Chytej.cz

Kormorán - výskyt necteno

16.1.2009 | Libor | 7.786 zobrazení | 46 odpovědí

Chtěl bych fotit kormorány. Máte nějaké typy kde se vyskytují a kde se k nim dá relativně přiblížit? Vítám i morčáky nebo málo obvyklé kachny. Nejlépe střední čechy. Hoďte to sem do fóra nebo mě do osobky. Díky Libor

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Neděle 8. listopadu 2009 ve 23:03 ® vondras

jo jo v Praze už zase čistí Vltavu od nasazených pstruhů i bílé ryby a bohužel prý to podle usnesení pánů v pražském výboru není !!! na závadu jinak na Berounce i Sázavě se pravidelně setkávám s volavkami,roháči a různými druhy kachen i kachniček a naposled jsem viděl u Národního divadla divokou husu a musím říci že tedy kejhala pěkně hlasitě !!??

reagovat
Neděle 8. listopadu 2009 ve 13:00 ® gleny

včera jsme s kamaradem byli po dlouhe době na reviru Mělice během dvou hodin jsme napočitali přes padesat kormoranu jestli neni alarmujici tohle tak už nic až to tam zamrzne tak je s okolnima revirama amen

reagovat
Neděle 8. listopadu 2009 v 11:57 ® tomashr

Kormorán je skutečně problém, hlavně jde o to, že fungují jak hejno kobylek – přiletí, vyžerou a letí o kus dál. Je to docela výjimka, třeba volavka je v tomto ohledu propastně menší potíž, ta je v podstatě teritoriální a tak se uplatní klasická přírodní rovnováha, že jich nemůže být víc než potravy…

Podle mě se dostávají ochranáři do určité slepé uličky a už to sami moc dobře vědí – příroda se nechová podle šablony a jednotlivé druhy mezi sebou vedou velmi tvrdý boj o pozice, a nedá se chránit všechno pořád stejně. To není zdaleka jen o kormoránech, potíže jsou i s druhy, které se rybářů netýkají, třeba jsou velice přemnožené straky a naopak ubývá vrabců…

reagovat
Neděle 8. listopadu 2009 ve 2:00 ® sumecryba
sumecryba

Když si stoupnež ráno uPALACKÉHO MOSTU V PRAZE tak mezi sedmou až osmou hodinou ráno tak máš tolik možností fotit kormorány.Nebo si stoupni u mostku na žofín a budeš je mít jak na dlani.Mě se líbí jako ptačí druh,ale k nám prostě nepatří.

reagovat
Sobota 7. listopadu 2009 v 17:25 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

regulus> Psal jsem to proto, že já sám s tím neudělám nic a dělat nic nehodlám, od toho jsou tu jiný lidi, tak at se staraj. A věř, že si problém s kormoránem plně uvědomuju. Sleduju různé diskuze (nejenom zde) a nad některými příspěvky se člověk musí zamyslet v dobrém slova smyslu a nad některými se člověk musí opravdu smát, bohužel jich je většina. Není mi lhostejné když se přežene hejno kormošu nad pstruhovým revírem (nejenom pstruhovým) a vysápe tam vše co plave, ale jak jsem již psal tohle by si měli uvědomit lidi na jiných postech, který mají určitě větší konexe než nějaký jouda jako já a pokud na to serou oni tak nevidím jeden jediný důvod proč bych se měl o to zajímat já (rozhodně nebudu cíleně lítat kolem vody a plašit kormorány) jako to bylo zmíněno na nejmenovaném serveru :-) Nebudu dávat podměty ani lidem o kterých bych si možná i myslel, že by s touto situací mohli něco udělat, protože to je problém dlouholetý a jsem 100% přesvědčený, že si jsou vědomy vážností problému jménem kormorán. Proč tak nečiní nevím, nebudu zde spekulovat proč tomu tak není, to mě nepřísluší. Když se na to podívám pohledem fotografa, tak aspoň v mých očích je to zajímavý objekt na focení a proto reakce níže.

Možná mě tu ted někdo bude předkládat, že právě debata o tomto problému by mohla přinést vytoužené ovoce, to jako argument, ale nemohu přijmout , protože jak jsem opět psal výše, tento problém přetrvává a nic se s tím neděje. Nejspíš by to musel někdo vzít za správný konec (já to rozhodně nebudu) :-)

reagovat
Sobota 7. listopadu 2009 v 16:35 ® regulus reakce na …
regulus

MP-E65mm> problém není v odprásknutí či ne, nejsu ptákolog, ale kormorán se u nás přemnožil a je evidentně škodná, nejspíš tu nemá ani přirozený nepřátele. Z druhé strany není sám, norek je to samý v bledě modrým. Faktem je, že by se s tím mělo začít něco dělat, střílení by nejspíš nepomohlo, chtělo by to znepříjemnit jim hnízdění a v tom okamžiku se dostáváš do konfliktu s armádou pseudoekologů. Před 30 lety jsi v našich končinách o kormorána nezavadil a dnes není problém je hlavně v JČ a na JM vidět pomalu na každým kroku. Něco je prostě špatně. Problém by nebyl, kdyby si sem tam chytil rybičku, oni ale umí dokonale odrybnit řeku během pár týdnů.

reagovat
Sobota 7. listopadu 2009 ve 14:56 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

regulus> :-) já vím,ale pokud ho někdo odpráskne tak je mi to stejně jedno jako když ho nechá žít, tak asi tak :-)

reagovat
Sobota 7. listopadu 2009 ve 12:22 ® regulus reakce na …
regulus

MP-E65mm> to bych být tebou na tomto serveru zrovna moc nepsal :-) :-) :-)

Zkus to tady
http://www.ochranaprirody.cz/
nebo
http://volby.zeleni.cz/
nebo
http://www.greenpeace.org/czech/
nebo …

reagovat
Sobota 7. listopadu 2009 v 11:08 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

1Mara> právě, že naopak :-) :-)

reagovat
Sobota 7. listopadu 2009 ve 3:44 ® 1Mara
1Mara

No jestli to nebude tím že vy je nemáte rádi :-)) )

reagovat
Pátek 6. listopadu 2009 v 17:21 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

regulus> Ono to je myslím jedno, stejně jak jednou vystřelíš tak jsou fuč, pokud jich bude u sebe vícero tak tam je šance na víc hlav.......:-) ale stejně je to krásný pták :-)

reagovat
Pátek 6. listopadu 2009 v 16:58 ® regulus reakce na …
regulus

MP-E65mm> kulovnica je k hovnu, brokovnicu, nejlíp pumpu. :-)

reagovat
Pátek 6. listopadu 2009 v 16:03 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

Libor> to si piš :-) do jedný ruky tele a do druhý kulovnici :-)

reagovat
foto/forum/2009/th-img10857.jpgfoto/forum/2009/th-img10858.jpgfoto/forum/2009/th-img10859.jpg
Neděle 1. listopadu 2009 v 18:28 ® IV.TO.ŠIRDA reakce na …
IV.TO.ŠIRDA

Zubac65> souhlasím s tebou,že dobrý kormorán je zastřelený kormorán.U nás, když zamrznou přehrady Olešná a Baška,tak se hnusní kormoši ve velkých hejnech vrhnou na řeku Ostravici a vyberou ji do mrtě.Na jaře na zahájenou pokud by se nenasadili duháci,tak bychom tam mrskali muškami a stáli jako hydranti bez záběru.A toto se opakuje periodicky každý rok.Takže můj závěr zní : dobrý kormorán-mrtvý kormorán (a to nejsem sadistka).Kdo nevěří ať si s dalekohledem sedne a pozoruje řeku v zimě.Petrův zdar.

reagovat
Neděle 1. listopadu 2009 v 16:37 ® LuboO
LuboO

Libor> prid k nam, dnes som ich obhadzoval vlacakom, asi tak 50 – 60 kuskov, hnusna cierna zver…

reagovat
Neděle 1. listopadu 2009 v 16:33 ® Libor
Libor

MP-E65mm> v zimě by jsme na ně mohli někam vyrazit s teletema ne?

reagovat
Sobota 18. dubna 2009 v 19:30 ® sears.13
sears.13

Tady jeden kousek

reagovat
foto/forum/2009/th-img8490.jpg
Pátek 23. ledna 2009 v 10:30 ® Berty
Berty

Kormorány vyfotíš i v centru prahy :-((

reagovat
Čtvrtek 22. ledna 2009 ve 23:47 ® vondras

KDYŽ PŮJDEŠ V PRAZE POD ZOO V TROJI TAK TAM NAFOTÍŠ MNOHO DRUHŮ PŘEZIMUJÍCÍCH PTÁKŮ KORMORÁNY TY TEDY BOHUŽEL JINAK VOLAVKY A SKUTEČNĚ RŮZNÉ DRUHY KACHEN A JIM PODOBNÝCH

reagovat
Čtvrtek 22. ledna 2009 ve 23:47 ® vondras

KDYŽ PŮJDEŠ V PRAZE POD ZOO V TROJI TAK TAM NAFOTÍŠ MNOHO DRUHŮ PŘEZIMUJÍCÍCH PTÁKŮ KORMORÁNY TY TEDY BOHUŽEL JINAK VOLAVKY A SKUTEČNĚ RŮZNÉ DRUHY KACHEN A JIM PODOBNÝCH

reagovat
Neděle 18. ledna 2009 v 19:54 ® 1Mara
1Mara

Piranha :-D DD

reagovat
Neděle 18. ledna 2009 v 19:52 ® Zubac65

Ryby chytám 34 let.žádni kormoráni nam nikdy nechyběli.Momen­talní učast kormoranu kteří terorizují naše reviry,je hlavně nefef vuči rybam.kormorán není pro naše ryby přirozeny nepřitel.Nemaji proti němu šanci co nesežere to těžce poznamená-hnijicí zranění-dlouhé trapeni a smrt.Rychle řešeni co nejrychlejši odstřel a ochrana zdraví ryb.Ochranci kormoránu ani netrpí jako zmrzačené ryby ani neplatí rybářum škody,mohou se věnovat ptákum kteři sem patří.

reagovat
Neděle 18. ledna 2009 v 19:40 ® Piranha
Piranha

V duchcove a ma takovy velky predni zuby :-D :D:D a lita s vodovahou :-D :D:D:D

reagovat
Neděle 18. ledna 2009 v 15:49 ® Michal/
Michal/

Jako nejsem rasista, ale bíte ty černý okřídlený potvory :-) Mám rád ptáky, ale tyhle nesnáším.

reagovat
Neděle 18. ledna 2009 v 11:40 ® Libor
Libor

Včera na Berounce cca 20ks kormoránů a 4ks morčáka. Nedalo se k nim ale přiblížit, ani ty broky by tam nedošáhly. V Hýskově pod jezem bylo jinak cca 100 ks kachen divokých.

reagovat
Sobota 17. ledna 2009 ve 23:59 ® standas
standas

nojistěéééééééééé.

reagovat
Sobota 17. ledna 2009 ve 23:45 ® Prutos
Prutos

LojzaRybka: Chválihodné…Mrtvý kormorán, dobrý kormorán! :-)

reagovat
Sobota 17. ledna 2009 ve 22:58 ® lacika3000 reakce na …
lacika3000

keby som nebol rybar tak bi som ich ochranoval ze je to len fatak ktroy chce prezit…HOVNO hajzel to je…

reagovat
Sobota 17. ledna 2009 v 19:23 ® LojzaRybka reakce na …
LojzaRybka

standas>kámoš čekal na lišáka a nad něj sednul černej,tak střílel po černym :-))

reagovat
Sobota 17. ledna 2009 v 19:15 ® standas
standas

LojzaRybka: nádherná fotka,tobych nikdy nevěřil jak s toho můžu mít radost, palte ponich co to dá.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1