Chytej.cz

Štika se spolknutým trojhákem necteno

27.9.2007 | Mary | 10.640 zobrazení | 47 odpovědí

Jak dopadne štika, která má trojháček daleko spolknutý a pustím ji. Když ji přitahuji, tak ji tím trojhákem uvnitř poškodím, nebo se více zapíchne. Poradí si, nebo uhyne?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Sobota 1. prosince 2007 ve 14:35 ® Jirka.:)

Tohle se mi už jednou stalo,chytal jsem na gumu a najedno mi po ní vyskočila štika a jak jsem ji přitahoval guma se uvolnila tak jsem tam dal jinou nahodil a zase ta samá štika (podle hřbetní ploutve)tak jsem jí nkonečně vyáhl a ze žáber jí stříkala krev měla 37 cm tak jsem ji zmasil aby se netrápila stejně by pošla!!

reagovat
Pátek 30. listopadu 2007 v 11:35 ® Cajo
Cajo

rgb23 – si myslim ze jednohak nie je alebo je iba ciastocne riesenie… bo ryba ma taku istu sancu sa zazrat aj s jednohako… ak ju necham zazierat sa tak na cigaretku a mozno aj dlhsie… Ale zas je pravda ze jednohak ide vyoperovat jednoduchsie ako trojhak…

reagovat
Pátek 30. listopadu 2007 v 10:36 ® Mary reakce na …
Mary

Souhlasím. Protože když čekaj dlouho, mají jistotu, ale pak to je hodně hluboko.

rgb23: Nemáš úplnou pravdu, taky se jí to dostane dál do jícnu, protože spoustu rybářů, alespoň co znám já, dávají rybičku za hřbet včetně mě. Prostě nejhůř jsou na tom dravci, jako štiky candáti atd. Co je to vlastně za sport, trhat rybám huby a jícny. Myslivec v lese, když špatně mine, tak to dohledá a zvíře se dál netrápí. Ale jak je na tom štika, kterou pustíš zpět, a je to buřt, jestli trojhák nebo jednohák. Prostě trpí. A kdo ví, jak dlouho.

reagovat
Pátek 30. listopadu 2007 ve 4:01 ® rgb23 reakce na …
rgb23

Cajo22: v tomle úplně souhlasit nemůžu, když nastražím živou rybku na jednoháček za tlamu, klidně tu štiku nechám „hrát si s kačou“ dokud nemám jistotu že zabrala. Háček si zapíchne za okraj tlamy i bez záseku a rybku při tom strhne… něco jiného je jednohák za hřbet, nebo osedlat jí za na dvojháček

reagovat
Čtvrtek 29. listopadu 2007 ve 12:18 ® Cajo
Cajo

Mary – spomynal som – ale le okrajovo – Podla mna u rybickarov nie je ani take velke zlo ten trojhak ako skor dlhe cakanie na zasek po zabere…

reagovat
Čtvrtek 29. listopadu 2007 v 11:23 ® Robur
Robur

a právě proto jsou to ti nejlepší z nejlepších…

reagovat
Čtvrtek 29. listopadu 2007 v 11:06 ® Jirka_K

dobyvatel: s trojhackem leze jen Fantomas a kotvu tehoz tvaru pouzivaj maximalne tak Pirati z Karibiku.

reagovat
Čtvrtek 29. listopadu 2007 v 10:58 ® Mary reakce na …
Mary

Bavíte se o třpytkách, woblerech, ale živou rybičku moc nezmiňujete.

reagovat
Čtvrtek 29. listopadu 2007 v 10:46 ® Robur
Robur

neříkám, že musím mít na všem trojhák, ale bláboly o volšovejch rukách…vykládej např. někomu kdo někam poleze a na lano si uváže jednohák nebo bude chtít ukotvit loď, určitě ti to hned vysvětlí

reagovat
Čtvrtek 29. listopadu 2007 v 10:45 ® Cajo
Cajo

Jirka_K – O takych vodsch viem, videl som aj foto takych vobov s 1hakmy… no, maju troska iny pristup k prirode…

reagovat
Čtvrtek 29. listopadu 2007 v 9:55 ® Jirka_K

Cajo22: Tohle byl prvni wobler s jednohakem, ktery jsem nasel. Jinak treba v Britske Kolumbii je na nekterych vodach povolen pouze jednohak a pouze barbless. I na wobech jako pest. A to tam maj ryb jako sracek. Padani ryb neni vina jednohaku ale „volsovejch rukou“.

reagovat
Středa 28. listopadu 2007 ve 23:40 ® Cajo
Cajo

rgb23 – jj, to mas pravdu… jarryn21 – som nemysle ze to nejde, ale ze u vatsich nastrah je to s tym jednohakom na voboch horsie…

reagovat
Středa 28. listopadu 2007 ve 23:13 ® rgb23 reakce na …
rgb23

Prichy: mno, i s jednoháčkem bez protihrotu tu rybu vytáhnu bez problému, akorát jí nesmím nechat povolit šňůru. A že občas nějaká spadne… je to sport a i o tom to je, byla lepší. Pokud se chce štika utřepat, na protihrotu nezáleží. Naopak je ale výhodou, že když urve návazec, háček snáz sama odstraní.

reagovat
Středa 28. listopadu 2007 ve 22:29 ® jarryn21 reakce na …
jarryn21

Přichy-JJ já mám poměr u štik tak 40 ku 60ti.Čili 40% chycených.A na záběry nemůžu hrát, jelikož jsou všichni moji kamarádi prolhaný svině a tak bych byl neustále poslední. :-)) ))))))))))))

reagovat
Středa 28. listopadu 2007 ve 21:32 ® Prichy reakce na …
Prichy

jarryn21: jak jsme se jednou bavili, jde to i bez hacku :-D a za chycenou rybu povazovat zaber :-) ......jakej mas pomer spadlych a vylovenych u ruznych druhu ryb? Ja to po prvni vychazce na P vode (cili u nas slo o potocaky) 50 na 50.

reagovat
Středa 28. listopadu 2007 ve 21:02 ® jarryn21 reakce na …
jarryn21

Čemu se divíš?!Na Dobrý vodě to bylo povinný.A nevšiml jsem si, že by to mělo nejakou vadu. A se zamáčklejma protihrotama.Moje včerejší štika viz" z lovu"Byla ulovena na wobler s jednoháčky a zamáčkl.pro­tihroty.Zkus to. :-)) ))

reagovat
Středa 28. listopadu 2007 v 19:47 ® Cajo
Cajo

Jirka_K – jasne… lente je rozdiel u UL nastrah a u heavy nastrah… asi tak… Na takom vobleriku by to az tak nevadilo si myslim…

reagovat
Středa 28. listopadu 2007 v 18:10 ® Jirka_K

vlacek: jednohak. A na wobleru?! Magori finsky! Ale asi tam maj hodne jahod.

reagovat
foto/forum/2007/th-img2762.jpg
Úterý 27. listopadu 2007 ve 23:20 ® rgb23 reakce na …
rgb23

Cajo22: souhlas, taky jsem už jich takhle pár našel. Třeba na hartě je to docela běžný jev, je tom spousta věšáků a když se ryba s woblerem utrhne, je to v prd… proto jsem byl pro jednháčky… tohle jsem ale na mysli před tím neměl, bral jsem v potaz právě to zažrání kdy rybu na břeh vytáhneš, ale lanko musíš ucvaknout, protože má prošitý jícen trojhákem. Zásek po záběru je problém pouze při lovu na těžko a káču, tady bych opravdu trojháčky striktně zakázal, protože neznám rybáře, který by zasekával ihned poté, co se splávek potopí. Když použiju jednoháček za pysk rybky,znám prostředí a ryby má dost prostoru bez věšáků, můžu si klidně zapálit cigáro a zasekávat až dokouřím, nikdy není problém háček šetrně vytáhnout. Naopak, jednou jsem zkoušel zkoušel Paulátův chomoutek, zasekl při prvním náznaku záběru a doslova sešitou tlamu chudiny štiky pracně operoval a vytahoval všech 7 hrotů dvou trojháčků a jednoho jednoháčku. Věřím, že kdybych jí nechal sebekratší chvilku zažrat, bylo by vytahování háčků součástí kulinární přípravy.

reagovat
Úterý 27. listopadu 2007 v 19:40 ® Cajo
Cajo

rgb23 – ja som uz nasiel – videl zopar stuk zdochnutych co boli zosite voblerom… Podla mna u rybickarov nie je ani take velke zlo ten trojhak ako skor dlhe cakanie na zasek po zabere…

reagovat
Úterý 27. listopadu 2007 ve 2:08 ® rgb23 reakce na …
rgb23

Cajo22: ale předpokládám, že si z nich toho woblera vždycky vytáhnul a nemusel ho v ní nechat… pak proti trojhákům nic nemám. Když ale najdeš na břehu vyplavenou mrtvou štičku se sešitou tlamou trojhákem, nebo vytáhneš z vody vyhublou kudlu s rezavým dvojhákem hluboko v jícnu, pak to člověka zamrzí a řekne si, že s jednoháčkem by se to nestalo. Pár lidí si na mě opět udělá nějaký obrázek, jiní budou tvrdit že berou i ty malé ryby, protože mají malé pánvičky a proto jim víceháčkové systémy nevadí ani u malých ryb:-)

reagovat
Pondělí 26. listopadu 2007 ve 23:47 ® Cajo
Cajo

rgb23 – ja som takych stuk chytil dost, a neboli to len stuky ale aj zubace, ostrieze a jalce…

reagovat
Pondělí 26. listopadu 2007 ve 22:41 ® rgb23 reakce na …
rgb23

Cajo22: 24.listopadu 1:18 píšu že woblera i třpitku snad z ryby vytáhne každej celou. Nevím jak ty, ale já jsem ještě štiku z hluboko zažraným woblerem nechytil. Ale dobře, opravuji se, zakázal bych jednoháčkový systém na dravce mimo woblerů, třpitek a podobných vláčecích návnad těchto variant. Tam, kde je riziko, že to štika zažere, jednoznačně používat jednoháčky.

reagovat
Pondělí 26. listopadu 2007 ve 22:24 ® Cajo
Cajo

rgb23 – Být po mém, zakázal bych na dravce více než jedno háčkový systém u všech návnad…

Přestaň používat dvoj a trojháčky a neřeš to.

sorry ale nikde som si nevsimol ze by si voby a rotacky spomynal…

reagovat
Pondělí 26. listopadu 2007 ve 22:07 ® rgb23 reakce na …
rgb23

vlacek: z jahody jsem nespadl, už neplodí, je na ně moc zima:-(( Kdyby sis přečetl to co jsem psal hned pod tím na co reaguješ, měl bys u toho woblera jasno… u třpitek, woblerů a pod. nemám proti trojháčkům nic.

reagovat
Pondělí 26. listopadu 2007 v 7:36 ® vsetinek

Mám pocit, že někteřé milovníci ryb, by nejraděj aby se ryby chytali úplně bez háčků a tahat je jen díky tomu, že se ryby budou křečovitě držet. Opravdu to někteří už přehánějí a přijde mi to až směšné.

reagovat
Pondělí 26. listopadu 2007 v 6:40 ® vlacek reakce na …

jo woblera a jednohacek ty si spadl z jahody na znak

reagovat
Pondělí 26. listopadu 2007 ve 3:27 ® pipa reakce na …
pipa

no toje neco horsiho !!!!!!!!!!!!!! to je TROTL !!!!!!!!!!!!!!

reagovat
Sobota 24. listopadu 2007 ve 3:45 ® regulus
regulus

Koukám, že pán je znalec.

reagovat
Sobota 24. listopadu 2007 ve 2:39 ® rgb23
rgb23

Scanix: Ve směs s tebou souhlasím, štika může přežít nějakou dobu i s přelomeným nebo přetnutým žaberním obloukem, pokud příliš nekrvácí. Bohužel pár kudel už jsem takhle zmrzačil woblerem a pustil. Vždycky jsem je ale do měsíce chytil znovu na první nahození na nejhloupějšího twistera, hubené, zubožené, bez boje. Poranění přežijou, nic ale nechytnou a skočí na první návnadu, která jim projede před tlamou. To že zranění není pro rybu smrtelné neznamená že dokáže i lovit. Být po mém, zakázal bych na dravce více než jedno háčkový systém u všech návnad.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1