Chytej.cz

Candát na položenou necteno

26.7.2008 | Radim11 | 11.325 zobrazení | 17 odpovědí

zdarec rybáři. mám jeden docela složitej dotaz. Včera sem chytal candaty na položenou – chytal sem na signalizator a na druhe vidličce sem mel pripevneny swinger ktery sem pripnul HNED za otevřený přesmykač!!! jak mi zabral candat tak to hned pustil. nevim kde jsem udělal chybu a myslim si ze na vypnuti swingru musi byt velky tlak a candat jak to uciti tak to pusti:-( jakej mate nazor vy?? nema na to vliv postaveni prutu neob delka swingru…??

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 5. října 2017 v 16:02 ® patast

no vidíš co rybář to názor

reagovat
Úterý 26. září 2017 ve 12:47 ® Patas NTC
Patas NTC

Myslím si že stoprocentní recept jak na ně snad není. Ale zkus to co nejvíc zjemnit, hlavně aby candát necítil žádný odpor při záběru ;-)

reagovat
Pondělí 25. září 2017 v 11:09 ® eden reakce na …

eden>

reagovat
foto/forum/2017/th-img127223.jpgfoto/forum/2017/th-img127224.jpg
Pondělí 25. září 2017 v 11:08 ® eden

Můžeš si z názorů samozřejmě vybrat.Já používám stojan . Vepředu mám swingery na kapra a vzadu swingery na dravce. Je potřeba mít,ale swingery ty kuželový se závitem a svorkou nahoře. Závit nastavím tak jemně,aby vlasec ve svorce držel,ale dravec ho v pohodě vytrhne. Tím zabráním,aby se vlasec z cívky vymotal a vepředu před prutama mám zavěšené kuličky z polystyrénu­.(prodávají se dělené s nalepeným suchým zipem) Mezi půlky vmáčknu vlasec.Když to ryba veme,vytrhne vlasec ze swingeru a kuličky spadnou na hladinu.Potom počkám chvíli,až se rozjedou a sekám.

reagovat
Neděle 31. srpna 2008 ve 13:44 ® Michal2

Ja chytam candaty tak, ze na wolframovy lanko dam trojhacek vel. 6–8, pred nej navlecu kus korku a jako nastrahu davam kus rybyho masa (vetsinou hodne maly tak 6cm dlouhy a 2,5 cm siroky), pevny oluvko 3–5g. Necham velky pruves (1–2m) a hned po napnuti sekam........Zasek v 99% pripadu sedi a nikdy neni zazranej........

reagovat
Neděle 27. července 2008 v 10:49 ® Flid reakce na …
Flid

JJ s tím polystyrenem máš pravdu,je to osvědčená technika na Labi.Já to dělam trochu složitěji,ja tu rybku taky naplním a házím jí do labe jen s hačkem a nechávam jí unášet proudem a jde to taky.

reagovat
Neděle 27. července 2008 v 9:07 ® Kubah

Já candáty chytám na feeder a to je v pohodě.Ještě se mi žádnej nezažral,sekám hned po pár drbancích.Dávám hrouzka na 2 větší jednoháčky.Taky jako Piranha do nich cpu polystyren.

reagovat
Neděle 27. července 2008 v 8:42 ® Piranha
Piranha

Radim11> na candy je hlasic velice vyborna vec, ale ja osobne nedavam jako zatez na vlasec nic.Ani neodklopuju řadič.Muze se ti vlasec vysypat z civky a udela se ti tzv. paruka, pokud mas hodne vlasce. Ja z zvednu vic predni vydlicku s hlasicem a bez niceho si prut polozim do hlasice a dopnu vlasec.Povolim na max civku a je to.Jde stejne jen o to aby si vedel ze mas zaber a pak si zapnec čelovou lampu a bud vezmes prut do ruky a vymotavas vlasec candatovi sam, nebo pak uz preklopis řadic a nechas ho jet.JA si jeden cas nebo hlavne na nechrankach stavel prut tak aby byl min metr nad zemi a lehkyho policajta jsem natahl az na zem.Kdyz to vzal zak jsem mu dakl jen ten metr co vytahl ke prutu a pak hned zasek a byl tam.Candat se da sekat temer okamzite.Zalezi ale jak upevnis rybku a kam hlavne.Nedavat moc velky rybky ikdyz candat si 15cm rybku schova do tlamy na raz jak nic.Jeste jestli muzu poradit, tak do rybicky peanem napěchuj polystyren aby se ti vznasela nadednem.To pak candat slupne jak malinu a hned se seka.Hodne zdaru.

reagovat
Neděle 27. července 2008 v 1:10 ® Owner

Zdar:kašli na policajty i na svingry,normálně stačí na špičku prutu dát pěnku nechat odklopený naviják a na cívku dej víčko od piva nebo kamínek.

reagovat
Neděle 27. července 2008 v 0:30 ® pipa reakce na …
pipa

to jo … jinak me nahodne povedene na slepo zmačknuta spoušt :-)) ))

reagovat
foto/forum/2008/th-img4415.jpg
Neděle 27. července 2008 v 0:08 ® paccco reakce na …
paccco

To je ale nebe a dudy od položené.....:-)

reagovat
Neděle 27. července 2008 v 0:02 ® pipa reakce na …
pipa

a posledni dobou dou zas na plavanou,malej splaveček a ideš …

reagovat
Neděle 27. července 2008 v 0:01 ® pipa reakce na …
pipa

tak tak !!! a v zimě jen hazim 1m až 2m od břehu … zas jak kde !! a  co tepr na vlačku :-)) ) celej den hazim , až je vylakaš :-)) )) pokud netrefiš hejno !! pak je rachot :-)) ) ale vetši uz bejvaj samotaři … no proste sou chytreši než mi :-)) )) a  lenoši ani pak moc nejančej !!! ale to čekani na ně mě pravě hrozně bavi !!!!!

reagovat
Sobota 26. července 2008 ve 23:50 ® paccco
paccco

Jak již zde bylo řečeno-záleží kde chytáš. Já se pokouším chytat candáty :-) na stojatých vodách. Závisí na místách a na velikosti vod, kde chytáš. Na menších vodách používám menší olůvka ( chytám tak 15 m od břehu a mají malý odpor, na větších vodách samozřejmě používám větší olova ,ale vždy ve tvaru kapky nebo takové nějaké podobné tvary )a používám jedině menší plechy,které mají ohnuté jedno rameno, které mám dané pod pruty ( jsou krásně slyšet a při záběru buď sami odpadnou nebo jim velice rychle pomůžeš ) a naviják jedině otevřený!!!! Co se týče zasekávání záleží na velikosti rybyčky a zda-li chytáš na živou či na mrtvou. ( mrtvou píchám za oči a nechávám tak 1,5 m –2 m , živou za hřbet a nechávám tak 2,5 m – 3,5m ,rybyčky používám ve velikostech cca. 10cm –15 cm ). Z vlastní zkušenosti vím, že candát je velice nečitelná ryba. Může ti to pustit při sebemenším odporu a nebo ti to veme i se zamotanou montáží nebo velkým olovem. Toť pouze mé poznatky!!!

reagovat
Sobota 26. července 2008 ve 12:49 ® pipa reakce na …
pipa

no ale taky už mam vyskoušenej opak !!! jinej flek na labi atd… na stojaku zas něco jinyho …

reagovat
Sobota 26. července 2008 ve 12:40 ® ART
ART

Tkhle jsem taky zacinal a vysledek hovno jako vzdy. Swingery vubec nepouzivej. Jak nastrazis rybu candatovi tak udělej průvěs velkej jak můžeš cca tak 1–2m, dobrý je taky udělat vuli mezi rybyckou a spickou prutu ale malou tak 30cm. Candat ti zabere tak že ti dotahne ten velkej prouves k prutu. Lepší je hned jak se rozjede nedelat mu zadnej odpor sundat policajta a az natahne vlasec tam mu ji riznout. Takhle to dělám a vždy se někdo chytí.

reagovat
Sobota 26. července 2008 ve 12:38 ® pipa
pipa

Jo panačku na ty nikdo nema !! ty zubači maj maturitu :-)) ) sou hrozně opatrny !!! toje ruzny,někdy to čapnou a ideš jindy jim vadi i brzda volna !!!! a  proste i obdobim … ja osobně jim otviram naplnono navij…

reagovat