Chytej.cz

Slezská Harta necteno

17.9.2007 | Petula | 746.972 zobrazení | 6.261 odpovědí

Vodní dílo leží v okrese Bruntál. Vzniklo přehrazením toku řeky Moravice, která zde protékala úzkým údolím.Ačkoliv mladý rybářský revír,ale uloveno již bylo na této přehradě mnoho trofejních ryb,převážně dravci štika,candát.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   209 208 207 ...
Čtvrtek 20. září 2018 v 17:12 ® romanek26 reakce na …
romanek26

rybardusacek> tak to je fajn slyset, já jsem letos co se týče kaprů oproti jiným rokům jalovy,zato mne těší vláčka, hlavně okouni mi docela jdou. Dnes jsem dorazil, mám zakrmeno, tak uvidím jak to půjde.

reagovat
foto/forum/2018/th-img129254.jpg
Pátek 31. srpna 2018 v 9:14 ® rybardusacek
rybardusacek

Hezký den všem, kterým ještě pořád záleží na tom, jak ta naše nejmladší přehrada vypadá. Dlouho se tady nikdo neukázal, dlouho nikdo nic nenapsal. Já letos strávil na březích Harty spoustu času a nebylo to vůbec špatné. Spousta pěkných ryb. Hodně vody. Když si člověk našel místo, zašil se do křoví a zakrmil, krásně si zachytal.

Tak pište, jaké máte zážitky a postřehy letošního roku…

reagovat
Středa 31. května 2017 v 9:53 ® milans14

Zdravím lidi, chci se zeptat – mladí zaplatili víkend na Slezské Hartě, nástup v pátek, tak nějaké doporučení ,přemýšlím zda vzít pruty či nikoliv.Nikdy jse tam nebyl. Budeme za strany " Leskovecká zátoka " . Jestli jsem se dobře díval, tak omezení nějaké není a platit by měla normálně naše povolenka pro Moravskoslezský kraj. Díky.

reagovat
Čtvrtek 26. ledna 2017 v 18:17 ® kingkubik reakce na …

alfík> hele nikdo na tebe nezautocil jen jsi byl durazne napomenut.

17 stik za dve hodiny? Alfiku nechci ti to vyvracet,sam jsem tuhle dopu zazil po napusteni prehrady ale nemuzes tady vyzdvihavat co bylo 17 let z5 prece Joo ja taky kupoval 17 let zpet startky za 20 krabicku…no a vcil?radeji nekourim…

reagovat
Pondělí 16. ledna 2017 ve 13:12 ® palab reakce na …
palab

Petula> Tak je super že Hartu někdo využívá i jako zimní koupaliště.. :-)

reagovat
Pondělí 16. ledna 2017 ve 12:36 ® Petula
Petula

Hasiči si dopřávají lázeň

reagovat
foto/forum/2017/th-img122478.jpgfoto/forum/2017/th-img122479.jpg
Pondělí 9. ledna 2017 ve 14:28 ® džigit reakce na …

Petula> největši bruslak na Severni Moravě :-))
Fajne to je 9-)

reagovat
Pondělí 9. ledna 2017 v 10:23 ® palab reakce na …
palab

Petula> To ano, je to kouzelné..

reagovat
Pondělí 9. ledna 2017 v 9:39 ® Petula reakce na …
Petula

palab> teď je to hezčí…

reagovat
foto/forum/2017/th-img122405.jpg
Neděle 8. ledna 2017 v 11:10 ® palab reakce na …
palab

Petula> Pěkné, teď si opravdu i Harta na chvíli odpočine.. :-)

reagovat
Pátek 6. ledna 2017 v 16:51 ® Petula
Petula

taky hezký pohled

reagovat
foto/forum/2017/th-img122384.jpg
Středa 4. ledna 2017 v 17:17 ® alfík reakce na …
alfík

džigit> Rád se v lednu nebo v únoru podívám na videa, nebo fotky a hned jsem natěšenej na další sezónu. Nedávno jsme hledali videa z doby kdy se nám narodil nejmladší syn a narazili jsme na záběry kdy já chytám a žena s bříškem se koupe nahá. Dnes by to asi nebylo možné.

reagovat
Středa 4. ledna 2017 v 16:40 ® džigit reakce na …

alfík> to Ti závidím,to musela být paráda :-)

reagovat
Středa 4. ledna 2017 v 16:30 ® alfík reakce na …
alfík

Hezké vzpomínky na Čerňák a Moravici, ale prvních cca deset let na Hartě bylo úžasných.Chodili jsme na místa kam nikdo nechodil, spali pod širákem, během 2 hodin 17 štik a jen málo jich bylo podměrečných, první dopadnutí třpytky na hladinu a hned záběr. V noci se vedle nás přišel napít srnec, jednou ráno manželka vylezla ze spacáku a s ní metrová užovka, několik osobáčků, atd.

reagovat
Středa 4. ledna 2017 v 15:34 ® džigit reakce na …

alfík> jj,Černy potok. Pamatuju za intrem v Bruntali ;-)
Na místa,kde je dnes voda, jsme jezdili na len a kobzole :-))

reagovat
Středa 4. ledna 2017 ve 14:55 ® alfík reakce na …
alfík

No nic, na lodi už na Hartu nejezdím, od poloviny června až do poloviny září tam nechodím vůbec, protože mám rád na rybách klid. Ale štve mě to, protože na tyto místa jsem chodil ještě když tam byla jen Moravice a Černý potok.

reagovat
Středa 4. ledna 2017 v 10:44 ® džigit reakce na …

alfík> jinak klid,netřeba toliko emocí :-)

reagovat
Středa 4. ledna 2017 v 10:24 ® džigit reakce na …

alfík> ohledně fotek Tě upozornil pouze jeden,dá se to narolovat,není tu těch zápisů až toliko.Ten druhej má k tématu něco jiného.
A téma zcizování fotek a nejen jich je nefér vůči autorovi a majiteli.Myslím,že napsat „vypůjčeno“ od tama a tama nikomu ruky neurve ;-)
To co je na fotkách už je pak mimo,neb nikdo neví souvislosti s jejich pořízením. Myslím,že není až tak těžké tomu porozumět,viď :-)

reagovat
Středa 4. ledna 2017 v 10:04 ® alfík reakce na …
alfík

Asi jsi to nečetl, ale že jsem troll, blbec, že kradu.......mě to třeba uráží. A je opravdu tak důležité odkud jsou fotky a ne to co je na nich. Fakt mě nenapadlo že toto bude někdo řešit, já se s nimi přece nechlubím, ale naopak mě mrzí co na těch fotkách je.

reagovat
Středa 4. ledna 2017 v 9:46 ® džigit reakce na …

alfík> co to meleš o hromadném ukamenování? Pouze si byl upozorněn,že si zveřejnil něčí fotky a bylo by vhodné aby si to příště uvedl.Nikdo by Ti nic neřekl,tak tu nebreč ;-)

reagovat
Středa 4. ledna 2017 v 7:42 ® alfík
alfík

V září mě tady málem ukamenovali a řešili to že jsem fotky stáhl z jiného servru a ne to co na nich je. Na lodích jezdí už jen pár rybářů zbytek jsou pytláci. 24 hodinovka je tu pro opilce a na diskotéky v přírodě.........

reagovat
Středa 28. prosince 2016 ve 23:39 ® pařák reakce na …

Plně souhlasím.Bej­vávalo,bejváva­lo.

reagovat
Středa 28. prosince 2016 ve 21:21 ® Bugs Bunny

V poměru objem/počet mírových ryb bych řekl, že by se Harta řadila na posledních příčkách žebříčků mezi svazovými revíry. Což je docela paradox, protože pár let nazpět to byl revír numero uno široko daleko. Když jsem tady v roce 2014 psal, že non-stop a lodě v zátokách Hartu zničí, byl jsem všem za blázna. A teď myslím, že to byl celkem střízlivý názor

reagovat
Neděle 25. prosince 2016 v 19:34 ® mazar reakce na …

bleks> Ten vánoční optimismus mě vždy tak nabije :-D .

reagovat
Pátek 23. prosince 2016 v 19:31 ® bleks

Rybaření na Hartě 2016-letos jsem tam byl 3 dny v bivaku v srpnu na louce-na kapříky v létě-Bivakovalo tam asi 10 bivaků-20 rybářu-nahozené měli na kapry na okouny na štiky. Za 3 dny to nikomu ani nepotáhlo a někteří tam sypali návnady tak 50 kg bojlisů aj. z gumových člunů! já nic jsem rybář klasik-natěžko a na kukuřici-žádný bojlis neuznávámn-i když to někomu přinese výsledky-ale za jakou cenu? Nikdo ulovek žádný -Kapři vyhráli na body 60 k 0. Loví se tam pak z člunů na echoloty-rybu najdete a pak chytáte-takže to bude brzy vytlučené-pokud tam ryby jsou? Asi tam budou Harta je krásná a obrovská zimná přehrada-ale i místní rybáří už říkali že je to tam bídá-zmizeli velcí okouni! zmizely štiky i malé a kapři jezdí už jen v malých hejnech a ty musíte si najít! Ted jsem tam byl v listopadu na štiku-vody je tam málo chybí tak 8 metrů a jsou vidět pařezy-tam se zdržovaly ryby-ted tam nejsou-prý je třeba vyrábět elektřinu a tak turbíny se točí na plné pecky a ryby jsou bůhví kde! Ten kdo tam rád jezdil kdysi -už tam raděj nejezdí! večer v hospodě slyšíte už jen pohádky o rybách jaké tam byly!Petrův zdar-spíš nezdar.

reagovat
Sobota 17. prosince 2016 v 9:55 ® AdamHT
AdamHT

Ahoj nevíte jestli je Harta zamrzlá vzadu na Nové Pláni a na Mezině? Díky

reagovat
Čtvrtek 8. prosince 2016 v 17:07 ® Petula
Petula
reagovat
foto/forum/2016/th-img121847.jpg
Čtvrtek 8. prosince 2016 ve 12:35 ® mravenec

včera harta 1 štička ale kormoránu jako hnoje po celé ploše kde jsem vyděl

reagovat
Neděle 23. října 2016 ve 20:44 ® Petula
Petula

Je třeba si zvykat,lepší už tot asi nebude stejně jako na ostatních přehradách,prachy jsou přednější než příroda,obce kolem Harty kdysi byly totální západakov a dnes díky Hartě ožily a jak,turistika,ko­la,lodě,tábory,ry­báři atd.Za vším hledej prachy,co na tom,že je to hygienické pásmo,ani povodí ani státní lesy s tím nic nezmůžou natož rybáři.Říká se tomu rozvoj regionu,že tam po sezóně zbyde tuny odpadků?Kdysi se břehy Harty čistily a dnes?Na vše se kašle,nikdo z regionu nevydělavá prachy,aby je záhy vrazil do úklidu,vše se nějak za ta léta vymklo kontrole.

reagovat
Čtvrtek 20. října 2016 v 0:09 @ triton

alfík> Jak praví klasik,nejhorší je srážka z blbcem a v elektronické době s trollem. Splňuješ obě kritéria.Hartu jsem budoval a navíc jako rybář s ní žiju prakticky od jejich začátků , byly horší doby,ale i lepší . V poslední době se ovšem stupňuje návštěvnost a intenzita využívání této vodní plochy a nejen rybáři,to jsi možná zaregistroval­.Přesto se situace zlepšuje a kladné ohlasy přicházejí i s přilehlých obcí.Přesto pokud to psychicky nezvládáš , doporučuji změnit revír namísto různých aktivit ve stylu spasitele.

reagovat
novější starší
Stránky:   209 208 207 ...