Chytej.cz

sůl necteno

23.2.2009 | xyz | 5.122 zobrazení | 30 odpovědí

Jiz nekolikrat jsem se setkal s radou abych pridal do krmeni sul, jenze nikdo jiz mi nedokazal vysvetlit proc a jaky to ma vyznam

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 26. května 2009 ve 22:46 ® Robur
Robur

možná změním nick na Zabiják cejnů

reagovat
Úterý 26. května 2009 ve 22:40 ® kelt reakce na …
kelt

Správná otázka Robure :-) za „B“ je správně :-)

reagovat
Pondělí 25. května 2009 ve 23:02 ® drobcek

Pokiaľ je to len ochutnávanie tak je to v poriadku :-) Ja som spôsobil kamošovi , že išiel na chirurgiu s háčikom a s kostňákmi v nose… (No čo má sedieť za mňou keď chytám na matchku.....) Ani za nič na svete nechcel háčik pustiť. Nepomohol ani peán…

reagovat
Pondělí 25. května 2009 v 19:22 ® Kubajs
Kubajs

koukám že každej ochutnává co hází do vody hlavně bacha vláčkaři a muškaři

reagovat
Pondělí 25. května 2009 v 18:07 ® Robur
Robur

kelte, jde jen o chuť nebo změknou kosti?

reagovat
Pondělí 25. května 2009 v 17:40 @ Cloud

Takový halibut pelety,chutnají kaprům dost!A jejich príchuť je dost slaná!zkuste ochutnat sami.

reagovat
Pátek 22. května 2009 ve 23:53 ® drobcek

Skúšal niekto ochutnať krmivá na plotice? Takmer všetky sú slané… U nás na Dunaji sa soľ pridáva do krmiva pomerne bežne hlavne na biele ryby.

reagovat
Úterý 19. května 2009 v 15:41 ® LuboO reakce na …
LuboO

kelt> tak to je ta prava sul v krmeni:)))))

reagovat
Úterý 19. května 2009 ve 14:24 ® kelt
kelt

Vážení velice mne překvapuje, jak málo z Vás používá sůl při rybařině.. Sůl se stala již dávno nedílnou součástí výbavy všech výprav HDU… Pokud není vše jasné přikládám jeden z návodů ja vytvořit velice účinné a plnohodnotné krmení..

Kapra na celý den naložíme do solné lázně (na litr vody 3 dkg soli). Druhý den ho vložíme do drátěných pacek a grilujeme asi 25 minut. V průběhu grilování potíráme olejem s kořením. Jednoduchý recept, který stojí za vyzkoušení. Dobrou chuť.

reagovat
Neděle 17. května 2009 v 19:36 ® vavra26
vavra26

Já sém o solí nikdy neslyšel že se dává do směsi ale o cukrů jó.

reagovat
Čtvrtek 5. března 2009 v 11:46 ® Brendy
Brendy

Jo jo magi můžu doporučit. V lednici někdy „dipuju“ v magi pár kousků uvařený kuku, na který pak chytám. Někdy to funguje někdy ne. Úspěšnější spíš na podzim, z jara spíš něco sladšího.

reagovat
Středa 4. března 2009 ve 22:31 ® Libor
Libor

četl jsem o tom v nějaké knížce, myslím že se jmenuje Plavaná s Vincentem, do krmení jsem ji dával, ale nevím jestli to mělo účinek – těžko měřitelné. Ale vím že moje nejoblíbenější nástraha na kapra je den starý rohlík a ten je slaný na povrchu určitě. Sůl nad zlato :-)

reagovat
Středa 4. března 2009 v 18:17 ® ART
ART

zkusil jsem tu sůl a nerek bych ze by se zvášil počet záběru. teda nepřišel ani jeden

reagovat
Úterý 24. února 2009 v 15:41 ® kanarek

Chytám docela v zimě na feeder.A když si líznete ploticového krmení ,tak je slané.Dokonce někdo říká přidat do krmení magi,ale zo jsem nezkoušel.

reagovat
Úterý 24. února 2009 v 15:35 ® Hora
Hora

Pokud vím,tak sůl zvýrazňuje chuťové složky v krmivu,nebo v nástraze,stejně jako v obyčejném pokrmu pro lidi.

reagovat
Úterý 24. února 2009 v 11:21 ® Homer

Proč sůl v chladnější vodě funguje nevím, ale je to pravda. Některé ryby na slané krmení dobře reagují. Plotice mu dává přednost i v teplejší vodě. Zkus ochutnat nějaké komerční ploticové nebo zimní krmení, většinou je mírně slané. Pokud se bojíš použít sůl, tak zkus magi, na některých vodách je na jaře velmi účinné (podoustev, parma).

reagovat
Pondělí 23. února 2009 ve 22:36 ® LojzaRybka
LojzaRybka

dříve jsem jezdil po závodech na plávku a jednou mě jeden kolega poradil papriku a to pálivou,prý to podporuje žravost ryb,nemyslim že si dělal srandu,vodu to pěkně zabarvilo a já závody i několikrát vyhrál, a jednou jsem chytali na skyslí kolínka a bralo nato uplně všechno,akorát jsem je napichoval rukavicema :-)) )

reagovat
Pondělí 23. února 2009 ve 21:33 ® licus.10
licus.10

sůl jsem zkoušel před lety do těsta,ale nějaký větší zlom v braní ryb jsem nezaznamenal.Ale jako pekař vím,že sůl je potřeba v každém organizmu už jen zkrz vázání vody v těle a dobrému vyměšování,takže se s ní asi nic nezkazí.Je to přírodní látka, která se vyskytuje všude v přírodě a je i ve sladké vodě.Ale doporučuji používat s mírou.Všeho moc škodí.Petrův zdar

reagovat
Pondělí 23. února 2009 ve 21:23 ® yerrx
yerrx

tak jestli sůl tak určitě mořskou

reagovat
Pondělí 23. února 2009 ve 20:57 ® Kazan

Ono to zjednodušit na sůl na jaře a v zimě asi nejde. Pokud by to bylo takhle jednoduché už by se dávno v tuto dobu jen solilo. Potřeba minerálů po zimě je sice hezká věc, ale jak se dívat na to ve zbytku roku, kdy po vytření jsou ryby opět oslabené, v létě je větší látková výměna a na podzim toho ryby taky řádně sfutrují, takže by potřeba minerálů kvůli vyvážené stravě měla být vyšší. No asi je lépe mít tu špetku soli v krmení než jí tam nemít. Určitě je tu velký prostor pro experimenty, uprostřed léta slané chytá taky, jde o to jen se odlišit.

reagovat
Pondělí 23. února 2009 ve 20:04 ® Piranha
Piranha

Se solí se dá experimentovat, treba uvařit kukuřici ve slaném nálevu, kde jí necháme i třeba den a pak s ní krmíme a lovíme na ní.

reagovat
Pondělí 23. února 2009 v 19:57 ® ART
ART

co jsem slyšel hodně lidí to používá ale já s tim velký zkušenosti nemám

reagovat
Pondělí 23. února 2009 v 19:44 ® sgt.mooody reakce na …

Cudla:Jojo vyděl jsem v létě jednoho chlápka kterej chytal kapry na pařenou housku a měl jí napuštěnou pálivou paprikou asi z pařáčku,takže na tom asi něco bude…

reagovat
Pondělí 23. února 2009 v 19:39 ® Cudla
Cudla

Sůl ano rybí organismus je po zimě oslaben apotřebuje minerály.Není to z mé hlavy ale bylo to psáno v jednom starým vydání Rybářství po roce 1970.Tenkrát vycházeli recepty na krmení plavačkovejch závodníků.V zimě a z jara sůl .v lětě pálivá paprika.Musel bych to hledat ,ale myslím si že by se přesné znění našlo.

reagovat
Pondělí 23. února 2009 v 19:30 ® HaD
HaD

Kamarád mi vždy tvrdil, že sůl je účinná hlavně zjara. Na dírkách se zase s úspěchem používají sýry, sýrová těsta apod., která jsou slaná…

reagovat
Pondělí 23. února 2009 v 19:20 ® Piranha
Piranha

No vida, téměř stejné odpovědi a ještě od dvou kaprařů.Karle jakoby jsme se domluvili a to jsme od sebe psali 3 minuty :-D

reagovat
Pondělí 23. února 2009 v 19:15 ® Piranha
Piranha

Teď v jednom z únorových časopisů je sůl jako příměs do krmení zmiňována.Určitě je na tom dost pravdy.Pamatuji si že když jsem ještě kaprařil, tak jsem jako boilies používal sladké varianty.Po tydnu, kdy přestaly ryby reagovat, začal jsem krmit rybou a kořením, které bylo spíše slanější jak sladký. Není divu že ryby zase začaly brát a právě jen na tyto koule.Taky bych si dal po tydnu mlsání dortů, koláčů a sladkostí pořádný ovar, nebo pečený stejk.

reagovat
Pondělí 23. února 2009 v 19:12 ® Kazan

Sůl do těstíček používali již naši dědové, pokud si najdete nějaké starší recepty, běžně se v nich vyskytuje špetka soli. Sůl se přidává kvůli zlepšení chuti. Nakonec běžně se dává i do sladkých jídel, zeptejte se manželky nebo maminky když pečou nebo vaří sladké. Ryby konzumují i značně přesolené návnady ale neprospívá to jejich zdraví. Takže sůl ano, ale opatrně s ní. Jinak výše uvedené se opírá o vlastní zkušenosti z dob kdy jsem ještě kaprařil

reagovat
Pondělí 23. února 2009 v 18:56 ® hajan

Jj, sůl prej funguje, ale osobní zkušenost nemám. Letos z jara s tím hodlám drobet laborovat.

reagovat
Pondělí 23. února 2009 v 18:43 ® Sander
Sander

Spíš bych volil cukr místo soli. Nevím o přidávání soli do krmení nic. Čtu o tom poprvé.

reagovat