Chytej.cz

Výstavy Rybaření vs. For Fishing necteno

18.12.2007 | regulus | 85.778 zobrazení | 660 odpovědí

EDIT 2015: výstava Moderní rybář se ze mě neznámých příčin ani loni na podzim a pokud vím ani v žádném jarním termínu nekonala a asi konat nebude, takže jsme se po pěti letech opět dostali k duelu For Fishing vs. Rybaření, zajímá mě to co jsem napsal v původním zadání (níže).

EDIT 2013: letos, vlastně už loni to dostalo trochu jinej směr, Moderní rybář byl už na podzim, For Fishing koncem ledna a Rybaření tradičně v březnu. No uvidíme jak se to bude dále vyvíjet.

EDIT 2012: tak jak to tak vypadá, bude to letos hezká sranda, zase máme hned tři výstavy, v Praze se asi ťukli do čela, protože tu budou dvě výstavy ve stejném termínu (FOR FISHING a MODERNÍ RYBÁŘ), tradiční brněnská výstava RYBAŘENÍ je více méně ve stejném termínu jako v letech předchozích (i když je posunutá spíš do první půle března), zajímá mne opět to co v předchozích letech, možná by nebylo od věci porovnat obě pražské výstavy, je pravděpodobné, že ti co tam pojedou, alespoň z části navštíví obě dvě, případně proč navštívili jen jednu a druhou ne, no a pochopitelně také srovnání výstav viz. předchozí zadání …

EDIT 2011: Tak už máme zase jen dvě výstavy, opět byly 14 dní od sebe, otázka stejná jako v původním zadání.

EDIT 2010: Vzhledem k faktu, že od letoška ty výstavy máme už tři, přidal bych do srovnávání ještě FOR FISHING. Takže vaše dojmy, srovnání pokud navštívíte víc jak jednu z výstav, hodnocení jak z hlediska náplně, sortimentu, novinek tak i třeba termínu, ve kterém se výstava koná.

Původní zadání: V roce 2008 budou na jaře v těsném závěsu (odstup 14 dní) dvě rybářské výstavy, začátkem března (6.-9.3. 2008) v Praze výstava Petrův zdar a koncem března (26.-30.3.2008) již tradičně v Brně výstava Rybaření. Zajímalo by mne, jestli a proč jednu, druhou, případně obě výstavy navštívíte, pokud pouze jednu tak z jakého důvodu jste si vybrali právě tuto akci a nikoliv tu druhou. Po skončení obou výstav bych ocenil i nějaké srovnání, pokud se najde někdo, kdo navštíví obě výstavy. No a samozřejmě by mne zajímalo, jak se k tomuto faktu postaví i Chytej.cz, bude mít stánek na obou výstavách nebo jen na jedné a v tom případě na které?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 8. března 2013 ve 14:52 @ akumulátor reakce na …

A co tloušŤÝK cHMELÝK?

reagovat
Pátek 8. března 2013 ve 14:50 @ akumulátor reakce na …

Robur> Brano zavíra samo. Bránické strojírny?

reagovat
Pátek 8. března 2013 ve 14:48 @ akumulátor reakce na …

regulus> Co kecáš, optimálním postupem je vyjet na Žluťák, nechat se hospitalizovat a utéct na tu idiotskou nvýstavu.

reagovat
Pátek 8. března 2013 ve 14:23 ® Bigpista
Bigpista

Díky všem. Nějakou pětku za parkování klidně pustím. Vidím to na dvě hodinky na veletrhu a pak nějaká procházka centrem.

reagovat
Pátek 8. března 2013 ve 14:04 ® Robur
Robur

mezi brano 8 a 9 jsou obchody, tudíž se tvař jako že jdeš do obchodu a parkuješ zadáču nebo mezi domy na ulici tuším Rybářská, akorát jdeš o cca 200m delší cestu

reagovat
Pátek 8. března 2013 ve 12:37 ® hraji reakce na …
hraji

Bigpista> najdi si na internetu Expoparking, tam by se mělo dát zaparkovat slušně a blízko

reagovat
Pátek 8. března 2013 ve 12:27 ® regulus reakce na …
regulus

Bigpista> pokud seš ochotnej obětovat cca 150 Kč za celej den (alespoň to píšou, jako brňák jezdím na veletrh MHD), tak když vyjedeš z dálnice na exitu 190 (Brno-západ), projedeš tunelem a jak z něj vyjedeš pojedeš jakoby rovno a doprava až druhou odbočku (viz šipka na obrázku), tak vyjedeš přímo u vjezdu 8 do areálu BVV kde je taky parkoviště. Jinak se dá parkovat všude okolo výstaviště, ale řekl bych, že taxa za celodenní parking bude stejná. Mrkni semka, tady máš plánek BVV a jsou tam vyznačený i pakoviště http://www.bvv.cz/…-vystaviste/ . Šance že bys v nějaký těsnější blízkosti výstaviště zaparkoval gratis je mizivá.

reagovat
foto/forum/2013/th-img96562.jpg
Pátek 8. března 2013 ve 12:00 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

Robur> Můžu tě použít jako zvěda? Jak je to tam s parkováním? Chystám se tam zítra s rodinou a nerad bych tam někde hodinu kroužil a hledal volné parkovací místo.

reagovat
Pátek 8. března 2013 v 7:56 ® Robur
Robur

nemohu srovnávat s Prahou, ale minulým rokem. 1/ Ubylo mimorybářských stánků, což mně vadí, páč si tam vždy kupuji volnočasové gatě, které jsem tentokrát nesehnal. Přikoupil jsem tedy 6 lízátek a za 300 výhodný balíček dorbých uzenin.

2/ ubylo supervýhodných výprodejů, řekl bych, že pokles byl někde k 20% loňského stavu. Mne osbně to docela mrzí, protože jsem duší obchodník a rád dobře nakoupím a baví mne pozorovat, kde se láme hranice mezi hysterií, veteší a dobrým kupem.

3/ ve čtvrtek mezi 10:00 – 13:00 tam bylo poměrně málo lidí nebo se možná zvětšil prostor. Prostě klid a pohoda, prodavači byli plni sil.

4/ u krapřů jsem vypozoroval nový fenomén. Většina prodejců preferuje černá trička a jsou to zavalití týpci s málo vlasy a výrazným tetováním. „Model vyhazovač v klubu“. Akorát místo lebek, motorek atd. tam mají kérku boha kapra.

5/řekl bych, že se více zvedla prodjení úroveň i logika vystavovaných a prodávaných věcí. Přehledně členěné. I když i tak se najdou tací, kteří nemají u výrobků ceny. Takové prodvače bych kopal do řiti. Ale on je vyselektuje systém. Každopdáně se tím podtrhlo to, že jde o výstavu a ne výprodej.

6/ bomm na výstavě zažívá method fídr či method krmení. Velký výběr přívlače, od prutů po nástrahy. Viděl jsem 2× tolik muškařiny co minulý rok a dle mého došlo tak o 30% k poklesu plavané. Kaprařina se prodává zhruba stejěn, akorát jakoby méně histericky, prostě tam ty kole a dipy leží, ale už to není tak řvavé jak minulé roky.

7/ ještě 1 postřeh: dost obchodů a prodejců má u svého stánku upoutávku na nějaký svůj soukromák. Tak optimisticky věřím, že nejsou zásobeni ze svazovek.

8/ možná jsem se špatně díval, ale neviděl jsem žádné cestovní kanceláře

9/ neviděl jsem prodej žádného slušného a výhodného krmení jak minulý rok. Prodejci, kteří tam navezou klasický pytel 3kilovek kolem 120Kč mne neoslovili.

reagovat
Čtvrtek 7. března 2013 ve 23:01 ® HaD
HaD

Tak kdo jste byl, jak se líbilo a co jste pořídili

reagovat
Čtvrtek 15. března 2012 ve 14:08 ® HaD reakce na …
HaD

Martin Chmelík> tak toho února jsem si ani nevšiml :-/

reagovat
Čtvrtek 15. března 2012 ve 13:20 ® kubas reakce na …
kubas

Prichy> Co na Arapaimu , ale na chcíplou Anakondu teprve :-D .

reagovat
Čtvrtek 15. března 2012 ve 13:17 ® Prichy reakce na …
Prichy

Robur> nechtel věřit, ze na arapaimu je nejlepší žlutý ďábel :-D

reagovat
Čtvrtek 15. března 2012 v 11:57 ® Robur reakce na …
Robur

Prichy> co si Kuba koupil, že bych ho okopíroval. A neříkej, že všechno:-D

reagovat
Čtvrtek 15. března 2012 v 11:55 ® Prichy reakce na …
Prichy

Martin Chmelík> Martine JV se byl podivat na nasem stanku, takze jsme s nim mluvili osobne, asi by se sam divil, co to vlastne rekl :-D ( mel podobny nazor jako vsichni ostatni)

reagovat
Čtvrtek 15. března 2012 v 11:15 ® frenki reakce na …
frenki

Martin Chmelík> to by člověk musel brečet ale pořád, protože takové dezinformace se se dějí pořád:(

reagovat
Čtvrtek 15. března 2012 v 9:36 ® Martin Chmelík reakce na …

frenki> Taková dezinformace je spíše k pláči. Nedivím se, že se David šel vyzvracet.

reagovat
Čtvrtek 15. března 2012 v 9:34 ® Martin Chmelík

David Havlíček> Buď rád, že jsi veletrh přežil. Dle informací od těch (ne)rybářských peroxidek muselo jít na veletrhu o život. Na ploše 4 029 m2 se registrovalo 479 firem a veletrh navštívilo 75 tisíc návštěvníků. Pokud dobře počítám, pak na jednu přihlášenou firmu by připadalo 8 m2 výstavní plochy a jak se vejde 75 tisíc lidí na plochu 4 029 m2 během 4 dní, to si představit nedokáži. Talže už jen chybí informace, kolik bylo mrtvých, kteří se ušlapali. :-)) A závěrečná pecka, tedy vyjádření JV mne dostala do kolen. PS: milé peroxidky, výstavy v Praze se uskutečnily v lednu, ne v únoru. To jen pro pořádek.

reagovat
Středa 14. března 2012 v 18:55 ® frenki reakce na …
frenki

David Havlíček> tak s tím s tebou plně souhlasím, ja to na zasmáni…

reagovat
Středa 14. března 2012 v 17:48 ® HaD
HaD

Obvykle se snažím dělat svou práci co nejlépe a o ostatní se pokud možno moc nezajímám. Dnes jsem však byl upozorněn na článek o veletrhu od odbarvených dam z webu VYDRY. Zde je krásná názorná ukázka toho, jak to vypadá, když někdo fušuje do řemesla, o kterém nic neví. Prohlásit o veletrhu Rybaření, že jej navštívilo 75000 lidí a srovnávat tuto návštěvnost s veletrhy pražskými, je úsměvné. Onen údaj totiž hovoří o návštěvnosti areálu, kde probíhaly celkem čtyři veletrhy. No a ještě jsem se dočetl: „Na veletrhu o rozloze 4.026 metru čtverečních se sešlo 479 zaregistro­vaných zahraničních vystavovatelů z Maďarska, Slovenska a Polska.“ Firem bylo ve skutečnosti asi 65 viz.: http://ikatalog.bvv.cz/…18&nom=16244. Jen zírám. To je tak, když si někdo hraje na něco, co není. Jdu zvracet.

reagovat
Úterý 13. března 2012 ve 20:33 ® sus1 reakce na …

David Havlíček> Kluci už to tady tak nějak trochu vysvětlili.Myslel jsem to opravdu všeobecně – ad. Martin Chmelík.:-)
Díky.

reagovat
Úterý 13. března 2012 ve 20:23 ® regulus reakce na …
regulus

Martin Chmelík> já bych to už dál nepitval, vím velmi přesně o jaké výstavy se jedná a věděl jsem to i když jsem psal předchozí příspěvek, ano nepatří to sem nicméně to byla patrně reakce na naši diskusi do které jsme zamotaly veletrhy který s tímto fórem nesouvisí ani omylem a tudíž sem taky nepatří. Jenže z druhé strany se ve všech ostatních fórech naplácá tolik pytlovin který s tématem nesouvisí, takže bych nějakej příspěvek relativně mimo téma neviděl tak černě.

reagovat
Úterý 13. března 2012 v 19:24 ® Martin Chmelík

Kolegové, omlouvám se, že tím odkazem jsem vnesl trochu zmatku. Ten odkaz, hodnotící souběžný Motosalon jsem dal záměrně s tím, že bych se jednou nerad dožil podobného hodnocení rybářské výstavy. Je to hodně špatné vysvědčení pro organizátora a mělo by to zároveň být výstrahou pro rybářský veletrh. Ještě jednou se omlouvám. Jinak pro Regula, ten článek je o brněnském Motosalonu, ne o tom pražském, který se jmenuje Motocykl.

reagovat
Úterý 13. března 2012 v 19:17 ® HaD reakce na …
HaD

regulus> Motosalon, na který dal Martin odkaz, byl souběžným veletrhem s Rybařením, tudíž tam jistá souvislost je. Nějaká pražská výstava je už však jaksi mimo.

reagovat
Úterý 13. března 2012 v 19:11 ® džigit reakce na …

regulus> co máš v zadání fóra??? Pak si dej dokupy,kdy bylo společně moto s rybařinou! Si nějak vyměk :-))

reagovat
Úterý 13. března 2012 v 18:53 ® regulus reakce na …
regulus

David Havlíček> řekl bych, že sus reagoval na naši debatu s Martinem Chmelíkem o veletrzích obecně, konec konců odkaz na diskusi o Motoveletrhu v Brně sem dal právě on. Jen se zapoměl zmínit, že mluví o Pražském MOTU. ;-)
Takže by jsi měl pokárat i jeho. :-))

reagovat
Úterý 13. března 2012 v 17:31 ® HaD reakce na …
HaD

sus1> pak piš laskavě na motostránky a ne zcela mimo mísu. Nebo máš pocit, že je toto fórum o motovýstavě v Praze?

reagovat
Úterý 13. března 2012 v 17:10 ® džigit reakce na …

sus1> koukni do jakého fóra přispíváš!

reagovat
Úterý 13. března 2012 v 16:42 ® sus1

David Havlíček> Vy jste tam nějakej měli?
Mluvim o Praze 9.3.2012 – Moto výstava

reagovat
Úterý 13. března 2012 v 11:32 ® HaD
HaD

frenki> no spíš vaření :-)

reagovat