Chytej.cz

Naviják na vláčku necteno

5.10.2007 | kmasek | 7.476 zobrazení | 33 odpovědí

Chlapi chtěl bych si koupit naviják na vláčku a hodlám do toho investovat max 5 tisíc tak jestli mate nekdo nejaky dobrý tip tak sem s nim!!!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Úterý 16. října 2007 ve 22:21 ® Piranha reakce na …
Piranha

Kosmiku jasny ja se drzim malinko stranou toho nazoru ze navijak za 500 je super, asi je to nahoda ze ten navijak co mam resp. dva za 400 sou zatim good oba makaj dobre ale vlacim s nima jen obcas vetsinou je mam na feedr bo klasickou sedanou rybarinu.ale neco ti povim urcite sis vsiml ze dnes, oproti roku treba 2000, se ukazalo na trhu neskutecne mnoho firem co vyrabej navijaky bo pruty,driv vysli na trh shimana kazdej kdo slysel slovo shimano si predstavil brzdy na kolo nebo prehazovacku, najednou tu byly ABU garcia a kardinal navijaky co se pouzivali anglinama uz v 70 letech a tady si za ne rikaly 4 klacky.Ano jsou to legendy i dnes se da koupit navijak za 25 000 ale ten klasickej prodejni prumer teda do 5000 strasne klesl.Hodne firem udela kvalitni navijak s bojovkou kovovej lehkej a robustni za takovou cenu ze i treba takovy shimano musi ze svejch zasad polevit.Treba pruty,vlacak shimano dneska u braunstajna peti sezenes do litru a je to fofr klacek to zarucim. chci tim rict ze proste dneska je takova konkurence ve vyrobe ryb. poztreb ze se i ceny tlucou a znackovy vyrobci jsou nuceni jit cenou dolu.Dolu,diky tem kvalitnim neznackovym navijakum a treba i prutum a hlasicum.Ale zase nejakej navijak co se jmenuje stastny rybar s tim mi di do prdele :-D clovek musi znat to sve aby vedel co mu sedi at je to shimano,abu tica nebo stastny rybar fischerman.

reagovat
Úterý 16. října 2007 v 19:23 ® Kosmik reakce na …

Piranha: Chodím na klasickou vláčenou a letos jsem zrušil 2 obyčejny navijáky do 500 Kč, ještě že jsem dostal 3. průměrný tak jsem zvědav jestli do konce sezóny vydrží. Závada byla na překlápěčích, vždycky se tam něco ulomilo a musel jsem to překlápět ručně a kontrolovat jestli je ve správné poloze a podotýkám, že předtím jsem překlápěl rukou. A z jednoho zničenýho navijáku se začal odlupovat plast u kličky. To je moja zkušenost s levnýma navijákama, proto půjdu do dražších než abych každou sezónu kupoval nový.

reagovat
Pondělí 15. října 2007 v 19:59 ® Piranha reakce na …
Piranha

DUDU ja si myslim ze po 17ti letech aktivniho rybareni asi umim nahazovat ja si s tim poradim neboj umim to preklopit rukou tak aby mi to spadlo pul metru nad strom a nezavaznul sem ale chapej nebavi mne to, je mi milejsi kdyz si po malim pootoceni klicky preklopim radic a hned muzu navijet ale kdyz mi i ten kram nevezme vlasec do rolnicky ale na druhou staranu tak to proste je navijak na pí. a to je muj nazor. chci mit pri vlaceni to nejvetsi pohodli to je jako bych brodil v prsackach do kterych tece a kvuli tomu si omotaval haxny igelitem, jestli se rad trapis u vody s cajkem na prd tak prosim, ja ti to nezazlivam ale neni nad to mit vercajk jako ze skatulky.

reagovat
Pondělí 15. října 2007 v 19:54 ® dudu

Piranha- podotýkám, že se ale nevyjádřuji ke zmiňovanému navijáku, ten neznám a neposuzuji.

reagovat
Pondělí 15. října 2007 v 19:48 ® dudu

Piranha- až budeš chytat trochu déle tak se to taky naučíš, neboj. Nic na tom není. Jednoduše když rukou koriguješ odvíjení, pak zrovna překlapneš. Byla tady na to kdysi anketa www.chytej.cz

reagovat
Pondělí 15. října 2007 v 18:29 ® Piranha reakce na …
Piranha

DUDU: dudaqne kdyz hazes po proudu v rychly vode jako treba bela tesne nad strom ve vode tak bych te chtel videt jak si v klidu preklopis rukou civku dopnes vlasec a zacnes vlacet v tu chvili to mas ve strome a trhas to neni navijak na vlaceni to je akorat tak na uceni navijet moji malou dceru.Navijak musi slapat jako hodinky vzdyt za den s nim natocis kilometry a tech odhozu za mesic nema ani kaprovej navijak za dva roky

reagovat
Pondělí 15. října 2007 v 18:20 ® Piranha reakce na …
Piranha

LojzoRybko:koukni na toho miho milacka sem ho sehnal po 17 letech co sem ho mel naposledy kdy mi ho tata koupil jako klukovi na 4metrovej bambusak.Sehnal jsem ho od nejakyho chlapa na inzerat.Vsimni si jak je uplne nedotcenej nepouzitej ani skrabanecek na nem neni.A na krabici je 31. brezna 1981 a 65 kčs, ten je o rok mladsi jak ja.A to druhy co tam je je prvni ceskej muskarskej VRHACI navijak proste otocis bubinek napric prutu a nahodis a otoci zpet a mas zase muskac, raritka.

reagovat
foto/forum/2007/th-img2547.jpg
Pondělí 15. října 2007 v 18:13 ® Piranha reakce na …
Piranha

TOLEDO:Ja si myslim ze na vlaceni,, klasicke vlaceni, myslim tim to vlaceni, kdy se chyta vsechno a ne jen pouze jedna cilova ryby treba sumec nebo jen kapitalni stiky,staci jakykoliv prumerny navijak nezeležmo na znacce.Ano kazdy vetsinou kejvne po shimanu abu nebo nejakym jinym znamim nav. ale jak rikam vlacel sem navijackem kterej sem koupil v akci za 400 a dostal k nemu jeste jeden a nemuzu si ho vynachvalit na to klasicke vlaceni je dobrej a udelam s nim treba 120 stiku bo 160 sumce ale kolik takovejch ryb chytnu?kdyz se nespecializuju na kapitaly?Jasne ze kdyz bych s nim jezdil na ebro tak ho jeste tam vyhodim ale ja nejezdim na kapitaly ja si zachytam rad hodne ryb a klidne mensi.Jinak ten navijak za 400 ma taky jako shimano multistop a krokovou brzdu ale zase v jakym materialu.

reagovat
Sobota 13. října 2007 ve 22:41 ® toledo reakce na …

dudu, tak ako píšem, nahodím a pootočím kľučkou aby sa radič preklopil a kľučka nechce reagovať ľahko akoby bola zaseknutá. Nie som silový „preklapovač“ ale dokedy som nepoznal Ticu pri Shimanach som nevedel, že sa také niečo môže stať. Ako píše Prichy aj mňa Tica naučila preklápať prstom. A je to.

reagovat
Pátek 12. října 2007 ve 21:05 ® Prichy reakce na …
Prichy

dudu: ja se to uz diky tice taky naucil, zel nekdy pri „vyhazovani brehu“ napr na pstruhovce to zatim neni uplne to prave orechove

reagovat
Pátek 12. října 2007 ve 20:51 ® dudu

toledo,Piranha – jak nepřeklopí řadič? Jako při zatočení kličkou? Ti Ticu neznám, ale nemám srdce to tak dělat z žádným navijákem. Jednoduše automaticky překlápím rukou, nemusím poslouchat ty rany a myslím si že naviják i déle vydrží.

reagovat
Pátek 12. října 2007 ve 20:30 ® tucnak11
tucnak11

Ryobi Zauber,Daiwa Kaprikorn 2500 5 ložiskovy mam ho a ide jak hodinki uš 2,5 roku Shimano Twin pover sterši provedeni.

reagovat
Středa 10. října 2007 ve 23:27 ® toledo

Piranha, máš pravdu s Ticami, aj ja som nedávno chcel reklamovať tú istú chybu, že pri nahodení mi nechce preklopiť radič a naviac niekedy mi ho preklopí počas nahadzovania skôr než má. Po nejakom čase to prestalo a neskôr opakovalo to isté. Mám aj väčšiu a tiež ju používam na ťažšiu prívlač a táto mi to nerobí. Nakoniec mi ušla aj lehota ale hovoril som s predávajúcim a ten ma ubezpečil, že mi to neuznajú. Nedal by som sa odhovoriť od reklamácie, ale tá Tika to nerobila vždy. Ako by som potom v predajni ukázal chybu, keby náhodou vtedy šľapala na 100%. Ale čo, teraz mám 7 mesiacov Shimano Aspire a začína mi niekedy robiť to isté! Čakám čo bude ďalej.

reagovat
Středa 10. října 2007 v 19:39 ® Cudla
Cudla

jo je to spojený snad už od lonska,zatím si drží každej svojí značku.

reagovat
Středa 10. října 2007 v 8:35 ® Fugas

Vichrzhor: to vypadá opravdu na přesnou kopii. On cormoran se ani spoluprací s Daiwou nijak netají. Na cormoran.de se dost často objevuje spojení Daiwa-Cormoran.Tak je asi Daiwa koupila nebo co:-)

reagovat
Úterý 9. října 2007 v 19:13 ® Vichrzhor
Vichrzhor

Teda já nechci furt otravovat s tím Cormoranem (mimochodem – Kormorán je dost blbej název vybavení, zvlášť v našich podmínkách :-)) )), ale nepřijde vám dost podobnej té Daiwě?

reagovat
foto/forum/2007/th-img2538.jpg
Pondělí 8. října 2007 v 18:35 ® cormaxx
cormaxx

skwor:jj ten bude (doufam) mému dragonu slušet:-)) Ta tica na lehkou vláčku není;-)

reagovat
Pondělí 8. října 2007 v 16:40 ® Kosmik

Oprava:Ryobi Zauber vs. Team Dragon

reagovat
Pondělí 8. října 2007 v 16:39 ® Kosmik

Tady dávám srovnání reda a team dragon od konkurence www.mrk.cz

reagovat
Pondělí 8. října 2007 v 16:33 ® Cajo
Cajo

A čo tak DAIWA LAGUNA ten tiež nevypada najhorsie…

reagovat
foto/forum/2007/th-img2532.jpg
Pondělí 8. října 2007 v 16:29 ® skwor
skwor

cormaxx: S Ticou zkušenost nemám, ale tohle stojí zhruba polovinu Reda (1250Kč) a po půl roce vláčky se mi jeví docela slušně…

reagovat
foto/forum/2007/th-img2531.jpg
Pondělí 8. října 2007 v 16:28 ® Kosmik reakce na …

Já bych si reda klidně koupil, ale vadí mně ta červená barva, rybář by měl být co nejméně nenápadný. Možná je to blbá úvaha.

reagovat
Pondělí 8. října 2007 v 16:09 ® cormaxx
cormaxx

Kosmik: jj taky jsem na něj koukal,pač na Reda nemám:-(( ale teď jsem našel tohle a vypadá pěkně a navíc tý značce věřim:-)

reagovat
foto/forum/2007/th-img2530.jpg
Pondělí 8. října 2007 ve 14:12 ® Kosmik

Co tahle SPRO Blue Arc, od reda se liší pouze jinou barvou a má menší počet ložisek, máte s ním někdo zkušenost?

reagovat
Neděle 7. října 2007 ve 21:24 ® Scanix
Scanix

No podobna otazka se resila na konkurencim serveru, zde je odkaz www.mrk.cz

reagovat
Neděle 7. října 2007 v 1:13 ® LojzaRybka
LojzaRybka

tak to hodně přidej,dnes má historickou hodnotu :-)

reagovat
Sobota 6. října 2007 ve 22:15 ® Piranha reakce na …
Piranha

Ja mam TiCu 30 a uz ho nikdy nechci videt co se tyce chodu je super a le po odhozu se nepreklopi radic coz na male ricce typu bilina je neprijatelny kdyz hazu nad porost ve vode,nez preklopim je vázka.a pri prudkem bocnim hodu se radic preklapi coz u tezke vlaceci nastrahy ma za vinu utrezeni.Byl v reklamaci a pry je v poradku, u navijaku za 2700,–- by se to nemelo dit.Uvazuji o ABU nebo o shimanu

reagovat
Pátek 5. října 2007 ve 21:27 ® Vichrzhor
Vichrzhor

Já mám letos novej Cormoran Magnesia 3500 10PiF a kupodivu to navíjí vlasec a má to plnohodnotnou kovovou náhradní cívku…

reagovat
Pátek 5. října 2007 ve 20:37 ® dvorak reakce na …

Urcite ne Okumu Alumina!!!!!

reagovat
Pátek 5. října 2007 v 19:24 ® Stanik
Stanik

Souhlas se skworem, za ty prachy asi lepší naviják neseženeš. Zatím ho mám první sezónu a jsem maximálně spokojen.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1