Chytej.cz

Výstavy Rybaření vs. For Fishing necteno

18.12.2007 | regulus | 85.778 zobrazení | 660 odpovědí

EDIT 2015: výstava Moderní rybář se ze mě neznámých příčin ani loni na podzim a pokud vím ani v žádném jarním termínu nekonala a asi konat nebude, takže jsme se po pěti letech opět dostali k duelu For Fishing vs. Rybaření, zajímá mě to co jsem napsal v původním zadání (níže).

EDIT 2013: letos, vlastně už loni to dostalo trochu jinej směr, Moderní rybář byl už na podzim, For Fishing koncem ledna a Rybaření tradičně v březnu. No uvidíme jak se to bude dále vyvíjet.

EDIT 2012: tak jak to tak vypadá, bude to letos hezká sranda, zase máme hned tři výstavy, v Praze se asi ťukli do čela, protože tu budou dvě výstavy ve stejném termínu (FOR FISHING a MODERNÍ RYBÁŘ), tradiční brněnská výstava RYBAŘENÍ je více méně ve stejném termínu jako v letech předchozích (i když je posunutá spíš do první půle března), zajímá mne opět to co v předchozích letech, možná by nebylo od věci porovnat obě pražské výstavy, je pravděpodobné, že ti co tam pojedou, alespoň z části navštíví obě dvě, případně proč navštívili jen jednu a druhou ne, no a pochopitelně také srovnání výstav viz. předchozí zadání …

EDIT 2011: Tak už máme zase jen dvě výstavy, opět byly 14 dní od sebe, otázka stejná jako v původním zadání.

EDIT 2010: Vzhledem k faktu, že od letoška ty výstavy máme už tři, přidal bych do srovnávání ještě FOR FISHING. Takže vaše dojmy, srovnání pokud navštívíte víc jak jednu z výstav, hodnocení jak z hlediska náplně, sortimentu, novinek tak i třeba termínu, ve kterém se výstava koná.

Původní zadání: V roce 2008 budou na jaře v těsném závěsu (odstup 14 dní) dvě rybářské výstavy, začátkem března (6.-9.3. 2008) v Praze výstava Petrův zdar a koncem března (26.-30.3.2008) již tradičně v Brně výstava Rybaření. Zajímalo by mne, jestli a proč jednu, druhou, případně obě výstavy navštívíte, pokud pouze jednu tak z jakého důvodu jste si vybrali právě tuto akci a nikoliv tu druhou. Po skončení obou výstav bych ocenil i nějaké srovnání, pokud se najde někdo, kdo navštíví obě výstavy. No a samozřejmě by mne zajímalo, jak se k tomuto faktu postaví i Chytej.cz, bude mít stánek na obou výstavách nebo jen na jedné a v tom případě na které?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 13. března 2012 v 1:05 ® KOLIBŘÍK
KOLIBŘÍK

osprey>Já si s ním zase rozumím..Ale to je asi tím že se spolu známe strašně dlouho.To ještě nebýl vůbec mediálně znamý.Byl to ůplně obyčejnej dobrej zapálenej klučina kterej se vykašlal na školu na kterou ho dotlačil táta a propadl milovaný rybařině..Nachytali jsme spolu hodně ryb a ani jedna se nezapsala do světových rekordů..Toulali jsme se podél Lužnice,Berounky.Je to už dávno ale zůstali nám krásné společné vzpomínky.On si vybral svou cestu která mu vyhovuje a já jí respektuji se vším i s tou daní kterou musí za ni příjmat.Já zůstal svůj ve svém rybářském životě…ale jedno máme společný ..Oba milujeme rybařinu a přírodu se vším všady..

reagovat
Úterý 13. března 2012 v 0:47 ® osprey reakce na …
osprey

KOLIBŘÍK> Ahoj kolego. Vzkaz mi předali, jen jsem přijel a s akcí počítám. Mockrát díky, doufám, že to klapne.

S JV bych si nerozuměl. Jsem úplně jiná krevní skupina.

reagovat
Úterý 13. března 2012 v 0:19 ® KOLIBŘÍK
KOLIBŘÍK

osprey>Zdravím ..nechal jsem ti na výstavě v Brně pozdrav v podobě pouze písemné…doufám že ti ho předali..Přál jsem si s tebou prohodit pár slov osobně a pozdravit tě ale měl jsem smůlu.Byla tam jen jedna přijemná žena…Tak snad jindy.To co jsem ti napsal na tu mou vizitku bych si rád splnil.....A tak jsem se zastavil u Jakuba Vágnera a s ním jsem zavzpomínali na naše společné toulky za velkými tloušti..Mě výstava uspokojila jako každý rok je to tím že vím co si od ní slibovat…

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 23:52 ® džigit reakce na …

regulus> přiště mu cypovi vyrvu rulu a odpojim michu!Nedrželo to a když mi tam začal sypat ten plnič,začal… pry že mu nebudu radit a on vi nejlip,jak opravit ty hodinky,kere sem se pry sam zničil.Až z teho plniča urobil pulcenťakovu kulu,chtěl sem raky nazpět.To je začal rvat,že pry je da do puvodniho stavu.Už sem ho chtěl vytahnut zpoza pulta,jebnut s nim o zol,ale vyplašeny pohled jeho kolegyně mně zastavil.
A to nemluvim o tym čističu lepidla,kereho tam napatlal a nic.....Nakonec sem se tu kulu musel olamat!

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 23:36 ® frenki reakce na …
frenki

David Havlíček> za to my jsme tam byli pečeni vaření:D:

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 23:34 ® HaD reakce na …
HaD

sus1> žes nezašel k našemu stánku? :-)

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 22:43 ® nnnap
nnnap

a to víte, že za to cunami mohly japonský veletrhy?

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 22:29 ® regulus reakce na …
regulus

Martin Chmelík> je to prostě jen debata, netvrdím že mám 100% pravdu, jen mi to tak připadá a to pod tu pokličku vidím jenom malinkou kapinku oproti běžnejm návštěvníkům. Ten ekonomickej potenciál Německa je určitě jedním z hlavních faktorů, ale pochopitelně ne jedinej. Ale obraťme list nebo skončíme u veletrhů v Japonsku. :-D

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 21:58 ® sus1

Já byl na Motu letos a před třema rokama, nedá se to srovnat.Velký propad kvality je znát a to že dost.Jak tam píší v příspěvcích ostatní – jedním slovem trh,takže … :-/=-|

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 21:42 ® Martin Chmelík reakce na …

regulus> Souhlasím s Tebou, jen ne úplně s tím porovnáním s Německem. Byť je jasné že nelze srovnávat ekonomiky. To že zanikl INVEX, to je skutečně unikát, aby sám organizátor pohřbil tak dobrý veletrh. A pohřbil ho přesně tak, jak píšeš. Ale podobná věc se může přihodit jakémukoliv veletrhu, některé jsou již na podobné cestě jako kdysi INVEX.

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 21:41 ® Martin Chmelík

Máš pravdu.

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 21:32 ® regulus reakce na …
regulus

Martin Chmelík> no ono se to moc nebo vůbec s veletrhem jinde srovnávat nedá, v Německu, Holandsku kde to mohu posoudit i když trochu z druhé strany než návštěvník a asi i jinde, jsou odborné výstavy a veletrhy většinou bez účasti veřejnosti a docela si nemyslím, že trh s 80 milióny obyvatel ve zcela jiné ekonomické situaci se dá srovnávat s naším 10 milionovým s podstatně menší kupní silou přestože je v Německu mnohem víc výstavišť. Řekl bych, že tohle hraje podstatnou roli.

Ještě k těm veletrhům u nás, z pozice odbornýho návštěvníka třeba INVEXu, začaly tam multimediální opičárny výrobců her a mobilních operátorů, děcka a pubescenti převálcovali odborný návštěvníky i odbornou veřejnost, firmy pro který to byla vynikající příležitost prezentovat se v oblasti telekomunikací, IT, měření a spousty přidruženejch oborů se postupně vytráceli, nakonec tam jezdili jen čangoši až veletrh prakticky zaniknul. To je úplně klasickej příklad jak to u nás chodí.

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 21:09 ® Robur
Robur

kosmodisk jsem neviděl, ale na trzích bývá pravdielně jakýsi senior, který má nějaký rovnač páteře. je to jaksái hrazdička, na které se převráti vzhůru nohama a tvrdí, jak je to senza:-D

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 20:36 ® Martin Chmelík reakce na …

brčal> klidně se na mne obrať, rád pomohu. :-)

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 20:32 ® brčal reakce na …
brčal

Robur> to tam patří všude, klobása a pivko. jen co si myslím že kosmodisk ee

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 20:30 ® brčal
brčal

Martin Chmelík> co jsi napsal znám a vím, taky jsem napsal že informace jsou velmi nepřesné . V říjnu bych tě chtěl přes e-mail chtěl poprosit o nějaké podklady na projekt pro školu co musím vytvořit ( pokud postoupím dál), samozřejmě ti ho pak předám :-) a na bazén se těším :-)

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 20:23 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

Robur> a někdo wolkswagen :-)

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 20:16 ® Martin Chmelík reakce na …

Robur> Pivo, klobása, pizza – to nějak ke koloritu výstav patří. A možná i to lepidlo. Vím, bude to znít blbě, ale kdo z nás lepidlo i na rybách nepotřeboval. Přilepit upadlé očko u teleskopu, anténku u splávku. :-) Ale ten ostatní sortiment? Možná by anketa byla zajímavá. Ale jak říkám, ten kdo jde na rybářský veletrh, neměl by mít možnost utratit peníze za nic jiného, než za věci na ryby a za občerstvení. Nic méně je vidět, že motorkářům uvedený sortiment vadil.

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 20:04 ® Robur
Robur

a co dát anketu, zda ti trhovci pohoršují nebo nepohoršují, já pořád tvrdím, že jim 2 – 5% plochy patří. Někdo chcepivo , někdo klobásu někdo cucnakládě.

reagovat
Pondělí 12. března 2012 v 19:38 ® Martin Chmelík

regulus> Napsal jsi to velmi trefně. Doba je složitá a výstavy neprožívají lehké období. Bohužel si za to ale může každý organizátor v podstatě sám. Všichni se diví, jak je možné že na „civilizovaném“ západě výstavy či spíše skutečné veletrhy fungují. Ale ono to funguje, protože se tam dodržuje něco jako etika a veletrhy jsou stále vnímány jako prezentace daného vystavovatele. V ČR se většina veletrhů vydala nesprávným směrem – k přímému prodeji, kdy si vystavovatel chce snížit tím prodejem nákĺady na účast na veletrhu. Organizátoři se tomu rádi podřídili, vystavovatelé se podřídili těm návštěvníkům, kteří takové výstavy požadují. Díky tomu z veletrhů mizí prestižní vystavovatelé a také mizí kvalitní návštěvník. A to je velký hazard s pojmem výstava či veletrh. Stačí si přečíst příspěvky k tomu článku o Motosalonu (a motorkáři jsou hodně kritiční návštěvníci), ze kterého jasně vyplývá, že dalšího ročníku se tito zklamaní již nezúčastní. Ano, nachytají se další, ale jednou, jako ve hře letadlo „kavky“ dojdou. V podstatě již dochází. A jestli se to těm stánkařům se sortimentem klobásy, sýry, nože, pásky, leštidla vyplatí? Jistě že ano, jinak by na výstavy nechodili. A věř, že poctivě platí plné ceny. Takže pro organizátora slušný příjem, stačí si sečíst zhruba obsazenou plochu těmito firmami. Ale je to kontaproduktivní min. ve dvou bodech: A) kazí to image dané výstavy a odrazujete jak návštěvníky, tak vystavovatele B) objem utržených peněž místo do kapsy rybářských firem plyne těmto trhovcům, tedy zmenšují objem peněz,se kterými rybáři přicházejí na výstaviště. Když zájmy vystavovatelů nehájí organizátor, tak se divím vystavovatelům, že si nejsou schopni hájit své zájmy jednotným přístupem. Jak jsem již uvedl, s výstavami v ČR se velmi hazarduje a již dnes mnoho potenciálních návštěvníků i vystavovatelů vyhledává zahraniční veletrhy. Vím, že sklidím i kritiku, protože ten příspěvěk vypadá, jako bych sežral všechnu veletržní moudrost, ale za svým názorem si stojím. Nevidím důvod aby se veletrhům nedařilo v ČR, když se jim daří všude ve světě. Často slyším, že např. němců je 80 mil. Ano je, ale mají také 10× více moderních výstavišť evropského formátu a 10 x více veletrhů než je pořádáno v ČR. A že tam jezdí návštěvníci z celého světa? Ano, také tomu odpovídá kvalita veletrhů. Kolik je prestižních výstav v ČR? Dají se spočítat na prstech jedné ruky.

reagovat
Pondělí 12. března 2012 v 19:26 ® regulus reakce na …
regulus

džigit> nejsu jejich propagátor, požívám to už spoustu let (samozřejmě že ne na všechno) a fakt to drží jako sviňa, taky jsem nevěřil, ale dvě zabroušený slepený hliníkový věci po rozlomení se vytrhl hliník a lepidlo drželo jen ty věci musí co nejlíp dosedat na sebe, pak to funguje, když je tam mezera byť malinká, tak to nedrží. No a kdo ví cos na něj zkoušel, jestli s na něj spustil po ostravsky, tak byl borec možná rád, že seš pryč … :-D :-D :-D

reagovat
Pondělí 12. března 2012 v 17:32 ® džigit

regulus> konečně vím,za koho kopeš :-)) Už to mám slepené,ovšem ne tím,co tu propaguješ.A ten blb,co to prezentoval,to byla kapitola sama pro sebe.Dal jsem mu jasnou nabídku a on… raději pomlčím.Prostě mu ten kyanid z lepidla zalezl až moc pod kůži

reagovat
Pondělí 12. března 2012 v 17:09 ® Robur
Robur

ty stánky jsou na každé veletržní akci. Jinak jsem měl docela dobrou brigádu jako študák, na jendom technickém veletrhu jsme propašoval propagační stánek s jednou českou kosmetickou firmou. Byly to žně jak sviňa, páč tam bylo 99% chlapů, kteří buď prezentovali nebo čuměli na prezentované, chodili do hospod a já byl jediný, kdo nabízel na přivezení lepší polovičce něco jiného než hoblovku, rašplu atp. I kdybych do těch kelímku tehdá nakadil, tak by mně za to rvali ruce.

reagovat
Pondělí 12. března 2012 v 17:02 ® regulus reakce na …
regulus

Martin Chmelík> docela zajímavý, asi to není problém jen rybářskýho veletrhu. Důvody proč se tak děje se můžeme jenom domnívat, ale i tak mne udivuje že se nad tím patrně nikdo z organizátorů nepozastaví, v přihlášce http://www.bvv.cz/…ryba12_c.pdf by měl každej uvést oborový číslo a třeba klobásy nebo sýry tam nikde nevidím. Další věcí která mě udivuje, je že se jim to vyplatí (netuším kolik platí), ale jestli je to tak jak si myslím, tak vuřty, sýry a lepidla byly v každým pavilonu kde se vystavovalo, čili pokud se nepletu tak čtyři. To musel být docela ranec, pokud jsou ovšem vedeni jako vystavovatelé, taky to může být občerstvení nebo bůh ví co, nějaká speciální smlouva na všechny akce co se na BVV dělají apod. Takže podle mě o tom BVV ví, to by museli být slepí a nedělají s tím nic proto, že jim to asi vyhovuje (další penízky) a asi si nikdo dost důrazně nestěžoval. Myslím, že pokud by třeba jen 50% firem napsalo, že pokud tam budou stánkaři tak vystavovat nepřijedou, tak by to bylo okamžitě bež vuřtů. Konec konců i stížnost nějakýho většího množství návštěvníků by s tím třeba pohnula, ale spíš bych řekl, že to valné většině nevadí nebo možná i vyhovuje.
Mě osobně je to úplně fuk, prostě to ignoruju a jak psal Robur, byli po okraji pavilonu, takže to nebylo tak, že by byli zamíchaní mezi ostatními vystavovateli a komu to vadí, tak není problém napsat BVV co si o tom myslí.

Zajímavá je taky firma UNIVERSUM, teď už mají e-shop, ale před pár lety se to lepidlo dalo koupit výhradně jenom na výstavách, byť je to brněnská firma, tak jsem nepochodil. Sice jsem s tím určitě zvedl Džigita, ale lepí to perfektně, teda když se to umí a nesmí to být polyuretan, to se neslepíničím. :-))

reagovat
Pondělí 12. března 2012 v 16:38 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

osprey> Někdy se inteligence označuje jako kombinace IQ a EQ (emoční nebo někdy sociální kvocient). A myslím, že u tohoto jedince o schopnosti fungovat v komunitě víme své :-))

reagovat
Pondělí 12. března 2012 v 15:46 ® osprey reakce na …
osprey

David Havlíček> Hlupák se hloupě chová z hlouposti. Inteligentní člověk tak může činit i se zcela jasným záměrem.

reagovat
Pondělí 12. března 2012 v 15:36 ® HaD reakce na …
HaD

osprey> pokud se takto chová, hlupák to je.

reagovat
Pondělí 12. března 2012 v 15:27 ® troutkiller reakce na …

osprey>Tím huř!Znám to z krámu:-((

reagovat
Pondělí 12. března 2012 v 15:08 ® Martin Chmelík

Musím vložit jeden odkaz na článek, který sem sice nepatří, ale týká se také výstavy. Jsem zastáncem toho, že firmy, které nejsou z oboru jakékoliv výstavy, nemají tam co pohledávat. Vše je v moci organizátora, zda chce chránit své vystavovatele, či mu jde o vlastní profit.

http://www.motorkari.cz/…y-20892.html

reagovat
Pondělí 12. března 2012 ve 14:55 ® osprey
osprey

troutkiller> On je právě problém, že tohle žádný hlupák není. O to je to smutnější…

reagovat