejná jako benzínu ale plyn takuji za 14.50 což je zhruba polovic o proti benzínu a na nádrž 57litrů najedu 600km ovšem je otázka jak jezdit když budu pozdě řadit auto vitáčet tak potom najezdíš méně ale stejně najezdím min. +/- o 100km méně ale budu auto honit.Takže při normální jízdě najedeš 550km kombinovaná spotřeba (město dálka).Jestli mohu tak bych ti doporučil WV jsou to držáky a hlavně jde o Němce tuto značku si u nich cení Passata pořídíš okolo 100tis a bude v supr stavu vím očem mluvím auta jsem dělal na kšeft ještě s kámošem skrátka kup kombíka a nikdy nebudeš litovat.:->

reagovat
foto/forum/2011/th-img19269.jpgfoto/forum/2011/th-img19270.jpgfoto/forum/2011/th-img19271.jpg
Středa 28. prosince 2011 ve 22:22 ® Tino
Tino

chose120> mám řetězy, měly by se měnit po cca 200tkm, ale když jsem měl hlavu dole, tak jsem koukal, že vůli mají ještě malou (napínák má rezervu) a kola taky ještě nebyla ošmajdaná. Ale druhé auto má najeto 190tkm a tam už jsou slyšet. Ale než se to podělá, tak se dřív rozpadne to auto. :-)

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 16:12 ®  reakce na …

CeP:Žiadna sláva,ani neviem,ako ten rok ubehol,teraz ešte sedím v práci a dávam dohromady papiere…

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 16:06 ® nnnap
nnnap

hele, rozdělme si nějak funkce. Co kdo chceme, čemu budeme velet, a jestli vezmem nějaké demokratické mlíčáky na saharu, bufet.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 16:04 ® CeP reakce na …
CeP

džigit> stacilo by kuš!!!

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 16:01 ® džigit reakce na …

nnnap> huš!!!! :-D

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 15:55 ® nnnap
nnnap

je příjemné vědět, s kterou partou budu bránit vlast:-D
Doufejte, že to vnitro nemonitoruje, bo povoláváky už nachystané v šuplíku.

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 15:48 ® CeP reakce na …
CeP

Luban> mimo soutez.. jak zijes? ;-)

reagovat
Středa 28. prosince 2011 v 15:40 ® 

džigit:v Mariánkách na tom podvozku mali húfnice Gvozdik

reagovat
novější starší
Stránky:   14 13 12 ...