Chytej.cz

Prut pro dceru necteno

9.10.2007 | M.BURNES | 3.150 zobrazení | 21 odpovědí

Shánim nějaký prut a naviják pro dceru 4roky koukal sem na tohle fishop.cz
a potom se chci zeptat jak je to s rybařenim dětí budše někomu vadit když budu chytat na jeden prut a malá taky na jeden?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 13. října 2007 ve 13:58 ® Cudla
Cudla

Vedu taky kroužekleta letoucí (ještě za komanče).Prvnáci se učí do vánoc úsně a debatama v lednu již umí docela obstojně číst a psát,únor již dělaj papíry.Dá se ukecat i to že děcko dělá vše ústně,záleží na sk.konisaři jakou má trpělivost…

reagovat
Pátek 12. října 2007 ve 21:50 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

Kamarade chytani na plavačku možna porybnemu nebude vadit jen vlačka byla zakazana i za komuny tak lepej něryzykuj jsou inne zakony a doplnki spravně osoba ktera chyta ryby ma mět rybařsky listek a povolenku roky tam nejsou uvedene a to je velka chyba to znamena tvoje cera by měla mit papiry a tych debilu co to vymyslelo nezajma že neumi čist to jak ¨ma udělat rybařski kroužek,vedu rybařski krožek 15 let a mam stym problemy,přyjdou prvnaki ani to neumi čist co mam dělat naučim je duležite věcy miry hovani u vody šetrne zahazni s rybami nosit miru pean a tak dale.

reagovat
Pátek 12. října 2007 ve 21:01 ® M.BURNES
M.BURNES

® tucnak11:Tvoje čeština je super bič 4m máme ale malá chce prut s navijákem

reagovat
Pátek 12. října 2007 ve 20:21 ® tucnak11
tucnak11

Kamarade na prut s navijakem se vykašli začni ot biče na splaveček plotice a tak dal.Tak jsem ogara učil ot 4–5 let aby se chytil laski k rybařeni take je musi chytat a ne sedit u vody a nic,proto že didě je ditě za hvilku ho přestane bavit chytačka jak nic nebere,a vlačka je naročna,tak jak jsem psal bič do 3–4 m dëlši je zbytečny a těšky a začnout ot drobočiny ač ma ditě radost a vice touhy po chytani.Mojemu ogarovi jsem vštěpil lasku k přyrodě a chyta teč za 2 ligu muška a je hospodařem prominte za češtinu made in Jaruzelski.

reagovat
Pátek 12. října 2007 v 15:46 ® Robur
Robur

no synovi je 7, grmela není, nahazovat zkouší, ale připadá mně nelogické učit děti v tomto věku vláčet. Dle mého je nejlepší nějaký bič, tak do 4 metrů /s5m už má problém, je těžší a horší manipulaca/ a plavačka, už zjistil kudy mu ten silon lítá, kde se to plete, takže přidáme naviják.

reagovat
Pátek 12. října 2007 v 11:55 ® Kubajs
Kubajs

i jí to učíš nějak vodit nebo to tahá plynule že má takový úspěch

reagovat
Pátek 12. října 2007 v 11:23 ® Scanix reakce na …
Scanix

hecht: no co bych pro dceru neudelal, zatim neutrhla sama nic, vzdy jsem to z vazky dostal, prevazne ji nechavam chytat na male gumky, at se ji vesi okouni.

reagovat
Pátek 12. října 2007 ve 2:43 ® hecht reakce na …
hecht

Scanix a jak to děláš s nástrahama. Já jsem totiž na ty svoje balzový zázraky dost lakomej / opatrnej. A bojim se že když jí tam dám rotačku nebo gumy, tak nebudu stačit navazovat a dokupovat.

reagovat
Pátek 12. října 2007 ve 2:38 ® hecht reakce na …
hecht

Hele Kubajs, to já ale taky, i když už jsem trochu odrostl. Když jí to bude bavit, je to ok, protože jak říká davaprd – konečně nějaký vznešený důvod i pro manželku :-)

reagovat
Čtvrtek 11. října 2007 ve 22:07 ® bubu reakce na …
bubu

kubajs-děti dnes nejraděj sedí u kompu :-))

reagovat
Čtvrtek 11. října 2007 ve 21:55 ® Kubajs
Kubajs

Taky by jsem koupil takovej nějakej vláčecí do 2m do 20g.Je lehký a půjde použít na všechno děti nejraději vláčí a chytají se splávkem

reagovat
Čtvrtek 11. října 2007 v 11:59 ® davaprd
davaprd

osobně jsem na tom stejně, moje začala dokonce ve třech letech, vzhledem k tomu, že chytala plotičky na plavačku u břehu a hned je házela z5, vůbec jsem si nedělal hlavu z RS, jsem poněkud explozivní povahy a pokud by někdo kvůli tomuhle začal prudit, asi bych (a i on) měl problém, co se týká výbavy, tak jsem jí pořídit to nejmenší a nejlevnější co bylo v obchodě dostupné (teleskop 2,10 a pidi naviják dohromady asi za 500,–), je šťastná, že má SVŮJ prut a já můžu na ryby častěji než dříve, bo robim i vychovatelku ;-) )

reagovat
Čtvrtek 11. října 2007 v 10:48 ® Scanix reakce na …
Scanix

hecht: kopytka jsou vsechny male deti, jen ji to sver a mej trpelivost, uvidis, jakou bude mit radost :-)) Ja jsem s RS zatim konflikt nemel, to bude tim, ze jsem nemel 4 roky kontrolu ;-)

reagovat
Čtvrtek 11. října 2007 v 1:04 ® hecht
hecht

No, mám pár let koupený DAM HYPRON 180 – 5–20g a pořád ho oprašuji ve skříni s tím, že je to pro děti. Podobně jako scanix mám 4,5 letou dceru, ale zatím jsem nenašel odvahu to prubnout s prutem v její ruce.Rybišky se jí moc líbí, ale vidím v ní zatím takové ,,kopýtko''. Příští rok to s ní asi prubnu, a budu doufat v lidský přístup za strany ryb. stráže.Věřím, že vysvětlím to že je to takto lepší, než jako v mém případě chodit pytlačit sám .

reagovat
Středa 10. října 2007 ve 13:33 ® Cudla
Cudla

Záleží fakt jen a jen na koho narazíš.Některej porybnej s velkým P tě zjebe jako sysla,jinej s vekym srdcem pro rybařinu tě zjebe ,abys to sestavil děcku pořádně at něco chytí.Vím o čem je řeč mam 3 už velký rybáře tak že vím jak to chodí.Prutů je dnes tolik na výběr,je lepší to vzít osobně aby ho děcko „uneslo“ a mohlo s ním vládnout.

reagovat
Středa 10. října 2007 ve 13:09 @ ???

nejlepší je vybrouš

reagovat
Středa 10. října 2007 v 10:45 ® Scanix reakce na …
Scanix

M.BURNES: Je to od DAMu, D.A.M. E-Motion 1,8m 5–20g 2díl, je to vybehla serie, ale pruty to jsou vcelku dobry, mam od nich jeste picker a jeden vlacak a 2 kaprovy pruty a spokojenost.

reagovat
Středa 10. října 2007 v 10:24 ® M.BURNES
M.BURNES

® Scanix,:copak je ten emotion za klacek?

reagovat
Úterý 9. října 2007 ve 22:23 ® Scanix
Scanix

Mam 4.5letou dcerou a na ryby ji zatim bavi chodit, koupil jsem ji za 310,– emotion 1,8m 5–25g na jeji vlaceni to staci. Stridame se u vody a ucim ji nahazovat. Dneska si vytahla vlastnorucne 2 okouny a byla stastna. Verim, ze bych se s porybnym dohodl, jak jinak privest omladinu k rybareni, ja zacinal ve 4letech stejna a v 10letech jsem mel povolenku :-)

reagovat
Úterý 9. října 2007 ve 21:12 ® rapadek reakce na …
rapadek

Řeším to taky tak. Já chytám na jeden prut a s druhým prutem si hraje kluk. Má 5 roků a nevím jak jinak bych ho měl učit. Podle paragrafů by si asi měl vyřídit svou povolenku, ale vždyť neumí ani číst a podepsat se…

reagovat
Úterý 9. října 2007 ve 20:29 ® Fish man
Fish man

Kdysi se to mohlo že tvoje dcera mohla chytat na jeden tvůj prut ale už to nejde!! Ale snad to porybní budou tolerovat, protože je malé!!

reagovat